EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Mieszko1
#1916442
Cześć,

Mam problem z moim RPM40, mianowicie po zalaniu taniego premixu, każde zaciągnięcie śmierdziało takim przepaleniem/ spalenizną. Wymieniłem grzałkę, zalałem na nowo, odczekałem 30 minut i poraz kolejny to samo. Zmieniłem kardriż i grzałkę i nowy Premix i dalej to samo. Palę na 20 Watach na przezroczystym kardriżu. Pomimo zmniejszenia watów nawet do 5 i tak występuje.
Proszę o pomoc, przerzuciłem się z analogów na e-papierosy i jestem świeży w tym temacie.
Awatar użytkownika
By pol
#1916443
1. Problem może być w za mocno zbitej bawełnie w grzałce. Możesz spróbować ją poluzować przez delikatne nakłuwanie igłą.
2. Obstawiałbym jedna złą jakość e-liquidu (premixu). Producenci, którzy nie wiedza jak zrobić aromatyczny płyn zabijają jego braki dodając ogromne ilości słodzików. Słodzik zalepia bawełnę i obkleja spiralę grzałki. Efekt znasz - zapach spalenizny.
Poszukaj dobrego e-liquidu (premixu) np MaiArt -> maiart-pl-f609.html

3. Może źle trzymasz EIN. Czasem trzeba go ustawić pionowo - kartridżem do góry, tak aby dać czas na nasączenie bawełny w grzałce.
4. Możliwe, że w czasie chmurzenia przytykasz palcami wlot powietrza do kartridża...





Te szczeliny pod kartridżem to są wloty powietrza.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2020, 15:06 przez pol, łącznie zmieniany 1 raz.
By Mieszko1
#1916444
Po napełnieniu POD stoi pionowo, przez 15-20 minut. Co do zatykania palcami to akurat odpada. Spróbuję jutro z innymi liquudem
Dzięki za szybką pomoc
Awatar użytkownika
By pol
#1916445
Nie problem w tym ile czasu nasączasz grzałkę przed pierwszym jej użyciem.
Istotna jest nasiąkliwość bawełny oraz to czy w czasie wapowania dajesz szansę na dostarczenie odpowiedniej ilości e-liquidu do grzałki.
Popatrz gdzie w grzałce są otwory dla e-liquidu.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.