EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By albiceleste
#1895196
Czołem,

nie to, żebym chmurzył od wczoraj, staż jako taki mam, mimo tego z pewną taką nieśmiałością piszę poniższe, ciekawość wszakże przebija nieśmiałość ;-).

Ale - do rzeczy. Zaobserwowałem od jakiegoś czasu pewną prawidłowość. Otóż - chmurząc na sprzęcie powszechnie uznawanym za pośledniejszy, smaku musiałem się dosłownie doszukiwać, niemniej zapach mgiełki był przyzwoity. Przesiadając się na poważniejsze narzędzia, jest zgoła odwrotnie: smak niekiedy powala, z kolei zapach wyczuwam w ilościach śladowych.

Czy to wyłącznie moja przypadłość, czy też jakaś szerszej natury tendencja? Czy sposób zaciągania ma tu wpływ?

Ot, takie tam rozważania amatora, któremu do niedawna wystarczał fakt, że chmurzy cokolwiek i czymkolwiek, co nie jest analogiem :).
By Krasnal45
#1895197
Prawidłowość to raczej nie jest. Raczej to kwestia liquidu. Producenta, jakości, rodzaju smaku/zapachu...... Oczywiście sam atomizer ma w tym również swój udział, ale nie ma takiej zasady, że im intensywniejszy smak, tym słabszy zapach (i viceversa).
By rebeliant86
#1895198
Zastanawia mnie w jaki sposób oddzielasz smak od zapachu, wszak smak w dużej mierze składa się własnie z zapachu.
Wysnuwam z tego, że lepszy sprzęt oferuje po prostu więcej zapachu i subiektywnie wydaje Ci się, że więcej jest smaku i stąd może mylna ocena, że tego zapachu jest mniej? :? :?
By albiceleste
#1895199
Dzięki Panowie za ciekawe uwagi.

Płyny też mam ostatnio nieco lepsze, sądzę - to znaczy tak mi się wydaje, w każdym razie chyba z tej wyższej półki.

Spostrzeżenie kolegi @rebeliant86 na pierwszy rzut oka wydaje się zawiłe, ale po drugim odczytaniu skłaniam się ku temu, że może mieć - i pewnie ma! - słuszność :).
By Krasnal45
#1895200
@rebeliant86
Bardziej jestem skłonny do stwierdzenia, że niektóre liquidy mają to do siebie, że zapach wypuszczonej już chmurki może być zupełnie inny, nie lepszy czy gorszy ale właśnie inny, od smaku w ustach bezpośrednio po zaciągnięciu rozgrzanego aerozolu.
By BezimiennyII
#1895201
Tutaj koronnym przykładem jest liquid zrobiony z aromatu guawy z TPA. Zapach płynu i jego smak - mistrzostwo, niezależnie od stężenia. Czy to 5, 7, czy 10%. Jednak zapach chmurki... Śmierdzi tak, że sam mogę to wapować jedynie na świeżym powietrzu
By albiceleste
#1895203
Może cienki jestem, ale dla mnie opinia @Krasnal45 nie wyklucza tego, co powiedział @rebeliant86 :) .

Poza wszystkim - w moim przypadku o jakimkolwiek smrodzie nie ma mowy; ot, dając nura w chmurę, to jakbym czystą bazę wdychał.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.