EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By pol
#1913785
W wieku 74 lat zmarł amerykański informatyk Larry Tesler.
Twórca funkcji "kopiuj" i "wklej".

Urodził się w 1945 roku w Nowym Jorku. Studiował na Uniwersytecie Stanforda w Kalifornii. Specjalizował się w projektowaniu interfejsów użytkownika. Pracę w Dolinie Krzemowej rozpoczął już na początku lat 60. czyli w czasach, w których komputery były niedostępne dla większości ludzi.

Podczas swojej długiej kariery pracował dla największych firm technologicznych. W 1980 roku Steve Jobs namówił go przejścia z Xerox do Apple. Tesler spędził tam 17 lat i awansował na stanowisko głównego naukowca. Przed odejściem na emeryturę pracował jeszcze w Amazonie i Yahoo.

Tesler przejdzie do historii dzięki stworzeniu skrótów, bez których nikt dzisiaj nie wyobraża sobie pracy na komputerze. Mowa m.in. o poleceniach "wytnij"/"kopiuj" - "wklej" oraz "znajdź" - "zamień".

Pierwsze z nich po raz pierwszy pojawiło w oprogramowaniu Apple na komputerze Lisa w 1983 roku, a następnie na komputerach Macintosh. Tesler inspirował się ponoć dawną metodą edycji, która polegała na wycinaniu fragmentów drukowanego tekstu i umieszczaniu ich w innym miejscu za pomocą kleju.

Stabilność SARS-CoV-2 w różnych warunkach środowi[…]

Vape pen 22 light edition

Witam, mam problem z moim Vape pen 22 light editi[…]

Przyrząd do ćwiczenia oddechu [obraz_800:1aocxlxe[…]

Zasłanianie ust i nosa obowiązkowe od 16 kwietni[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.