EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By pol
#1915152Fundusz Interwencyjny WOŚP

Zobacz, co WOŚP kupiła w ramach walki z koronawirusem

Wygramy! Dołącz do Funduszu Interwencynego

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zdecydowała, by prowadzony przez siebie Fundusz Interwencyjny na rzecz walki z epidemią koronawirusa otworzyć na możliwość wpłat przez osoby fizyczne. Tak więc od dziś (1 kwietnia 2020 r.) nie tylko firmy i przedsiębiorcy, ale każdy Polak może wesprzeć Orkiestrę w realizacji pomocy dla polskich szpitali walczących z koronawirusem.


O otwarciu Funduszu poinformował prezes zarządu WOŚP Jerzy Owsiak w opublikowanym dziś oświadczeniu.


Drodzy Rodacy,

Fundacja w dniu dzisiejszym uruchamia ogólnopolską możliwość wpłat na Fundusz Interwencyjny zachęcając do jego wsparcia wszystkich, którzy chcą razem z nami pomóc w walce z koronawirusem. Do tej pory wspomagali nasz Fundusz przedsiębiorcy i firmy, ale dostaliśmy także ogrom sygnałów od Polaków, że ważna jest dzisiaj taka obywatelska inicjatywa, która służyć będzie nam wszystkim i stąd nasza decyzja.

Zebrane pieniądze chcemy przeznaczyć w pierwszym rzędzie na środki ochrony osobistej dla lekarzy i personelu medycznego, ale także na sprzęt medyczny.

Materiały ochronne, czyli indywidualne pakiety ochrony biologicznej i maseczki ochronne, chcemy skierować do szpitali, które nie otrzymują wystarczających dostaw z sytemu rządowego. Pierwszymi na naszej liście będą szpitale z oddziałami ginekologiczno-położniczymi, następnie oddziały noworodkowe i dziecięce. Wszystkie zakupione artykuły rozdzielać będziemy w miarę realizowanych zakupów.

Uruchamiamy adres pomocmedyczna@wosp.org.pl. Na ten adres proszę pisać o swoich potrzebach. Będą one przez nas analizowane i będziemy z Państwem w kontakcie, informując, jakiej pomocy możemy udzielić. Pierwszy transport sprzętu, zawierający 50 tys. pakietów indywidualnej ochrony biologicznej i 50 tysięcy maseczek N95/KN95, planujemy na 9 kwietnia. Dokonujemy też kolejnych zamówień, choć jesteśmy tu całkowicie zależni od sytuacji międzynarodowej związanej z możliwością organizowania przelotów na linii Chiny – Polska.


Na naszych stronach internetowych będziemy na bieżąco informowali o zbiórce pieniędzy i naszych zakupach, oraz o zaopatrywaniu szpitali w potrzebny sprzęt.


Fundusz Interwencyjny WOŚP można zasilić na 3 sposoby:
1) Poprzez bezpośrednią wpłatę na rachunek bankowy:
mBank 14 1140 1010 0000 5244 4400 1007
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Ul. Dominikańska 19c
02-738 Warszawa
Koniecznie z dopiskiem: Fundusz interwencyjny – koronawirus

2) Poprzez jednorazową wpłatę za pomocą strony wpłacam.wosp.org.pl – znajdują się na niej mechanizmy przekazanie pieniędzy przez Internet: PayU, PayPal i Polcard.

3) Poprzez zbiórkę prowadzoną na Facebooku https://www.facebook.com/donate/2924904614223517/Drodzy Rodacy,

Zrobiliśmy już bardzo dużo, ale teraz, tak jak podczas Finału – wszystkie ręce na pokład! Nasze działania koordynujemy z Ministerstwem Zdrowia. Na dziś mamy informację, że szpitale wytypowane przez rząd do walki z epidemią właśnie są zaopatrywane w potrzebne materiały z transportu, który kilka dni temu przyleciał do Polski.

Wygramy!!!

Jerzy Owsiak & Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Dotychczasowe zaangażowanie WOŚP w walkę z koronawirusem ma już wartość blisko 25 mln złotych. Pierwsze zakupy zostały sfinansowane z wykorzystaniem środków zebranych jako 1% podatku w roku 2019, oraz ze zbiórki 28. Finału WOŚP. Uruchomiony przez Fundację Fundusz Interwencyjny początkowo skierowany był do firm i przedsiębiorców. Do tej pory akcję Orkiestry wsparły takie firmy jak Coca-Cola, Grupa Alumetal, CD PROJEKT S.A, Ten Square Games, Lech, Play, Lidl, Schiller, Medicart, Amazon oraz Piekarnia Oskroba.

Pierwszym zakupem WOŚP było 150 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej opieki medycznej. Ponadto Fundacja, w ramach walki z epidemią, zakupiła 157 kardiomonitorów, 50 tys. pakietów indywidualnej ochrony biologicznej (IPOB), 50 tysięcy masek medycznych N95/KN95, analizator laboratoryjny oraz 3000 testów na koronawirusa. Fundacja otrzymała także w darze 30 pomp infuzyjnych, aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej oraz 2 pulsoksymetry ręczne. Wszystkie zakupione i otrzymane w darze urządzenia i elementy wyposażenia medycznego Fundacja przekaże nieodpłatnie polskim szpitalom i placówkom medycznym będącym na pierwszej linii walki z epidemią koronawirusa.


Zbiórka pieniędzy, której organizatorem jest WOŚP

Zbiórka na facebook'u

Wygramy! Wspieramy Fundusz Interwencyjny do walki z koronawirusem


Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zdecydowała, by prowadzony przez siebie Fundusz Interwencyjny na rzecz walki z epidemią koronawirusa otworzyć na możliwość wpłat przez osoby fizyczne. Tak więc nie tylko firmy i przedsiębiorcy, ale każdy Polak może wesprzeć Orkiestrę w realizacji pomocy dla polskich szpitali walczących z koronawirusem.

Po Świętach spodziewamy się już dostaw „grubego” sprzętu medycznego (kolejnych łóżek – 50 sztuk, na które czekamy z Francji), 157 kardiomonitorów i 47 respiratorów. Tutaj daty są ciągle płynne, ale jak to kiedyś w PRL-u się mówiło, „towar macany należy do macanta”. Zapłacone, nie ma bata, żeby nie dotarło.

I na koniec – przeogromne ukłony z mojej strony połączone z wielkim wzruszeniem dla polskich seniorów! Codziennie dostajemy informacje, że przekazujecie nam Państwo na fundusz interwencyjny swoją „trzynastkę”, czyli sprezentowaną, dodatkową emeryturę. Dlatego tak dokładnie staram się opisywać, co robimy, abyście mieli Państwo świadomość jak bardzo rozważnie, dobrze i profesjonalnie wydajemy Wasze pieniądze.

Tak by się chciało, aby dzisiaj, zwłaszcza dzisiaj, hasło „Wszystkie ręce na pokład” dotyczyło nas wszystkich. Zgodnie z tym, co możemy zrobić i na jaką skalę, ale jednak wszyscy bez wyjątku powinniśmy pomóc w walce z koronawirusem, czyli ratować zdrowie i życie Polaków. I tak bym chciał, tak bym pragnął, aby ta idea wypływała przede wszystkim z naszych elit politycznych, które jednak tak końcu decydują o naszym codziennym zdrowiu i życiu. I nie w przenośni, ale dosłownie. Powinny więc odpuścić sobie wszystko inne, jeśli nie jest to związane ze zwycięstwem nad pandemią.

U nas jak zawsze – wiatr w żagle, wszystkie ręce na pokład.

Dzięki!


Źródło
Awatar użytkownika
By pol
#1915320
14 kwietnia 2020, 10:45

We wtorek (14.04.2020) w specjalnym transporcie do Polski trafiło prawie 900 tysięcy maseczek trójwarstwowych chirurgicznych. Zakupiła je Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przekaże je teraz dla szpitali, ratowników oraz personelu medycznego.

- Oprócz tego wysyłamy do szpitali kolejną partię. Wysłaliśmy już do 194 szpitali dwa tysiące maseczek - mówił Owsiak. - Wysyłamy kolejną, bo dwa tysiące starcza na kilka, kilkanaście dni. W związku z tym chcemy regularnie je wysyłać - dodał. Kolejna dostawa 300 tysięcy maseczek ma we wtorek trafić do magazynu WOŚP.
Przygotowywane są paczki dla ratowników medycznych, które będą zawierać przyłbice, jak również maski dostosowane do pracy ratowników. - To są maseczki przerobione z taką specjalną końcówką, adapterem. Dostaliśmy takich dwa i pół tysiąca - doprecyzował Owsiak.

"Natychmiast zareagowaliśmy"

Jurek Owsiak wyjaśnił w rozmowie z TVN24, że maseczki są rozdzielane na partie wysyłek. Jedna z nich trafi do Domów Pomocy Społecznej. - Natychmiast zareagowaliśmy, kiedy usłyszeliśmy, że są w dużym kłopocie - dodał Owsiak. - 110 adresów, pod które dziś będą one wysłane i jutro-pojutrze powinny najszybciej dojść. Tam wysyłamy 500 maseczek, 3 litry mydła w płynie, 10 litrów płynu dezynfekującego - wyjaśnił Owsiak.


Fundusz interwencyjny WOŚP

WOŚP uruchomiła fundusz interwencyjny na walkę z koronawirusem, na który każdy może wpłacać pieniądze. Do tej pory udało się na nim zebrać 12 milionów złotych.

Fundacja wydała również swoje fundusze i między innymi dzięki temu udało się zakupić 200 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej opieki medycznej, 157 kardiomonitorów, 50 tysięcy pakietów indywidualnej ochrony biologicznej, 50 tysięcy masek medycznych n95 i kn95, a także 71 respiratorów, blisko milion maseczek trójwarstwowych, a także płyny do dezynfekcji i przyłbice medyczne drukowane na drukarkach 3D. Sprzęt trafi do szpitali, jak również Domów Pomocy Społecznej.

Oprócz tego, jak powiedział w TVN24 Owsiak, fundacja czeka też na 50 tysięcy kombinezonów zamówionych z Chin.


Fundusz interwencyjny WOŚP można wesprzeć tutaj.Sprawdź, gdzie już przekazaliśmy sprzęt w ramach walki z COVID-19
(listy są na bieżąco aktualizowane)Źródło
Awatar użytkownika
By pol
#1915395
2,6 miliona maseczek od WOŚP
2020-04-16 13:38:21

Wczoraj i dzisiaj w magazynie na terenie SEGRO Business Park Warsaw Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy realizuje wysyłkę środków ochrony osobistej, m.in. przyłbic, płynów dezynfekujących i mydła. Trafią one do stacji pogotowia ratunkowego, DPS-ów, oddziałów ginekologiczno-położniczych, a także szpitali, walczących z koronawirusem.

Największą część wysyłki stanowią, zgodnie ze zgłaszanym przez placówki zapotrzebowaniem, trójwarstwowe maseczki chirurgiczne. WOŚP jeszcze w tym tygodniu rozdysponuje 1,6 miliona takich maseczek, a kolejny milion, po realizacji transportu z Chin, przekaże w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Całościowo, dzięki Fundacji WOŚP, do placówek ochrony zdrowia różnego rodzaju trafi więc 2,6 miliona maseczek.

Poza zakupem środków ochrony osobistej, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, zrealizowała zakup sprzętu medycznego, m.in. łóżek na stanowiska intensywnej opieki medycznej, kardiomonitorów i respiratorów.

Zakupy realizowane są m.in. dzięki środkom zgromadzonym w ramach specjalnego Funduszu Interwencyjnego, który wspierać mogą zarówno przedsiębiorstwa, jak i osoby fizyczne.

Całość zaangażowania WOŚP w walkę z koronawirusem - wartość dokonanych zakupów - sięga już 36 milionów złotych.


Źródło
Awatar użytkownika
By pol
#1915505
Pierwszy transport WOŚP z Chin już w Warszawie
2020-04-21 14:52:29

W poniedziałek późnym wieczorem na Lotnisku Chopina w Warszawie wylądował samolot Boeing 787-9 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT z pierwszym transportem wyposażenia medycznego zamówionego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy dla polskich szpitali walczących z epidemią COVID-19.
Lot został zorganizowany w ramach rządowego programu „Cargo dla Polski”.

Jurek Owsiak pisze:Wylądował!

Kilkadziesiąt minut temu Boeing 787-9 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT wylądował na Lotnisko Chopina w Warszawie, przywożąc zamówione przez WOŚP w Chinach środki ochrony osobistej dla polskich lekarzy, personelu medycznego, ratowników medycznych, bardzo dzielnych pielęgniarek, a także dla pracowników Domów Pomocy Społecznej. Dzięki super pracy załóg samolotów i świetnie zorganizowanemu przez LOT Polish Airlines Cargo i polski rząd mostowi powietrznemu Chiny – Polska, pierwsza partia zamówionych artykułów przez WOŚP znalazła się dzisiaj późnym wieczorem w Warszawie.

Ogromna radość i niech to będzie tym pozytywnym przesłaniem, o którym pisałem we wcześniejszym poście poświęconemu Carmen z Hiszpanii. To też się dzieje w Polsce i to jest siła wszystkich dobrych ludzi, dobrych zdarzeń i przyjaciół.

Jutro pokażemy Wam piękną filmową o tym opowieść.
Ale się cieszymy!!!Źródło

2020-04-21 15:52:29
Jurek Owsiak pisze:Kolejny lot planowany w sobotę

Planowany - to słowo kluczowe, ponieważ trudno tutaj operować jakimikolwiek pewnikami. Ze strony Fundacji WOŚP kilka osób, dosłownie niemal 24 godziny na dobę, czuwa nad całą logistyką. To nie tylko śledzenie, jaką drogę pokonują dokumenty, ale także szybkie reagowanie na coraz to nowe, wprowadzane nagle zmiany i przepisy dotyczące eksportu tych wyrobów z Chin. Na szczęście super wychodzi współpraca z naszym narodowym przewoźnikiem LOT Polish Airlines, który pozwala wszystko spokojnie dopiąć i dopiero, wtedy kiedy jesteśmy pewni, że towar jest już po wszystkich odprawach – startuje samolot. W ten sposób korzystają mostu powietrznego między Chinami a Polską, stworzonego w ramach Programu „Cargo dla Polski”, także innego organizacje, czy też samorządy. Trzeba przyznać, że cały ten schemat działa bardzo dobrze, czego świadkami byliśmy wczoraj. Przylot punktualny, a cały lot każdy może śledzić na swoim telefonie. Obsługa naziemna bardzo szybko dokonuje rozładunku, ten profesjonalizm naprawdę robi wrażenie.

Dzisiaj na koncie Funduszu Interwencyjnego WOŚP mamy już niemal 16 milionów złotych. Do tej pory wydaliśmy ponad 36 milionów i nadal realizujemy kolejne zakupy. Mamy nadzieję, że jutro lub pojutrze z naszego magazynu wyjadą kolejne przesyłki do placówek w całej Polsce. Dotychczas trafiły one na 330 oddziałów ginekologiczno-położniczych, do 318 szpitali, 312 Domów Opieki Społecznej i 1032 stacji pogotowia ratunkowego. To ponad 2000 miejsc, w których ratuje się zdrowie i życie Polaków! Wielkie dzięki za wsparcie i wielkie dzięki dla tych, którzy z tego sprzętu korzystają, aby dbać o Nas.

P.S – wielkie dzięki za pomoc dla Kamila i Mateusza z LOT Polish Airlines Cargo oraz dla Lotnisko Chopina w Warszawie.

Źródło - video

W transporcie znalazło się blisko 100 m³ ładunku o łącznej masie blisko 11 ton, na który złożyła się pierwsza część z zamówionych 50 tysięcy Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej, oraz dodatkowo 50 tys. masek N95/KN95.


Po domknięciu formalności przetransportowane materiały zostaną przewiezione do magazynu centralnego WOŚP, skąd natychmiast zacznie się ich dystrybucja do docelowych placówek w całej Polsce. Lista szpitali, do których trafią zakupione przez WOŚP materiały, będzie opublikowana na stronach internetowych Fundacji.
Wielkie ukłony dla LOT Cargo, dla wszystkich pracowników, którzy utrzymują most powietrzny między Chinami a Polską! Dzięki temu organizacje pozarządowe i polskie samorządy mogą bardzo sprawnie i profesjonalnie sprowadzić do Polski zamówione artykuły i sprzęt medyczny potrzebny do walki z koronawirusem. Zaangażowanie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, doskonała logistyka przewoźnika przy pokryciu kosztu lotu przez polski rząd – widać, że ten sposób wspólnych działań przynosi super efekty. Jeszcze raz ogromne podziękowania! – powiedział Jerzy Owsiak, prezes zarządu WOŚP.

Dotychczasowe zaangażowanie Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w walkę z epidemią COVID-19, finansowane m.in. z Funduszu Interwencyjnego, wynosi już ponad 36 mln złotych. Do tej pory Fundacja WOŚP zamówiła dla polskich szpitali m.in. 200 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej opieki medycznej, 157 kardiomonitorów, 71 respiratorów, 50 tys. pakietów indywidualnej ochrony biologicznej (IPOB), 50 tysięcy masek medycznych N95/KN95, czy 2,6 miliona trójwarstwowych maseczek chirurgicznych. Fundacja otrzymała także w darze 30 pomp infuzyjnych, aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, 2 pulsoksymetry ręczne oraz 25 zestawów USG z opcją badania jamy brzusznej.

Źródło
Owsiak: Będą kolejne dostawy

Owsiak zwrócił uwagę, że zapas dwóch tysięcy maseczek starcza zaledwie na kilka dni. - W związku z tym do miejsc, do których wysłaliśmy już (środki ochronne), będziemy je ponownie wysyłać – zapowiedział. Dodał, że do tej pory fundacja dostarczyła 640 tysięcy maseczek.

Owsiak poinformował, że dostawa sprzętu ochronnego była bez cła, gdyż została potraktowana jako pomoc humanitarna. Kolejny samolot już za parę dni – zapowiedział szef WOŚP-u.


- Czekaliśmy na ten lot już od dawna. Jeżeli weźmiemy pod uwagę wszystkie działania organizacji pozarządowych – fundacja pani Kulczykowej, Caritas, my - to pokazuje, że dajemy sobie radę – oświadczył Jerzy Owsiak.

W ważących łącznie 11 ton paczkach, które przyleciały do Warszawy, znajduje się 50 tysięcy kombinezonów ochronnych, 50 tysięcy specjalnych maseczek K-95 z filtrem oraz milion zwykłych masek chirurgicznych – wymieniał szef WOŚP-u. - My w naszych magazynach pakujemy to całą ekipą bardzo szybko. W ciągu dwóch, najwyżej trzech dni trafia to do miejsc, które nas o to proszą – zapewnił.


"Wsłuchujemy się we wszystkie prośby"

Owsiak podkreślił, że prośby do fundacji wysyłają głównie domy pomocy społecznej (do tej pory sprzęt od WOŚP otrzymało 298 DPS-ów) oraz szpitale. - Wsłuchujemy się we wszystkie prośby - zaznaczył.

Przekazał, że WOŚP zapewniła środki ochronne wszystkim 330 oddziałom ginekologiczno-położniczym, a 1042 bazy pogotowia ratunkowego otrzymały od fundacji przyłbice. - Oddziały ginekologiczno-położnicze były dla nas czymś wyjątkowym, więc nie czekaliśmy na prośby, tylko wysłaliśmy (środki ochronne) do wszystkich – powiedział Owsiak.

Dodał, że WOŚP koordynuje pomoc z ministerstwem zdrowia. Poinformował, że sprzęt ciężki - łóżka, kardiomonitory, respiratory – trafia między innymi do szpitali jednoimiennych. - Ale nie tylko tam idą. Trafiają tam, skąd przychodzi uzasadniona prośba – podkreślił Owsiak.

- Mamy cały system. To nie jest wysyłanie na adres przypadkowy. Wszystko jest wcześniej logicznie przygotowane. Później ta wysyłka trwa. Oczekujemy też pokwitowania, są to pieniądze społeczne. Mamy Fundusz Interwencyjny, na którym dzisiaj rano było ponad 15 milionów złotych. Do tej pory fundacja na to wszystko wydała już 36 milionów złotych. Uruchamiamy pieniądze natychmiast, jeżeli jest taka możliwość – poinformował szef WOŚP-u.

Źródło


***************
W komentarzach na fb
Jurek Owsiak pisze: - każde inne linie są płatne mówiąc najprościej - to raz a dwa to są przeloty Cargo i wszystko działa wg zamówienia co do dnia godziny i minuty - nie ma towaru - samolot się podnosi a Ty płacisz za lot choć pusty - ten system mostu powietrznego PLL. LOT pozwala na niebywałą elastyczność - trzeba - samolot czeka nawet kilka godzin co przy ogromnym zamieszaniu na lotnisku w Szanghaju jest ogromnym plusem!!!! Nie ma co szukać innego rozwiązania!! Pozdrawiam✌️ :D

Jurek Owsiak pisze: - Kupujemy w Polsce przylbice i maski dla ratowników - nie ma producentów medycznych masek i kombinezonów - nikt taki nie zgłosił do nas takiej propozycji atestowanych artykułów!!
Awatar użytkownika
By pol
#1915559
10,5 mln PLN dla laboratoriów diagnozujących COVID-19
2020-04-23 13:00:00


Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zdecydowała się wesprzeć 4 laboratoria diagnozujące osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Sprzęt i wyposażenie laboratoryjne o łącznej wartości blisko 10,5 mln PLN, trafi do placówek w Warszawie, Łodzi i Poznaniu. Oznacza to, ze wraz z ostatnimi zakupami WOŚP zaangażowanie Fundacji w walkę z koronawirusem osiągnęło już wartość 50 mln PLN.

Orkiestra wyposaży laboratoria w wysokoprzepustowe zautomatyzowane stacje do przygotowania próbek w kierunku diagnostyki COVID-19. Ponadto do wszystkich laboratoriów trafi w sumie m.in. 116 zestawów do izolacji wirusowego DNA/RNA, 4167 płytek U-kształtnych, 208 płytek do PCR z kołnierzem, a także 400 opakowań zestawów diagnostycznych w kierunku COVID-19, czyli łącznie 40 000 testów. Do laboratorium w Łodzi dodatkowo zostanie przekazana szafa laminarna COVID-19.

Zakupione przez Fundację WOŚP wyposażenie trafi do laboratoriów przy:
  SP ZOZ Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
  Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
  Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego – Państwowym Zakładzie Higieny w Warszawie
  Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie

Po przeanalizowaniu potrzeb i skonsultowaniu ich z naszymi ekspertami, właśnie złożyliśmy zamówienie. Przekazane dary znacznie zwiększą wydajność placówek i szybkość diagnostyki w kierunku COVID-19, a także zdecydowanie podniosą bezpieczeństwo diagnostów laboratoryjnych przy wykonywaniu badań. Jest to kolejne zamówienie realizowane w ramach zaangażowania WOŚP w walkę z koronawirusem, między innymi dzięki powołanemu przez Fundację Funduszowi Interwencyjnemu – powiedział Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Fundacji WOŚP.

Oprócz sprzętu laboratoryjnego w ostatnich dniach Fundacja WOŚP dokonała także zakupu 200 tysięcy masek ochronnych KN95, 10 tysięcy masek sportowych, które mogą służyć w charakterze wielorazowych masek ochronnych, a także 7 tysięcy litrów płynu do dezynfekcji.

https://www.facebook.com/jerzyowsiak/vi ... 850953998/

Jak dotąd w ramach walki z epidemią koronawirusa, Orkiestra zamówiła już dla polskich szpitali m.in. 200 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej opieki medycznej, 157 kardiomonitorów, 71 respiratorów, 50 tys. pakietów indywidualnej ochrony biologicznej (IPOB), 50 tysięcy masek medycznych N95/KN95, czy 2,6 miliona trójwarstwowych maseczek chirurgicznych. Fundacja otrzymała także w darze 30 pomp infuzyjnych, aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, 2 pulsoksymetry ręczne, 25 zestawów USG z opcją badania jamy brzusznej, czy 3 zestawy EKG z modułem do zdalnego opisywania badań.

Wszystkie zakupione i otrzymane w darze urządzenia i elementy wyposażenia medycznego Fundacja przekaże nieodpłatnie polskim szpitalom i placówkom medycznym walczącym z epidemią koronawirusa.


Źródło
Awatar użytkownika
By pol
#1915599
Drugi transport WOŚP z Chin już w Warszawie
2020-04-25 17:56:49

W sobotę po godzinie 14:00 na Lotnisku Chopina w Warszawie wylądował samolot Boeing 787-8 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT z drugim transportem wyposażenia medycznego zamówionego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy dla polskich szpitali walczących z epidemią COVID-19. Lot został zorganizowany w ramach rządowego programu „Cargo dla Polski”.

Tym razem w transporcie znalazło się 40 tysięcy kombinezonów stanowiących elementy zestawu indywidualnej ochrony biologicznej dla pracowników służby zdrowia.
Ładunek miał objętość 122m3 i łączną masę 12,5 tony.

Do magazynu centralnego WOŚP towar będzie dostarczony za pomocą dwóch ciężarówek TIR po spełnieniu koniecznych formalności. Fundacja uruchomi wówczas dalszą dystrybucję do docelowych placówek w całej Polsce. Lista szpitali, do których trafią zakupione przez WOŚP materiały, będzie opublikowana na stronach internetowych Fundacji.

- Potężny ładunek znowu na lotnisku imienia Chopina w Warszawie! Tym razem Dreamliner w całości wypełniony był kombinezonami osobistej ochrony biologicznej. Nie zwalniamy nawet na moment! Poprzedni transport właśnie kończymy rozsyłać do placówek docelowych, za ten zabierzemy się natychmiast, jaki tylko dojedzie on do naszego magazynu centralnego. Wielkie ukłony dla załóg i wszystkich ekip obsługujących przyloty organizowane przez PLL LOT i LOT Cargo w ramach programu Cargo dla Polski i mostu powietrznego Polska-Chiny. Wygramy! – powiedział Jerzy Owsiak, prezes zarządu WOŚP.
Dotychczasowe zaangażowanie Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w walkę z epidemią COVID-19, finansowane m.in. z Funduszu Interwencyjnego, wynosi już blisko 50 mln złotych. Fundacja zamówiła już dla polskich szpitali m.in. 200 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej opieki medycznej, 157 kardiomonitorów, 71 respiratorów, 50 tys. pakietów indywidualnej ochrony biologicznej (IPOB), 250 tysięcy masek medycznych N95/KN95, czy 2,6 miliona trójwarstwowych maseczek chirurgicznych. Fundacja otrzymała także w darze 30 pomp infuzyjnych, aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, 2 pulsoksymetry ręczne, 25 zestawów USG z opcją badania jamy brzusznej, czy 3 zestawy EKG z modułem do zdalnego opisywania badań.


Źródło
Awatar użytkownika
By pol
#1916376
2020-05-20 16:27:50

Trzeci transport WOŚP wylądował w Warszawie

Na Lotnisku Chopina w Warszawie wylądował trzeci już samolot z wyposażeniem medycznym zamówionym przez Fundację WOŚP z myślą o szpitalach walczących z koronawirusem. Na pokładzie znalazło się 40 tys. kombinezonów, które już wkrótce wyruszą w drogę do medyków z całej Polski.

Około godz. 12:00 na Lotnisku Chopina w Warszawie wylądował samolot Polskich Linii Lotniczych LOT z trzecim (i jednocześnie ostatnim tak dużym) transportem wyposażenia medycznego zamówionego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Lot 7814 z Pekinu zorganizowany został w ramach rządowego programu „Cargo dla Polski”. Na pokładzie Dreamlinera znalazło się 40 tysięcy kombinezonów ochronnych – to ładunek o masie 12,82 tony i objętości 96 m3.
Ogromne podziękowanie dla wszystkich, którzy organizują takie loty i most powietrzny, który pomaga nam skutecznie walczyć z koronawirusem! Moc ludzi nad tym czuwa! Możemy mówić, że sukces, pieniądze dobrze wydane, pomoc jest dobrze zorganizowana!
Jurek Owsiak, prezes Zarządu Fundacji WOŚP

Transport możliwy był dzięki wsparciu następujących instytucji: AMG Cargo Logistics, LOT Polish Airlines Cargo, LOT Polish Airlines, Lotnisko Chopina, LS Airport Services i Kancelaria Premiera.
Kombinezony za kilka dni, po dopełnieniu niezbędnych formalności, trafią do magazynu centralnego WOŚP, a stamtąd do medyków w całej Polsce. Listę placówek, do których przekazane zostaną zakupione przez Orkiestrę materiały, znaleźć będzie można na stronach internetowych Fundacji.
Fundacja WOŚP od połowy marca prowadzi działania związane z COVID-19. Orkiestra zamówiła już dla polskich szpitali m.in. 200 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej opieki medycznej, 157 kardiomonitorów, 71 respiratorów czy 2,6 miliona trójwarstwowych maseczek chirurgicznych, 75 000 przyłbic i 10 000 masek sportowych, które mogą służyć w charakterze wielorazowych masek ochronnych. Fundacja otrzymała także w darze 3 000 masek sportowych, 30 pomp infuzyjnych, aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, 2 pulsoksymetry ręczne, 25 zestawów USG, a także 3 zestawy EKG z modułem do zdalnego opisywania badań. Do tej pory Fundacja WOŚP przekazała około 50 mln PLN na wsparcie walki z epidemią koronawirusa w Polsce. Zakupy finansowane są m.in. dzięki wpłatom na Fundusz Interwencyjny na walkę z koronawirusem.

Źródło
Awatar użytkownika
By pol
#1916377
2020-05-19 16:20:00

Ultrasonografy dla szpitali zakaźnych

19 maja w siedzibie Fundacji WOŚP nastąpiło symboliczne przekazanie Orkiestrze 25 zestawów ultrasonograficznych, stanowiących darowiznę od firmy Philips Polska. Sprzęt ten trafi do placówek zlokalizowanych w całej Polsce, przede wszystkim do szpitali przekształconych w zakaźne. Wartość darowizny to około 1,2 miliona złotych.

Philips Polska przekazał na rzecz Fundacji WOŚP 25 dwugłowicowych ultramobilnych zestawów USG Philips Lumify. To niezawodne i kompleksowe rozwiązanie do stosowania w miejscu opieki nad pacjentem, które sprawia, że technologia USG staje się prostsza, bardziej mobilna i dostępna. Sprzęt może mieć zastosowanie na szpitalnych izbach przyjęć, SOR-ach, oddziałach zakaźnych, bezpośrednio przy łóżkach pacjentów, ograniczając tym samym konieczność transportowania pacjentów do pracowni USG.
Jak usłyszałem, że otrzymujemy w darowiźnie od firmy Philips Polska 25 zestawów ultrasonograficznych, to spodziewałem się, że przyjedzie dzisiaj do Fundacji duży furgon, a na nim 25 wielkich pudeł, w których są ultrasonografy. A tu otrzymaliśmy najnowszą technologię! Głowica wielkości maszynki do golenia, a do tego cieniutki, niewielki tablet, na którym natychmiast odczytujemy obraz badania.
Jurek Owsiak, prezes Zarządu Fundacji WOŚP

W skład każdego zestawu ultrasonograficznego wchodzi głowica convex i głowica sektorowa kardiologiczna oraz tablet. Charakterystyka urządzenia idealnie wpisuje się w walkę z COVID-19, gdzie ultrasonografia została uznana ze jedno z najważniejszych narzędzi wspierających diagnostykę i proces leczenia. Dodatkowo dostarczone zestawy posiadają funkcję Reacts, która pozwala na zdalne konsultacje z wykorzystaniem internetu i przekazu wideo. Ultrasonografy Philips otrzymały zezwolenie FDA (Food and Drug Administration) na wykorzystanie do walki z COVID-19. W zezwoleniu podkreślone zostały presety, głowice, narzędzia do kwantyfikacji i inne możliwości dostępne w systemach ultrasonograficznych Philips jako istotne w ocenie i leczeniu powikłań płucnych i sercowych związanych z COVID-19.
Jesteśmy niezwykle dumni, że po raz kolejny, dzięki wieloletniej współpracy z firmami medycznymi, jesteśmy w stanie wspomóc szpitale jednoimienne sprzętem z najwyższej półki. Bardzo dziękujemy firmie Philips Polska za wsparcie naszych działań w związku z epidemią koronawirusa.
Lidia Niedźwiedzka – Owsiak, dyrektor ds. medycznych Fundacji WOŚP
Wartość przekazanej przez Philips Polska darowizny, której dodatkowym elementem jest pakiet szkoleń dla lekarzy z zakresu diagnostyki płuc i serca oraz ogólnej diagnostyki ultrasonograficznej, to około 1,2 miliona złotych. Sprzęt trafi do 25 placówek, zlokalizowanych m.in. w Poznaniu, Warszawie, Krakowie i Katowicach (szczegółowa lista tutaj), głównie będą to szpitale jednoimienne.

Fundacja WOŚP od połowy marca prowadzi działania związane z COVID-19. Orkiestra zamówiła już dla polskich szpitali m.in. 200 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej opieki medycznej, 157 kardiomonitorów, 71 respiratorów czy 2,6 miliona trójwarstwowych maseczek chirurgicznych, 75 000 przyłbic i 10 000 masek sportowych, które mogą służyć w charakterze wielorazowych masek ochronnych. Fundacja otrzymała także w darze 3 000 masek sportowych, 30 pomp infuzyjnych, aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, 2 pulsoksymetry ręczne, 25 zestawów USG z opcją badania jamy brzusznej oraz 3 zestawy EKG z modułem do zdalnego opisywania badań. Do tej pory Fundacja WOŚP przekazała 50 mln PLN na wsparcie walki z epidemią koronawirusa w Polsce. Zakupy finansowane są m.in. dzięki wpłatom na Fundusz Interwencyjny na walkę z koronawirusem.

Źródło


******************************

2020-05-22 13:05:18

Warszawa, Łódź i Poznań z analizatorami od WOŚP

Jednym z największych zakupów dokonanych przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ramach walki z COVID-19 jest sprzęt dla laboratoriów diagnozujących osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – to wyposażenie o wartości blisko 10,5 miliona złotych. Do Warszawy, Łodzi i Poznania trafiły właśnie specjalistyczne analizatory, pozwalające na znaczne przyspieszenie diagnostyki i przeprocesowanie nawet 2304 próbek w ciągu doby.


Wyposażenie o wartości blisko 10,5 miliona złotych trafiło do 4 laboratoriów, zlokalizowanych przy:
  SP ZOZ Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
  Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
  Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie
  Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego – Państwowym Zakładzie Higieny w Warszawie

Orkiestra zdecydowała się wyposażyć laboratoria w wysokoprzepustowe zautomatyzowane stacje do przygotowania próbek w kierunku diagnostyki COVID-19, zestawy do izolacji wirusowego DNA/RNA, płytki U-kształtne, płytki do PCR z kołnierzem, a także zestawy diagnostyczne w kierunku COVID-19.
Przekazane laboratoriom roboty MGISP960 umożliwiają pełną automatyzację procesów diagnostycznych dla koronawirusa.
  Stacja przeprowadza izolację materiału genetycznego z próbek pobranych od 192 pacjentów w jednym cyklu pracy w ciągu 80 minut, po czym przygotowuje mieszaninę reakcyjną pod reakcję Real Time PCR (qPCR) dla 96 pacjentów w czasie około 2 minut.
  Wszystkie procesy prowadzone są z pełną kontrolą bezpieczeństwa dzięki wbudowanej lampie UV.
  System przyspiesza diagnostykę COVID-19 i zwielokrotnia możliwości diagnostyczne laboratoriów, w których pracuje. Pozwala na przeprocesowanie 2304 próbek w ciągu doby.

Fundacja WOŚP od połowy marca prowadzi działania związane z COVID-19.

Orkiestra zamówiła już dla polskich szpitali m.in. 200 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej opieki medycznej, 157 kardiomonitorów, 71 respiratorów czy 2,6 miliona trójwarstwowych maseczek chirurgicznych, 75 000 przyłbic i 10 000 masek sportowych, które mogą służyć w charakterze wielorazowych masek ochronnych. Fundacja otrzymała także w darze 3 000 masek sportowych, 30 pomp infuzyjnych, aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, 2 pulsoksymetry ręczne, 25 zestawów USG, a także 3 zestawy EKG z modułem do zdalnego opisywania badań.


Do tej pory Fundacja WOŚP przekazała około 50 mln PLN na wsparcie służby zdrowia w walce z epidemią koronawirusa w Polsce. Zakupy finansowane są m.in. dzięki wpłatom na Fundusz Interwencyjny na walkę z koronawirusem, w ramach którego zgromadzono dotąd 21,5 miliona złotych.


Źródło
Czy jestem dinozaurem?

Witajcie, bardzo dawno tu mnie nie było..tematem e[…]

Ile wat?

Czy każdy drut wytrzyma 200w czy są jakieś konsekw[…]

Serdecznie przepraszam za opóźnienia w aktualizacj[…]

Witajcie, służył kilka lat, gniazdo zasilania odmó[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.