EPF
Nie wiesz jaki model e-papierosa wybrać, który atomizer będzie pasował do danego zasilania? Zapytaj.
Regulamin forum: Przypominamy, że zgodnie z ustawą o ochronie zdrowia (...) zakazane jest publiczne zachęcanie do nabywania lub używania papierosów elektronicznych lub pojemników zapasowych. Jednakże nikt nie zabrania dzielenia się prywatnymi, subiektywnymi opiniami na temat produktów.
By TV3
#1897628
Czołem.
Istick Eleaf 20 i 30 W umierają. Niestety trzydziestek już od dłuższego czasu nie ma, dwudziestka też niezbyt osiągalna. Potrzebuję zamiennika. Małe to było i niedrogie, dlatego kilka ich przerobiłem. I swoją rolę spełniało.

Wymyśliłem, że mógłby to być np.:
- IJOY Saber 100 20700 VW MOD
- do tego polecany gdzieś tam akumulator Sanyo NCR20700B (choć na allegro widzę jakby kilka wersji oznaczeń tegoż aku)

Póki co używam Nautilisy mini wersję 1 i 2, grzałki 1,8, buchy na około 12W (jeśli to ma znaczenie).

Czy mój wybór będzie odpowiedni?
Małe i niezbyt drogie...


pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
By Baryua
#1897648
@TV3 Jeśli ma być tylko małe i niedrogie to Saber się nada. Nada się też Puma Baby 80W.
Jeśli do małe i niedrogie doda się 55 zł to uzyska się małe, nadal-niedrogie i dobre, czyli polecany i lubiany mod - Tesla WYE 85.
:beer:
Awatar użytkownika
By Superlux
#1897722
@TV3

Tesla Wye, Puma - sam miód , mam i bardzo sobie cenię ale z tych lekkich i przyjemnych to spróbuj jeszcze zapolować na Istick Pico X - naprawdę małe, lekkie, megaodporne, ergonomiczne, bije na łeb starszego, słynnego brata - to mój obecny faworyt wśród małych i przyjemnych...w dotyku ;). A najtańsza z tego wszystkiego jest tu chyba Puma...i jest dostępna w Polsce, chociaż osobiście postawiłbym na Wye i Pico X. A propos akusów - Sanyo w wersji 20700 są bardzo cenione...i słusznie. Z 18650 po taniości poszukałbym albo na bazarku u kolegi @woytazo albo w sklepie Batlit ( tam cena czyni cuda ).:drinkb
By TV3
#1897725
Dzięki wielkie za info ;)

Puma i Tesla mają prawie identyczne wymiary, choć chyba trochę większe niż istick'i (pico X chyba jeszcze większy). Finalnie pewnie będę 2 kupował, zatem box + aku tesli zrobi mi prawie 4 stówy, w pumie 2 z hakiem. Przejdę się do edyma, może będą mieli na stanie te dwa i Sabera, sobie podotykam.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1897810
TV3 pisze:Póki co używam Nautilisy mini wersję 1 i 2, grzałki 1,8, buchy na około 12W

erbis pisze:Zobacz jeszcze GeekVape Lucid.

Lucid ma maks napięcie wyjściowe 4,2V i przy 12W, nie ma szans, żeby uciągnął grzałkę 1,8 oma :wink:
Awatar użytkownika
By Superlux
#1898046
TV3 pisze:Dzięki wielkie za info ;)

Puma i Tesla mają prawie identyczne wymiary, choć chyba trochę większe niż istick'i (pico X chyba jeszcze większy). Finalnie pewnie będę 2 kupował, zatem box + aku tesli zrobi mi prawie 4 stówy, w pumie 2 z hakiem. Przejdę się do edyma, może będą mieli na stanie te dwa i Sabera, sobie podotykam.


Tu nie ma żadnego ale, Pico X jest po prostu mniejszy, ergomiczniejszy, lepiej leży w dłoni i ma zayebisty przycisk...imo ten guziolek to jest mistrzostwo świata. Wymiary nie wyjaśniają tych różnic. Problem jest tylko taki że Pico X jest chyba w Polsce niedostępny więc wycieczka do CHRL byłaby nieodzowna. Z Post Nl to 10 - 14 dni.
Tesla i Puma - oba zasilania b. lubię ale tu wyżej cenię Teslę, jest solidniejsza, dokładniejsza w pomiarach, szybciej reaguje...prawdopodobnie chip jest inny chociaż z drugiej strony nie wiem jakiego używa Vapor Storm. Różnica jest w cenie a tu Wye w Polsce jest 2 razy droższa. Tu jest ten ból. Chcesz kupić dwa to kup sobie Teslę i Pumę lub Sabera, to plus aku ( cztery b.dobre batki to max 60 pln, tylko kupuj tam gdzie najtaniej - Woytazo, Batlit...takie adresy )...jakoś przeżyjesz ten wydatek i jeszcze zostanie na wódkę , na dobrą wódkę :mrgreen:
:drinkb
By TV3
#1898062
Dzięki.

Cokolwiek wybiorę - tesla i puma mają aku 18650. Nie odrobiłem pracy domowej z tych akumulatorów - jaki w tym wypadku brać?
Ijoy to z kolei aku 20700. Tu wiem, by celować w sanyo NCR20700B - jednakże jak widzę, mają one dodatkowo różne oznaczenia. Co w takim wypadku kupować?


edit:
Dopytam jeszcze (jako, że na gabarytach mi zależy) o:
1. Digiflavor Helix Box MOD
wg specyfikacji: Tryb pracy: 3.2v, 3.4v, Bypass
Rozumiem, że toto posiada tylko 2 dostępne napięcia? (plus bypass)
Zważywszy, że swego czasu na spinnerze ustawiałem jakieś 3,8-4 V, obecnie moje 12 W przelicza na 4,8V - wybór ten będzie pudłem?

2. Tesla Falcons Box MOD
Zakres napięcia wyjściowego: 3-4.2V
I tu podobnie - obecnie moje 12W to 4,8V. Czy dobrze rozumiem, że za słabe to?
By Maskota
#1898068
Jeśli chodzi o 18650 to wszelkie sonh vtc5, vtc6. Tanie i dobre masz na naszym bazarku. Propozycje zasilań też dostałeś dobrych i takich które dadzą rade. Po co szukasz nie wiadomo czego?
By TV3
#1898071
Maskota pisze:...Propozycje zasilań też dostałeś dobrych i takich które dadzą rade. Po co szukasz nie wiadomo czego?

Jak pisałem - dla gabarytów. Gdyby ogólnodostępny był np. taki Target mini - brałbym target mini. Dla gabarytów ; )
By Maskota
#1898072
Jeśli gabaryt jest stricte wyznacznikiem to bierz pico75w. Z kayfunem czy skylinem to jest maleństwo
Awatar użytkownika
By Superlux
#1898146
TV3 pisze:
Maskota pisze:...Propozycje zasilań też dostałeś dobrych i takich które dadzą rade. Po co szukasz nie wiadomo czego?

Jak pisałem - dla gabarytów. Gdyby ogólnodostępny był np. taki Target mini - brałbym target mini. Dla gabarytów ; )


Gabaryty...to weź Teslę albo Pumę, takie lekkie że nawet nie poczujesz w kieszeni a jeżeli chcesz równie lekkie ale jeszcze mniejsze to jedź do Chin po Pico X, zapewniam Cię że jest spora różnica w ergonomii w porównaniu ze starszym bratem, z resztą nie tylko w ergonomii.
Te wszystkie Falconsy itp itd to jakieś śmieszne propozycje, porzuć te pomysły.

Jeżeli chodzi o batki 18650 to tak jak już powyżej pisał kolega masz Sony od @woytazo na bazarku...i ode mnie kilka równie dobrych ...i trochę tańszych sztuk w sklepie Batlit - Samsungi, Sony, LG czyli elita. 20700 to Sanyo, 21700 to Samsung i LG. Jest jeszcze Molicell ale nie wiem czy jest do kupienia w Polsce. Te wszystkie akusy - Ijoy'a, Ampkinga i inne podejrzane rewrapy omijaj szerokim łukiem, po prostu je olej. Na testach wypadają fatalnie, przedstawione przez nich osiągi są mocno przekłamane...i jeszcze swoje kosztują. Kij im w ryj :lol:
:drinkb
By TV3
#1898161
Podotykałem sobie zasilania, skoczę dziś po tę pumę, aku sony kupione. Dzięki za pomoc, pozdrawiam ; )

Pochwalcie się zabawkami:) http://i42.tin[…]

Witam mam pewien problem z zasilaniem a mianowicie[…]

WItam. Przedstawię Wam jak poradziłem sobie z cie[…]

Tym problemem jest właśnie albo atomizer albo batk[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.