EPF
Nie wiesz jaki model e-papierosa wybrać, który atomizer będzie pasował do danego zasilania? Zapytaj.
Regulamin forum: Przypominamy, że zgodnie z ustawą o ochronie zdrowia (...) zakazane jest publiczne zachęcanie do nabywania lub używania papierosów elektronicznych lub pojemników zapasowych. Jednakże nikt nie zabrania dzielenia się prywatnymi, subiektywnymi opiniami na temat produktów.
By Szym87
Witajcie
Szukam atomizera na gotowe grzałki. Nie będzie to sprzęt do używania na codzień. Tylko na wyjazdy.

Ale po kolei, jestem na wyjeździe i oczywiście coś musi się zdarzyć. Kayfun odmówił posłuszeństwa, taifun się trzyma ale dwa razy się rozciekl. ( tak wiem to wina użyszkodnika)

I teraz pytanie, co możecie nie-polecić na gotowe grzałki?
Chmura jest dla mnie nie istotna ( nawet mniejsza była by plusem żeby tony liquidu nie zużywal) , liczy się smak ( wiem że na kupnych nie uzyskam takiego jak na swoich ale te kilka tygodni w roku przeżyję)
Pod uwagę biorę
Tfv8 big baby - podobno grzałka mesh potrafi i tydzień wytrzymać i dobrze oddaje smak
Melo 4 - mało informacji na jego temat jednak duża dostępność grzalek, nie wiem jak ze smakiem i zużyciem liquidu

Wszelakie inne propozycje chętnie przyjmę.
Grzałki prawdopodobnie będę kupował od kuzynow którzy na Ali handluja więc cena i dostępność w Polsce jest na drugim miejscu, bardziej zależało by mi na smaku i wytrzymałości takowych. Jeśli udało by się zmieścić w 30 wat byłoby super, jednak wszelakie mtl i rdtl raczej odpadają.

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka
By Mastertext
Do MTL Cubis 2 + grzałka 0,6 Ohm + kontrolowane zasilanie np. Istick Pico (znajdziesz na ali... Najlepsze Full Black i SS). Przy 15W grzałka wytrzymuje ponad 50 ml. Kup 2 zestawy i nie obawiaj się ładowania po USB jeśli będziesz uważał jak wkładasz wtyczkę.
By Szym87
Mastertext pisze:Do MTL Cubis 2 + grzałka 0,6 Ohm + kontrolowane zasilanie np. Istick Pico (znajdziesz na ali... Najlepsze Full Black i SS). Przy 15W grzałka wytrzymuje ponad 50 ml. Kup 2 zestawy i nie obawiaj się ładowania po USB jeśli będziesz uważał jak wkładasz wtyczkę.
Przecież napisałem że mtl mnie nie interesuje, zasilan to u mnie nadmiar, Aku też mam kilka kompletów. Moje pytanie dotyczyło stricte atomizera

By Maskota
Mastertext pisze:Do MTL Cubis 2 + grzałka 0,6 Ohm + kontrolowane zasilanie np. Istick Pico (znajdziesz na ali... Najlepsze Full Black i SS). Przy 15W grzałka wytrzymuje ponad 50 ml. Kup 2 zestawy i nie obawiaj się ładowania po USB jeśli będziesz uważał jak wkładasz wtyczkę.
Nie opowiadaj bzdur ;) cubis nawet skręcony na maxa średnio nadaje się do mtl. Pozatym smak oddaje ledwo. A te 50ml liquidu to wyssałeś chyba z ... nie napisze z czego :D
Awatar użytkownika
By E-Styx
Joyetech seria procore
Na wspomnianym modelu grzałek używam mocy ~ 25-27 W.
Aspire Cleito. Budowa jeszcze prostsza, smak całkiem niezły, moc poniżej 30 W na grzałkach 0,4.
Crown Uwella. Miałem wersję 3. Dobry smak, parownik bardzo udany, moce o ile pamiętam około 35 W, ale mogę się nieco mylić, bo dosyć dawno mi ją zajumali. Jest jeszcze dostępna, jest też do zdobycia wersja mini. Najnowszej (ver. 4) nie testowałem.
Z nowszych, meshowych - uforce T2 od VooPoo. Grzałka 0,3. Smak całkiem dobry, ale tu trzeba mocy około 40W. Chmura niezbyt potężna.
By Szym87
Wielkie dzięki za odpowiedź
Mógłbyś napisać jeszcze jak z wytrzymałością grzalek?

Do wspomnianej przeze mnie dwójki bralbym jeszcze pod uwagę ello durro, grzałki dokładnie te same jak do smoka, a one podobno umia bardzo długo wytrzymać. Ma to znaczenie z tego względu że jakby na to nie patrzeć grzałki tanie nie są i przez np 2 tygodnie urlopu dość trochę mogę ich wykorzystać
E-Styx pisze:Joyetech seria procore
Na wspomnianym modelu grzałek używam mocy ~ 25-27 W.
Aspire Cleito. Budowa jeszcze prostsza, smak całkiem niezły, moc poniżej 30 W na grzałkach 0,4.
Crown Uwella. Miałem wersję 3. Dobry smak, parownik bardzo udany, moce o ile pamiętam około 35 W, ale mogę się nieco mylić, bo dosyć dawno mi ją zajumali. Jest jeszcze dostępna, jest też do zdobycia wersja mini. Najnowszej (ver. 4) nie testowałem.
Z nowszych, meshowych - uforce T2 od VooPoo. Grzałka 0,3. Smak całkiem dobry, ale tu trzeba mocy około 40W. Chmura niezbyt potężna.

By mattoid1973
Szym87 pisze:Do wspomnianej przeze mnie dwójki bralbym jeszcze pod uwagę ello durro, grzałki dokładnie te same jak do smoka, a one podobno umia bardzo długo wytrzymać. Ma to znaczenie z tego względu że jakby na to nie patrzeć grzałki tanie nie są i przez np 2 tygodnie urlopu dość trochę mogę ich wykorzystać

Mam Ello Duro. Kupiłem go sobie bez wiśnia forum i mam za swoje. To się nie nadaje do użytku. Wlewając liquid rzadszy niż 70/30 miałem notoryczne powodzie i nie było to pocenie się, tylko wylanie liquidu do kieszeni. Poziom oddawania smaku taki sobie. Bez zestawu powiększającego pojemność atomizera, praktycznie nie do użytku, przynajmniej dla mnie. Grzałki 0,2 - to kompletne nieporozumienie, więc używałem tych 0,15.
Moim zdaniem bardzo kiepski wybór, ale ja jestem przyzwyczajony do RTA i wolę się pobawić raz w tygodniu/raz na dwa tygodnie w wymianę waty i 1-2 razy w roku w ukręcenie niej grzałki.
Awatar użytkownika
By E-Styx
Szym87 pisze:Mógłbyś napisać jeszcze jak z wytrzymałością grzalek?

Wszystko zależy od wapera. Ja odpowiednio przygotowuję grzałki, używam niewielkich mocy, nie leję gotowych syfów z barwnikami, chłodzikam, toną słodzikówi i cholera wie czym. Grzałki C-1 i Cleito można łatwo odsączyć od środka (np. patyczkiem kosmetycznym) z próbujących się osadzać brudów.
Przerób w zależności od dnia mam na poziomie 15-20ml, a grzałki wymieniam nie częściej niż co miesiąc i to nie z powodu przepalenia, lecz ze zdrowego rozsądku. Równie dobrze ktoś zajeździ taką w tydzień albo odpali na sucho i wyrzuci po paru minutach :)
By Szym87
Też preferuje wapowanie na niższych mocach, jadnak od jakiegoś czasu lecę głównie na premixach, po części dlatego że nie chce mi się robić liquidow, a po części dlatego że po prostu mi smakują. Chociaż pewnie jak akcyza wyjdzie to będą w takich cenach że nie będzie sensu tego kupować. Dzienne zużycie w tej chwili jakie mam to 20 ml mocy 3mg.
Miesiąc na jednej grzałce uważam za zajedwabisty wynik. Tymbardziej jak pisałem będę go używał może kilka tygodni w roku więc jak by wytrzymała 3-4 dni jest dla mnie wystarczające
E-Styx pisze:
Szym87 pisze:Mógłbyś napisać jeszcze jak z wytrzymałością grzalek?

Wszystko zależy od wapera. Ja odpowiednio przygotowuję grzałki, używam niewielkich mocy, nie leję gotowych syfów z barwnikami, chłodzikam, toną słodzikówi i cholera wie czym. Grzałki C-1 i Cleito można łatwo odsączyć od środka (np. patyczkiem kosmetycznym) z próbujących się osadzać brudów.
Przerób w zależności od dnia mam na poziomie 15-20ml, a grzałki wymieniam nie częściej niż co miesiąc i to nie z powodu przepalenia, lecz ze zdrowego rozsądku. Równie dobrze ktoś zajeździ taką w tydzień albo odpali na sucho i wyrzuci po paru minutach :)

Awatar użytkownika
By E-Styx
Szym87 pisze: Tymbardziej jak pisałem będę go używał może kilka tygodni w roku więc jak by wytrzymała 3-4 dni jest dla mnie wystarczające

To możesz spokojnie brać cokolwiek z tego, co wymieniłem. Pewnie najłatwiej będzie kupić procore Aries (sprawdź czy ma zestaw powiększający w komplecie, dla mnie 2 ml to zdecydowanie za mało) lub Cleito, bo to dostaniesz bez większych problemów w kraju w sieciówkach albo w sklepach waperskich. Choć warto rozejrzeć się za wspomnianym Remixem. Jeśli lubisz możliwość ustawienia przelotu od ciasnego do "wiadra" to rządzi procore air plus. W nim na dodatek nie ma szkieł mniejszych niż bulb 5,5 ml.
By Szym87
A co sądzisz o procore Conquer? Podlinkowac nie mogę jednak bez problemu znajdziesz jego opis na Google. Wchodzą tam grzałki o których pisałeś czy to jednak nie ten typ?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
By E-Styx
Nie testowałem, ale to praktycznie jedynie stuningowana optycznie wersja air plus. Grzałki C1 obsługuje z tego co widzę, bulby pasują te same, AF wygląda jak w poprzedniku, więc niespodzianek nie powinno być żadnych.
By Szym87
E-Styx pisze:Nie testowałem, ale to praktycznie jedynie stuningowana optycznie wersja air plus. Grzałki C1 obsługuje z tego co widzę, bulby pasują te same, AF wygląda jak w poprzedniku, więc niespodzianek nie powinno być żadnych.
Przekonałes mnie, tylko wrócę z wyjazdu i kupuje

Napisz tylko co masz na myśli że przygotowujesz grzałki? Bo wywnioskowalem że mam kupić te c1?
Niestety ostatni tank jaki miałem na gotowe grzałki to ijust 2 i nie bardzo wiem co masz na myśli

Awatar użytkownika
By E-Styx
Szym87 pisze:Napisz tylko co masz na myśli że przygotowujesz grzałki? Bo wywnioskowalem że mam kupić te c1?

Myślę, że C1 będą najlepsze (te 0,4 oma). Przynajmniej mnie najbardziej pasowały i były najtrwalsze.
Ich budowa sprawia, że właściwie nie bardzo się trzeba z nimi bawić. Przed założeniem wpuść po kilka kropel lq przez otwory doprowadzające i poobserwuj jak nasącza się nośnik. Jeśli będzie mało chłonny lub zbyt zbity to igłą (ja używam lekarskiej) trzeba delikatnie nakłuwając i rozsuwając poluzować nieco strukturę nośnika. Nie narobić dziur, jak to niektórzy potrafią - tylko "spulchnić". Potem w jakąś nakrętkę od flaszki czy coś w tym stylu nalej lq i wrzuć po prostu całą grzałkę, aby mogła nasączyć się z każdej strony. Zostaw sobie ją tak na noc, potem wytrząśnij i odsącz ze środka nadmiar liquidu. Gotowe.
Warto też co kilka baniaków patyczkiem kosmetycznym delikatnie oczyścić drut grzałki z brudów. Przy air plus można to zrobić nawet nie zdejmując dripa :)
Powodzenia.

Od Administracji: Tu się witam i tylko tu :) […]

Mała pomoc w doborze parownika.

Czołem wszystkim. Mam prośbę do Was o pomoc w dob[…]

Witam serdecznie, To mój pierwszy post na forum -[…]

Cześć Obecnie używam smok spirals. Atomizer totaln[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.