EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
Awatar użytkownika
By kurok
#949859
Fajnie, że szukacie nowych rozwiązań, w ten sposób powstają ciekawe rzeczy. Zastanawiam się tylko czy nie prościej wydłużyć komin słupkiem z cs3/gianto ce2(C4)/Kangera(T2) czy jakąś inną tulejką.
Kolejna sprawa to czy Kayfun jest Wam za mały ? Kayfun to fenomenalny parownik. Wiele w nim można poprawić, ale nadal jest doskonały.
Tu olewam większość "twórców" naśladowców itp., ale Twórcę Kayfuna podziwiam i jest to jedyny wyjątek, przy którym mam wyrzuty, że kupiłem chińskiego klona ;)

Nano to inna sprawa. Ktoś chce mniejszy. Też nie wiem po co, ale to można zrozumieć. Dymek oczywiście bedzie cieplejszy, a smak bardziej wyrazisty. Czy lepszy ? Moim zdaniem nie, ale to już kwestia gustu i każdy ma tu swoje preferencje ;)
Awatar użytkownika
By krzych.s
#949865
Mnie tam ani za mały, ani za duży, ale mógłby być z lekkich metali ;) (np. cieńszych?). Ciężkie toto jest :). Oczywiście kupię z FT zestaw "plastik" ale to nie to samo ;).
Awatar użytkownika
By WojtaZ
#949867
skrzypekq4 pisze:ciekawy pomysl, doznania dymno/smakowe zmienily sie?

Jak na mój gust zostały takie same, ewentualnie chmura chłodniejsza.

kurok pisze:Fajnie, że szukacie nowych rozwiązań, w ten sposób powstają ciekawe rzeczy. Zastanawiam się tylko czy nie prościej wydłużyć komin słupkiem z cs3/gianto ce2(C4)/Kangera(T2) czy jakąś inną tulejką.
Kolejna sprawa to czy Kayfun jest Wam za mały ? Kayfun to fenomenalny parownik. Wiele w nim można poprawić, ale nadal jest doskonały.
Tu olewam większość "twórców" naśladowców itp., ale Twórcę Kayfuna podziwiam i jest to jedyny wyjątek, przy którym mam wyrzuty, że kupiłem chińskiego klona ;)


Pewnie prościej by było wydłużyć tulejką z kangera czy cuś ale nie dysponuje takową. Rozmiar oryginału jest ok, powiększona wersja trochę za duża, ale ja osobiście w domu używam go więc gabaryt nie gra roli a liquidu na cały dzień.
Awatar użytkownika
By Julia
#950010
Nie wiem gdzie wrzucić więc wrzucam tu:)
PMMA do kayfunowatych z FT, (komin zostaje stalowy).








Awatar użytkownika
By micko
#950183
To i ja dołożę swoje zdjęcia baniaka z PMMA dziś dostarczonego z Fasttecha

Obrazek

tutaj bezpośrednie porównanie - najpierw na sucho

Obrazek

tutaj po zalaniu - lepiej widać beczkowaty kształt i większą średnicę

Obrazek

jeszcze wariacja na temat zastosowania przezroczystego górnego capa

Obrazek

i drugi baniak czekający na swoje miejsce

Obrazek

Już przewinęła się dyskusja o gustach. Ja stoję trochę okrakiem, bo wolałbym aby przezroczysty baniak miał taką samą średnicę jak cały parownik - czyli 22 mm. Rozumiem jednak, że to poszerzenie o 1 mm wynika z konieczności zapewnienia właściwej grubości ścianki na gwintach. Ale akceptuję takie rozwiązanie z dobrodziejstwem inwentarza :mrgreen:
W zestawie, jak wiadomo, jest jeszcze komin plasticzany, ale to już dla mnie hardcor i nie sądzę, żebym się za niego brał :D

Gwinty chodzą gładko; trudno powiedzieć jak będzie z ich trwałością. Całość szczelna, a cena bezczelna - jeden przezroczysty zestaw za niespełna 18 złotych :shock: Śmiech na sali ...

Oryginalny przezroczysty baniak od SM jest takiego samego kształtu - poszerzony, tyle tylko, że nie frost.
W sieci można znaleźć ofertę kolego z zza Odry, który produkuje baniaki o średnicy 22 milimetrów. Ja na próbę wziąłem z Chin, ale może się skuszę na ten niemiecki, bo jednak oryginalny design KFL (i klonów :lol: ) jest jednak powalający. W pozytywnym sensie tego słowa :D
Awatar użytkownika
By krzych.s
#970235
A ja podpowiem, ze komin również wymieniłem na PMMA (z FastTech) i nijak nie mam problemów - plastik się nie topi od temperatury, a na moje oko sama tempereatura komina musi być niska, bo płyn mi "zamarza" bez problemów na dzisiejszym mrozie.

W moim mniemaniu, komin można z powodzeniem stosować.

Za to wszystko widać jak działa.

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.