EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By hilton1
#1917745
Witam. Dzisiaj kupiłem Draga S i nie mogę wapować na trybie bez wciskania przycisku fire. Może coś zablokowałem.Pomoże ktoś ???
Awatar użytkownika
By kabacina
#1917746
Rozumiem że ten model daje taką możliwość, że wqpujemy bez wciskania fire? Osobiście nie rozumiem o co chodzi...

Wydziergane z centrum zarządzania wszechświatem.
Awatar użytkownika
By pol
#1917749
hilton1 pisze: a jak nie wciskam i zaciągam się to nie odpala.

A przełączasz między trybami?


Manual Voopoo Drag S
5. Mode Switching: Short press on fire button three times.
- SMART /.../
-RBA /.../
- P&A (Press&Auto) Double Ignition mode (press button or adopt automatic mode) Support Vaping in Auto-mode while screen locked [Drag S]
Awatar użytkownika
By hilton1
#1917752
Dziękuję @pol , za zainteresowanie moim problemem, ale już go rozwiązałem. Zdjąłem zbiornik, zamknąłem dopływ powietrza i kilka razy mocno zaciągnąłem się na sucho i zadziałało. Może membrama była jakoś sklejona, ale po tym zabiegu ruszyło.
Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.
Awatar użytkownika
By pol
#1917755
W tej sytuacji proponuję zwrócić większa uwagę na wycieki z kartridża. Nie spodziewałem się, że po krótkim użytkowaniu moda czujnik ciśnienia może zakleić się liquidem. Następnym razem czujnik ciśnienia może już wymagać przepłukania, a to wiąże się ze striptisem moda.
Awatar użytkownika
By hilton1
#1917769
Mam jeszcze jedno pytanie do posiadaczy Draga S , mianowicie: czy u Was też jest tak, że musicie dopływ powietrza mieć tak , o 1/4 przymknięty , aby tryb automatycznego zaciągania działał prawidłowo ? bo u mnie przy całkowicie otwartym dopływie powietrza trochę szwankuje tzn.przerywa.
Awatar użytkownika
By pol
#1917771
Przy poprzednio opisanej usterce wspomniałeś, że pomogło przedmuchanie moda (bez kartridża).
Odpisałem, że to początki problemów z czujnikiem ciśnienia, który odpowiada za działanie trybu Auto.
Jeżeli teraz po przedmuchaniu raz działa, a raz przerywa tryb pracy, to pozostaje rozebranie moda i wypłukanie czujnika w IPA. Rób tę czynność delikatnie.
Awatar użytkownika
By hilton1
#1917772
On przerywa tylko ,przy całkowicie otwartym dopływie powietrza, jak lekko przymknę dopływ o 1/4 to działa poprawnie. A gdzie szukać tego czujnika ciśnienia ?
Awatar użytkownika
By pol
#1917773
Pełne otwarcie wlotów - wymaga mniejszej siły zaciągania.
Przymkniecie wlotów powietrza wymusza większą siłę "ciągu", a zatem zwiększa się siła oddziaływania strumienia powietrza na czujnik ciśnienia.
Co w tym jest zaskakującego?
Awatar użytkownika
By hilton1
#1917775
No niby nic, prosta logika, ale czy tak powinno być, że przy pełnym otwarciu powietrza tryb auto szwankuje ? Pytam, bo nie wiem czy mam uszkodzonego Draga, czy to w tym modelu tak już jest. Czy inni posiadacze Draga S też tak mają ?
Awatar użytkownika
By pol
#1917776
To jeszcze raz...
Prawdopodobnie nastąpiło zalanie czujnika ciśnienia w modzie.
Nie wiem gdzie w tym modzie jest montowany. Możliwe, że na samej górze, tuż pod gniazdem dla kartridża.
Zalany czujnik (zaklejony) liquidem wymaga większego ciśnienia powietrza aby włączyć zasilanie.

W Drag S, aby działało Auto, zaciągasz powietrze równocześnie przez wloty powietrza (te przez które wciągasz powietrze do kartridża) i przez otwory w obudowie moda, gdzie jest ogniwo, gdzie jest cała elektronika wraz z czujnikiem ciśnienia.

Czy inni posiadacze Draga S też tak mają ?

Też tak mają, gdy zaleją czujnik ciśnienia.
Awatar użytkownika
By pol
#1917778
IPA można zastąpić etanolem (spirytusem spożywczym).
Benzyna może, a właściwie to 99,9% uszkodzi elementy gumowe w czujniku ciśnienia.
Awatar użytkownika
By pol
#1917780
Też NIE.

Spirytu salicylowy (2% kwasu salicylowego, 30% wody, 68% etanolu o stężeniu 96%)
Niestety może pozostawiać nalot z kwasu salicylowego i może to spowodować całkowite zablokowanie czujnika.

Naprawa zalanego czujnika ciśnienia na podstawie - Smok Novo Auto Firing or Firing After Hit

Awatar użytkownika
By pol
#1917787
To strzel kielicha, a kilka kropli na patyczek kosmetyczny i przemyj czujnik.
Tylko niech to będzie czysta wódka, a nie jakiś ulepek.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.