EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By okrzemek
#764963
Jako, że na forum jest dużo fanów Tribeca/Bebeca, a pewnie nie każdy ma czas przekopywać różne fora, to się podzielę, bo jestem już po pierwszych, drugich i kolejnych testach.
Szukając tańszego dostępu do Tribeca trafiłem na ecf na prosty przepis.
Pewnie wielu z was zna ten przepis - Evaper podaje go w opisie AP :mrgreen: (tylko nie pisze co to takiego :wink: )

TPA RY4 Double - 8-10%
Acetyl Pyrazine 1 kropla na 5 ml.

trzeba mu dać trochę poleżeć i Voilà.

Można robić swoją moc i swoje proporcje PG/VG. Myślę że po dodaniu EM wyszłoby coś bardziej zbliżonego do Bebeca, bo czuć go w niej bardzo mocno. Jak wiadomo Bebeca jest słodszym, bardziej skondensowanym klonem Tribeca od Halo.

Miałem Tribeca od Halo, równolegle porównywałem, ciężko mi było znaleźć różnicę, polecam.

Dosładzać EM nie próbowałem bo zdecydowanie wolę Tribeca od Bebeca. Bebeca jest dla mnie za słodka i ulepkowata.

smacznego *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By jsakic19
#765703
Podbijam temat bo sam jestem ciekaw tego przepisu. Składniki już zamówiłem i za jakiś czas opiszę wrażenia. Jednak zapytam czy ktoś inny stosował jeszcze ten przepis? Może jakieś własne inwencję zostały zastosowane?
Awatar użytkownika
By okrzemek
#765704
Temat wyraźnie nie chwycił, teraz testuję różne klony Bobas bounty od Ave (chociaż to trudniejszy temat) i w sumie nie wiem czy wrzucać przepisy czy nie :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Artur
#765706
To u nas się już liquidy podrabia :shock:
:lol: :lol: :lol: :lol: czyli wikipedia dobrze określa pojęcie: Polak potrafi

Znacie może przepis na klona Torque od Halo :?:
Awatar użytkownika
By jsakic19
#765711
okrzemek pisze:Temat wyraźnie nie chwycił, teraz testuję różne klony Bobas bounty od Ave (chociaż to trudniejszy temat) i w sumie nie wiem czy wrzucać przepisy czy nie :mrgreen:

Myślę, że nie tylko wrzucaj przepisy ale także opisuj wrażenia :D Chociaż czasem tworząc jakiegoś "liquidowego klona" wydaje mi się, że trafiłem w 100%, później dla przypomnienia kupuje oryginał i wyczuwam różnicę. Siła sugestii działa, dlatego prosiłem innych o subiektywną opinię na temat klona Tribeca.
Awatar użytkownika
By okrzemek
#765721
Artur pisze:To u nas się już liquidy podrabia :shock:
:lol: :lol: :lol: :lol: czyli wikipedia dobrze określa pojęcie: Polak potrafi

Znacie może przepis na klona Torque od Halo :?:


Nie w Polsce tylko w USA, przecież napisałem, że przepis wygrzebany na ecf-ie :mrgreen: . A jeżeli chodzi o bobas bounty to wątek poświęcony sklonowaniu go ma już chyba 57 stron i udzielają się w nim ludzie z całego świata. A takich wątków jest ileś na różnych forach.

Może dlatego, że jest brak ciągłości w działaniu strony Ave? Dostałem trochę BB od reeda, strasznie mi posmakował, chciałem kupić - nie wysyłają poza USA, jak już dopracowałem przesyłkę przez kogoś to strona nie działa i znowu nie ma możliwości kupienia liquidu.

A zabawa w klonowanie czy mieszanie własnych smaków jest po prostu fajna :mrgreen: .

Torque od Halo nie zawracam sobie głowy bo mi po prostu nie smakuje. Mam flachę z ostatniej zbiorówki i ciągle ze sobą walczę czy dać mu jeszcze szansę :? .

Pzdr
Awatar użytkownika
By Murof
#766337
okrzemek pisze:Temat wyraźnie nie chwycił, teraz testuję różne klony Bobas bounty od Ave (chociaż to trudniejszy temat) i w sumie nie wiem czy wrzucać przepisy czy nie :mrgreen:

Chwycił, chwycił, przynajmniej w moim przypadku. Tribeca od Halo to, oprócz Prime 15,
dla mnie najsmaczniejsze liquidy. Dobrze zrobiłeś, dzieląc się swoimi wrażeniami smakowymi
po skomponowaniu klona Tribeca. Dawaj więcej takich przepisów. Jak byś gdzieś trafił na
przepis smaku Prime 15 to będę bardzo wdzięczny za podzielenie się informacją w tym dziale.
Awatar użytkownika
By prymus140
#766339
Murof pisze:
okrzemek pisze:Temat wyraźnie nie chwycił, teraz testuję różne klony Bobas bounty od Ave (chociaż to trudniejszy temat) i w sumie nie wiem czy wrzucać przepisy czy nie :mrgreen:

Chwycił, chwycił, przynajmniej w moim przypadku. Tribeca od Halo to, oprócz Prime 15,
dla mnie najsmaczniejsze liquidy. Dobrze zrobiłeś, dzieląc się swoimi wrażeniami smakowymi
po skomponowaniu klona Tribeca. Dawaj więcej takich przepisów. Jak byś gdzieś trafił na
przepis smaku Prime 15 to będę bardzo wdzięczny za podzielenie się informacją w tym dziale.

Nuccato z Atmosa przypomina bardzo Prime 15.
Awatar użytkownika
By krzycho.p9
#766341
E tam nie chwycił :mrgreen:
Czytamy i czekamy na nowe przepisy :wink:
Torque dla mnie jedem z lepszych co jarałem,więc nie ograniczaj się tylko do swoich smaków :roll:
Pozdrowił *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By Murof
#766359
prymus140 pisze:
Murof pisze:
okrzemek pisze:Temat wyraźnie nie chwycił, teraz testuję różne klony Bobas bounty od Ave (chociaż to trudniejszy temat) i w sumie nie wiem czy wrzucać przepisy czy nie :mrgreen:

Chwycił, chwycił, przynajmniej w moim przypadku. Tribeca od Halo to, oprócz Prime 15,
dla mnie najsmaczniejsze liquidy. Dobrze zrobiłeś, dzieląc się swoimi wrażeniami smakowymi
po skomponowaniu klona Tribeca. Dawaj więcej takich przepisów. Jak byś gdzieś trafił na
przepis smaku Prime 15 to będę bardzo wdzięczny za podzielenie się informacją w tym dziale.

Nuccato z Atmosa przypomina bardzo Prime 15.

Dzięki za podpowiedź. Trzeba będzie to sprawdzić. :beer: :beer:
Awatar użytkownika
By okrzemek
#766478
Nuttaco od AL nie przypomina Prime15. To zupelnie inny smak :mrgreen:.

Dzisiaj przyszlo mi 25 kolejnych aromatow. Namieszalem sobie na szybko kilka klonow Bobas Bounty i przy testowaniu jednego az usiadlem. Wiem, ze za szybko zeby oceniac. BB to nie jest, ale zapowiada sie mega dobry soczek :). Podziele sie jak mi przyjda docelowe aromaty bo na razie na zamiennikach robilem :mrgreen:

Torque od halo mi nie smakuje, ale temat przewodni w tym liquidzie kojarzy mi sie mocno ze smooth od TFA.Glowy nie dam sobie za to uciac. W wolnej chwili poszukam jakichs podpowiedzi. W Internecie jest wszystko :mrgreen:.
Pytanie do fanow Torque, czy ja mam zryte kubki smakowe czy on ma w sobie cos z gumy orbit? :)
Awatar użytkownika
By krzycho.p9
#766485
okrzemek pisze:Torque od halo mi nie smakuje.Pytanie do fanow Torque, czy ja mam zryte kubki smakowe czy on ma w sobie cos z gumy orbit? :)


Hmm :shock: Moje kubki nie czują żadnego posmaku Orbit :) Może to i lepiej :roll: bo mi smakuje,ma coś co lubię w "tytkach"choć z opisaniem tego nie podołam :? :cygaro:
Awatar użytkownika
By prymus140
#766486
Scottti pisze:Mi natomiast Nuttaco również bardzo przypomina Prime15 ;)

Piszemy o gotowym liquidzie.Nie o mieszaniu aromatu z bazą.
Awatar użytkownika
By okrzemek
#766490
Ok, gotowego nie probowalem. Z aromatu wychodzi zupelnie inny.
Awatar użytkownika
By Murof
#769923
okrzemek pisze:
TPA RY4 Double - 8-10%
Acetyl Pyrazine 1 kropla na 5 ml.

trzeba mu dać trochę poleżeć i Voilà.


No to namieszałem sobie. Nie dałem mu jednak długo poleżeć i po
1 dniu spróbowałem. Mimo tak krótkiego czasu leżakowania zapowiada
sie dobrze. Dam mu jeszcze trochę czasu na przegryzienie, ale jestem
pełen optymizmu.

@okrzemek :piwo :beer:

Edyt. Czym dłużej jaram, tym bardziej smakuje. Chyba na dłużej
zaprzyjaźnimy się z tym samogonkiem. Jeszcze tylko przepis na
Prime 15 i będzie pełnia szczęścia.
Awatar użytkownika
By Paveletz
#770369
Także "wymieszałem" i po 24 godzinach nie wytrzymałem i spróbowałem... Chwilowo, moje ulubione RY4 gdzieś przepadło pod ziemisto-orzechowym smaczkiem Acetyl Pyrazine. Albo jest to kwestia "przegryzienia się" mieszanki, albo zbyt dużej ilości AP. Niemniej - i tak smaczne.

Dzięki Okrzemek za wygrzebanie tej recepturki. :beer:
Awatar użytkownika
By jsakic19
#770380
Po 65 godzinach testowałem na IGO-L. Moje proporcje na 10 ml - 7% RY4 Double z TPA i 2 krople AP. Nie miałem okazji próbować Tribecki (tylko Bebeckę Atmosa) ale przyznaję rację Okrzemkowi - moja mieszanka jest lepsza, mniej słodsza - po za tym ma wszystkie wcześniej opisane walory smakowe. Nic więcej dodać nic ująć. Polecam fanom :cygaro: , sam idę sobie ważyć na zapas (no i dłuższe przegryzanie będzie) 50 ml według swoich proporcji :D
Awatar użytkownika
By okrzemek
#770497
Klon Tribeca to pewniak. Procenty tez sa sprawdzone. Eksperymentowalem z wieksza iloscia aromatu czy AP i nie wychodzilo z tego nic dobrego.

Wygrzebalem fajny zestaw przepisow dla milosnikow smakow owocowo-deserowych tylko nie wiem czy bedzie zainteresowanie :) .
By martines38
#770547
Ja odczekałem prawie 24 godz i jestem bardzo mile zaskoczony. Tak sie składa że z ostatnich zapasów pozostało mi trochę Tribeki i powiem szczerze że ciężko jest odróżnić oryginał od zrobionego klona.
Brawa dla kolegi Okrzemek :-) przepis na klon tribeki jest naprawde bardzo dobry
Awatar użytkownika
By lukmarq
#770669
okrzemek pisze:Wygrzebalem fajny zestaw przepisow dla milosnikow smakow owocowo-deserowych tylko nie wiem czy bedzie zainteresowanie :) .

Zainteresowanie będzie na pewno. Każdy chętnie wypróbuje. Tylko może w nowym temacie. Jest już temat Sampróbki z aromatów Inavera i cieszy się dużą popularnością. Więc czemu nie założyć nowego tematu? Ja czekam z niecierpliwością.



okrzemek pisze:
TPA RY4 Double - 8-10%
Acetyl Pyrazine 1 kropla na 5 ml.

trzeba mu dać trochę poleżeć i Voilà.

Panowie nikt nie napisał na jakiej bazie najlepiej to zmieszać. VPG, DNB, VPG+ ???
Na jakich bazach to mieszaliście :?:
Awatar użytkownika
By jsakic19
#770681
Ja na bazie PG bezsmakowej inawery, mieszalem z Glikolem i Gliceryna w proporcjach 50-50.

Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By kurok
#770696
:bry Przyznam się, że też skusiłem się. Mieszałem 50/50 na bazach Inawery (PG 38mg + glikol i glicyrena tej firmy).
W sumie to już końcówka, bo następnym razem ruszą u mnie zapasy od Kinga, a potem to już pewnie Galvet, albo zaś kupię któraś z powyższych.
Generalnie wolę więcej VG ale ten liquid jest dość delikatny i przy VG pewnie więcej aromatu może być wskazane.
Co do smaku to niestety nie próbowałem oryginałów, więc nie porównam :(
Ciężko mi tez określić go bo w moim przypadku upłynęło dopiero 20 godzin po mieszaniu i pewnie jeszcze poprawi się.
Na tą chwilę smaczek jest więcej niż OK. Nie wyczuwam tu jakiegoś bardzo bogatego bukietu, spotykanego czasem w drogich liquidach, ale smaczne to jest :P
Nazwałbym, że to taki super samogon na co dzień. Bez szału, ale dobry i w zasadzie nic więcej mi nie trzeba.
Zapewne zagości na dłużej, bo dziś rozrobiłem jeszcze 50ml :) i próbki z RY4 Type i Asian, w wersji z AP i bez.
A jak się wkurzę to dodam trochę EL Toro (Puros lub Virginię). Jak na razie to z tym wszystko mi smakuje i nic lepszego jeszcze nie miałem.

Wielkie dzięki okrzemek za przepis :beer:
Jak znajdziesz coś ciekawego to kolejny raz chętnie skorzystam.
*CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By Paveletz
#770740
Co do bazy - Inawera VPG 18'.
A co do proporcji:
- 30ml VPG 18'
- 3ml TPA RY4 Double;
- 6gt AP 5%
Dodam, że po kolejnych kilkunastu godzinach smak się coraz bardziej klaruje - czyli, jak zwykle - cierpliwość to cnota. :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Sann
#770742
Na pewno przetestuje bo jestem fanem aromatów ry4 ;) jeszcze tylko jakis klon owocowej tytoniowki albo wogole owocowki na wakacje by sie przydał ;)
Awatar użytkownika
By okrzemek
#771379
Ciesze sie, liquid smakuje. Nie moze byc inaczej :mrgreen:.
Baze nalezy stosowac bezsmakowa, w proporcjach pg/vg wedlug wlasnych preferencji chociaz oryginalna tribeca nie jest zbyt gesta.

Gdybyscie mieli jakies pytania to chetnie pomoge.

W przyszlym tygodniu zaloze nowy zbiorczy temat i bede wrzucal nowe przepisy chociaz widze, ze temat klonu Bobas Bounty nie cieszy sie zbytnim zainteresowaniem :mrgreen: .
Awatar użytkownika
By Kaazz
#771875
okrzemek pisze:...Torque od Halo nie zawracam sobie głowy bo mi po prostu nie smakuje. Mam flachę z ostatniej zbiorówki i ciągle ze sobą walczę czy dać mu jeszcze szansę :? .


krzycho.p9 pisze:....Torque dla mnie jedem z lepszych co jarałem,więc nie ograniczaj się tylko do swoich smaków :roll: Pozdrowił *CZAJNICZEK*

Ja podobnie uwielbiam Torque :mrgreen:
Tribekę to czasem popuffam
Ale na Prime to muszę mięć wenę i mojej lepszej połówce kojarzy się ewidentnie ze starymi ,mokrymi skarpetkami ( w sumie jak ktoś chętny to mam 1/2 flaszki na wymianę - ino to 24 mg jest :mrgreen: )
Awatar użytkownika
By aron
#772286
Zainspirowany tematem wymieszałem parę dni temu RY4 duble i Asian z Ap .
Z doświadczenia wiem ,że te aromaty potrzebują 2-3 tygodnie leżakowania ,wiec na razie sie nie czepiam .
Po zapachu moge stwierdzić ,że sa bardzo ciekawe .
Awatar użytkownika
By aron
#780907
aron pisze:Zainspirowany tematem wymieszałem parę dni temu RY4 duble i Asian z Ap .
Z doświadczenia wiem ,że te aromaty potrzebują 2-3 tygodnie leżakowania ,wiec na razie sie nie czepiam .
Po zapachu moge stwierdzić ,że sa bardzo ciekawe .


Rewelka ale na RY 4 duble
RY4 Asian -niestety nie tak dobry .
Awatar użytkownika
By Paveletz
#781334
Asian jest chyba zbyt "ziołowy". :mrgreen:
Ponieważ już mi się odrobinę znudził "klon" wg. omawianego w tym temacie przepisu, odrobinkę go zmodyfikowałem:
- 30ml VPG 18'
- 3ml TPA RY4 Double;
- 6gt AP 5%
- 2gt TPA Tobacco Extract
- 5gt EM 10%
Nuta przewodnia Tribeca pozostała, ale całość (mz) nabrała wyrazu. Oczywiście, czy to jest naprawdę dobre - to kwestia gustu. Mnie pasuje. *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By kurok
#781339
Paveletz pisze: Tobacco Extract
- 5gt EM 10%

hehe :). Kolega nadal lubi papieroski :wink:
Pewnie, że będzie lepsze :)
Mi też już zaczęło się nudzić i choć trochę jeszcze mi zostało to patrząc na datę mojego wcześniejszego wpisu to zwapowałem już straszne ilości i zaczyna to mnie przerażać.
Awatar użytkownika
By okrzemek
#781482
W mieszaniu fajne jest to, że zawsze można sobie dostosować smak do własnego gustu. Oczywista oczywistość ;) .

Z klonami jest troszeczkę trudna sprawa, bo każdy epalacz ma własne kubki smakowe i inaczej odbiera różne smaki.

Dla mnie idealnym przykładem jest Torque56 od Halo, dla większości użytkowników smaczny, tytoniowy liquid. Mnie smakuje gumą Orbit. Szukając przepisu na klona znalazłem tylko jedną opinię, że ktoś czuje w nim głównie menthol i w całym dużym wątku nikt się z tą osobą nie zgodził, chociaż były osoby, które czuły imbir czy jaśmin :mrgreen: .
Awatar użytkownika
By aron
#782274
Ja bym chciał mieć takie kubki smakowe jak mój kumpel.Ostatnio dałem mu wszystkie mieszanki ,które mi nie smakowały.
Np.espresso wymieszane z czekolada .W/g mnie smakowało jak kasza gryczana ,a on stwierdził ,ze jest [cenzura]"istym smakiem -takie ciastko z migdałami :shock:
Następnym razem dam mu czysta bazę ,zobaczymy co powie. :lol:
Awatar użytkownika
By jsakic19
#785001
Zakupiłem 10% Glikolowy roztwór Etylomaltol, chcę spróbować urozmaicić przepis na klona tribeca dodając już do sprawdzonego przepisu właśnie EM aby jak pisał okrzemek była bardziej zbliżona do Bebecki. Czy 2 krople tego roztworu na 10 ml to będzie za dużo/ za mało. Ciężko mi stwierdzić bo nigdy nie stosowałem a nie chcę przesłodzić tej bardzo dobrej mieszanki.
Awatar użytkownika
By okrzemek
#785042
moim zdaniem za mało, ale od czegoś trzeba zacząć. Ja bym zaczął od 2%, ale Łatwiej kijek pocieńkować niż go potem pogrubasić ;) .
Awatar użytkownika
By Paveletz
#785131
@jsakic19 - nie wiem jak słodka jest Bebecka, bo nie miałem przyjemności, ale osłodzenie EM w podobnych proporcjach jakie proponujesz (5gt na 30ml) jest naprawdę dobrze wyczuwalne - nawet z dodatkiem absolutu. Ale może to być też kwestia moich odwykłych od słodkości kubków smakowych.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#785140
Paveletz pisze:@jsakic19 - nie wiem jak słodka jest Bebecka, bo nie miałem przyjemności, ale osłodzenie EM w podobnych proporcjach jakie proponujesz (5gt na 30ml) jest naprawdę dobrze wyczuwalne - nawet z dodatkiem absolutu. Ale może to być też kwestia moich odwykłych od słodkości kubków smakowych.

Mam roztwór 10% - miałeś taki sam? Dziś na 10 ml dodam te 2 krople. Za kilka dni opiszę wrażenia.
Awatar użytkownika
By okrzemek
#785173
jsakic19 pisze:Mam roztwór 10% - miałeś taki sam? Dziś na 10 ml dodam te 2 krople. Za kilka dni opiszę wrażenia.


Jestem ciekaw co Ci z tego wyjdzie. Możesz zrobić buteleczce gorącą kąpiel, żeby trochę przyspieszyć dojrzewanie. Ja teraz rozpoznaję temat myjki ultradźwiękowej. Podobno daje super efekty. Ktoś się na forum chwalił, że używa. Amerykanie tysiące postów na ten temat napisali.
Awatar użytkownika
By mashun
#785183
okrzemek pisze:Ja teraz rozpoznaję temat myjki ultradźwiękowej. Podobno daje super efekty. Ktoś się na forum chwalił, że używa. Amerykanie tysiące postów na ten temat napisali.

O, o tym nie pomyślałem, dzisiaj wypróbuję. Coś więcej krótko na ten temat mógłbyś napisać? Co oni tam, te amerykany?
Awatar użytkownika
By okrzemek
#785195
Tak w skrócie to przyspieszają myjką proces dojrzewania liquidów. Podobno liquidy tytoniowe, wymagające długiego 1-2 miesięcznego leżakowania robią w 2 dni, a owocówki dużo szybciej.

Ja myjki w rękach nie miałem, ale wyczytałem, że one mają cykle np. 8 minutowe. Ludzie opisują, że mają takie myjki z podgrzewaniem, wrzucają flaszki z liquidem i zapuszczją kilka-kilkanaście cykli jednego dnia, potem kilka - kilkanaście drugiego i gotowe. Liquidy nie wymagające długiego leżakowania tylko, np. tygodniowego są do użytku po kilku cyklach.

Gdzieś mi się obiła o oczy informacja, że niektórzy robią to w buteleczkach ze zdjętą zakrętka i jest jeszcze lepiej. Nie mam jak zweryfikować bo nie mam myjki.

Jeżeli przetestujesz to daj znać co z tego wyszło. Za dużo ludzi pisze, że to działa, żeby nie działało, ale jednak wąż w kieszeni na mnie syczy :(.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#785213
Mam myjkę, taką tanią chińską z cyklami po 30 minut o mocy 50 wat. Używam od 3 miesięcy. Fakt nieco przyspiesza mieszanie się samoróbek ale tak do końca nie jestem zadowolony. Pewnie trzeba by kupić lepszą.

-- [scalono] Pt 14 cze 2013 10:45:41 --

Mam takie coś
http://allegro.pl/myjka-wanna-ultradzwi ... 74011.html
Można by założyć temat bo nie widziałem na forum. Ogólnie trochę się nagrzewa ta woda w rynnie myjki - może to też ma wpływ na dojrzewanie + ultradźwięki. Ja dodatkowo owijam folią spożywczą butelki ponieważ kładę je na leżąco a woda dostaje się wszędzie. 3 cykle po 30 minut i mamy na oko płyn po takim tygodniowym leżakowaniu.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#786962
jsakic19 pisze:Po 65 godzinach testowałem na IGO-L. Moje proporcje na 10 ml - 7% RY4 Double z TPA i 2 krople AP. Nie miałem okazji próbować Tribecki (tylko Bebeckę Atmosa) ale przyznaję rację Okrzemkowi - moja mieszanka jest lepsza, mniej słodsza - po za tym ma wszystkie wcześniej opisane walory smakowe. Nic więcej dodać nic ująć. Polecam fanom :cygaro: , sam idę sobie ważyć na zapas (no i dłuższe przegryzanie będzie) 50 ml według swoich proporcji :D


Zrobiłem 5 ml na podstawie swoich proporcji (cytat) plus 3 krople EM 10% roztwór PG. Trzy dni leżakowania (wcześniej Klon Tribeca leżakował 2 tygodnie - do niego dodałem EM), niestety nie udało mi się stworzyć klonu Bebecki. Mieszanka jest słodsza ale klon tribeca po dodaniu EM traci na wytrawności. Jest o wiele gorszy, da się wapować ale to już nie to samo. Całe szczęście zrobiłem tylko 5 ml.
Awatar użytkownika
By okrzemek
#787224
jsakic19 pisze:
jsakic19 pisze: Mieszanka jest słodsza ale klon tribeca po dodaniu EM traci na wytrawności. Jest o wiele gorszy, da się wapować ale to już nie to samo. Całe szczęście zrobiłem tylko 5 ml.


Jak jest slodsza to musi byc mniej wytrawna ;) .

Na moje oko to tam trzeba by duzo tego EM dodac i nie tylko. Bebeca jest ulepkowata.
Zrobilem jeden liquid z zawartoscia 6%EM i wcale nie jest slodki. Mam w planie liquid z 30% dodatkiem EM chciaz to bez sensu, ale jest taki przepis, ktory jest mocno chwalony. Podobno powyzej 10% nie czuc roznicy w smaku, ale cos w tym przepisie jest :mrgreen:
By Will_away
#789029
Przepis na tribeca wygrzebany przez @okrzemek - rewelacja :))
Myjkę ultradźwiękową przerabiałem z pół roku temu, u mnie nie zdała egzaminu, mam tani chiński model, cykl mycia 3 minuty, po czym producent zaleca przerwę 5 minut (sic!). Już wolałbym czekać 2 tygodnie na liquid, niż stać cały dzień nad warczącą myjką ;)
Ja moje samogony mieszam od pewnego czasu mieszadłem magnetycznym zrobionym ze starego coolera wyjętego ze spalonego zasilacza atx, magnesu wyjętego ze sfakanego dysku 3,5" i mieszadełka 4x15 kupionego w necie za 10 zeta, patent znaleziony kiedyś na jakimś forum piwowarskim chyba ;)) . Mój cooler nie ma możliwości obrotów w obydwie strony, jak znajdę gdzieś cooler który to potrafi, dorobię jeszcze jakiś układzik do regulacji i zmiany kierunku obrotów w funkcji czasu ;)
Awatar użytkownika
By aron
#789326
Will_away pisze:Przepis na tribeca wygrzebany przez @okrzemek - rewelacja :))
Myjkę ultradźwiękową przerabiałem z pół roku temu, u mnie nie zdała egzaminu, mam tani chiński model, cykl mycia 3 minuty, po czym producent zaleca przerwę 5 minut (sic!). Już wolałbym czekać 2 tygodnie na liquid, niż stać cały dzień nad warczącą myjką ;)
Ja moje samogony mieszam od pewnego czasu mieszadłem magnetycznym zrobionym ze starego coolera wyjętego ze spalonego zasilacza atx, magnesu wyjętego ze sfakanego dysku 3,5" i mieszadełka 4x15 kupionego w necie za 10 zeta, patent znaleziony kiedyś na jakimś forum piwowarskim chyba ;)) . Mój cooler nie ma możliwości obrotów w obydwie strony, jak znajdę gdzieś cooler który to potrafi, dorobię jeszcze jakiś układzik do regulacji i zmiany kierunku obrotów w funkcji czasu ;)


yyeeeee :shock:
By Abeel
#796859
@Will_away
Możesz pokazać jak to w ogóle wygląda?
Awatar użytkownika
By kowjack
#806267
WItam.

Dzieki uprzejmosci kolegi okrzemek mam mozliwosc testowac klona liquidu halo tribeca . W moim odczuciu jest BARDZO dobrze :-)
Zalalem klona do atomka i pale tribece z Halo :-) . Do drugiego atomizerka zalalem Halo Tribeca i drobne roznice sa wyczuwalne , ale glowna nuta smakowa taka sama :-) Moj wniosek jest taki ze jesli masz pod reka orginal i klona to bedziesz w stanie powiedziec ktory jest ktory , lecz jesli mamy na stanie klona to nawet osoby ktore znaja smak moga sie pomylic czy to klon czy orginal .

Ja zamawiam niezbedne skladniki i chcialbym podziekowac koledze okrzemek za przepis oraz klona :-)


Pozdrawiam
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.