EPF
Aromaty do tworzenia własnych kompozycji smaków liquidów stosowanych w e-papierosach.
By BezimiennyII
#1866812
Fajnie, delikatnie kwaskowy jest grape juice. Idealne odwzorowanie napoju Helena wingoronowego, takiego w butelce przypominającej prostopadłościan z lat 90.
A z innych - Achtung od Los Aromatos. Kiwi z agrestem.
By patrykz103
#1866957
erbis pisze:
BezimiennyII pisze:...takiego w butelce przypominającej prostopadłościan z lat 90

Prostopadłościany z lat dziewięćdziesiątych różnią się od współczesnych?


Najwyraźniej kolega zapomniał wstawić przecinka w odpowiednie miejsce ;)
By Baryua
#1890246
Witam serdecznie! :hat_low:
Jeżeli ktoś używał aromatów Red Oak, Red Type Blend, DK Tobacco Base II (ew. pierwsza wersja, II to tylko brak etanolu) lub Western to bardzo proszę o podzielenie się sprawdzonym dawkowaniem.
Przeszukałem internet i znalazłem takie zalecenia:
Red Oak: 3%, 3,5%
Red Type Blend: poniżej 10%, 5-15%, 5%, 3%
DK Tobacco Base: 4-7%, 2-5%, 5-6%, 5%
Western: 5%, 4%
O ile Red Oak i Western wyglądają sensownie, tak w dwóch pozostałych rozrzut jest dość duży i to na ich dawkowaniu najbardziej mi zależy.
Normalnie porobiłbym po kilka próbek, lecz niestety aktualnie mam mocny deficyt materiałów bimbrowniczych.
*CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By Superlux
#1890371
Mój ulubiony ? Niezmiennie - Apricot czyli morela. Tylko ja nie szukam odwzorowań 1:1, nie znam się na poezji, nie wiem na którym stoku dojrzewały winogrona itp itd. Smakuje mi i to jest najważniejsze. Po prostu do codziennego wapowania, od jakichś 4 lat jeszcze mi się nie znudziła.




:drinkb
By Baryua
#1890737
Baryua pisze:Witam serdecznie! :hat_low:
Jeżeli ktoś używał aromatów Red Oak, Red Type Blend, DK Tobacco Base II (ew. pierwsza wersja, II to tylko brak etanolu) lub Western to bardzo proszę o podzielenie się sprawdzonym dawkowaniem.
Przeszukałem internet i znalazłem takie zalecenia:
Red Oak: 3%, 3,5%
Red Type Blend: poniżej 10%, 5-15%, 5%, 3%
DK Tobacco Base: 4-7%, 2-5%, 5-6%, 5%
Western: 5%, 4%
O ile Red Oak i Western wyglądają sensownie, tak w dwóch pozostałych rozrzut jest dość duży i to na ich dawkowaniu najbardziej mi zależy.
Normalnie porobiłbym po kilka próbek, lecz niestety aktualnie mam mocny deficyt materiałów bimbrowniczych.
*CZAJNICZEK*

Red Type Blend i DK Tobacco Base - %% nadal poszukiwane.
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1890739
Baryua pisze:Red Type Blend i DK Tobacco Base - %% nadal poszukiwane.

Najprawdopodobniej musisz porobić próbki i sprawdzić na własnej skórze. Jeśli w necie znalazłeś taki rozstrzał, to raczej tu też nie dostaniesz przepisu na ambrozję.
By Baryua
#1891055
Nie chodzi o ambrozję, tylko o to, żeby powstało coś wapowalnego na czym będzie można bazować przy ew. poprawkach. W niektórych aromatach 0,5% różnicy w stężeniu to przepaść.
Zmieszałem na 5% i zobaczę co z tego wyjdzie.
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1891066
Masz rację, ale wszystko rozbija się o preferencje. To co mieszam kobiecie dla mnie jest niewapowalne. Ona z kolei w moim ADV ma za dużo mentholu. Tobie tłumaczyć tego nie trzeba :D
Wyciągnąłbym średnią stężeń z internetowych przepisów i później robił poprawki.
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1891797
Grape Juice jest dobry jako element dominujący. Gruszka jest za słodka, więc u mnie robi za dalsze tło (poniżej 2% w gotowym wyrobie).
Zastrzegam, że mówię wyłącznie o mieszankach kilkuaromatowych, nie wapuję solówek.
By Baryua
#1895339
Porządnie przegryzione, więc pora na degustację. *CZAJNICZEK*
Red Oak (3%) - wspaniały zapach liquidu. Smak ciężki, drzewny, dymny. Wyczuwalna słodycz, jakby kokosowa z nutą migdału. Pozostawia delikatną suchość w ustach, przy 3% wg mnie jest intensywny, ale jak najbardziej przyjemny.
Western (5%) - bardzo przypomina tytoń z papierosa, takiego z wyższej półki, coś pomiędzy light a super light, czyli tak jakby tytoń ze szczyptą sianka. W tle nuta jakiegoś nieokreślonego suszonego owocu (z tych kwaskowych, truskawka?), ale prawie nie dodaje ona słodyczy, głównie delikatny owocowy posmak.
By Baryua
#1896172
Tytoni TPA ciąg dalszy. *CZAJNICZEK*
Dk tobacco II (5%) - jak dla mnie 5% to za dużo. Warstwa tytoniowa bardzo podobna do tej z Westerna, ale nie czuć w niej sianka. W tle słodkawy wafelek, taki dobrze wypieczony, delikatnie maźnięty nadzieniem orzechowym.
Red type blend (5%) - zapach liquidu mocno owocowy, jakby świeża truskawka/poziomka. W smaku ewidentnie tytoniowy, lecz czuć wyraźnie słodką, bardzo soczystą owocowość - głównie truskawkową, ale też troszeczkę jakby żurawinową, z tym że oba owoce pozbawione są kwaskowości.
Cubano (1,6%) - bardzo wydajny aromat. Nadaje smak liquidowi używanemu przeze mnie na co dzień, od bardzo dawna. Wapuję łańcuchowo, a z Cubano zaciągam się maksymalnie 10-15 razy i jestem zaspokojony. Swoim podobieństwem do analogów (popiołkowy pazur) skutecznie trzyma mnie od nich z dala, nawet na mocno zakrapianych uroczystościach, gdzie po %% smród dymu papierosowego nie odrzuca, a wręcz przeciwnie - bardzo kusi.
Smak zbliżony do cygara z niższej półki - mocno popiołkowy (zapach aromatu/liquidu kojarzy się eweidentnie z popielniczką), tytoniowy, drzewny, wytrawny, szorstki. W tle delikatna słodycz, waniliowa. Mam wrażenie, że po dłuższym odstaniu (mniej więcej ponad miesiąc) popiołkowy pazur słabnie, choć nadal jest wyraźny. Zapach po wapowaniu w pomieszczeniu nie przeszkadza osobom postronnym, czasem słyszałem, że "pachnie trochę jak gorzka czekolada".
By SirKordian
#1902953
Czy ktoś miesza lub mieszał aromat TPA Coconut (zwykły kokos, nie cukierek i nie extra). Zalecane stężenia 5% lub 10%, ale przy próbie 5% nie da siętego wapować. Jak bym podgrzewał kostki do zmywarki.
Awatar użytkownika
By Pesio
#1902972
Winszuje tym którzy są odważni wapczyć solo niektóre aromaty. Coconut jest nieodzownym składnikiem poszczególnych mieszanek np. klona boba's bounty, ale samego nie wyobrażam sobie podgrzać.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By AmnuM
#1903134
Niestety, ale dużo aromatów TPA się trochę popsuło. W 2015 roku aromaty TPA miały lepszy smak niż te które są sprzedawane obecnie... Co nie zmienia faktu, że czasami można trafić na jakąś perełkę. Mi na przykład dobrze smakuje Applepie. Ważne by nie capiło chemią...
By Krzyn
#1908571
Kupuje głównie tylko aromaty z TPA, bo przypadły mi do gustu i sklep, w którym robię zakupy, również bez problemu ma dostępność w tych aromatach. Nie przepadałem nigdy za truskawkowymi aromatami, bo nie trafiały do mnie całkowicie, ale kupiłem truskawkę z TPA, zwykłą, nie ripe i śmiało można polecić. Bardzo fajny smaczek. Nigdy nie spotkałem się z tak dobrą truskawką, a trochę próbowałem. Do tego dobrałem sobie Nektarynkę i również bardzo ciekawy smak. Czy to faktycznie Nektarynka? Pierwszy smak może średnio przypomina, ale po chwili czuć ją doskonale. Znudziło mi sie robienie liquidów od strzykawki i walę na pałę i 20 kropel na 10 ml bazy wypada bardzo dobrze, według mnie. Smak wyraźny i smaczny.

Nektarynka, Truskawka - 9/10, bo zawsze może być lepiej 8)
By Dżansjo
#1910043
TPA ma swoje hity a również ma swoje kity :). Co do dawkowania - to nie jest firma "pod linijkę" jak wiele innych. Ich dawkowanie potrafi się wahać od 0.5%(jak było dla n.p. M-type) do nawet 7-10% więc rozrzut kosmos. Na smoczy owoc trzeba uważać - jest nie "słodko-cukierkowy tymbark kaktus" a naturalny smoczy owoc - jednym pasuje innym nie ale on raczej robią "pure" smaki. Kiedyś jechałem tylko na tpa+inawera i fajne miksy wychodziły. Teraz zrobiłem się leniwy i kupuję gotowe kompozycje, zmęczyło mnie to mieszanie. Ale czasem z ciekawości kupię jakieś TPA na próbę. Ostatnio Coconut Candy. Pięknie pachnie i obrzydliwie smakuje - fajny aromat do kominka zapachowego(gdzie kończą u mnie nieudane zakupy) ale nie do wapowania. Earl Grey to wcale nie herbata- to aromat czystej bergamotki. Jak ktoś chciałby niemożlwego - czyli łagodnej smacznej mięty bez efektu chłodzika to Creme De Menthe. Sporo mają udanych aromatów - ale niemal zawsze to jednoskałdnikowce.
By Baryua
#1910092
Dżansjo pisze:TPA ma swoje hity a również ma swoje kity
Święta prawda :beer: Pamiętam Strawberries and Cream, który smakował jak świeżo zwymiotowana, mocno przeterminowana, kwaśna śmietana. Albo Mary Jane - świeżo zmielone łodygi pomidora. Z drugiej strony pamiętam też Peanut butter, który smakował tak autentycznie dobrze, że po kilku zaciągnięciach powodował u mnie ślinotok i burczenie w brzuchu - w dodatku była to wersja DX, a ponoć stara wersja była jeszcze lepsza.
Każdy ma inny gust i odbiera inaczej te "pure" smaki - np. widziałem wiele negatywnych opinii nt. Dragonfruit, a IMO jego naturalność bez cukierkowości jest świetna. To co u niektórych kończy w kominku zapachowym lub w zlewie, u innych jest fundamentem używanych na co dzień samogonów. Coconut candy jest IMO bardzo dobry (nadzienie batona Bounty *SERCE* ) jeśli ktoś lubi słodycze o smaku kokosowym, choć nawet wtedy wymaga przerywników (słodycz w końcu zaczyna mulić). Earl grey rzeczywiście nie jest stricte herbatą, ale mocno się z nią kojarzy, IMO jest bardzo smaczny, a faktem jest, że dla bardzo wielu chmurzących to "herbata" nr 1 lub 2. No, ale nie od dziś wiadomo, że aromaty to niewątpliwie najbardziej subiektywnie oceniany element wapowania ;) Dla niektórych cenione klasyki będą syfem, a sukraloza solo będzie przepyszna :D
A jeśli chodzi o dawkowanie - rzeczywiście widełki potrafią być bardzo duże. Większość aromatów TPA, które używałem były wydajne, a nawet bardzo wydajne (np. Huckleberry wyraźnie odczuwalny już przy 0,4-0,5%), lecz niektóre były pod tym względem tragiczne i wyraźnie było je czuć od 14-15% wzwyż. Muszę zaznaczyć, że nie lubię intensywnego smaku chmurki (wystarcza mi wyraźny) i przeważnie trzymam się blisko dolnego zęba widełek, gdyż jest on dla mnie w pełni wystarczający.
Awatar użytkownika
By Pesio
#1910096
Ja się ostatnio przekonałem do capelli. Vanilla custard jest o niebo lepsza. Nie jadłem nigdy custarda, nie miałem okazji. Tpa jest takie nijakie, w capelli jest naturalne, Mother's milk jest o niebo lepszy, a to tylko jeden chyba z 5ciu składników. Morela jest też bardziej naturalna. Kupiłem ostatnio w edymie łącznie 40 smaków w tym 30 capelli na Halloween 50% rabatu. Pewnie na 2 lata.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Pesio
#1912763
Obawiam się że w żadnym, sama będzie tak smaczyć. Btw, żeby wszyscy wiedzieli o co chodzi to musisz jeszcze napisać do czego wlałeś te 25 kropel.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.