EPF
Awatar użytkownika
By Kszywho
#1072939
Znowu Gdańsk? Jak się zaczęły naloty to też od tego miejsca się zaczęły. Ja podejrzewam że i wtedy i teraz były to jakieś małe punkty typu "wszystko po 4,5" z płynami oklejonymi tylko naklejką typu "mlb" i druga z mocą

I szybkie pytanie do chemików- czy "938 mikrograma na litr " to nie jest czasami ilośc która się znajduje w wielu towarach spoiżywczych, owocach, warzywach itp? Wyczuwam tutaj malą manipulację, ale wiadomo- podpis nad avatarem zobowiązuje. ;)
By Tomcio
#1073017
W lekkim zaokrągleniu licząc, 938 mikrogramów to niemal 1 miligram, czyli 10x tyle, ile może być w mleku w proszku klasy ekstra dla dzieci do 3go roku życia, albo 5x tyle, ile w przetworach zbożowych i mlecznych.

Tu normy z ministerstwa: http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU ... 326&type=2

Półroczne dziecko może opitolić z 500 gram żarła na dobę, waper z 5 gram L-q. Fakt, inna droga dostępu.


Tylko czy ta moja interpretacja ma trzyma się jakiejkolwiek kupy?

Edit: ryby mogą mieć 4 miligramy/kg. A wszyscy mówią, że takie zdrowe :shock:
Awatar użytkownika
By TomGaL
#1073258
Hahahahahahaaaahaaa! Opss wybaczcie ale wlasnie artykul przeczytalem na tej samej stronie

http://szybki.fakt.pl/muzyk-guns-n-roses-darren-jay-ashba-omal-nie-umarl-przez-epapieosy,artykuly,218673,1.html


I slowa muzyka ktore rozbawily mnie do lez!! :lol: :lol: :lol: :
"Nikt o tym nie wie, ale trafiłem do szpitala, podłączono mnie do aparatury i ośmioro najlepszych lekarzy próbowało uratować mi życie. Badanie toksykologiczne potwierdziło, że dawka nikotyny, którą przyjmowałem była równa 33 paczkom papierosów dziennie! Lekarze byli zaskoczeni, że każdy organ w moim ciele był w świetnejkondycji. Zalecili mi palenie zwykłych papierosów, bo moje ciało przeżyłoby szok, gdybym nagle przestał. Mam nadzieję, że teraz uda mi się w końcu rzucić."

TO jest FAKT...
Awatar użytkownika
By PucH2
#1073273
Kszywho pisze:Znowu Gdańsk? Jak się zaczęły naloty to też od tego miejsca się zaczęły. Ja podejrzewam że i wtedy i teraz były to jakieś małe punkty typu "wszystko po 4,5" z płynami oklejonymi tylko naklejką typu "mlb" i druga z mocą

Ke? Tu są same firmówki. Tym bardziej dziwi komu sprzedano półfabrykat minę z atestami bo ceny i zyski mają wszyscy na jednakowym poziomie. W zależności od punktu.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1073924
Kszywho pisze:I szybkie pytanie do chemików- czy "938 mikrograma na litr " to nie jest czasami ilośc która się znajduje w wielu towarach spoiżywczych, owocach, warzywach itp? Wyczuwam tutaj malą manipulację, ale wiadomo- podpis nad avatarem zobowiązuje. ;)

No właśnie zrobiłem przegląd źródeł i teraz mam jasność. Mój komentarz jest na blogu, ale myślę, że jutro napiszę też bezpośrednio do PZH w tej sprawie.
http://starychemik.wordpress.com/2014/0 ... omentarza/

Przy okazji - wiem, że ci, którzy badają liquidy, przyjmują zwykle normę 50 mikrogramów/litr. Jeśli tam było ponad 900, to jest to dużo, ale nie ma o co robić paniki. Wystarczy zjeść nieco mniej ryb. ;)
Awatar użytkownika
By vonkniprode
#1073944
Big Pharma w natarciu. W PE i KE smarowanie przyniosło już skutek, więc wzięli się do lobbowani w poszczególnych krajach. Wystarczy popatrzeć ile reklam środków farmakologicznych "ułatwiających" zerwanie z nałogiem jest obecnie emitowanych w różnych stacjach TV. Obecnie reklama jest skutecznym środkiem do kupowania przychylności mediów, co nie wyklucza i innych profitów dla szefostwa danej stacji.
Awatar użytkownika
By lotokot
#1074018
Abstrahując od braku zasadności ostrzeżenia, ciekawe, że nie podano marki tego „zatrutego” liquidu. Skoro jest groźny, to informacja medialna powinna skonkretyzować zagrożenie, by nie wapowanego tego liquidu. Ale tak wydźwięk artykułu jest: wszystkie e-papierosy są niebezpieczne.
Awatar użytkownika
By bullet
#1074496
Czyli nikt się nie orientuje cóż to mogły być za liquidy ? Niestety to chyba nie liquidy po 4.5 z naklejka "mlb" , gdyż w 3-city w galeriach zazwyczaj są stanowiska :ebulla,catsa(eliksir),chica , trendy . Nie spotkałem się jeszcze z takimi liquidami , chyba ,ze w kioskach obok skm'ek .
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1074502
Awatar użytkownika
By E-Przymorze
#1074516
Hej. Jeżeli chodzi o nas- Cats i Eliksir mieliśmy wszystkie kontrole (PIH, Sanepid) i wszystko było ok (no dobra, mała zmiana na etykiecie Catsów bo nie podałam pełnego adresu). Ogólnie Sanepid kontrolował nawet nasz lokal produkcyjny dla Eliksira, chociaż wcześniej nie słyszałam o takich praktykach... Kontrole są bardzo szczegółowe, naprawdę "trzepią" wszystko.
Awatar użytkownika
By jekis
#1074706
Mi to wszystko wygląda na kolejną "aferke" czyli znajdźmy cokolwiek byle było,byle z przeciętnego kowalskiego zrobić debila....
Co do samej kontroli moim zdaniem to dobrze że są i być powinny jednak powinny być prowadzone na jakimś poziomie a nie na szukaniu byle pretekstu do zrobienia szumu medialnego.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By lotokot
#1074731
„Od czwartego kwartału 2013 r. na wniosek WIIH w Gdańsku wycofano 410 partii płynów do napełniania e-papierosów.”
410 partii w kilka miesięcy w jednym województwie - to rzeź.
Co to będzie jak zaczną to robić w całym kraju.
Chyba, że te wycofania były tylko do uzupełnienia adresu czy czegoś w tym rodzaju.
No i może to kolejne przekłamanie – jak to zazwyczaj bywa w mediach.
Awatar użytkownika
By E-Przymorze
#1074745
Lotokot dokładnie tak jest- nie masz adresu to wycofujemy, ale po uzupełnieniu braków towar wraca na sklepowe półki.
Awatar użytkownika
By lotokot
#1074763
To całe szczęście.
Niemniej 410 wycofanych partii to konkretnie zorganizowana akcja przeciwko sklepom.
Może jeszcze wciągnąć w to urzędy skarbowe, ZUS, PIP i tym podobne instytucje.
Co by nie było – trzymajcie się.
Awatar użytkownika
By baron977
#1074794
jakaś afera o liquid bo ktoś robił w garażu ,a od analogów ilu umiera na raka?bez komentarza.ale analogi cacy,e-pet be bo ktoś się zatruł *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1075183
StaryChemik
Przy okazji - wiem, że ci, którzy badają liquidy, przyjmują zwykle normę 50 mikrogramów/litr. Jeśli tam było ponad 900, to jest to dużo, ale nie ma o co robić paniki. Wystarczy zjeść nieco mniej ryb. ;)


Nigdy!
Mój psychiatra powiedział , że skoro chmurzę, muszę jeść dużo ryb! :-P

A poważniej ; mam coraz większą ochotę zwiększyć moc , z 18 na 24 np. kiedy czytam te wszystkie informacje...
Awatar użytkownika
By Mutango
#1104831
Z innego źródła
http://www.nutrivitality.pl/toksykologia-zywnosci/arsen.html

Owoce zawierają średnio:
0,3 mg arsenu na kilogram
Ryby morskie:
1,2-11 mg arsenu na kilogram

W liquidzie do e-p znaleziono:
0,938 mg arsenu na litr

Można by było powiedzieć, że znaleziono więcej niż w owocach, ale mniej niż w rybach. Można by było powiedzieć, gdyby nie to że kilogram owoców lub kilogram ryb, to można w kilka dni zjeść, natomiast litr liquidu to się używa przez ile? Przez rok? Przez pół roku?
Tak więc w praktyce, poprzez e-p wchłonie się tego arsenu 50-100 razy mniej..
Ale tytuły grzmią: "Trujące e-papierosy!". Natomiast owoce i ryby to, rzecz jasna, są zdrowe.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.