EPF
Nie wiesz jak się zabrać za mieszanie? Twój liquid ma zły wpływ na grzałkę? Masz inny problem? Pomożemy Ci znaleźć rozwiązanie!
Awatar użytkownika
By Zamtuz
#1919917
Witajcie Vapowicze, wracam do vapowania po sporej przerwie ale wiadomo, pandemia, kryzys finansowy więc wpadłem na pomysł, że zacznę samemu robić sobie bazy i teraz wytłumaczcie mi czy mój tok rozumowania jest poprawny czy jestem jednak upośledzony.
Chcę uzyskać 50/50 o stężeniu 3mg 1L. Kalkulator pokazał mi, że potrzebuję 150ml 20mg nikotynowej bazy na 850ml mieszanki 50/50.
1.Kupuję Glikol i Glicerynę na allegro czy gdziekolwiek, mieszam w proporcjach 50/50 (taką chcę uzyskać).
2.Zaopatruję się w bazy nikotynowe, czyli 15x10ml 20stek.
3.Wlewam te 150ml bazy nikotynowej do 850ml mieszanki glikolu i gliceryny i dzieje się magia.

Czy to jest aż takie proste? Czy trzeba zwrócić uwagę na jakieś konkretne rzeczy? Nie chciałbym niczego spieprzyć ani zrobić sobie krzywdy. Wcześniej zaopatrywałem się już w gotowe bazy z nikotyną więc pozostawało tylko wlać aromat w odpowiednich proporcjach i tyle. Robienie baz od podstaw to dla mnie nowość.

Dziękuję za uwagę i rady.
Awatar użytkownika
By Zamtuz
#1919922
Ok super, dzięki za odpowiedź. Powiedz mi jeszcze ile taka baza powinna się gryźć ze sobą żeby nikotyna się ładnie rozproszyła po płynie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Pesio
#1919930
4-6 tygodni to liczysz z aromatami. Nikotyna dobrze byłoby żeby dobę postała. Teoretycznie można wapczyć od razu. Ale wiadomo że bez aromatów nie będziesz wapczył. Ja prawie wszystkie płyny mogę wapczyć po dobie, ale są takie które miesiąc potrzebują postać.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Zamtuz
#1919931
Dzieki Panowie, generalnie nie jestem wybredny i tez czekam dobę aż się aromaty przegryza a czasami pale godzinę po zmieszaniu. Generalnie Bazę będę przelewał do buteleczek 100ml 90ml bazy i będę wlewał 10ml aromatu. Muszę jeszcze policzyć ile trzeba będzie dodać nikotyny do bazy bo nie uwzględniałem tego, że później będę jeszcze do osobnych butelek dolewał aromaty.
Awatar użytkownika
By Pesio
#1919936
Skorzystaj z Vape Tool albo E-Liquid Recipes, według mnie dwie najlepsze apki do mieszania. W tej drugiej fajnie się zapisuje i konfiguruje swoje przepisy.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
By Kirek50
#1925338
Prośba o pomoc, bo człek ciemny w tej materii jestem i dotychczas kupowałem gotowce. Nie ogarniam tych kalkulatorów pod względem nazewnictwa stąd pytanie. Mam glikol i glicerynę, chcę zrobić 100 ml liquidu do wapowania o mocy 12 (w taki się zaopatruję) - jak powinny wyglądać proporcje, gdy dysponuję shotami nikotynowymi o mocy 18? Czy oprócz aromatu coś powinienem jeszcze dodawać?
Awatar użytkownika
By andrzej4u
#1925340
@Kirek50 - Proszę uprzejmie.
7 szotów (70 ml) nikotynowych 50/50. 17,5 ml gliceryny, 7,5 ml glikolu i aromat na glikolu 10 ml.
Otrzymasz 105 ml liquidu o mocy 12 mg 50/50.
Jak widać kupa roboty, oszczędności słabe a efekt końcowy niepewny (smak liquidu).
Awatar użytkownika
By Nikkitaa
#1925342
@andrzej4u dlaczego kupa roboty? Mi zrobienie 100ml liquidu zajmuje 5min. Ostatnio zeszłam z mocą liquidow na 3,6mg/ml i za buteleczkę 10ml wychodzi mi około 3zl. Przy mocy 12mg/ml kalkulator wylicza koszt 8-9zł w zależności od ceny aromatu. W sklepie liquidy kosztują około 15-20zł. Jak dla mnie jest to spora oszczędność pieniędzy, a na smak wcale nie narzekam (chociaż używam aromatów za 10zl).
By Kirek50
#1925343
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Rozumiem, że przy większej produkcji wystarczy proste mnożenie? I jeszcze jedno pytanie: czy takie produkty jak baza mają jakiś określony czas zdatności do użytku? Znalazłem ostatnio zapomnianą butelkę 250 ml 60VG/40PG o mocy 12 z datą produkcji 2017 rok i zastanawiam się czy można to wykorzystać dodając aromat i wapować, czy raczej zutylizować?
Bąbelki wypływające z atomizera

Witam, mam problem z wypływającymi bąbelkami z ato[…]

https://i.ibb.co/B60CxKN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.