EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By pol
#1915193
Przyrząd do ćwiczenia oddechu
Trening oddechowy

Spirometr Pulmo-Gain
Urządzenie do treningu oddechu (spirometr) pozwala na rehabilitację w zaciszu domowym. Urządzenie jest bardzo łatwe w użyciu i bardzo efektywne. Redukuje ból, zwiększa przepływ powietrza przez płuca, powiększa pojemność płuc, pozwala na dokładniejszą wentylację organizmu. Spirometry treningowe, służące do ćwiczenia głębokich wdechów, wydechów lub obydwu są powszechnie stosowane do polepszania parametrów oddechowych osób z POChP - Przewlekłą Obturacyjną Chorobą Płuc (COPD - Chronicle Obstructive Pulmonary Disease). Ćwiczenia oddechowe przynoszą efekty nawet w rehabilitacji osób mających kłopoty z oddychaniem, przy bolesnych oddechach oraz u osób po operacjach.

Główną zaletą ćwiczeń oddychania jest minimalizacja symptomów towarzyszących chorobom płuc, co znacznie poprawia samopoczucie pacjenta i pozwala na zwiększenie tolerancji organizmu na wysiłek i ćwiczenia.

Obsługa urządzenia do treningu układu oddechowego: robiąc głęboki wdech należy unieść 2 lub 3 kulki, wdech należy utrzymywać tak długo jak to możliwe, następnie wyjąć ustnik z ust i zrobić nosem wydech. Po odwróceniu przyrządu o 180º (podstawką do góry) można ćwiczyć również wydech.

Zakres pracy przyrządu:
Zakres 1 – przepływ do 600 ml/s
Zakres 2 – przepływ do 900 ml/s
Zakres 3 – przepływ do 1200ml/s

*********************

Proste urządzenie, które może uratować nam życie

Dmuchawka z butelki i cienkiej rurki.

Do przygotowania "dmuchawki" do ćwiczeń oddechowych potrzebna jest:

    ⦁ butelka PET (napełniona wodą maksymalnie do 3/4 i zakręcona),
    ⦁ gumowa lub plastikowa rurka o długości 35 cm i średnicy 1 cm (np. taka, którą używa się do napowietrzania akwariów lub jest dostępna w zestawach do kroplówki).

W nakrętce butelki należy zrobić otwór na rurkę, która powinna sięgać aż do dna. Butelka może stać przed chorym, można ją trzymać pionowo w ręku. Następnie robiąc głęboki, jak najdłuższy i nieprzerywany wydech przez rurkę trzeba wtłoczyć do wody jak najwięcej powietrza.

Ćwiczenie oddechowe dla osób z zapaleniem płuc należy wykonywać regularnie, co 1-2 godziny (po 10 wydechów). Wbrew pozorom wcale nie jest to takie łatwe (nawet zdrowi mogą przy tym zmęczyć). Taki "trening" może mieć korzystne działanie na płuca zmagane stanem zapalnym i ułatwia im prawidłowe rozprężanie.

"Może wam uratować życie"

Ćwiczenie powinno powtarzać się mniej więcej 10 razy na godzinę.
Ćwiczenia oddechowe powodują rozprężanie pęcherzyków płucnych i ułatwiają usuwanie wodnistej wydzieliny, która zbiera się w czasie zapalenia płuc.


Jeżeli zapadniecie na zapalenie płuc, to ćwiczenie może wam uratować życie.

To proste ćwiczenie, to prosta metoda stosowana od dziesiątek lat w szpitalach.


Witam, sprawa wygląda tak że chce zrobić swój pier[…]

27.05.2020 [obraz_800:23al1y9s]https://www[…]

wymiana ogniwa w ego

Mam pytanko. W takiej baterii jak np. KGO Mega je[…]

Parowniki MTL na pierwszą połowę 2020 Siren […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.