EPF
Awatar użytkownika
By matatiti
#1265629
ProgS Super Dripper










Pojawił się już jakiś czas temu, w limitowanej serii i wylądował w temacie ogólnym dotyczącym ProgS Tanka, a że to zacny i wyjątkowy czajniczek, różniący się wieloma elementami i szczegółami od swoich poprzedników, to pozwoliłem sobie na stworzenie odrębnego wątku na jego temat.

Cztery otwory powietrzne po 2mm w bazie i jeden szeroki, bo aż 5mm jako bezpośrednie zasilanie grzałki.
Duża pojemność i dodatkowe rynienki na liquid, oraz innowacyjny system regulacji przepływu powietrza, w postaci regulowanej dyszy w górnym capie, to podstawowe cechy wyróżniające Super Drippera.










W zestawie otrzymujemy komplet zapasowych oringów, śrubek do pinów oraz specjalny kluczyk w kształcie litery U, służący do odkręcania dolnego dekla bazy, oraz ułatwiający kręcenie grzałek.






Zalety tego kluczyka, najlepiej odczuwalne są podczas montażu grzałki, gdzie blokując wieże parownika, tworzy nam się tym samym dodatkowa podpórka dla naszego śrubokręcika.




Dzięki takiemu rozwiązaniu, mamy pewność, że wszystko jest na swoim miejscu, dokładnie dokręcone i ciężko jest tu naprawdę popełnić jakiś błąd montażowy, a sama czynność przykręcania grzałki, nabiera nowego wymiaru i smaku.






Grzałka z drutu 0.40 opór 1,2 Ohm, na pozór spokojny setup. Zalany LQ 6mg 50/50. Bawełna MUJI. Nastawiona moc 11W.
Jest smak.
Jest kop.
Jest chmura.
Jest wszystko czego oczekiwałem od porządnego parownika z górnej półki i w tym wypadku się nie zawiodłem. To wszystko już od 1,2 Ohm.
Jak to wspaniale chmurzy i oddaje smak :) Doskonały przepływ powietrza i moc.
Brawo Bassmaster!
A żeby nie zostać posądzonym o zbyt subiektywną ocenę Super Drippera, postanowiłem zorganizować mini obiegówkę testową tego parownika i już wkrótce trafi on do rąk, kilku moich przyjaciół z forum na dodatkowe, obiektywne testy, o których mam nadzieję dowiemy się w tym wątku.

Wspominałem na początku o wyjątkowym systemie regulacji przepływu powietrza. Na czym on polega?
Regulacja odbywa się za pomocą tej małej gwintowanej dyszy.




Umieszczona ona została w górnym capie i regulowana jest za pomocą śrubokręta. W dół, zmniejszając przeciąg, oraz w górę, zwiększając go.





Można jak ktoś lubi, tą dyszę całkowicie wykręcić i wtedy mamy już ekstremalne przyjemności i doznania z wapowania. Jak kto lubi ;)

To na razie tyle na wstępie. Będę Was tu jeszcze nie raz męczył swoimi wypominano na temat tego czajniczka, bo temat jest rozwojowy, obiecujący, a sam parownik wart każdej wydanej złotówki. Jakkolwiek to nie zabrzmi, biorę go pod swoje skrzydła i szybko nie wypuszczę ;)


Awatar użytkownika
By se55ba
#1266411
Matatiti wspaniała recenzjia ;)
Tak dobrze napisane, że już mam ochotę zamienić mój starszy model :D
Znając już precyzję Bassmastera wiem w ciemno czego się można spodziewać po tym czajniczku. Nie trzymałem w dłoniach ale wiem jak wspaniale wykonane i dopracowane by zadowolić nasze odczucia smakowe.
Dziekujemy twórcy, że nie spoczął na laurach i wciąż nas zaskakuje ;)
Mati fajnie się Ciebie czyta ;) Można by było powiedzieć, że Ty i Haze to jedna osoba :D
Awatar użytkownika
By Haze
#1266459
matatiti pisze:Pojawił się już jakiś czas temu, w limitowanej serii i wylądował w temacie ogólnym dotyczącym ProgS Tanka, a że to zacny i wyjątkowy czajniczek, różniący się wieloma elementami i szczegółami od swoich poprzedników, to pozwoliłem sobie na stworzenie odrębnego wątku na jego temat.

No i bardzo dobrze, że sobie pozwoliłeś :beer: bo mi na przykład zupełnie umknął fakt istnienia tego cacka - jak będziesz zapuszczał obieg to pamiętaj o mnie proszę :wink:
Awatar użytkownika
By matatiti
#1266641
@se55ba, dziękuję Ci za słowa uznania, ale do @Haze, to mi jeszcze brakuje około dwóch milionów lat świetlnych :) Jego recenzje, to najwyższa liga. Niemniej jest mi bardzo miło, słysząc takie porównanie ;)

@Haze, oczywiście nie wyobrażam sobie, że jakikolwiek produkt ze stajni Bassmastera, mógłby nie trafić do Twoich rąk i pójść dalej bez Twojego super warsztatu testerskiego, oraz oceny. Bez Twojego udziału nie ma mowy o jakiejkolwiek obiegówce, ale to już resztę ustalimy na spokojnie via PW.
Awatar użytkownika
By bezi2
#1266794
Matatiti - gratuluje - bardzo fajna recenzja :)
Awatar użytkownika
By Bassmaster
#1267270
Mati, wspaniała recenzja :D dzięki wielkie.
ProgS super dripper (całkiem fajna nazwa) został wyprodukowany w ilości 5szt. a w chwili obecnej pozostały 2 egzemplarze, które można zamówić u mnie przez PW.
Jeśli będzie duże zainteresowanie tą konstrukcją, to powstanie więcej sztuk.

Cena ProgS super drippera z pierwszej partii wynosi 300PLN + przesyłka

Konstrukcja pozwala na założenie góry od superdyszy na centralny otwór powietrzny i mając tubkę z capem górnym możemy zbudować tanka.
Awatar użytkownika
By se55ba
#1267302
Bassmaster pisze:a w chwili obecnej pozostały 2 egzemplarze, które można zamówić u mnie przez PW.
Jeśli będzie duże zainteresowanie tą konstrukcją, to powstanie więcej sztuk.


No to nie pocieszyłeś wiadomością, że tylko dwie :(
Awatar użytkownika
By Bassmaster
#1267609
se55ba pisze:No to nie pocieszyłeś wiadomością, że tylko dwie :(


Na razie muszą wystarczyć, nie wiem jakie będzie zainteresowanie, więc nie zaryzykuję toczenia 50szt.
Swój egzemplarz testuję już ze 2 miesiące i jestem bardzo zadowolony z konstrukcji a przede wszystkim ze smaku.
Awatar użytkownika
By Haze
#1282194
Miałem ostatnio okazję pobawić się Superem (tak że @Mati, mnie już nie uwzględniaj w obiegówce) i w całej rozciągłości zgadzam się z tym co zostało napisane w pierwszym poście, ale chciałbym dodać 2 uwagi, z których pierwsza jest, moim zdaniem, dość istotna:

1. W standardowym wykonaniu Supera, jakie domyślnie oferuje @Bass, przeciąg jest OLBRZYMI. A przykręcanie tej dyszy w górnym kapie, owszem, zmienia go, ale co najwyżej w zakresie BARDZO DUŻY <-> OGROMNY. Bez wchodzenia w rozmiary otworów powiem, że jak dla mnie to nawet na maksymalnie zmniejszonym obiegu powietrza nie da się wapować "normalnie" tylko trzeba jechać na "full throacie" czyli zaciągać się prosto do płuc czego niestety nie znoszę. Ale oczywiście dla innych może to być DOBRA wiadomość. Osobom takim jak ja radzę przed zakupem poprosić o zmniejszenie otworu w dyszy do 1 mm - wtedy zakres regulacji będzie znacznie większy bo pamiętajmy, że tę dyszę możemy całkowicie wyrzucić z komina i dostajemy wtedy sprzęt wprost wymarzony do cloud chasingu!

2. To już pierdoła ale muszę też zaznaczyć: jak zapewne wiecie, nie przez przypadek 90% dripperów jest pasowane na wcisk - w końcu w dripperze liquid uzupełnia się co najmniej kilka(naście) razy dziennie. W Superze wszędzie mamy gwinty więc trzeba się trochę nakręcić (przez otwór na drip nie da się zakraplać dopóki siedzi tam ta dysza). Tak że bardzo dobrze, że są te rynienki na liquid.

PODSUMOWUJĄC to Super Dripper na pewno mnie ... zaintrygował :D Pozostawił po sobie jakiś taki niepokój bo czuję gdzieś pod skórą, że można na nim wyczarować niezłe CUDA! Kiedy w pierwszej chwili zobaczyłem rozmiary komory spalania lekko się załamałem myśląc, że smak będzie do d... ale WCALE TAK NIE JEST - już od pierwszego setupu smak i chmura były na baaaardzo przyzwoitym poziomie. Prawdopodobnie jest to głównie zasługą potężnego strumienia powietrza, które dmie na grzałkę od spodu. A druga kwestia to sama grzałka - miejsca między słupkami jest tyle, że można tam zmieścić co tylko dusza zapragnie. Tak że całość to bardzo niepokojący sprzęt :mrgreen: z POTĘŻNYM POTENCJAŁEM!

PS. Tak sobie pomyślałem, że gdyby Człowiek-Broda dostał go do testów to mógłby się mocno zdziwić :mrgreen:
Awatar użytkownika
By matatiti
#1284493
Zaskoczyłeś mnie trochę @Haze, bo nie sądziłem, że Super okaże się dla Ciebie tak obficie zasilanym powietrzem parownikiem, nawet przy dokręconej dyszy. Właściwie to z jednej strony dobrze, bo wychodzi tym samym na przeciw osobom poszukujących większych wrażeń i fani dużych, gęstych chmurek powinni być zadowoleni. Ogólnie, to z tymi przelotami, to kwestia indywidualna ;) Jeden lubi przelot powietrza jak w Oringenie, inny zaś, przelot rodem z Mutation-X.
Co tyczy się samego dławika regulującego przepływ powietrza, to jakiś czas temu postanowiłem go całkowicie usunąć i teraz leży grzecznie w pudełku, a ja cieszę się z jeszcze większych wrażeń z wapowania.
Odnośnie słupków grzałki i miejsca między nimi, co możemy tam wcisnąć. Nie jestem jakoś specjalnie uzdolniony w temacie kręcenia grzałek, ale takie coś




potrafi zachmurzyć obficie i ze smakiem, pokazując przy tym swoją moc i pazur.
Napełnianie przez odkręcanie górnego capa, owszem, bywa na początku dość upierdliwe, ale idze się do tego szybko przyzwyczaić, zwłaszcza, że to niespełna trzy obroty na gwincie.
Generalnie, bardzo mi miło drogi Haze, że opisałeś swoje wrażenia z obcowania z ProgS Super Dripperem i jak zwykle bardzo fajnie się to czytało :)
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.