EPF
Nie wiesz jaki model e-papierosa wybrać, który atomizer będzie pasował do danego zasilania? Zapytaj.
Regulamin forum: Przypominamy, że zgodnie z ustawą o ochronie zdrowia (...) zakazane jest publiczne zachęcanie do nabywania lub używania papierosów elektronicznych lub pojemników zapasowych. Jednakże nikt nie zabrania dzielenia się prywatnymi, subiektywnymi opiniami na temat produktów.
Awatar użytkownika
By bulit73
Sebixxu pisze:Rozumiem, że do takiego zestawu który podrzuciłem należy dokupić swój własny akus, ale mogę ładować go już za pomocą boxa, tak?

Tak, trzeba dokupić akumulator. Można ładować przez usb ale lepiej dla aku i boxa, ładować je w ładowarce zewnętrznej.

Sebixxu pisze:I za pewne Melo 3 Mini raczej średnio oddaje smak, prawda?

Jak większość parowników na gotowe grzałki.
By Sebixxu
Czyli rozumiem, że można ułożyć takie "równanie":
Innokin EZ.WATT VW Kit - 1500mAh < istick-pico-zestaw-startowy-nowy-folia-t132372.html < viewtopic.php?f=77&p=1891859#p1891859
Warto dopłacić do tego SWAG'a? Nazwa ciut nie zachęca, pooglądałem jakieś oceny które za pewne nie są zbyt obiektywne, nie mniej raczej jest fajnym zestawem, ale czy lepszym od PICO? :)
Awatar użytkownika
By bulit73
Raczej takie :wink:
Pico --> Swag --> EZ.Watt

Nie znam Swaga. Napisz do @Haze on go testował.
By marti701
Gdyby kryterium były same boxy to potwierdziłbym taką hierarchię.
Parownik Melo z zestawu z Pico to najgorszy badziew na rynku. Dymić dymi i nic poza tym. Walory smakowe prawie zerowe i nawet grzałki aspire go nie ratują.
Swaga nie znam, ale patrząc na jego grzałki to nie twoja liga. Typowy zadymiacz dla nałogowego ćpuna, który palił 1-2 paczki analogów dziennie.
Więc z tych trzech polecam EZ.WATT.
Typowo do spokojnego wapowania MTL i fajnie oddający smak tak jak Nautilus.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By bulit73
marti701 pisze:Gdyby kryterium były same boxy to potwierdziłbym taką hierarchię.

I raczej tym się sugerowałem :wink: Do pikacza wystarczy dokupić dobry parownik rta. Nie zapominaj, że EZ.Watt to kit z niewymienną baterią.
By Sebixxu
Czyli dochodzimy do konkluzji, że albo EZ WATT, albo oddzielny dół i oddzielna góra, bo te zestawy większego sensu nie mają. :P
Jestem "namawiany" przez kumpla na "SMOK TFV12", podobno bardzo dobrze oddaje smak, co myślicie o czymś takim i do tego zakupić jakiś rozsądny dół? Czy może już w tym przedziale cenowym da się znaleźć coś lepszego? ;)
By Sebixxu
Nie chciałem Cię w żadne sposób urazić, ani nic takiego, po prostu chciałem skonfrontować jego opinie z waszymi, bez żadnych uszczypliwości.
Dosyć oczywiste jest to, że większe zaufanie mam do Waszej opinii, dlatego tutaj się pojawiłem, piszę i liczę, że cokolwiek wyciągnę z przedstawianych przez Was informacji i czegoś się nauczę! :D

PS. Z drugiej strony natrafiłem na wpis na forum o kręceniu grzałek i zastanawiam się czy nie spróbować szczęścia i potrenować ciut umiejętności manualne i nie zainwestować w parownik w którym bym mógł się nimi "popisać". Skoro gdzie nie przeczytam, prawie że każdy z Was jak już poleca "nie ważne co, ważne by kręcić samemu". To chyba jest jakiś znak :D
By Jokerek7
Myśle, że Twoja odpowiedź nie została odebrana jako uszczypliwość, natomiast była to próba nakierowania Cię na poprawne nazewnictwo :
https://starychemik.wordpress.com/e-papierosy-leksykon/

Poczytaj powyższe i zadaj jeszcze raz to pytanie tylko z odpowiednimi zwrotami - jestem przekonany, że jak tylko to zrobisz zdecydowanie więcej osób odpowie :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By Sebixxu
Ja jestem świadomy tego, że wielu z Was tutaj widzi różne cuda, pytania wałkowane po tysiąc razy i w sumie przykro mi, że pośrednio na pewno się do tego przyczyniam. Staram się czytać we własnym zakresie ile mogę, ale mam wrażenie, że większość nowych(nie doświadczonych) osób czuje się "lepiej" gdy to właśnie w jego temacie pojawi się odpowiedź, niż znajdzie ją gdzieś indziej. Ale może to tylko moje złudne wrażenie i powód leży gdzieś indziej. :zakrecony
Awatar użytkownika
By bulit73
@Sebixxu chyba jeszcze będą z ciebie ludzie :wink: :lol:
Zasilanie + parownik rta, czyli na własne, kręcone grzałki.
Nie wiem co czytałeś ale tu masz dobry temat topic96392.html
By Sebixxu
Uczymy(nawracamy się) całe życie! :D
Tak tak, własnie na to trafiłem!
W ogólnikach wiem wszystko, teraz tak na prawdę znaleźć COŚ i na COŚ się zdecydować.
+ odrobić pracę domową z żargonu, ale to pewnie przyjdzie z czasem. ;)
Awatar użytkownika
By bulit73
Uprzedzę twoje pytanie. Niestety dobrych rta, po ustawie, w PL nie dostaniesz :(Tylko rynek wtórny czyli nasz bazarek.
Kayfun V5, Skyline, Hussar single coil, Siren 2.
Awatar użytkownika
By Cinmar
Myślisz i wyciągasz wnioski. Tyle wystarczy, żeby chciało się przynajmniej części z nas udzielić pomocy. Więc zapamiętaj: żadne góry i doły. Zasilania, boxy, mody. A do tego atomizer, parownik, tudzież nieco bardziej slangowo - czajniczek.
Twój kolega już zabłysł zerową wiedzą, więc dajmy chłopakowi spokój. Naturalnie sam ekspertem nie jestem, ale już troszkę sprzętu przerobiłem, żeby mieć skalę porównawczą.
Zdarza się, że cena jest wyznacznikiem jakości, także tutaj.
Więc do wyboru masz dwie drogi: tanio i miernie, co wystarczy do odstawienia analogów, ale szybko wywoła niedosyt sprzętowy. Drugą opcją jest raz, a dobrze, ale mamy realia jakie mamy, więc często nie można pozwolić sobie na coś konkretnego za jednym zamachem.
Dobry zestaw na dłuższy czas (przy nowym sprzęcie i parowniku z drugiej ręki, w polskich sklepach nie ma wiele ciekawego sprzętu) często oscyluje w granicach 400-500 zł. Ale nie mówię o zestawie jako zasilanie + parownik, a zasilanie, parownik, akumulatory, ładowarka i kompleksowe oprzyrządowanie.
Więc proszę Cię, żebyś określił na chwilę obecną budżet maksymalny i wtedy zaczynamy działać na poważnie, bez kompromisów, szukając najlepszej jakości w Twoich wytycznych.
Do tego wymagania poboczne, jak ilość akumulatorów w zasilaniu, gabaryty zestawu itd.
Podaj tyle informacji, ile jesteś w stanie, o resztę dopytamy i nie zostawimy Cię z badziewnym smokiem.
By Sebixxu
Bardzo dziękuje za chęć pomocy, mam na pewno wiele do zobaczenia i przyswojenia. Informacji jest sporo, opinii jeszcze więcej, więc czasem łatwo się w tym wszystkim pogubić, ale przejdźmy do rzeczy.
Dobrze więc od początku, też jestem zdania, że chciałbym zakupić coś z czego będę zadowolony, bez schodzenia z deszczu pod rynnę
Górną granicą finansową jest 350-400zł, z kierunkiem raczej do kwoty mniejszej, za wszystko.
Definitywnie interesuje mnie smak, a nie to jak bardzo zadymię swój pokój czy inne dowolne miejsce, chciałbym by sprzęt był schludny, jakieś kolorowe cuda mnie nie interesują. Nie posiadam ładowarki do akumulatorów więc w domyśle będę ładował sprzęt przez boxa lub jeśli fundusze pozwolą od razu zakupię ładowarkę.
Chciałbym postawić na mniejsze gabaryty niż większe, z racji moich małych dłoń.
Nie mam problemu z technologiami, słyszałem o podmianach softu, ale nie raz ilość opcji mnie przeraża, ale może to też okaże się jakoś cenne przy doborze sprzętu.
Posiadam podstawowe elementy które na pewno przydałby się przy kręceniu grzałek takie jak, wkrętarka, śrubokręty o różnej średnicy itp.
Śmiało w razie potrzeby @Cinmar zadawaj pytania, bo sam nie do końca wiem co powinienem napisać.
I jeszcze raz bardzo dziękuje za wyciągniętą pomocną dłoń! ;)
Awatar użytkownika
By Cinmar
Smak nad chmurę, to istotne.
Czyli idziemy w stronę MTL. Kilka wartych uwagi parowników podrzucił Ci kolega @bulit73, od siebie dorzucę do stawki Aresa. Osobiście się z nim nie polubiłem, ale uczciwie muszę przyznać, że jest niezły.
Mały gabaryt, czyli mamy zasilanie na 1 akumulator. Moim typem jest Tesla WYE 85W. Małe, lekkie, przyjemne w dotyku i długo cieszy oko bez uszczerbku na estetyce (czyt. nie niszczy się).
Parownik zaokrąglimy w górę, do 120 (raczej w granicach 100). Nowa WYE to ok. 150.
Mamy 270 za zestaw, pora na resztę.
Akumulatory: po taniości, ale nie ustępując jakości. Kolega Woytazo ma Sony VTC za 16 zł sztuka. Chcesz dwie, czyli 32+przesyłka. Osobiście wolę LG HG2, ale są 2x droższe.
Dostajesz zakaz ładowania przez boxa. Idziesz do e-dymu po ładowarkę Golisi Needle za 25 zł. Wystarczy.
Potrzebujesz narzędzi. Wystarczy śrubokręt, albo wiertło. Szukasz średnicy 2,5mm, albo kupujesz zestaw do grzałek za 40 zł, jak będziesz szedł po ładowarkę.
Mamy wszystko za 325/370 zł (zależnie, czy zdecydujesz się na narzędzia). Oczywiście mocno zaokrąglam. Wybacz, ale dziergam z telefonu na szybko, więc nie liczę dokładnie i nie sprawdzam - wszystko z pamięci.
Dalej są już tylko materiały na grzałki, więc nie liczę tego w koszta: dorzuć ze 40 zł za szpulkę dobrego drutu i paczkę waty. Voila!

Naturalnie koledzy pewnie coś by zmienili, podmienili na tańsze, albo inne. Ale podałem Ci takie opcje, które wybrałbym sam dla siebie z tą odrobiną wiedzy, jaką zebrałem dzięki kolegom na forum. A z racji, że oczekiwania od sprzętu masz podobne - to moja propozycja dla nas obu :D
Awatar użytkownika
By bulit73
@Cinmar lepiej bym tego nie ujął *GOOD*
Od siebie dodam tylko, że parowników o których wspomnieliśmy, chyba na chwilę obecną nie ma na bazarku. Jednakże można dać ogłoszenie, w dziale "Kupię".
By Sebixxu
Wow, dziękuje za meega odpowiedź @Cinmar i wszystkie sugestie co do parówników @bulit73
Przeglądałem bazarek ale nie widziałem właśnie polecanych przez Was parowników, więc dodanie ogłoszenia w odpowiednim dziale to chyba najlepsze rozwiązanie - miejmy nadzieje, że znajdzie się ktoś chętny sprzedać mi jakieś cudo!
Rozumiem, że każdy z Waszych propozycji jest prawie, że na równi, czy może jest większy sens by skłaniać się za którymś z nich? :)

A co do drutu i wat, domyślam się, że polecicie szereg tematów na forum, ale są jakieś mniej więcej złote środki pod moje smakowe wymagania? Co do drutu i waty. Macie jakieś swoje sprawdzone typy? :D
Smok Strick Prince

Witam, posiadam Smok Stick Prince od jakiegoś mies[…]

GeekVape Aegis 100w

Ponieważ dostałem prośbę o opisanie tego moda, a […]

Nowe zasilanie - jakie?

Czołem. Istick Eleaf 20 i 30 W umierają. Niestety[…]

Po wprowadzeniu zapisów (nieszczęsnej) ustawy i zm[…]