EPF
Dział o bazach (PG/VG), shotach i solach.
Awatar użytkownika
By Timi
#1818311
@matatiti @pawel_aa
Bardzo dziękuję :beer:
Awatar użytkownika
By Timi
#1819352
Coś z Bioskamedem jest chyba nie tak. 13 b.m. kupiłem glikol i glicerynę. Do chwili obecnej cisza.
Zamówienie wisi u nich ze statusem przyjęte już 5 dni. Na maila nie odpowiedzieli. Telefonów nie odbierają. Za to słychać komunikat o pełnej skrzynce, która nie przyjmuje wiadomości.
Dobrze, że puściłem zamówienie za pobraniem.
Awatar użytkownika
By Timi
#1819379
Nie poddaję się :wink:
Do wtorku nie ma mnie w PL, ale później będę drążył temat.
Awatar użytkownika
By Deimond
#1820202
berto pisze:Dziś przyszło moje drugie zamówienie z Biomusa, tym razem 2kg VG i 1.5L PG. Po otwarciu butelek z VG uderzył mnie okropny smród (plastik?) ale po chwili zwietrzał a po przelaniu do szkła kompletnie nic nie czuć. Myślę że to wina butelek, napiszę dzisiaj do nich to może czegoś się dowiem. Obie substancje klarowne i bezwonne.

Pierwszy raz zamówiłem z Biomus i mam to samo z VG. Zapach plastiku po otwarciu, ale dosyć szybko wietrzeje.
Nie wiem czy powinienem się martwić ale widzę po tym wątku , że to niepokojąco częste przypadki.
Awatar użytkownika
By Timi
#1820210
Co prawda minęło 8 dni od zamówienia, ale w końcu glikol i gliceryna dotarły.
Jak to się mówi lepiej późno niż wcale :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1820215
Zamówienie u biomusa w niedzielę wieczorem, we wtorek rano paka u mnie.
3x 1L glikol. Data produkcji 25.07 - brak jakichkolwiek zapachów
5kg gliceryna, data produkcji początek września - brak jakichkolwiek zapachów.


Jestem mile zaskoczony. Dotychczas robiłem zakupy w wapujemy i dk agola - zawsze glikol i gliceryna capiły, jak i same butelki. Tutaj tego nie uswiadczyłem.
Awatar użytkownika
By looque
#1820343
Dotychczas robiłem zakupy w wapujemy i dk agola - zawsze glikol i gliceryna capiły, jak i same butelki. Tutaj tego nie uswiadczyłem.


Ja mam dokładnie odwrotne doświadczenia. Raz kupiłem w biomusie i nigdy więcej. Przelewanie , wietrzenie nic nie dało - taki był zacap, że do tej pory pamiętam. Najgorsze, że wlałem bazę nikotynową przed powąchaniem i dwa litry poszły do zlewu. Najpewniejszym źródłem dla mnie jest galvet, ale na dk agoli i inawerze też się nigdy nie zawiodłem.
By Baryua
#1821091
Gliceryna i glikol Anvit od DK-Agola z alledrogo - zamówione 21 listopada, dostarczone 23 listopada. Zawartość 4 z 5 butli (3x gliceryna, 1x glikol) całkowicie bezwonna, natomiast jeden glikol miał tak jakby leciutko spirytusowy zapach, ale przelany do szkła również bezwonny.
Gliceryna z datą ważności 09.2018, mimo, że prosiłem o jak najświeższą, no ale nie jest źle. Glikol bez daty ważności, jedynie jest podany rok produkcji 2017.
Awatar użytkownika
By Blair
#1824500
Czy miał ktoś ostanio kontakt z Bioskamedem?
Zamawiałem 6 grudnia z odbiorem osobistym, ale brak jakiegokolwiek odzewu na telefony/maile/smsy.
Obecnie skrzynka na wiadomości głosowe jest pełna...
Awatar użytkownika
By Timi
#1824503
Blair pisze:Czy miał ktoś ostanio kontakt z Bioskamedem?
Zamawiałem 6 grudnia z odbiorem osobistym, ale brak jakiegokolwiek odzewu na telefony/maile/smsy.
Obecnie skrzynka na wiadomości głosowe jest pełna...

Miałem podobnie utrudniony kontakt. Jednak zamówienie zostało w końcu zrealizowane, a towar pierwsza klasa.
Awatar użytkownika
By 60N20
#1824537
smokehead pisze:Z a-sense ktoś brał?

Testowo brałem zestaw 1+1, jak cena była "lepsza" i dostawa do paczkomatu. Towar bez zastrzeżeń, brak zapachów czy posmaków. Ilość w butli minimalnie powyżej 1L. W gratisie jeszcze otrzymałem aromat malina-truskawka, który pod względem smaku pozytywnie mnie zaskoczył, dodatkowo mega wydajny. Z minusów to brak daty produkcji, czy terminu ważności....

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Superlux
#1832574
Rozeznałem się w opiniach, Bioskamed był stosunkowo świeży i miał dobrą opinię bez wpadek ( jakość towaru ) ale niestety jest tam jakaś wielka obsuwa...ciągle przedłuża im się urlop i tak już jest od początku stycznia :lol: . Kiedy zamawiałem 18go z allegro nie było tam żadnej podobnej informacji...dopiero po fakcie zauważyłem takową na stronie sklepu a wczoraj również na koncie alle - że mogą być " małe opóźnienia " :wink: . Po kiego robią sprzedaż przez allegro jeżeli nie są w stanie tego ogarnąć. Robi się przerwę, zawiesza działalność na portalu i nie robi się ludzi w ...
Niestety za późno, na razie zero kontaktu, zero odpowiedzi...mail, telefon - cisza. Zamówiłem więc dzisiaj od DK Agola ( bo w końcu trzeba wymieszać te nówki z Vapelab.pl :mrgreen: )...i nie wiem czy zrobiłem dobrze czy źle bo jak widzę każdy tu miał jakieś problemy...a to Biomus a to Agola a to Techlandlab itd itp...
Ciekawe kiedy pan Piotr z Bioskamedu wróci do roboty :roll:
By Krasnal45
#1832575
@Superlux W grudniu też czekałem na dostawę z Bioskamedu prawie dwa tygodnie. W końcu po interwencji telefonicznej (grzecznej :mrgreen: ) wysłali. Tłumaczenia typu, że glikol gdzieś utknął, że coś tam, coś tam.......
Więc nadal się nie ogarniają?
Awatar użytkownika
By Superlux
#1832577
Krasnal45 pisze:@Superlux W grudniu też czekałem na dostawę z Bioskamedu prawie dwa tygodnie. W końcu po interwencji telefonicznej (grzecznej :mrgreen: ) wysłali. Tłumaczenia typu, że glikol gdzieś utknął, że coś tam, coś tam.......
Więc nadal się nie ogarniają?


Odebrali Twój telefon....ze mną w ogóle nie chcą rozmawiać :lol:

Dzisiaj zadzwoniłem ponownie, wysłałem esa...po chwili ktoś odpisał ( dosłownie po 30tu sekundach ), w prawdzie z innego numeru ale też Piotr i też w temacie. Mówię sobie - mam go, po bardzo pobieżnej lekturze ( bardzo pobieżnej :lol: ) odpisałem że 18go, że rano, że opłacone, że przez alle, imię nazwisko i że proszę o przyśpieszenie sprawy...I tak wymienialiśmy się esami kilka razy...problemy się piętrzyły ( facet zaczął pisać coś o jakichś aromatach i że bazy też są zamówione do sklepu ) chociaż ja byłem very happy że złapałem nareszcie jakiś kontakt z Bioskamedem ( tylko te aromaty mi nie pasowały :roll: )...tymczasem wszystko to była tylko komedia omyłek, zbieg okoliczności...Pan Piotr z Vapelab uświadomił mnie że to On...aromaty, Big Mouth, Nuages des Iles i takie tam inne...i że pomyliłem sklepy. Miał świętą rację, chyba wziął mnie za jakiegoś wariata *BLUSH* .... :lol: . Tak chciałem tego kontaktu, tak potrzebowałem że pomyliłem adresy, zmyłka stulecia. Zapewne już niebawem pojawią się jakieś informacje dotyczące wpływu EIN na zdrowie psychiczne... *BOJE SIE*
Awatar użytkownika
By Timi
#1832579
Zawsze zamawiałem z TechkandLabu i było OK. Ostatnią partię z Bioskamedu i była obsuwa terminowa oraz zero kontaktu. Choć komponenty wydają się być jakościowo lepsze. Więc decyzja należy do Was. Ja będę zamawiał dalej z Bioskamedu lecz odpowiednio wcześniej żebym nie musiał latać do e-dyma po 50 ml.
Awatar użytkownika
By Donayo
#1832582
Ja zawsze zamawiam od Biomus przez Allegro. Dość dawno uzupełniałem zapasy, ale problemów z nimi nigdy nie miałem.


Tapata z iP SE :)
Awatar użytkownika
By pHarel2403
#1832584
Też kupuję od DK-Agola i wszystko w najlepszym porządku, no i zazwyczaj do 48h paczka u mnie.
Awatar użytkownika
By Superlux
#1832638
PucH2 pisze:Prezes kupuje tu https://allegro.pl/uzytkownik/DK-Agola?order=m i jest zadowolony. Na przekór innym żyje po tym. :lol:


No i to właśnie dzisiaj zamówiłem ( patrz wyżej ), zapewne dojdzie koło wtorku a Bioskamed też się przyda na później ( o ile dojdzie :mrgreen: ). Ludzie piszą że Warszawiak ma dobry towar, warto takiego pielęgnować...dlatego nie ryje mu opinii na allegro i nie zamierzam. No ale tu musiałem się wypłakać :lol:
Awatar użytkownika
By toska
#1832760
pHarel2403 pisze:Też kupuję od DK-Agola i wszystko w najlepszym porządku, no i zazwyczaj do 48h paczka u mnie.
PucH2 pisze:Prezes kupuje tu https://allegro.pl/uzytkownik/DK-Agola?order=m i jest zadowolony. Na przekór innym żyje po tym. :lol:


Ja jak Panowie powyżej zawsze zamawiam DK-Agola i jestem zadowolona :D
Awatar użytkownika
By Superlux
#1833162
Przed chwilą odbyłem dość długą rozmowę z f-mą Bioskamed i uzyskałem kilka informacji.

Przepraszają za dotychczasowe niedogodności. Miła pani przez pół godziny wyjaśniała mi istotę trwającego przez półtora miesiąca kryzysu, najważniejsze jednak że wszystko wraca do normy - od 1go lutego sklep rozpocznie ponowną i bezproblemową sprzedaż glikolu i gliceryny, wysyłka 24h.

Poprosili żeby zamawiać bezpośrednio ze strony sklepu a nie z allegro ( to istotna informacja ).
Jeżeli więc są tu nadal entuzjaści Bioskamedu i ich produktów to f-ma wraca do gry. Inni zainteresowani będą mieli szansę przekonać się czy ich glikol i gliceryna są rzeczywiście najlepsze, najczystsze.

Powtórzę tylko jeszcze raz - od 1go lutego zamawiamy prosto ze sklepu, omijamy ich aukcje na allegro...poproszono mnie żebym wyraźnie to podkreślił ( cokolwiek to oznacza *BOR* ).

Wyngiel je we wiosce :mrgreen: :drinkb
Awatar użytkownika
By Superlux
#1833203
e-Jacek pisze:Macie namiary na glikol i gliceryne ale cz.d.a ?


Tu na przykład, tyle że raczej droga - http://pol-aura.eu/gliceryna-bezwodna-c ... p-468.html

Stronę wcześniej ktoś pisał o glicce z Chempur.
Patrząc na skład i rzeczywistą zawartość wody...nie wiem jednak czym różni się od tej z Bioskamedu czy od DK Agoli ale ja nie jestem chemikiem więc nie będę się za bardzo wychylał.
By Krasnal45
#1833206
Superlux pisze: Miła pani przez pół godziny wyjaśniała mi istotę trwającego przez półtora miesiąca kryzysu

Chyba rozmawialiśmy z ta sama kobitką :mrgreen: Tez pół godziny wisiałem na telefonie i nie za bardzo dawała mi dojść do głosu :lol:
Awatar użytkownika
By Superlux
#1833212
Krasnal45 pisze:
Superlux pisze: Miła pani przez pół godziny wyjaśniała mi istotę trwającego przez półtora miesiąca kryzysu

Chyba rozmawialiśmy z ta sama kobitką :mrgreen: Tez pół godziny wisiałem na telefonie i nie za bardzo dawała mi dojść do głosu :lol:



Poznałem całą historię f-my, nieczyste zagrania konkurencji, urzędów, instytucji...problemy rodzinne i uczuciowe - kosmos :mrgreen:
No ale uczciwie przekazuje to co miałem przekazać - od 1go lutego zamawiać prosto ze sklepu, omijać allegro ( nie wiem, nie znam się...tylko powtarzam :roll: ). Jeżeli mają tak wybitną glickę jak tu niektórzy przedstawiają ( skądinąd zacni forumowicze ) to niech im się wiedzie :drinkb
Awatar użytkownika
By ARTem
#1838063
smokehead pisze:Z a-sense ktoś brał?

Czas wysyłki 2 dni robocze. Baniaki solidne z PEHD dodatkowo pieczętowane sreberkami, więc opakowania szczelne. Skusiłem się teoretycznie wyższą czystością glikolu niż u konkurencji :lol: .
Gliceryna ma ledwo wyczuwalny rozpuszczalnik, ale po przelaniu do innego pojemnika wydaje sie ok. Używam.
Glikol propylenowy ma lekko wyczuwalne nuty rozpuszczalnikowe które już nie znikają po przelaniu, obawiam się o czystość. Zrobiłem sobie z tego bazę 80VG/20PG, może nie dostanę raka. :P
Swoją drogą ma ktoś jakieś informacje z jakich związków wynikają takie zapachy? Potencjalna szkodliwość?

Mam nadzieje że chociaż aromaty są należycie czyste. Pachną znakomicie.

Poprzednio brałem z DK Agoli i oprócz tego że glikol trochę się zmoczył w trakcie podróży bo butelka była niedokręcona to wszystko było ok. Żadnych dziwnych zapachów nie wyczuwałem.

Edit:
Mimo że dziś sobota dostałem odpowiedź od a-sense. Stwierdzili że tak nie powinno być i wyślą mi glikol wolny od wad. Także kontakt na duży plus! Napisze jak faktycznie do mnie dojdzie.
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1841838
Cześć

Zamówiłem gliceryne i glikol u DK-Agola.Płyny w przezroczystych butelkach.I tu pytanie,przelewacie do ciemnych czy to przesada?

Edit
gośc sprzedaje GLIKOL 1,2 PROPYLENOWY PG FARMACEUTYCZNY 99,9% a w sklepach z ep zazwyczaj jest 99,5%.Ma to jakieś znaczenie?
Ostatnio zmieniony 17 mar 2018, 12:17 przez wertjacek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By Timi
#1841839
@wertjacek
Myślę, że przesada. Tam nie ma co reagować na światło. Co innego z nikotyną. Tam ciemne butelki i niska temperatura są jak najbardziej wskazane.
Awatar użytkownika
By blucas
#1841841
wertjacek pisze:Cześć
Edit
gośc sprzedaje GLIKOL 1,2 PROPYLENOWY PG FARMACEUTYCZNY 99,9% a w sklepach z ep zazwyczaj jest 99,5%.Ma to jakieś znaczenie?

Lepsza czystość. Samo od nich ostatnio brałem 1+2l. Dostawa expresowa.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1841851
wertjacek pisze:Płyny w przezroczystych butelkach.I tu pytanie,przelewacie do ciemnych czy to przesada?


Wstaw do szafki i to wystarczy.
Awatar użytkownika
By macieq03
#1844832
Masz w postach wyżej napisane skąd najczęściej kupujemy. Masz jeszcze ode mnie pewniaka.
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7127734118
Oczywiście jak chcesz to kup co znalazłeś i podziel się opinią. Na marginesie - jeśli allegrowicz ma negatywne opinie ja tam nie kupuje.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
By Plażo_Proszę
#1845129
To może się spytam... Jeśli te substancje mają minimalną czystość 99,5% to znaczy, że może tam być co innego i to nawet w 1/200 całego roztworu. I teraz pytanie - co tam może być? Żeby nie jakiś trujący syf...

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Timi
#1845292
Ale arszenik jest tani :lol:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.