EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By Grabek902
#1889508
Witam kupiłem premix o smaku sernik /jagoda /biszkopt i jak cie mogę w ammit czuje słodycz bo raczej zeden z smaków, znowu w kayfunie ogólnie nic taki sobie coś. Za to żona mówi że czuć sernik wciągnięty z piekarnika, ja tam nic nie czuje. Setup nie ten jak myślicie może to premix taki. A i z jakiego sklepu kupić takie aromaty deserowe najlepiej mix ciasta, czekolada, tart, masło orzechowe ale z orzechów lakowych i banan. Z góry dziękuję bardzo. ObrazekObrazek

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1889512
@Grabek902 wiesz czym najlepiej zatuszować smak słabego premiksu? Dużą ilością słodzika bądź chłodzika.
Moja rada, przestań kupować wątpliwej jakości "gotowce", odwiedź jakiś sklep z aromatami (nie muszą to być aromaty z najwyższej półki, chociaż i te wyjdą bardziej ekonomicznie niż gotowiec) i zrób sam liquid. Powodów wiele, m.in. sam będziesz miał kontrolę nad stężeniem aromatu i stosunkiem VPG.
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1889518
Poczytaj opinie o aromatach, sporo tego jest. Jest zawsze jeszcze taka możliwość, że kupując taniej, w sumie wyjdzie Cię dwa razy drożej, bo części nie dasz rady wapować. :lol:
Tutaj już sam na podstawie doświadczenia i opinii musisz zdecydować.
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1889536
Grabek902 pisze:fajne są przepisy

I możesz zobaczyć tam sporo znajomych nicków :)
Z tego co wiem (a wiem! :D), to nasza Zielona jest mocno deserowa, więc myślę, że jeśli grzecznie podpytasz, to może nakierować Cię na coś konkretnego. Jam jest owocowy chłopiec, więc nie pomogę, choćbym chciał.
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1889538
@Grabek902 chociaż ja też nie jestem deserowcem, ale 814 - Aliénor pozytywnie mnie zaskoczył.
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1889541
Dobrym punktem wyjścia jest kupienie kilku-kilkunastu aromatów, które wykorzystywane są w jak największej ilości przepisów. Po postach sądząc, nie jesteś zaawansowanym bimbrownikiem, więc to będzie rozsądna opcja. Później możesz się kierunkować.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1889542
@Grabek902 musisz wiedzieć że w wapowaniu są dwie główne nuty. Jedna smakowa a druga zapachowa (inny zapach dla otoczenia i inny z butli) . Bardzo rzadko można zgrać te dwie nuty w jedną. Jak ślubna melduje co czuje to tak jest i kłamstwem też nie będzie że wapujesz pomyje. Nauka o komponowaniu liquidów jest daleko w tyle za całą resztą EIN. Śmiałbym nawet postawić tezę że cofnęła się nawet w tył porównując pierwsze płyny jakimi były zalewane epapierosy. No cóż, taki mamy klimat, "więcej smaków, więcej smaków, maksymalny zysk" klient i tak kupi byle ładnie zapakować.
Awatar użytkownika
By Grabek902
#1889551
Cinmar pisze:Dobrym punktem wyjścia jest kupienie kilku-kilkunastu aromatów, które wykorzystywane są w jak największej ilości przepisów. Po postach sądząc, nie jesteś zaawansowanym bimbrownikiem, więc to będzie rozsądna opcja. Później możesz się kierunkować.
PucH2 pisze:@Grabek902 musisz wiedzieć że w wapowaniu są dwie główne nuty. Jedna smakowa a druga zapachowa (inny zapach dla otoczenia i inny z butli) . Bardzo rzadko można zgrać te dwie nuty w jedną. Jak ślubna melduje co czuje to tak jest i kłamstwem też nie będzie że wapujesz pomyje. Nauka o komponowaniu liquidów jest daleko w tyle za całą resztą EIN. Śmiałbym nawet postawić tezę że cofnęła się nawet w tył porównując pierwsze płyny jakimi były zalewane epapierosy. No cóż, taki mamy klimat, "więcej smaków, więcej smaków, maksymalny zysk" klient i tak kupi byle ładnie zapakować.
Masz rację ale ta moja ślubna, to smierdziele pali i jej nie śmierdzi ale jak ja np gume balonowa wapuje to fuj jakie to słodkie z zapachu oczywiście. Próbowałem żonę namówić na wapowaniem ale co ty, jak 6 mg wapowalem to dusi, 3mg dusi, 1mg dusi, teraz od miesiąca wapuje 0 mg to dusi i mówi po co to (palisz) nie mówi wapujesz, jak i tak bez nikotyny. Ale teraz wiem jak przeszkadza dym papierosowy, jak ja mogłem 15 lat palić.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By gregg
#1889591
@Grabek902, możesz spróbować coś od MaiArt. Np gama ciast. Ja bardzo polubiłem cytrynowe i truskawkowe, różane też w sumie OK. Jagodowego nie brałem, bo jagody średnio lubię. Lemon cheesecake też mi posmakował, ale ten akurat pozostawia średnio przyjemny zapach dla otoczenia. Ogólnie też mieszam sobie nie raz prosty mix - biszkopt (1-1,5%) + jakiś owoc albo orzech, biszkopt + syrop klonowy. Ale ja lubię jedynie proste deserówki i małoskładnikowe mieszanki smakowe.
Jeśli chcesz mieć więcej niż dwie nuty smakowe, spójrz np. na Big Mouth, Nuages des Iles. Dla mnie okazały się być niewapowalne (doje***i co mieli, z cukrem na czele) ale widzę, że mają też duże grono sympatyków.
Awatar użytkownika
By Grabek902
#1889592
A ja ciekawy jestem Wafelki orzechowe, nawet na forum nazwy były podawane byłem na stronie. Będę zamawiał, no ja za cytrusami nie zabardzo.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
By jfd
#1889636
Widzę, że jest tu sporo smakoszy :) Moglibyście polecić coś z Mango jeśli chodzi o premixy? Paliłem cały czas Mango Smoothie Liquinna, za którym do dziś przepadam...niestety dym z Liquinna śmierdzi.

Wpadłem na premixy SIMPL, Boxing Juice, Vapy lub Mountain Day, ale nie testowałem, więc nie mam jak ocenic. Skoro już próbowaliście co nieco, możecie polecić dobrego jakościowo producenta?


Dzięki,
Paweł
By Robert 1976
#1896899
jfd pisze:Widzę, że jest tu sporo smakoszy :) Moglibyście polecić coś z Mango jeśli chodzi o premixy? Paliłem cały czas Mango Smoothie Liquinna, za którym do dziś przepadam...niestety dym z Liquinna śmierdzi.

Wpadłem na premixy SIMPL, Boxing Juice, Vapy lub Mountain Day, ale nie testowałem, więc nie mam jak ocenic. Skoro już próbowaliście co nieco, możecie polecić dobrego jakościowo producenta?


Dzięki,
Paweł


Big Mouth Jungle Mango. Zalewasz do bazy 50/50 czekasz 21 dni. Smacznego
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

Jak to jest z tymi deserówkami?

Witajcie :wink: Temat troszke nostalgiczny bym p[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.