EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By Evendi
#1899678
Cześć,
Wczoraj miałem dziwną sytuację z akumulatorem Ijoy 21700. Najnowszy nie jest ale do tej pory na pół dnia działania przy 28W wystarczał aż wczoraj przy 10% wyciągnąłem go i chciałem naładować. Po włożeniu do ładowarki (UMS2) tak jakby wcale go nie widziała, przełożyłem go na powrót do Pico S i tutaj podobnie.

Pytanie: czy mógł tak umrzeć na amen,żeby ładowarka i Pico nawet go nie widziały?
Nie dawał żadnych oznak śmierci to raz, a dwa w życiu żaden akumulator tak mi nie padł tak żeby nawet urządzenia go nie widziały.

Wysłane z mojego Mi Max Prime przy użyciu Tapatalka
By Krasnal45
#1899679
Jeżeli masz miernik uniwersalny, to zmierz jakie napięcie pokazuje. Jeżeli nie masz, to włóż go na jakiś czas do ładowarki, może się "obudzi".
Awatar użytkownika
By Superlux
#1899725
@Evendi

z Ijoy'ami, Ampkingami i innymi rewrapami to jest tak że nigdy nie wiadomo jak się zachowają...i co jest w środku. Mooch największe problemy miał właśnie z testami tego typu akusów, w niektórych przypadkach kończyło się adnotacją - DO NOT BUY ...i tyle. Mogą działać dobrze ( chociaż ich osiągi są z reguły mocno przekłamane, tu np to 40 A :lol: ) i mogą działać źle - jedna wielka loteria. Na naszym rynku są już o niebo lepsze, pewniejsze, pojemniejsze batki 21700 o wysokiej wydajności prądowej, chociażby - Samsung 40T ( w Batimexie obecnie za 30 plnów czyli taniej niż 99% rewrapów z Ijoy'ami włącznie, tańszy od Ijoy'a o jakieś ca 17 plnów !!! a porównywanie ich nie ma większego sensu ). Nie musimy wszystkiego kupować u Edka z Sosnowca, szukajmy w takich sklepach jak Batimex, hurt.com.pl, BTO, Batlit, litowa123.pl, 4444.com.pl, itd, itd - tam szukajmy dobrych baterii.

A jeżeli potrzebujesz pojemnych baterii 20700 / 21700 o mniejszej wydajności prądowej niż ww ( 20 - 30 A ), jeżeli potrzebujesz bezpiecznych 10 - 15 A to tu także jest całkiem niezły wybór.
W takiej konfiguracji pojemność najlepszych 21700 sięga nawet 5000 mAh a 20700 trzymają uczciwe 4000 - 4200.





:drinkb
Awatar użytkownika
By Evendi
#1899754
Dzięki za obszerny komentarz i pewnie z rad skorzystam. Ijoy miałem chyba z Capo w zestawach i nie powiem, żeby były problematyczne aż do...opisanej sytuacji.

Bardziej interesowało mnie czy mogą tak jak napisałem spontanicznie umrzeć :).

Mam potwierdzenie, że tak.


Wysłane z mojego Mi Max Prime przy użyciu Tapatalka
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.