EPF
Nie wiesz gdzie pytać lub szukać? Zapytaj tutaj. Dział związany tylko i wyłącznie z e-papierosami.
Tematy są automatycznie czyszczone po 7 dniach.
By miiio
Witam
Jaki jest wasz ulubiony setup dla mtl/a? (Taifun GTR)

Ps. Pochwal się może skopiuje :)

Kończy mi się N80 Clapton 28*2+38,
5-6 owijek na 2.5mm
Ostatnio zmieniony 15 sty 2020, 01:25 przez miiio, łącznie zmieniany 2 razy.
By miiio
A na mechaniku czy elektronika jeszcze jakoś dobrana
Ps. Co te odstępy dają, hmmm
Ostatnio zmieniony 14 sty 2020, 21:55 przez miiio, łącznie zmieniany 1 raz.
By joloass
Dopiero bede ogarnial setup w nim na dniach :mrgreen:
Na pewno bedzie on na K1 26ga ... a ilosc zwoji, ich srednica, rozstaw i rodzaj nosnika to jeszcze dla mnie niewiadoma ...
By BezimiennyII
@pol, zależy na którym śrubokręcie kręcę. Jak wezmę taki o średnicy 2,5 mm, to taka zrobię grzałkę. Jak większy, to średnica będzie większa.
Awatar użytkownika
By pol
@BezimiennyII
Pytałem o to, który lepiej smaczy.
Mam wiertło 2,5 i 3mm. Jak jest zasadnicza różnica w smaku, to pytam na ile przetoczyć wiertło 3mm. Na 2,55 czy 2,7mm, czy na ile?
By BezimiennyII
@pol , tutaj musisz kierować rozmiarem dyszy pod grzałką i wielkością komory odparowania. Przykładowo, w Ammicie MTL wybrałbym 2,7mm. Próbowałem 3 mm, ale według mnie słabo to działa. W Berserkerze zazwyczaj robię 6 zwojów na 2,5 mm, ale można się pokusić na 2 mm i dołożyć jeden zwój. Tak samo robię w Kajtku v3 i Pockecie. Daj znać o jaki parownik Ci chodzi, może to miałem.
By miiio
@pol
Mi zdecydowanie lepiej podchodzi 2.5 ale na imbusie, kręciłem na różnych - imbus - Nr°

@BezimiennyII
Taifun Gtr
By joloass
Umowmy sie, ze nie ma jakiegoś uniwersalnego setupu pod MTL ... różnice w zakresie średnicy grzalki nawet o te 0,2 mm mogą być znaczące w przypadku określonego parownika i jego konstrukcji/ budowy.
Do tego dochodzi ilość zwojów, ich rozstaw, umiejscowienie grzałki nad dolotem powietrza, rodzaj nośnika oraz jego ułożenie/ przygotowanie.
O grubości i rodzaju drutu i tzw. pojemnosci grzewczej grzalki z tym zwiazanej juz nie wspomne, choc sa to juz bardziej osobiste preferencje.

Jedyne co można; to stwierdzic, że odnośnie danego atomizera taki a nie inny setup wydaje mi sie najlepszy :mrgreen:

Cześć,mam wismeca RX gen3 Od jakiegoś czasu zawyża[…]

Szukam jakiegos sticka, który nie będzie mi pożera[…]

Badanie bazy nikotynowej

Może ktoś wie, gdzie można zbadać bazę pod kątem z[…]

Home made atomizer.

Witam, chciałbym zrobić atomizer. Co sądzicie o ta[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.