EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
By Jokerek7
Hej
Żonie uszkodził się telefon. Do tej pory zawsze miała samsunga i jak z nią rozmawiałem to chciałaby pozostać przy tej marce.
Jedyny mankament jest taki, ze najnowsze modele s9 i s10 mają zakrzywione rogi.

Wcześniej miała s6 edge i s7 edge. W obu przypadkach właśnie przez zakrzywione rogi nie dało się nakleić szkła na wyświetlacz, co skutkowało roztrzaskaniem.

Mamy na forum jakichś specjalistów w temacie telefonii?
Jeśli tak, to gorąco proszę o polecenie jakichś modeli samsunga lub czegoś porównywalnego jakościowo do tej marki ale bez zakrzywionych rogów.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2019, 07:52 przez Jokerek7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By marki51
Awatar użytkownika
By venom_666
marki51 pisze:https://allegro.pl/listing?string=szk%C5%82o%20hartowane%20samsung%20galaxy%20s9&bmatch=baseline-cl-dict41-eyesa-bp-ele-1-5-0918
I po problemie :D

niby tak, tylko coraz bardziej kojarzy mi się to wszystko z tym jakby przemysł motoryzacyjny zaczął sprzedawać gołe nielakierowane samochody a potem w ramach ochrony blach dodatkowo usługi lakierowania.
Pogoń za lekkością, pogoń za cholera wie czym i zalecenia producenta by naklejać sobie szkło albo dokupować odpowiednie etui...
Jaja sobie z nas robią...
Awatar użytkownika
By kho
Na pewno znajdziesz w necie porządne, wyprofilowane szkło pod w/w Samsungi. Są też bardzo fajne folie na ekran (w sieciach mediaexp[...] nawet takie naklejają - na dowolny model telefonu). Oczywiście nic nie daje gwarancji, że jak telefon upadnie to nic się z samym telefonem nie stanie. Może zatem zrezygnować ze szkiełek i folii na rzecz jakiegoś paskudnego, ale pancernego etui?
Niestety, zakrzywione ekrany to teraz standard i jeśli się chce w miarę nowoczesny telefon, jesteśmy na nie skazani.

venom_666 pisze:niby tak, tylko coraz bardziej kojarzy mi się to wszystko z tym jakby przemysł motoryzacyjny zaczął sprzedawać gołe nielakierowane samochody a potem w ramach ochrony blach dodatkowo usługi lakierowania.
Pogoń za lekkością, pogoń za cholera wie czym i zalecenia producenta by naklejać sobie szkło albo dokupować odpowiednie etui...
Jaja sobie z nas robią...

Ano jak reklamują samochód "od XX tysięcy złotych" to jest to wersja tak okrojona, że nikt by takim czymś nie jeździł. Cud, że to coś ma opony i kierownicę. Paskudny styl sprzedaży, klient jest traktowany jak frajer do ogolenia.
Co do telefonów, niestety, producentom ździebko zależy, żeby ich produkty szybko się psuły (tak jak z samochodami i wszelkim innym sprzętem). Niby montują ekrany robione w jakiejś kosmicznej technologii, a jak szmartfon upadnie to często jest po ekranie. Baterii też już w nowych telefonach nie da się wymienić, żeby musieć zapłacić za nią 4 razy tyle w serwisie.
Awatar użytkownika
By Cinmar
@Jokerek7, Samsungi mają obecnie chyba jeden z gorszych stosunków ceny do oferowanych możliwości, chyba czują się jak marka premium.
S9 i S10 to prawie 1000 zł różnicy w cenie, dość duży rozstrzał.
Jeśli chcesz iść w budżet w granicach 3000 (S10), to niestety nie pomogę, ale jeśli celujesz w okolice kwoty, jaką trzeba wyłożyć na S9, to jedną z najlepszych opcji jest Xiaomi Mi 9T (do którego sam chyba będę robił zaraz przymiarkę).
Awatar użytkownika
By bulit73
Jokerek7 pisze:Wcześniej miała s6 edge i s7 edge. W obu przypadkach właśnie przez zakrzywione rogi nie dało się nakleić szkła na wyświetlacz, co skutkowało roztrzaskaniem.

Nie opowiadaj bajek. Mam S7 Edge i wystarczyło wejść na forum Android aby dowiedzieć się jakie szkło zastosować.
By Jokerek7
marki51 pisze:https://allegro.pl/listing?string=szk%C5%82o%20hartowane%20samsung%20galaxy%20s9&bmatch=baseline-cl-dict41-eyesa-bp-ele-1-5-0918
I po problemie :D

Dziękuje za link - pytanie czy to szkło będzie dobrze trzymało na bokach - kupiliśmy żonie na s7 tez niby dedykowane ale było na tyle kiepskie, że do boków w ogóle się nie trzymało.

kho pisze:Na pewno znajdziesz w necie porządne, wyprofilowane szkło pod w/w Samsungi. Są też bardzo fajne folie na ekran (w sieciach mediaexp[...] nawet takie naklejają - na dowolny model telefonu). Oczywiście nic nie daje gwarancji, że jak telefon upadnie to nic się z samym telefonem nie stanie. Może zatem zrezygnować ze szkiełek i folii na rzecz jakiegoś paskudnego, ale pancernego etui?
Niestety, zakrzywione ekrany to teraz standard i jeśli się chce w miarę nowoczesny telefon, jesteśmy na nie skazani.

Szkło tego typu też mieliśmy - efekt opisany powyżej
Folie tez nakleiliśmy właśnie w RTV euro - efekt?
Po pierwszym upadku wyświetlacz się posypał

Cinmar pisze:@Jokerek7, Samsungi mają obecnie chyba jeden z gorszych stosunków ceny do oferowanych możliwości, chyba czują się jak marka premium.
S9 i S10 to prawie 1000 zł różnicy w cenie, dość duży rozstrzał.
Jeśli chcesz iść w budżet w granicach 3000 (S10), to niestety nie pomogę, ale jeśli celujesz w okolice kwoty, jaką trzeba wyłożyć na S9, to jedną z najlepszych opcji jest Xiaomi Mi 9T (do którego sam chyba będę robił zaraz przymiarkę).

Dzięki za sugestie
Pokaże żonie tego xiaomi może jej się spodoba :)

bulit73 pisze:
Jokerek7 pisze:Wcześniej miała s6 edge i s7 edge. W obu przypadkach właśnie przez zakrzywione rogi nie dało się nakleić szkła na wyświetlacz, co skutkowało roztrzaskaniem.

Nie opowiadaj bajek. Mam S7 Edge i wystarczyło wejść na forum Android aby dowiedzieć się jakie szkło zastosować.

Masz może link do tego forum albo szkła?
Tak jak wyżej pisałem mieliśmy już i szkło i „specjalna folie w technologii NASA” i niestety szkło nie trzymało się w ogóle, a technologia NASA nie dała rady.
Awatar użytkownika
By Krasnal45
Już ładnych kilka lat, męczymy z żoną kolejne szajsungi i nigdy nie mieliśmy żadnych szkieł, żadnych krat i żadnych innych pancernych osłon czy zaminowanych pułapek :mrgreen: Wystarczy dobry/ładny/praktyczny/tani futerał i nie było nigdy żadnych przykrych niespodzianek.

P.S. Aha, nie używam smartfona do gry w koszykówkę, jako strzałki do rzucania do tarczy, ani jako młotka do wbijania gwoździ. Ot, cała tajemnica. Dla mnie te wasze kosmiczne szkiełka czy inne tego typu wynalazki, to zwykłe naciąganie ludzi na niepotrzebne wydatki, no bo..... stać cię na wypasionego smartfona, to my tu zaraz wyciągniemy z Ciebie jeszcze dodatkowe kilka stówek na bajery, żebyś się mógł koledze/koleżance pochwalić jaki to z Ciebie gość.... :lol:
Awatar użytkownika
By PucH2
A jednak część z tych gadżetów wymieniona przez @Krasnal45 jest przydatna i dlatego je kupujemy. Ja na ten przykład mam otwieracz do piwa z nożem oraz miejsce na kary bankomatowe. W jednej niszy kawałek druta z watką.
By Jokerek7
Krasnal45 pisze:P.S. Aha, nie używam smartfona do gry w koszykówkę, jako strzałki do rzucania do tarczy, ani jako młotka do wbijania gwoździ. Ot, cała tajemnica. Dla mnie te wasze kosmiczne szkiełka czy inne tego typu wynalazki, to zwykłe naciąganie ludzi na niepotrzebne wydatki, no bo..... stać cię na wypasionego smartfona, to my tu zaraz wyciągniemy z Ciebie jeszcze dodatkowe kilka stówek na bajery, żebyś się mógł koledze/koleżance pochwalić jaki to z Ciebie gość.... :lol:

Z tego co zdążyłem zauważyć moja żona tez nie, a telefony uszkadzają się przez nic innego jak tylko wypadek dla przykładu:
Mamy małe dziecko , wysiadając z samochodu, wypinając młodego z fotelika telefon najnormalniej w świecie upada i tłucze się wyświetlacz.
Ja gdybym na moim telefonie nie miał tego „bajeru” to pewnie już dawno leżałby w koszu.

PucH2 pisze:A jednak część z tych gadżetów wymieniona przez @Krasnal45 jest przydatna i dlatego je kupujemy. Ja na ten przykład mam otwieracz do piwa z nożem oraz miejsce na kary bankomatowe. W jednej niszy kawałek druta z watką.

Dokładnie tak

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By SuwMar
Może.... :lol:
Obrazek
By Jokerek7
SuwMar pisze:Może.... :lol:
Obrazek

Haha
Przynajmniej boki dobrze zabezpiecza

Awatar użytkownika
By Krasnal45
Jokerek7 pisze:Mamy małe dziecko , wysiadając z samochodu, wypinając młodego z fotelika telefon najnormalniej w świecie upada i tłucze się wyświetlacz.

Wybacz, ale żaden to dla mnie argument. Mam dwójkę wnuków (3 i 5 lat) i opisywane przez Ciebie czynności wykonuję czasem dwa razy dziennie. Telefon bezpiecznie w tym czasie spoczywa z kieszeni a i żaden wnuk też mi z ręki nie wypadł :lol:
By Jokerek7
Krasnal45 pisze:
Jokerek7 pisze:Mamy małe dziecko , wysiadając z samochodu, wypinając młodego z fotelika telefon najnormalniej w świecie upada i tłucze się wyświetlacz.

Wybacz, ale żaden to dla mnie argument. Mam dwójkę wnuków (3 i 5 lat) i opisywane przez Ciebie czynności wykonuję czasem dwa razy dziennie. Telefon bezpiecznie w tym czasie spoczywa z kieszeni a i żaden wnuk też mi z ręki nie wypadł :lol:

Najwidoczniej jesteś zdecydowanie ostrożniejszy niż moja żona

Wracając do tematu wiodącego czyli wybór nowego sprzętu .

Ktoś z Was jeszcze jest w stanie polecić jakiś ciekawy telefon ?

By mattoid1973
Jokerek7 pisze:Ktoś z Was jeszcze jest w stanie polecić jakiś ciekawy telefon ?

No to ja zaproponuje coś z innej beczki. Może Oneplus? Posiadam 5t od prawie dwóch lat, wcześniej też używałem Samsunga, ale teraz wiem jedno. Już nigdy więcej tego koreańskiego śmiecia. Od względem wydajności, aktualizacji i systemu OP zjada Samsunga na śniadanie.
Awatar użytkownika
By bulit73
Jokerek7 pisze: bulit73 pisze:

Jokerek7 pisze:
Wcześniej miała s6 edge i s7 edge. W obu przypadkach właśnie przez zakrzywione rogi nie dało się nakleić szkła na wyświetlacz, co skutkowało roztrzaskaniem.

Masz może link do tego forum albo szkła?
Tak jak wyżej pisałem mieliśmy już i szkło i „specjalna folie w technologii NASA” i niestety szkło nie trzymało się w ogóle, a technologia NASA nie dała rady.

Mówisz i masz :wink:
https://forum.android.com.pl/topic/3103 ... /page/292/
Nie zaczynaj od 1 strony, wystarczy, że z tego co podlinkowałem, cofniesz się o kilka-kilkanaście stron.
By Jokerek7
bulit73 pisze:
Jokerek7 pisze: bulit73 pisze:
Mówisz i masz :wink:
https://forum.android.com.pl/topic/3103 ... /page/292/
Nie zaczynaj od 1 strony, wystarczy, że z tego co podlinkowałem, cofniesz się o kilka-kilkanaście stron.

Ło Panie faktycznie jak ja kupowałem szkła to nie było takich bajerów.

Oficjalnie zwracam honor - wychodzi na to ze zostaniemy przy tych modelach samsunga i poszukamy takiego szkła z klejem
By wertjacek
Teraz zamiast szkieł stosuje sie silikonowe hybrydy.Szkła to przeżytek.Idziesz do sklepu,podajesz model telefonu i pod zamówienie robią.Przynajmniej u mnie tak jest.W EuroAGD proponowali mi do Xiaomi 8.Koszt to jakieś 60-80zł.Różnica miedzy szkłem hartowanym a hybrydą jest kolosalna na korzyść hybryd.
By Jokerek7
wertjacek pisze:Teraz zamiast szkieł stosuje sie silikonowe hybrydy.Szkła to przeżytek.Idziesz do sklepu,podajesz model telefonu i pod zamówienie robią.Przynajmniej u mnie tak jest.W EuroAGD proponowali mi do Xiaomi 8.Koszt to jakieś 60-80zł.Różnica miedzy szkłem hartowanym a hybrydą jest kolosalna na korzyść hybryd.

To też ciekawe rozwiązanie.
Dziękuje za kolejny pomysł
PROBLEM Z H PRIV 220

Cześć, pisze w sprawie takiej ,iż nie używałem od […]

jakidym.pl

Witam Czy ktoś w ostatnim czasie zamawiał ze skle[…]

Witam wszystkich serdecznie! Zakupiłem niedawno C[…]

Problem z stick p25

Witam mam pewien problem z swoim stickiem. Chodzi […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.