EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By miron52
#1489832
Chmura ok, ale z palonej waty. Tyle z faktów, które podałeś, moja szklana kula wywnioskowała.
By kris122
#1489836
miron52 pisze:Chmura ok, ale z palonej waty. Tyle z faktów, które podałeś, moja szklana kula wywnioskowała.
czyli mam więcej waty włożyć?
Awatar użytkownika
By Mutango
#1489839
Może jakiś banał, np źle wcelowałeś airholami i dmuchasz we wate, zamiast na zwoje...
By kris122
#1489851
masztalski pisze:Będzie łatwiej cokolwiek stwierdzić jak wrzucisz zdjęcie Twojego setupu
Obrazek
By MakeZZZ
#1489854
Mogą być 3 powody jak na moje oko. Sprawdź w kolejności:
1. Sprawdziłeś czy grzałka grzeje od środka do zewnątrz
2. Nasącz więcej liquidu na watę i na grzałkę i odczekaj 10 minut przed wapowaniem.
3. Odejmij trochę waty tak, żebyś mógł ją do woli przesuwać bez większego oporu i wykonaj krok 2

Smak jaki czujesz jak się domyślam nie jest spalenizną, ale po prostu smakuje jak brudna skarpeta?
By kris122
#1489857
MakeZZZ pisze:Smak jaki czujesz jak się domyślam nie jest spalenizną, ale po prostu smakuje jak brudna skarpeta?
Dokładnie
Awatar użytkownika
By miron52
#1489862
kris122 pisze:
MakeZZZ pisze:Smak jaki czujesz jak się domyślam nie jest spalenizną, ale po prostu smakuje jak brudna skarpeta?
Dokładnie

Smakosze. :shock: Pomimo ciekawości, nie będę żuł starej skarpety, żeby ocenić Twoje doznania.
By MakeZZZ
#1489873
Umycie rąk to też ważna rzecz, ale zakładam, że to zostało wykonane. Ważne żeby poucinać trochę bawełnę na końcach tam gdzie się ją trzymało, bo nawet czyste ręce wpływają na smak.
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1489919
kris122 pisze:
MakeZZZ pisze:Smak jaki czujesz jak się domyślam nie jest spalenizną, ale po prostu smakuje jak brudna skarpeta?
Dokładnie


-- [scalono] 12 paź 2015, 18:26:57 --

MakeZZZ pisze:Umycie rąk to też ważna rzecz, ale zakładam, że to zostało wykonane. Ważne żeby poucinać trochę bawełnę na końcach tam gdzie się ją trzymało, bo nawet czyste ręce wpływają na smak.


Ciekawa dedukcja :lol:
Po umyciu brudna skarpeta, aż się boję pomyśleć jaki smak bez mycia rąk. :lol: :lol: :lol:
Sory. Nie mogłem się powstrzymać.
Ilość waty nie ma za wiele do smaku, jeśli niema bobra.

-- [scalono] 12 paź 2015, 18:32:05 --

miron52 pisze:Na moje oko, to daje ok 60W. Mam rację ?

To jest dobre oko.
Awatar użytkownika
By Baailo
#1645396
witam mam dokładnie ten sam problem, grzałki robie od dzisiaj, wate do grzałek kupiłem w miejscowym sklepie i za każdym razem gdy robie jakąś grzałke czy to parallel czy to zwykła grzałka daje wate nasączam ją liquidem i po kilku ściągnięciach czuje w smaku i zapachu skarpete, liquid jest ok bo testowałem go na innych atomizerach, drut przepalałem z nagaru. Robię już 3 grzałkę i nadal ten problem występuje, chociaż dostosowałem się do rad forumowicza MakeZZZ.
By gourmet
#1645440
Kupiłeś watę sprawdzoną forumową czy zwykłą z chemią?
Awatar użytkownika
By Baailo
#1645522
gourmet pisze:Kupiłeś watę sprawdzoną forumową czy zwykłą z chemią?

Nie jestem pewien, wata chyba nie była wybielana, miała jakieś małe brązowe kulki.
Jestem pewien, że wyjmował ją z takiego opakowania :
Awatar użytkownika
By TrenerDaniel
#1645573
Po kilku zaciągnięciach czujesz w smaku i zapachu skarpete...

A nasaczasz tą watę co kilka zaciągnięć? Od setupu zależy jak często musisz zakraplać ,żeby nie przypalać waty...
Awatar użytkownika
By Baailo
#1645601
TrenerDaniel pisze:Po kilku zaciągnięciach czujesz w smaku i zapachu skarpete...

A nasaczasz tą watę co kilka zaciągnięć? Od setupu zależy jak często musisz zakraplać ,żeby nie przypalać waty...

No własnie o to chodzi, że nie czuć taką spalenizną, tylko nawet odrazu przy zakropleniu czuć taką skarpete, jak na razie próbuje inną wate dać i zobacze czy bedzie ten sam problem.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1645617
Prawdopodobnie wciskasz za dużo waty w grzałkę. Najczęstszy błąd początkujących. Wata pęcznieje przy nasączeniu. Nie powinna być mocno rolowana, a przez grzałkę powinna przechodzić tylko z lekkim oporem.

Pomimo wszelkich zabiegów, nowa grzałka może mieć na początku lekki obcy posmak. Ale nawet wtedy, powinien być ten posmak na tyle niewielki, że mało uciążliwy, i powinien zniknąć po odparowaniu około 1ml lq.
Awatar użytkownika
By Baailo
#1645641
Mutango pisze:Prawdopodobnie wciskasz za dużo waty w grzałkę. Najczęstszy błąd początkujących. Wata pęcznieje przy nasączeniu. Nie powinna być mocno rolowana, a przez grzałkę powinna przechodzić tylko z lekkim oporem.

Pomimo wszelkich zabiegów, nowa grzałka może mieć na początku lekki obcy posmak. Ale nawet wtedy, powinien być ten posmak na tyle niewielki, że mało uciążliwy, i powinien zniknąć po odparowaniu około 1ml lq.

Możliwe że za dużo waty dawałem. Teraz dałem troche mniej i innej waty użyłem. I jak na razie nie było tego problemu, ogólnie jeszcze raz kupię tą watę i spróbuje dać tak jak mówicie, czyli mniej do samej grzałki. Jak to zrobie to napisze pewnie jak to wyszło. No nic dzięki za wszystkie porady. Pozdrawiam.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.