EPF
Co z czym i jak mieszać.
By carck3r
#825081
Cześć.
Zastanawiam się nad robieniem własnych liquidów (nikotyna: 0 mg/ml) i znalazłem dość tanio glikol propylenowy i glicerynę na Allegro:

Co o tym myślicie? Warto kupować? Z tego co widzę, to mnóstwo ludzi kupuje. No i jeszcze mam pytanko - które aromaty są najwyższej jakości i najlepiej "smakują"? Strzelam, że nie chińskie wynalazki, tylko coś z Europy.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2013, 20:20 przez carck3r, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
By sawas
#825088
Gliceyna na aukcji jest opisana jako zgodna z normami farmakopei europejskiej. Co dziwnego, na opakowaniu nie ma takiej informacji. Na aukcji z glikolem nie ms informacji, jedynie procentowa zawartość glikolu. Kupiłem te produkty i napisałem do sprzedawcy, czy może jakoś potwierdzić czystość gliceryny i określić czystość glikolu. Możliwe, że ma na to dokumentacje, jednak na razie nie doczekałem się odpowiedzi. Lepszą opcją jest kupować na galvet.pl tylko, że wysyłka droga. Ale za to towar pewny. Jak będę coś więcej wiedział o produktach od użytkownika z tematu, to dam znać.
Awatar użytkownika
By Barjavel
#825116
yanko pisze:dobry wybór.zastanawiam sie jeszcze nad aromatem
http://allegro.pl/aromat-truskawkowy-k- ... 21758.html
i wanilii tego samego sprzedawcy.tylko ze litr bazy można spokojnie zużyć to litr aromatu będzie trudniej.chyba żeby to na kilku wziąć


jak będziesz dużo piekł ciast to spoko, nie sądzę żeby to do naszych potrzeb się nadawało
By yanko
#825123
Barjavel pisze:
yanko pisze:dobry wybór.zastanawiam sie jeszcze nad aromatem
http://allegro.pl/aromat-truskawkowy-k- ... 21758.html
i wanilii tego samego sprzedawcy.tylko ze litr bazy można spokojnie zużyć to litr aromatu będzie trudniej.chyba żeby to na kilku wziąć


jak będziesz dużo piekł ciast to spoko, nie sądzę żeby to do naszych potrzeb się nadawało


są na glikolu.a ty myślisz ze z czego robią aromaty owocowe do ep.z księżyca sprowadzaja? inavera to na stówę cos podobnego rozlewa
smartcoffe sprawdze dzieki
Awatar użytkownika
By kurok
#825131
yanko
Jeśli lubisz owocówki to jasne, że próbuj te smartcoffe - oczywiście na własne ryzyko. Nikt nie wie ile liquidów UE czy PL na nich powstaje i jak na razie to nie ma aromatów do e-fajek.
Przy czym sprawdzone aromaty np. z PA nie są aż tak wiele droższe, a były przetestowane na dużej grupie wapujących.
Używając aromatów smartcoffe będziesz przecierał szlaki i opierał się wyłącznie na reakcjach własnego organizmu.
pol
To zdaje się produkt EasyChem
Ostatnio zmieniony 04 sie 2013, 15:06 przez kurok, łącznie zmieniany 1 raz.
By yanko
#825141
kurok pisze:yanko
Jeśli lubisz owocówki to jasne, że próbuj te smartcoffe - oczywiście na własne ryzyko. Nikt nie wie ile liquidów UE czy PL na nich powstaje i jak na razie to nie ma aromatów do e-fajek.
Przy czym sprawdzone aromaty np. z PA nie są aż tak wiele droższe, a były przetestowane na dużej grupie wapujących.
Używając aromatów smartcoffe będziesz przecierał szlaki i opierał się wyłącznie na reakcjach własnego organizmu.
pol
To zdaje się produkt EasyChem



do tej pory zaopatruje sie w e-dymie w aromaty inawery bo tam tez baze biore.ale od jakiegos czasu te aromaty jakies slabe sa zmieszane z baza w lodówce po miesiacu znacznie traca aromat trzeba dolewac nowego.mam zwyczaj do kazdego troche wanilii mieszac a ostatnio waniliia jest o smaku waniliowego sera (pewnie jest kilka rodzajow wannili i inawerze przy rozlewaniu sie cos pochrzanilo)1000% marże za rozlanie do mniejszych butelek to tez mnie irytuje
galvet ma wysylke kurier o ile pamietam 25 zeta.zamawiajac butle glikolu za 15 zeta placic za przesylke 25 to średni interes :)
Awatar użytkownika
By pol
#825144
yanko pisze:...
galvet ma wysylke kurier o ile pamietam 25 zeta.zamawiajac butle glikolu za 15 zeta placic za przesylke 25 to średni interes :)

No tak... co miesiąc kupujesz 1 PG...
To kup w 25l wyjdzie taniej jednostkowa cena za 1 ml.

http://sklep-galvet.pl/koszt-przesylki- ... -1392.html
http://sklep-galvet.pl/uslugikoszty-wysylki-c-38.html

A... na all.. dostawa gratis...

Jak to Stary Chemik mawia:
StaryChemik pisze:Oczywiście - każdy truje się czy chce - w końcu jesteśmy dorośli.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2013, 15:22 przez pol, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
By Barjavel
#825147
yanko pisze:
Barjavel pisze:
yanko pisze:dobry wybór.zastanawiam sie jeszcze nad aromatem
http://allegro.pl/aromat-truskawkowy-k- ... 21758.html
i wanilii tego samego sprzedawcy.tylko ze litr bazy można spokojnie zużyć to litr aromatu będzie trudniej.chyba żeby to na kilku wziąć


jak będziesz dużo piekł ciast to spoko, nie sądzę żeby to do naszych potrzeb się nadawało


są na glikolu.a ty myślisz ze z czego robią aromaty owocowe do ep.z księżyca sprowadzaja? inavera to na stówę cos podobnego rozlewa
smartcoffe sprawdze dzieki


to że jest na bazie glikolu o niczym nie świadczy
płyn chłodniczy też jest na glikolu - a sądzisz że da się to vapować.
Awatar użytkownika
By PucH2
#825150
Ale żeście się uparli by mącić i postawić na swoim. Gość otwiera nowe drogi. Niedawno produkty polecane też były nieznane i patrzano na nie z politowaniem. Dla niekturych dalej jest abstrakcja by jarać krowie żarcie.
Awatar użytkownika
By pol
#825151
Z opisu produktu - aromat spożywczy:
SKŁAD:
identyczne z naturalnymi substancje aromatyczne
glikol 1,2 – propylenowy 85,9% (E1520)

Oby aromat spożywczy nie był na oleju rzepakowym, bo ten do ep się nie nadaje.
By yanko
#825152
nie jestem centusiem ale tez nie lubie byc naciągany.a tak z innej beczki
w zimie robilem zakupy w markecie spozywczym dluga lista w tym ziemniaki
w domu sprawdzam paragon z ciekawosci ile te 3 paprylki ważą a tam zamiast ziemniakow 2 kg pomidorow po 10zl.od tego czasu czesto sprawdzam paragony i podobne pomyłki są nagminne
zawsze na korzyść sklepu
Awatar użytkownika
By pol
#825156
PucH2 pisze:Ale żeście się uparli by mącić i postawić na swoim. Gość otwiera nowe drogi. Niedawno produkty polecane też były nieznane i patrzano na nie z politowaniem. Dla niekturych dalej jest abstrakcja by jarać krowie żarcie.

Brakuje potwierdzenia przy ofercie
substancje redukujące: zgodne z Eur Ph.

Ale ja się na tym nie znam...

====
Edit:
Można sprawdzić informację ze strony Galvet
PRODUKT DOSTĘPNY RÓWNIEŻ W GABINETACH I HURTOWNIACH WETERYNARYJNYCH
Awatar użytkownika
By PucH2
#825158
Też się na tym nie znam, tylko z aukcji wynikają bardzo ciekawe rzeczy które dziwnym sposobem znikają już w gotowych liqidach sprzedawców.
Awatar użytkownika
By kurok
#825165
PucH2 pisze:Też się na tym nie znam, tylko z aukcji wynikają bardzo ciekawe rzeczy które dziwnym sposobem znikają już w gotowych liqidach sprzedawców.


Osobiście też tak uważam i myślę, że te aromaty spożywcze są pewniejsze od wielu innych. Na razie jednak mam co używać, więc chętnie poczytam opinie.
Dobrze by było, aby osoba testująca aromaty spożywcze znała już trochę swój organizm i miała jakieś porównanie z markowymi liquidami czy aromatami oraz, pamiętała że sama to oceni niemal wyłącznie walory smakowe.
Patrząc akurat na SmartCofee to zdaje się, że jest to tylko importer - doświadczony, więc pewnie aromaty ma smaczne, ale o składzie to raczej nie dowiemy się zbyt wiele.
Awatar użytkownika
By sawas
#825186
Co do dostępności galvetu, to niestety w Toruniu nie znalazłem u żadnego weta. A obiegłem większość klinik i gabinetów, trochę podzwoniłem. Wszędzie patrzyli na mnie z politowaniem i nikt nie miał. Z hurtowni - jedna miała, ale nie prowadzi sprzedaży w detalu. Zostało tylko zamówić przez net bezpośrednio od producenta. Jak jest z minerały - ziemi nie wiem. Kupiłem i zapytałem sprzedawce. Czekam na odpowiedź. Może będzie w stanie udokumentować skład płynów. Zdjęcie nie jest poglądowe, to real foto.
Jeśli chodzi o aromaty smartcoffe to pierwsza wzmianka o nich pojawiła się na forum 3 lata temu. Od tamtej pory co jakiś czas pojawiają się wątki o tych achromatach. Część użyszkodników z nich korzysta z powodzeniem. W tym ja. Więc to nie tak do końca przecieranie szlaków.
Awatar użytkownika
By szulmar
#825226
yanko pisze:w najbliższym czasie wezmę ten litrowy truskawkowy na próbę.jak bedzie dobry to ktoś po 100ml moze troche odkupi.jak to bedzie niewypal to bede mail na rok wszystko w kuchni o smaku truskawkowym -wode tez ;)

to ja 100 wezme od Ciebie
Awatar użytkownika
By Mutango
#825237
Do tej piosenki możemy dopisać jeszcze parę zwrotek

Mamy gliceryny na prawie sto lat
Prędzej niż glikol skończy się świat
Kupię do tego galon aromatów
Dwa złote taniej to jeszcze coś znaczy

W domu tak patrzę, no kurza mać
Co mi odbiło tyle tego brać
Zaproszę wszystkich do siebie w gości
Kiedy mi się skończy termin ważności
By carck3r
#825307
No jak będziesz wapował po ponad 5 ml dziennie, to rzeczywiście. W sumie całkiem realne. Zauważ, że na początku podałem linki do 500 ml butelek.

Generalnie ten sprzedawca na Allegro z pierwszego posta jest chyba najtańszy w Internecie. Tylko czy produkty są w porządku (na razie tylko lukmarq ich używa i "nie narzeka" :P)? Pozostaje czekać aż odpowiedzą sawasowi.
Awatar użytkownika
By PucH2
#829211
carck3r pisze:Dostałem dokument potwierdzający czystość gliceryny. Teraz czekam na glikol propylenowy.
Czystość 99,85%:
http://i.imgur.com/akPDN6t.jpg

Spokojnie można używać. Teraz czekam na glikol.

Ten użytkownik aledrogo sprzedaje w różnych klasach czystości albo tylko cena się zmienia w zależności dla kogo wystawia towar. Niezbyt to wzbudza zaufanie.
By carck3r
#829313
PucH2 pisze:
carck3r pisze:Dostałem dokument potwierdzający czystość gliceryny. Teraz czekam na glikol propylenowy.
Czystość 99,85%:
http://i.imgur.com/akPDN6t.jpg

Spokojnie można używać. Teraz czekam na glikol.

Ten użytkownik aledrogo sprzedaje w różnych klasach czystości albo tylko cena się zmienia w zależności dla kogo wystawia towar. Niezbyt to wzbudza zaufanie.

Na dokumencie jest napisane, że minimalna zawartość gliceryny wynosi 99,5%. Zatem różne dostawy zawierają inną zawartość gliceryny ale zawsze więcej lub równe 99,5%. Dlatego pytali mnie w mailu o numer serii dla glikolu propylenowego.
Awatar użytkownika
By pol
#829373
carck3r pisze:....
Ten użytkownik aledrogo sprzedaje w różnych klasach czystości albo tylko cena się zmienia w zależności dla kogo wystawia towar. Niezbyt to wzbudza zaufanie.

Na dokumencie jest napisane, że minimalna zawartość gliceryny wynosi 99,5%. Zatem różne dostawy zawierają inną zawartość gliceryny ale zawsze więcej lub równe 99,5%. Dlatego pytali mnie w mailu o numer serii dla glikolu propylenowego.[/quote]
Zawartość gliceryny to jedno.
Niestety najważniejsze jest to co mieści się w tej niewielkiej procentowości powyżej zawartości gliceryny czy glikolu propylenowego.
Te 0.5% zanieczyszczenia, a nie jest to H2O, decyduje o przydatności produktu do naszych celów.
Awatar użytkownika
By kurok
#829381
To już słynny przykład i choć bardzo skrajny to wiele daje do myślenia ;)
Nie bardzo też wierzę w różne dostawy w tak krótkim czasie u sprzedawcy z Allegro, który sam je rozlewa.
Skan jakiejś kserokopii nie bardzo mnie przekonuje, a czystość i termin ważności produktu jest pod pewnym znakiem zapytania.
Gliceryna apteczna w detalu kosztuje ok. 1.70 zł za 30ml - to ta z dużą ilością wody do tzw. użytku zewnętrznego (choć wiemy, że nie ma takiej).
Gliceryna apteczna do leków kosztuje coś ok. 70 zł za 0.5l. Oczywiście płacimy tu głównie "haracz" farmaceutyczny za dopuszczenia itp.
Z drugiej strony rozlewając sami litrową butelkę pomiędzy siebie - choć nie spełniamy już norm nie bardzo tym przejmujemy się.
By carck3r
#829401
pol pisze:Zawartość gliceryny to jedno.
Niestety najważniejsze jest to co mieści się w tej niewielkiej procentowości powyżej zawartości gliceryny czy glikolu propylenowego.
Te 0.5% zanieczyszczenia, a nie jest to H2O, decyduje o przydatności produktu do naszych celów.

Nie rozumiem dlaczego jesteś tak wrogo nastawiony do innego sprzedającego niż Galvet :roll: .
Gliceryna Galvet również zawiera 0.5% zanieczyszczeń (a nie jest to H2O ;)).
http://sklep-galvet.pl/gliceryna-995-ro ... -p-30.html

Moim zdaniem obydwa źródła są w porządku - zarówno Galvet jak i mineraly-ziemi. Chociaż jeżeli ktoś chce być w 100% pewny, a nie w 99,9%, to niech kupuje w Galvecie (drożej ;)).
Awatar użytkownika
By pol
#829406
carck3r pisze:
pol pisze:Zawartość gliceryny to jedno.
Niestety najważniejsze jest to co mieści się w tej niewielkiej procentowości powyżej zawartości gliceryny czy glikolu propylenowego.
Te 0.5% zanieczyszczenia, a nie jest to H2O, decyduje o przydatności produktu do naszych celów.

Nie rozumiem dlaczego jesteś tak wrogo nastawiony do innego sprzedającego niż Galvet :roll: .
Gliceryna Galvet również zawiera 0.5% zanieczyszczeń (a nie jest to H2O ;)).
http://sklep-galvet.pl/gliceryna-995-ro ... -p-30.html

Moim zdaniem obydwa źródła są w porządku - zarówno Galvet jak i mineraly-ziemi. Chociaż jeżeli ktoś chce być w 100% pewny, a nie w 99,9%, to niech kupuje w Galvecie (drożej ;)).

Nie jestem wrogiem żadnej firmy. Po prostu staram się patrzeć na to co mam inhalować.
Podałeś link do produktu Galvet i jak widać jest to o czym wspomniałem
Parametry gwarantowane
zawartość głównego składnika: 99,5-101%
postać: klarowna ciecz, wolna od stałych zanieczyszczeń
masa molowa: 92/09g/mol
woda: max 0,03%
kwasowość/zasadowość: max. 0,2
współczynnik załamania światła: 1470-1475
metale ciężkie: max. 0,0005%
zgodność: Eur. Ph.


Każdy jest dorosły i truje się czym chce
Awatar użytkownika
By Mutango
#829492
Wy tak na poważnie?
Żeby zaoszczędzić trzy złote na rok, to kupicie płyn od "pseudonimu" w internecie?
Może ja jakiś dziwny jestem?
Ja nawet mogę zrozumieć, że ktoś bimber kupuje w podejrzanych miejscach. No bo jak dużo pije, to setki, a może nawet tysiące złotych rocznie zaoszczędzi. Najwyżej oślepnie, ale zaoszczędzi ;) :lol: no ale żeby dla kilku złotych na rok tak kombinować :shock:
Awatar użytkownika
By sawas
#829500
jomat pisze:To coś nazywasz dokumentem potwierdzającym ?
A kto ten dokument wydał? Robert Reinhardt ?

Dokładnie. Przecież tam nawet podpisu ani pieczątki nie ma. 5 minut roboty w wordzie i mam takie 'certyfikaty' dla własnych samoróbek.
Awatar użytkownika
By Mutango
#829504
carck3r pisze:Człowiek biedny ceni sobie każdą złotówkę, bogaty każdy grosz.

Ano tak. Cenimy sobie złotówki, grosze, czas i zdrowie. W tym samym czasie kiedy wymieniałeś korespondencje, ściągałeś "certyfikaty" i ogólnie kombinowałeś jakby tu zaoszczędzić 3 zł, mogłeś sobie na przykład ukręcić 15 grzałek i zaoszczędzić 100zł :lol:
By abbs
#830002
Prawdziwy certyfikat kontroli jakości wygląda troszkę inaczej i jest albo dostarczany razem z odczynnikiem albo dostępny na stronie producenta, który tak np robi Sigma Aldrich.
Zresztą tu ewidentnie jest napisane że na podstawie świadectwa KJ producenta. Ergo glikol i gliceryna jest pewnie kupowana na tony a potem rozlewana do mniejszych butelek na świadectwie producenta pewnie jest podpisał i tak dalej. U mnie w firmie np na produkcji używa się glikolu i gliceryny z beczek 250 kg :mrgreen: wiem bo ostatnio miałem problemy z czystością glikolu i musiałem się udać na produkcję i zobaczyć jak oni to zanieczyscili.
Tapatalknięte palcyma
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.