EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By HaQer
Cześć! Jako, że jestem na forum dopiero kilka dni i jeszcze nie do końca się zaklimatyzowałem, mam pomysł.
Od około dwóch lat jestem moderatorem na dwóch znanych i popularnych forach o tematyce android i służę tam pomagając użytkownikom we wszelakich problemach związanych z ich androidami (hardware, software). Zdobyłem dzięki temu ogromną wiedzę, reputację i "smykałkę do pomocy". Smykałka ta trzyma mnie nawet tutaj, więc stworzyłem ten temat. Jeżeli ktoś z Was ma jakieś problemy z telefonem, możecie śmiało pisać tutaj w temacie (bez różnicy czy jest to mała drobnostka, czy większy problem) a ja postaram się Wam pomóc. Pozwoli mi to na lepszy kontakt z forum oraz zaklimatyzowanie się i przy okazji na coś się przydam :)

Moja pomoc jest oczywiście darmowa i bezinteresowna ;)

Jeżeli ktoś jest zainteresowany mogę przesłać profile z tamtych for, aby zobaczyć z kim macie do czynienia ;)
Pozdrawiam.
PS: Amatorsko zajmuję się też grafiką 2D (bannery, avatary, sygnatury, loga itp) więc pewnie i w tej dziedzinie będę mógł się wykazać :)
Ostatnio zmieniony 06 lut 2013, 12:06 przez HaQer, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
By nike21
ooo super :)

powiesz mi coś na temat uszkadzającego się czujnika zbliżeniowego w HTC Desire HD? mam ten telefon, raz już wylądował na gwarancji i wymienili owy czujnik. po 3-4 miesiącach problem powrócił. za każdym razem po odebraniu połączenia muszę wygaszać ekran za pomocą przycisku bo po przyłożeniu do ucha sam się nie wyłączy...
Awatar użytkownika
By HaQer
@nike21: stockowy rom? upadł Ci od tamtego momentu? zdradź więcej szczegółów nt. softu, ewentualnych uszkodzeń itp. Druga sprawa jest taka, że czujnik w DHD to standard, wiele osób na to narzeka, związane jest to bodajże z softem. Koledzy z XDA znaleźli rozwiązanie, otóż jest aplikacja Proximity Sensor Recalibrator. Jednak nie działa ona na stockowym sofcie...

@szperaczz: na chwilę obecną update pojawił się tylko w Ameryce, Polacy nadal czekają, gdy już się pojawi w Polsce dokładny termin będzie zależny od brandu (czyli od operatora). Jeżeli masz niebrandowany rom (czyli czysty Samsung'owy), aktualizacja pojawi się pierwsza.
BTW sam czekam na JB na swojej Xperii S, ale jestem nastawiony na mało zmian. Project Butter (czyli ten tweak mający rzekomo poprawiać płynność) to głównie zmiana wizualna animacji, dzięki czemu telefon/tablet przyspieszy tylko wizualnie. Tutaj małe przedstawienie o co mi chodzi:
Ostatnio zmieniony 05 lut 2013, 10:14 przez HaQer, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By el Petto
HaQer pisze: Jeżeli ktoś z Was ma jakieś problemy z telefonem, możecie śmiało pisać tutaj w temacie (bez różnicy czy jest to mała drobnostka, czy większy problem) a ja postaram się Wam pomóc. Pozwoli mi to na lepszy kontakt z forum oraz zaklimatyzowanie się i przy okazji na coś się przydam :)

O, to bardzo miło z Twojej strony, że zgłaszasz chęć pomocy forumowiczom!
Takich ludzi nam trzeba! :D
Awatar użytkownika
By HaQer
el Petto pisze:
HaQer pisze: Jeżeli ktoś z Was ma jakieś problemy z telefonem, możecie śmiało pisać tutaj w temacie (bez różnicy czy jest to mała drobnostka, czy większy problem) a ja postaram się Wam pomóc. Pozwoli mi to na lepszy kontakt z forum oraz zaklimatyzowanie się i przy okazji na coś się przydam :)

O, to bardzo miło z Twojej strony, że zgłaszasz chęć pomocy forumowiczom!
Takich ludzi nam trzeba! :D

Stare pasje nie rdzewieją, to cóż innego miałbym robić, jak mam do tego smykałkę? ;)
Tak przy okazji mam też lokalnie swój prowizoryczny serwis i od ponad roku skutecznie pomagam znajomym, zaczęło się od najbliższych przyjaciół, a na dzień obecny zostałem tak przez nich rozreklamowany że dziennie z 10 osób portafi dzwonić ;)
Awatar użytkownika
By nike21
HaQer pisze:@nike21: stockowy rom? upadł Ci od tamtego momentu? zdradź więcej szczegółów nt. softu, ewentualnych uszkodzeń itp. Druga sprawa jest taka, że czujnik w DHD to standard, wiele osób na to narzeka, związane jest to bodajże z softem. Koledzy z XDA znaleźli rozwiązanie, otóż jest aplikacja Proximity Sensor Recalibrator. Jednak nie działa ona na stockowym sofcie...

tak, rom stockowy. soft oryginalny 2.3.5 a sense 3.0. nigdy nie upadł bezpośrednio, raz smyknął się po nogawce i wylądował na podłodze ale bardziej ślizgiem niż bezpośredni upadek. w dodatku jak czujnik już nie działał...

czyli żeby odpalić tą apke muszę walnąć roota?
Awatar użytkownika
By HaQer
@nike21:

Niestety oprócz roota musiałbyś pobawić się w zmianę kernela (takie serduszko androidowe ;) ), ponieważ na standardowym ta aplikacja nie zadziała. Najlepiej by było wgrać któryś z CyanogenMod'ów - świetne softy, przyspieszone do granic możliwości, do tego mają "czysty" androidowy wygląd bez nakładek producenta. Posiadają roota, system motywów i wiele innych przydatnych ulepszeń. CyanogenMod
Awatar użytkownika
By Filemon
a co do serwisu jesteś wstanie postawić na nogi LG P500 po złym flashu? Nie włącza się już nawet tryb download :D
Awatar użytkownika
By HaQer
Filemon pisze:a co do serwisu jesteś wstanie postawić na nogi LG P500 po złym flashu? Nie włącza się już nawet tryb download :D

Filemon, jeżeli nawet nie reaguje na włącznik, to znaczy że załapał HardBricka, czyli sofware'owo nic nie zadziałasz. Jedynie wymiana kości flash (HotAir) lub najprościej całej płyty głównej.

Filemon pisze:po złym flashu

Przerwałeś w trakcie? Zabrakło zasilania?
By jozekp3
HaQer pisze:@nike21:

Niestety oprócz roota musiałbyś pobawić się w zmianę kernela (takie serduszko androidowe ;) ), ponieważ na standardowym ta aplikacja nie zadziała. Najlepiej by było wgrać któryś z CyanogenMod'ów - świetne softy, przyspieszone do granic możliwości, do tego mają "czysty" androidowy wygląd bez nakładek producenta. Posiadają roota, system motywów i wiele innych przydatnych ulepszeń. CyanogenMod

Zapomniałeś napisać o minusie roota czyli koniec z gwarancją.
Pewnie powiesz ze można cofnąć root,ale nie wszyscy to potrafią. I czasem może już nie być takiej możliwości.

Sam miałem w posiadaniu z 8 szt. DHD wiec mogę napisać ze ze root(nawet ze złamaniem simloca) to z 10 min. roboty z wgraniem już nowego kernela,radio itp.

Zgadzam się tobą co do tego ze warto wgrać nowy soft ja wgrywałem zawsze "Android Revolution HD 7.0.3" i to tego jeszcze poleciłbym wgrać "Beats Audio Feature" każdemu posiadaczowi tel z andkiem
Awatar użytkownika
By HaQer
Na dzień obecny prawie wszystkie metody rootowania mają opcję unroot, a więc to nie problem. Druga sprawa jest taka, że gwarancja z wgranym rootem nie obowiązuje tylko wtedy, gdy da się sprawdzić istnienie tego roota. Jeżeli np uceglimy telefon przy wgrywaniu, a mieliśmy roota/100 innych modyfikacji to po wysłaniu na gwarancję nie ma żadnych śladów, gdyż żaden serwisant nie będzie bawił się w ratowanie pamięci flash tylko po to aby sprawdzić co na niej było. ;)

@dzemik86:
Jaki telefon masz na myśli?
Awatar użytkownika
By dzemik86
szperaczz pisze:Kiedy android 4.1 dla galaxy tab 2 10.1 z 3G? :D

szepracz juz dawno jest custom 4.1 - CM 10 a 4.2.1 CM 10.1 i nie pisz mi ze stockowy chodzi lepiej

-- [scalono] 05 lut 2013, 10:59 --

Chodzi mi o Galaxy Tab 2 10.1 P5100
Awatar użytkownika
By HaQer
dzemik86 pisze:
szperaczz pisze:Kiedy android 4.1 dla galaxy tab 2 10.1 z 3G? :D

szepracz juz dawno jest custom 4.1 - CM 10 a 4.2.1 CM 10.1 i nie pisz mi ze stockowy chodzi lepiej

Zgadzam się z Tobą w 100%. Chyba że ktoś jest wielkim fanem TouchWiz to nic go chyba nie przekona ;)
By jozekp3
HaQer pisze:Na dzień obecny prawie wszystkie metody rootowania mają opcję unroot, a więc to nie problem. Druga sprawa jest taka, że gwarancja z wgranym rootem nie obowiązuje tylko wtedy, gdy da się sprawdzić istnienie tego roota. Jeżeli np uceglimy telefon przy wgrywaniu, a mieliśmy roota/100 innych modyfikacji to po wysłaniu na gwarancję nie ma żadnych śladów, gdyż żaden serwisant nie będzie bawił się w ratowanie pamięci flash tylko po to aby sprawdzić co na niej było. ;)

A co w wypadku gdy padnie tylko ekran czy da się cofnąć root?
Ostatnio zmieniony 05 lut 2013, 11:01 przez jozekp3, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By dzemik86
ja mialem ori keyboard docka ktory raz ze nie chodzil na cm to mial pozamieniane znaki pisalem o tym na android.com.pl i oddalem go do sklepu 300zl w kieszeni :D

-- [scalono] 05 lut 2013, 11:02 --

jozekp3 pisze:
HaQer pisze:Na dzień obecny prawie wszystkie metody rootowania mają opcję unroot, a więc to nie problem. Druga sprawa jest taka, że gwarancja z wgranym rootem nie obowiązuje tylko wtedy, gdy da się sprawdzić istnienie tego roota. Jeżeli np uceglimy telefon przy wgrywaniu, a mieliśmy roota/100 innych modyfikacji to po wysłaniu na gwarancję nie ma żadnych śladów, gdyż żaden serwisant nie będzie bawił się w ratowanie pamięci flash tylko po to aby sprawdzić co na niej było. ;)

da sie wchodzisz do download mod i flashujesz odinem czysty soft i sladu po roocie nie ma :)
Awatar użytkownika
By nike21
gwarancję na ten telefon mam do lipca 2013, w tym samym miesiącu kończy mi się umowa i po 14 latach w Plusie idę do Play (Plus już mnie wkoorwia na maxa)
w związku z tym że i tak będę zmieniał telefon raczej bawić się w zmiany softów nie chcę. chciałbym go tylko naprawić żeby odsprzedać w pełni sprawny tylko pytanie na jak długo to znowu starczy? wymiana płyty głównej pomaga w tym przypadku?

czy w SGSIII lub HTC One X też są jakieś problemy? bo na jeden z tych fonów się aktualnie nastawiam...
By jozekp3
dzemik86 pisze:ja mialem ori keyboard docka ktory raz ze nie chodzil na cm to mial pozamieniane znaki pisalem o tym na android.com.pl i oddalem go do sklepu 300zl w kieszeni :D

-- [scalono] 05 lut 2013, 11:02 --

jozekp3 pisze:

da sie wchodzisz do download mod i flashujesz odinem czysty soft i sladu po roocie nie ma :)

odinem to chyba samsunga się robi a nie htc
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 27
SMOK Alien 220W - Przestał działać

Problem pojawił się tydzień temu. Box zaczął się w[…]

Dzisiaj krótko i wrzucam tylko zajawkę :) Jestem w[…]

Do samodzielnego sporządzenia e-liquidu potrzebne […]

Jak długo kaszel?