EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Rudran
#1743261
Jestem od kilku dni (nie)szczęśliwym posiadaczem tritona-mini(kupiony na chińskim alledrogo, wygląda raczej na/jak oryginał- sprzedawca ma kilkaset pozytywów). Od początku mam z nim, nawet nie problem, ale mega-problem.
Po napełnieniu liquidem, praktycznie cała zawartość wycieka przez air-hole.
Czyściłem, sprawdzałem o-ringi,zmieniałem liquidy i grzałki, próbowałem różnych ustawień i bez zmian- wycieka do ostatniej kropli.
Jeśli ktoś zna jakiś patent, który by pomógł, będę dozgonnie wdzięczny.
Awatar użytkownika
By bofh
#1743299
Triton mini ma chyba grzałki konstrukcji nautilusowej? U mnie ostatnia partia nautilusowych grzałeczek przywiezionych z wycieczki do Chin wymaga liquidu co najmniej 40VG/60PG bo inaczej lały jak głupie.

Ale możliwy scenariusz to również finalne dokręcanie top-capa już po odwróceniu parownika i tym samym spowodowanie przelewu ciśnieniem w zbiorniku. Taka tam teoria, bo próbować nie będę ;)
Awatar użytkownika
By e-Jacek
#1743301
bofh pisze:Triton mini ma chyba grzałki konstrukcji nautilusowej? U mnie ostatnia partia nautilusowych grzałeczek przywiezionych z wycieczki do Chin wymaga liquidu co najmniej 40VG/60PG bo inaczej lały jak głupie.

Ale możliwy scenariusz to również finalne dokręcanie top-capa już po odwróceniu parownika i tym samym spowodowanie przelewu ciśnieniem w zbiorniku. Taka tam teoria, bo próbować nie będę ;)

Też obstawiam top cap, grzałki przywiezione z wycieczki małżonka vapuje 70PG jest ok .Dopływ liquidu i powietrza na minimum i jest lepiej jak na" nautku"

Wytapane z okna
By Rudran
#1743324
Na początek dzięki za zainteresowanie i odpowiedzi/podpowiedzi.
A zatem:
Krasnal45 pisze:Ciekaw jestem, jak go napełniasz. Opisz krok po kroku...


Być może jest jakaś wyższy stopień wtajemniczenia, ja to robię chyba standardowo(być może się mylę)- 1.zamykam całkowicie air-hole, odkręcam dripa,2. otwieram przepust(ikonka z "kropelką"),3. Wypełniam zbiornik na circa 2/3 pojemności,4.Zamykam przepust(ikonka z "dymiącym ryjkiem"- o ile dobrze widzę),5.wkręcam drip.,6.zostawiam w pozycji pionowej na ~5 min,7. Otwieram air-hole na minimum.,.........................8 Zaczyna cieknąć:)

bofh pisze:Triton mini ma chyba grzałki konstrukcji nautilusowej? U mnie ostatnia partia nautilusowych grzałeczek przywiezionych z wycieczki do Chin wymaga liquidu co najmniej 40VG/60PG bo inaczej lały jak głupie.

Ale możliwy scenariusz to również finalne dokręcanie top-capa już po odwróceniu parownika i tym samym spowodowanie przelewu ciśnieniem w zbiorniku. Taka tam teoria, bo próbować nie będę ;)


Używałem dotąd 2 firmowych grzałek Tritona(dodanych w pakiecie) - 1.8ohm i 1.2ohm(na tej jakby wolniej cieknie)
Top-cap wydaje mi się , że jest dokręcony maksymalnie
Liquid: samogon 50/50(czyli teoretycznie tu może być problem, ale że aż taki...)
Napęd: Evic VTC Mini ustawiony na 15W
By Krasnal45
#1743328
Tak jak myślałem :mrgreen: W pierwszej kolejności musisz zamknąć dopływ liquidu, a dopiero teraz odkręcić top cap, napełnić zbiornik, przykręcić top cap i dopiero teraz otworzyć dopływ liquidu. Airhola nie musisz ruszać :wink:
By Rudran
#1743342
Krasnal45 pisze:Tak jak myślałem :mrgreen: W pierwszej kolejności musisz zamknąć dopływ liquidu, a dopiero teraz odkręcić top cap, napełnić zbiornik, przykręcić top cap i dopiero teraz otworzyć dopływ liquidu. Airhola nie musisz ruszać :wink:


Sorry, ale chyba czegoś nie kumam? żeby napełnić, mam odkręcić całą górną część (drip+top cap)? Przecież tuleja jest wtedy zupełnie luzem(momentalnie wypada).
Bo jeśli chodzi o napełnianie w mojej wersji, tylko po odkręceniu dripa, to nie da się inaczej tego zrobić, jak właśnie dopiero po zamknięciu dopływu liquidu.

bofh pisze:Triton mini ma chyba grzałki konstrukcji nautilusowej? U mnie ostatnia partia nautilusowych grzałeczek przywiezionych z wycieczki do Chin wymaga liquidu co najmniej 40VG/60PG bo inaczej lały jak głupie.

Ale możliwy scenariusz to również finalne dokręcanie top-capa już po odwróceniu parownika i tym samym spowodowanie przelewu ciśnieniem w zbiorniku. Taka tam teoria, bo próbować nie będę ;)

A co kolega rozumie przez " już po odwrócenie parownika", skoro triton napełnia się od góry?
Mam go po napełnieniu postawić "do góry nogami" na dripie?
PS Tak jak pisałem, dokręcony jest maksymalnie.
By Krasnal45
#1743358
Albo Ty mnie nie rozumiesz, albo ja Ciebie, albo źle się wyraziłem :mrgreen: Przed odkręceniem tego czegoś na górze, przez co się napełnia baniak, musisz zamknąć dopływ liquidu. Po napełnieniu najpierw przykręcasz korek/drip, a dopiero potem otwierasz dopływ liquidu.
Poszukaj na jełoptubie filmów dotyczących Tritona Mini. Jest tego od cholery...
By Rudran
#1743368
Krasnal45 pisze:Albo Ty mnie nie rozumiesz, albo ja Ciebie, albo źle się wyraziłem :mrgreen: Przed odkręceniem tego czegoś na górze, przez co się napełnia baniak, musisz zamknąć dopływ liquidu. Po napełnieniu najpierw przykręcasz korek/drip, a dopiero potem otwierasz dopływ liquidu.
Poszukaj na jełoptubie filmów dotyczących Tritona Mini. Jest tego od cholery...

Chyba faktycznie, dalej się nie rozumiemy.
Tritona Mini nie da się napełnić baniaka bez odcięcia dopływu liquidu. Nawet jakbym nie chciał to muszę najpierw odciąć dopływ. Przecież otwarcie tych dwóch otworów wlotowych(pod dripem) jest automatycznie powiązane z zamknięciem dopływu.
Ja robię to mniej więcej tak, jak na tym filmie:
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.