EPF
Nie wiesz gdzie pytać lub szukać? Zapytaj tutaj. Dział związany tylko i wyłącznie z e-papierosami.
Tematy są automatycznie czyszczone po 7 dniach.
By horscik
Dzień dobry,

Od 10 lat palę jedynie Mocny Buch od Kinga (dawno, dawno temu próbowałem oczywiście innych). Kupuje 6 mg i 0 mg i je mieszam. Nie palę dużo, bo pół litra mam na dwa miesiące, ale chciałbym przyszłościowo (akcyza) już coś przyoszczędzić. Dlatego zastanawiam się jak to najlepiej zrobić i z tym pytaniem zwracam się do Was. Oczywiście najlepiej wyjdzie rzucenie palenia, ale nie mam na to ochoty.
Awatar użytkownika
By Gabriel
Kupić większą ilość na później. Bo nie rozumiem za bardzo o co Tobie chodzi.Piszesz że nie wapujesz dużo ( pół litra na dwa miesiące ). Ja natomiast uważam że wapuję dosyć sporo a i tak wychodzi mi takie pół litra na pięć miesięcy. Więc Twoje mało wcale nie znaczy tak mało. Podwyżki cen są na wszystkim i tego nie unikniesz niestety. Zamiast mieszać 6 z 0, zacznij wapować 6-tki. Większy kop i szybsze zaspokojenie głodu nikotynowego będziesz miał. Wapowanie dla przyjemności smakowych, wraz z podwyżką cen liquidów, pójdą do lamusa. Teraz tylko dla zaspokojenia nałogu będzie się wapować ( notabene takie było założenie już na początku powstania e-papierosów). Więc zrób zapasy póki możesz i wapuj większą moc liquidu. Może dzięki temu zmniejszysz zużycie e-płynów.
Ostatnio zmieniony 02 lip 2020, 21:54 przez Gabriel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By pol
@Gabriel
jak to o co chodzi @horscik
On szuka czegoś do palenia, a Ty wpychasz mu jakieś płyny do wapowania.
Awatar użytkownika
By Gabriel
@pol Gościu myślał że będzie miał raj na ziemi w nieskończoność. No i faktycznie, 10 lat na forum i wciąż pali.
By horscik
Gabriel pisze:Kupić większą ilość na później.

Kupię nawet na parę lat i co dalej? Problem zostanie.

Gabriel pisze:Bo nie rozumiem za bardzo o co Tobie chodzi.

1. Samemu robić płyn, ale nie znam składu.
2. Teraz są jakieś premixy, które się miesza z bazą i wychodzi taniej, ale nie ma tego smaku.
3. Znaleźć aromat i bazy, ale nie ma takich aromatów.
4. Kupić większą moc i rozcieńczyć, ale raczej intensywność smaku znacznie się zmniejszy.

Może jest ktoś kto palił Mocnego Bucha i przerzucił się na coś podobnego w smaku i bardziej ekonomicznego?!
Wiem, że mogę kupić kilka rodzai i popróbować, ale nie mam na to czasu i chęci.
Może jest ktoś kto robi dobre tytoniowe i sprzedaje?
Szczerze to sam nie wiem, nie siedzę w temacie tylko kupuję. Po prostu, jak sobie ostatnio pomyślałem, że będę dwa razy więcej wydawać, to chciałbym, jakoś to zniwelować.

Gabriel pisze:Więc Twoje mało wcale nie znaczy tak mało.

Dla jednego dużo, dla drugiego mało. Nie ma to znaczenia.

Gabriel pisze:Zamiast mieszać 6 z 0, zacznij wapować 6-tki. Większy kop i szybsze zaspokojenie głodu nikotynowego będziesz miał.

Nie ważne, jaką moc będę palił, płynu pójdzie tyle samo. Zaczynałem od najmocniejszych, więc wiem co mówię. Jedynie zerówki to nie to.

Gabriel pisze:Wapowanie dla przyjemności smakowych, wraz z podwyżką cen liquidów, pójdą do lamusa.

Dla przyjemności to proponuję inne rzeczy. Palę, bo chcę i lubię, a elektryki dlatego, bo nie śmierdzą i tyle.

pol pisze:On szuka czegoś do palenia, a Ty wpychasz mu jakieś płyny do wapowania.

Szczerze to dla mnie jedno i to samo.

Gabriel pisze:Gościu myślał że będzie miał raj na ziemi w nieskończoność. No i faktycznie, 10 lat na forum i wciąż pali.

Nie bardzo rozumiem, o co Ci chodzi. Palę i palić będę.
Awatar użytkownika
By pol
horscik pisze:
pol pisze:On szuka czegoś do palenia, a Ty wpychasz mu jakieś płyny do wapowania.

Szczerze to dla mnie jedno i to samo.

Może czas, aby przestało być jedno i to samo.
Co w EIN palisz? Może olejki?

horscik pisze:Może jest ktoś kto robi dobre tytoniowe i sprzedaje?

Np MaiArt.
-> https://maiart.pl/16-tobacco

Mocny Buch cały czas w ofercie King E-Cigar.
Zadzwoń do Nich to zapewne podadzą Ci skład.
Awatar użytkownika
By Gabriel
( Palę bo lubię )-bardzo głupie określenie nałogu i wmawianie sobie że to się lubi. Bzdura totalna. Pal sobie nadal a nałóg kosztuje i to wszędzie. Cebuli tu nie ugrasz. Będzie drożej to i więcej cebulionów wydasz. Za darmo nikt Tobie liquidów robić nie będzie. Ja też będę musiał wydać więcej kasy na ten nałóg albo pozbyć się go. Pępkiem świata nie jesteś. Z pretensjami to do ministrów.
Z gotowych liquidów dobry jest M z Blue Mist. Mi przypomina Mocnego Bucha.
By horscik
pol pisze:Może czas, aby przestało być jedno i to samo.
Co w EIN palisz? Może olejki?

Chyba nie zrozumieliśmy się. Jeżeli chodzi Ci o palenie (analogi) i wapowanie (elektryki) to oczywiście, że to nie jest to samo.
Doskonale sobie zdaję sprawę, że palę nikotynę.

pol pisze:Mocny Buch cały czas w ofercie King E-Cigar.
Zadzwoń do Nich to zapewne podadzą Ci skład.

Wydaje mi się, że przy każdym zakupie, w opakowaniach była instrukcja ze składem, ale nigdy w sumie tego nie czytałem.

Gabriel pisze:( Palę bo lubię )-bardzo głupie określenie nałogu i wmawianie sobie że to się lubi. Bzdura totalna. Pal sobie nadal a nałóg kosztuje i to wszędzie. Cebuli tu nie ugrasz. Będzie drożej to i więcej cebulionów wydasz. Za darmo nikt Tobie liquidów robić nie będzie. Ja też będę musiał wydać więcej kasy na ten nałóg albo pozbyć się go. Pępkiem świata nie jesteś. Z pretensjami to do ministrów.

Zdaję sobie sprawę, że to nałóg i nigdy sobie nie wmawiałem, że jest inaczej, a palę już ponad 20 lat. Jednak na prawdę lubię palić. Nie mówiłem również, że chcę za darmo.
Podam Ci przykład. Teraz np. płacę 300 zł za 0,5 l, po akcyzie będzie to ok. 600 zł. Myślę, że ktoś kto się na tym zna, udałoby mu się to zrobić za ok. 100-150 zł + akcyza. Dokładając marżę ok. 50 zł, myślę, że każdej stronie by to pasowało. Nie znam się, więc, jak się mylę to poprawcie mnie proszę.
Jeżeli Cię uraziłem, zniesmaczyłem, bądź myślisz, że się wyżalam i mam pretensje, to przepraszam, bo tak nie jest i to nie było moim celem.
W ostateczności zapłacę tę akcyzę, na szczęście na tą chwilę mnie stać.
Myślałem jednak, że co innego będzie przedmiotem dyskusji, a nie uszczypliwości.

Pozdrawiam i życzę miłego weekendu
Awatar użytkownika
By pol
horscik pisze:/...
Doskonale sobie zdaję sprawę, że palę nikotynę.
/.../
Wydaje mi się, że przy każdym zakupie, w opakowaniach była instrukcja ze składem, ale nigdy w sumie tego nie czytałem.
/.../
Podam Ci przykład. Teraz np. płacę 300 zł za 0,5 l, po akcyzie będzie to ok. 600 zł. Myślę, że ktoś kto się na tym zna, udałoby mu się to zrobić za ok. 100-150 zł + akcyza. Dokładając marżę ok. 50 zł, myślę, że każdej stronie by to pasowało. Nie znam się, więc, jak się mylę to poprawcie mnie proszę.
/.../
W ostateczności zapłacę tę akcyzę,

Czy na pewno palisz nikotynę?

Po akcyzie 100% drożej? Gdzie?
A tak na marginesie, to póki co to zaniechano poboru akcyzy do 30.09.2020r.

Z etykiety mówisz? A to proszę, z czeluści szuflady:
E-Liquid King e-Cigar 50 ml 18 mg (Smak: Mocny Buch)
Skład:
-Glikol propylenowy 69%
-Naturalne esencje tytoniowe 27%
-Ekstrakt smakowy 5%
-Nikotyna 0-1,8%
-Linalool 0,6%
-2-acetylpyrazine 0,6%
-2,5-dimethylpyrazime 0,15%
By horscik
pol pisze:Czy na pewno palisz nikotynę?

Chodzi Ci o całą resztę zawartą w składzie, czy o coś innego, bo już nie jestem pewny.

pol pisze:Po akcyzie 100% drożej? Gdzie?
A tak na marginesie, to póki co to zaniechano poboru akcyzy do 30.09.2020r.

Mocny Buch 6 zł za 10 ml + 5,5 zł akcyza daje 100 %, tak?
Dzwoniłem do nich w tym tygodniu to powiedzieli, że mają zapasy (bez akcyzy) do kwietnia.

pol pisze:Z etykiety mówisz? A to proszę, z czeluści szuflady:

Dzięki, czyli jednak trzeba będzie zadzwonić.
Awatar użytkownika
By pol
horscik pisze:Dzwoniłem do nich w tym tygodniu to powiedzieli, że mają zapasy (bez akcyzy) do kwietnia.

A to ciekawostka....
Bez akcyzy do kwietnia? Zapewne do 2050 roku.
Uwielbiam takie bełkot prawny.
Myślisz, że po wygaśnięciu zaniechania poboru akcyzy będą podobne płyny w sprzedaży?

Edit:
Wątek nie jest o przyszłości akcyzy. Nie ciągnijmy go tutaj.
Są odrębne tematy z tym wątkiem.
By horscik
pol pisze:Bez akcyzy do kwietnia? Zapewne do 2050 roku.

Tak kończąc wątek "akcyzowy". Pani powiedziała, że do następnego roku. Z tego co się orientuję to akcyzą będą objęte produkty wyprodukowane, bądź sprowadzone po danym terminie. Jeżeli sklep zrobił sobie duży zapas przed obowiązującym terminem to może produkty sprzedawać bez akcyzy. Liczą, że zapasy im starczą maksymalnie do kwietnia.
1000 smaków świata

witam, czy ktoś może używał aromatów ze strony: […]

Powrót po latach do E

Cześć. Wiele lat nie dotykałem już epapierosa. Pa[…]

Baterie litowo-jonowe - ładowanie

Usłyszałem niedawno od sprzedawcy, że baterii lito[…]

Pytanie o przesyłki z Chin

Robił ktoś ostatnio zakupy? Jak to teraz wygląda? […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.