EPF
Dyskusje o poszczególnych modelach atomizerów, aktualności i nowości.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1904623
4 ml w tym kajtku w zupełności starcza, a dalej to jest maleństwo.
Awatar użytkownika
By Superlux
#1904661
PucH2 pisze:4 ml w tym kajtku w zupełności starcza, a dalej to jest maleństwo.


Tak ale @Nikotynos ma tego klona Steam Tuners i sam extension tank kit nie wystarczy, musi mieć cały tradycyjny szkielet żeby założyć przedłużkę i wykorzystać tego dużego tanka. W klonie Steam tuners komin jest inny i nim regulujemy LC. Przeglądam stronę ft i niestety kolega będzie musiał kupić cały atomizer, najtańszy za 9,55 a ja polecam ( nie polecam ) tego za 13...i wtedy ten zestaw powiększający ( mam identyczny :mrgreen: ) przyda się na bank....chociaż mnie osobiście ta wersja top fill bardzo pasuje i nie mam do niej zastrzeżeń.




:drinkb
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1904663
Superlux pisze:
PucH2 pisze:4 ml w tym kajtku w zupełności starcza, a dalej to jest maleństwo.


Tak ale @Nikotynos ma tego klona Steam Tuners i sam extension tank kit nie wystarczy, musi mieć cały szkielet żeby założyć przedłużkę i wykorzystać tego dużego tanka. Przeglądam stronę ft i niestety będzie musiał kupić cały atomizer, najtańszy za 9,55 a ja polecam ( nie polecam ) tego za 13...i wtedy ten zestaw powiększający ( mam identyczny :mrgreen: ) przyda się na bank....chociaż mnie osobiście ta wersja top fill bardzo pasuje i nie mam do niej zastrzeżeń.




:drinkb
spoczko kupię nowy ten większy za jakiś czas bo fajny sprzęcik (a i tak się przyda drugi), a narazie robię przymiarki do ka v8, tylko muszę sobie jeszcze gdzieś poczytać jakie ma wady i czy lubi pocieknąć (bo wszystko zniosę tylko nie przecieki); kfl jak na razie przy 4 setach tylko raz mnie zawiódł, ale to pewnie przez to że był odłożony na kilka dni z pełnym bakiem nie używany i raczej miał za mało nośnika.
Awatar użytkownika
By Superlux
#1904664
@Nikotynos


Ka v8 nie cieknie, taka konstrukcja. Bajka jest fajna ale osobiście wybrałbym Dvarwa...to jest Złoty Graal i imo nakrywa czapką 99% innych dopaszczowców.



:drinkb
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1904665
Superlux pisze:@Nikotynos


Ka v8 nie cieknie, taka konstrukcja. Bajka jest fajna ale osobiście wybrałbym Dvarwa...to jest Złoty Graal i imo nakrywa czapką 99% innych dopaszczowców.



:drinkb


Dvarw będzie u mnie za kilka dni :D
Awatar użytkownika
By AmnuM
#1904767
Również Polecam Dvarw'a, ale 415 też jest spoko.
By lukatu
#1904930
Witam
Mam dwa klony Kayfuna 2019, drugi kupiony z nadzieja, ze pierwszy mial wade fabryczna. Po kilkuset buchach nagle w obu egzemplarzach nastepuje wylew z AH. Nie moge tego z niczym polaczyc; nic nie zmieniam w ustawieniach na modzie, sprzet jest ciagle w tej samej pozycji wzglednie pionowej, i raptem wyciek...Czy ktos moze mial podobnie i udalo mu sie dojsc do przyczyny? Jakiekolwiek sugestie mile widziane.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Darek1966
#1904932
Hmmm mam 5 kajtków lite 2019 i jedyny wyciek jaki miałem to z pinu kropelka od śrubki regulacyjnej ah co zresztą załatwiłem taśmą teflon do uszczelniania
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1904934
lukatu pisze:Witam
Mam dwa klony Kayfuna 2019, drugi kupiony z nadzieja, ze pierwszy mial wade fabryczna. Po kilkuset buchach nagle w obu egzemplarzach nastepuje wylew z AH. Nie moge tego z niczym polaczyc; nic nie zmieniam w ustawieniach na modzie, sprzet jest ciagle w tej samej pozycji wzglednie pionowej, i raptem wyciek...Czy ktos moze mial podobnie i udalo mu sie dojsc do przyczyny? Jakiekolwiek sugestie mile widziane.
Pozdrawiam
jak rozkręcisz bazę to pod nią jest taka mała czarna uszczelka i ona nie może być za wysoko, nie na samej górze; a można ją łatwo przez przypadek przesunąć wyżej; zobacz sobie na filmikach gdzie powinna być prawidłowo i wtedy skręć spokojnie bazę z powrotem.
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2019, 12:31 przez Nikotynos, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1904982
@lukatu bez fotki bazy z setupem, to nie ma jak ci pomóc, bo na dobrą sprawę to nawet nie wiemy czy ty watę dałeś? Uwierz mi, w tym zdaniu nie ma uszczypliwości, różne rzeczy już widziałem, w tym 3 przypadki notorycznego lania przez AH z powodu.....braku waty w grzałce. Tak, że no...
Ja używałem 3 sztuki KL2019 i wszystkie były suche jak pieprz.
Awatar użytkownika
By e_sat
#1904985
Nikotynos pisze:
lukatu pisze:Witam
Mam dwa klony Kayfuna 2019, drugi kupiony z nadzieja, ze pierwszy mial wade fabryczna. Po kilkuset buchach nagle w obu egzemplarzach nastepuje wylew z AH. Nie moge tego z niczym polaczyc; nic nie zmieniam w ustawieniach na modzie, sprzet jest ciagle w tej samej pozycji wzglednie pionowej, i raptem wyciek...Czy ktos moze mial podobnie i udalo mu sie dojsc do przyczyny? Jakiekolwiek sugestie mile widziane.
Pozdrawiam
jak rozkręcisz bazę to pod nią jest taka mała czarna uszczelka i ona nie może być za wysoko, nie na samej górze; a można ją łatwo przez przypadek przesunąć wyżej; zobacz sobie na filmikach gdzie powinna być prawidłowo i wtedy skręć spokojnie bazę z powrotem.


Jak można przez przypadek przesunąć wyżej czarną uszczelkę??? Przecież napisałeś, że trzeba rozkręcić bazę, by zobaczyć tą uszczelkę...
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1904990
e_sat pisze:Jak można przez przypadek przesunąć wyżej czarną uszczelkę??? Przecież napisałeś, że trzeba rozkręcić bazę, by zobaczyć tą uszczelkę...


no normalnie :-), jak z jakiegoś powodu uznasz że chcesz rozkręcić całą bazę i zobaczyć co tam jest ciekawego pod grzałką, to delikatnym nie zamierzonym ruchem palca możesz musnąć tą uszczelkę przypadkiem i nie będzie tam gdzie trzeba, bo łatwo się przesuwa pomimo ogranicznika i skręcisz taką bazę z ta przesuniętą nieprawidłowo uszczelką i masz przeciek; generalnie są tam dwie uszczelki, jedna na gwincie i jedna mniejsza-niżej i trzeba je sobie sprawdzić. A kolejna sprawa to wata o czym wspomniał już Nałóg Totalny.
Awatar użytkownika
By Superlux
#1905010
Nałóg Totalny pisze:@lukatu bez fotki bazy z setupem, to nie ma jak ci pomóc, bo na dobrą sprawę to nawet nie wiemy czy ty watę dałeś? Uwierz mi, w tym zdaniu nie ma uszczypliwości, różne rzeczy już widziałem, w tym 3 przypadki notorycznego lania przez AH z powodu.....braku waty w grzałce. Tak, że no...
Ja używałem 3 sztuki KL2019 i wszystkie były suche jak pieprz.


" ...z powodu...braku waty..." ??? *BOJE SIE* Napisz że żartujesz, pociesz mnie bo ja już zupełnie zwątpię w ludzkość...masakra jakaś :lol: .


A jeżeli chodzi o wycieki w Kfl to u mnie było to raz od strony pinu, śrubka nie wytrzymała (i to ta stalowa, plastiki u mnie nie ciekną ). Temat z uszczelką wbrew pozorom może być prawdopodobny ale osobiście postawiłbym ogólnie na setup.




:drinkb
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1905012
Niestety, nie żartuję. Trzykrotnie miałem okazję pomagać ludziom w zrobieniu setupu, bo im ciekło . Byli tyle co po zakupie sprzętu w sklepie. Po prostu nie wiedzieli, że trzeba dać watę. Sprzedawca ożenił parownik, ożenił grzałki, ale o wacie zapomniał, a oni co z tym zakupem zrobili? Łatwo się domyśleć. Dramat.
Zresztą sam widzisz w tym wątku, a ja dziś natknąłem się na jeszcze jeden podobny. Chodzi o to, że ktoś pyta o w sumie dość skomplikowaną sprawę , nie dając od siebie żadnych, ale to żadnych szczegółów, jak by mu w ogóle nie zależało. A my się nad tym zmóżdżamy. Do niczego to nie prowadzi. Jestem pewien, że każdy z nas zdiagnozowałby bez problemu przyczynę wycieków, ale jak to zrobić skoro autor nie wstawia nawet fotki. Czyż to nie świadczy o pewnej beztrosce i chodzeniu na skróty, na łatwiznę? Aaa zapytam na forum, bo mi cieknie, na pewno zaraz podpowiedzą. Ale, żeby rozwiązać problem techniczny trzeba mieć dane, a my tych danych nie mamy.
Niech autor wstawi fotki setupu i rokręconej bazy, będzie można chociaż pogdybać.
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2019, 23:27 przez Nałóg Totalny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Superlux
#1905013
@Nałóg Totalny


Czyli jednak prawda, idę się napić *BOJE SIE* . Btw - wysłałem do Ciebie pw w zupełnie innej sprawie :mrgreen:




:drinkb
Awatar użytkownika
By PucH2
#1905017
@Nałóg Totalny trafna diagnoza i tycząca nie tylko tego wątku.

Mi Kayfun [lite] 2019 nie cieknie po tym jak milusińska ara czule przywitała mój parownik. Wystarczyła odrobina spawania klejem UV by problem zniknął.
Obrazek
Jak się chce to można. :lol:

ps. Ara żyje i dalej gada. Została przekupiona owocami leszczyny.
By lukatu
#1905126
Dzieki uprzejmie za odpowiedzi. Niestety nie mam obecnie czasu, zeby porobic i powrzucac fotki - praca i nierowna walka z kf ;] poza tym sory, ale nie jestem przekonany czy to by cos dalo - robie wszystko jak na dziesiatkach filmow. Wyglad bazy tez sie niczym nie rozni od tych ze zdjec wrzuconych chociazby tu na forum.
Wczoraj ponownie po calym dniu uzytkowania, bez najmniejszego siorbniecia nawet, wnet wylew... Zmiana bawelny nic nie dala. Dzis dopiero po rozkreceniu, przemyciu i zlozeniu poki co sucho jak pieprz. Ale wiem, ze jak nie dojde do przyczyny i jej nie wyeliminuje, znow sie zaleje. Musze nosic rezerwowy parownik ze soba. Szkoda, bo to bezwzglednie najlepszy mtl z trzech jakie posiadam (hastur mini i ammit).
Jesli ktos spotkalby sie z podobnym przypadkiem prosze o info
Dzieki raz jeszcze, pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1905474
tak z ciekawości, na ilu watach chmurzycie na tym parowniku, jeśli macie dla przykładu grzałkę z kanthala na 1.20 oma; bo jestem w pozytywnym szoku że 8-10 wat w zupełności mnie zadowala (i aku się też cieszy).
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2019, 21:37 przez Nikotynos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Superlux
#1905475
1 - 1, 2 to w zależności od upodobań 9 - 16 W. Ja 0,95 oma rozpędzam na 16 watach...tak po prostu lubię, widocznie takiej mocy potrzebują moje grzałki ( bo tak naprawdę prawie wszystko zależy właśnie od tego, od rodzaju grzałki - drut, wata, setup...nawet nie od samej rezystancji ).



:drinkb
By Krasnal45
#1905478
@Nikotynos
No, jesteś dziwny, jak jeszcze kilku tu leśnych dziadków :lol:
Ale ja na przykład bardziej postępowy bo na 20-25W jadę :lol:
Awatar użytkownika
By PucH2
#1905479
22W, 5 zwojów 3,5 mm drutem 0.5 ss316l. W zależności od waty to Waty lub kontrola temperatury.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2019, 21:56 przez PucH2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1905480
Krasnal45 pisze:@Nikotynos
No, jesteś dziwny, jak jeszcze kilku tu leśnych dziadków
Ale ja na przykład bardziej postępowy bo na 20-25W jadę
o ja pierdziele :-), nieźle, ale Ty jesteś kilka lat starszy ode mnie i dłużej wapujesz wiec może twoje drogi oddechowe i ścianki potrzebują większego kopa
By Krasnal45
#1905481
@Nikotynos
Nie, tylko co grzałkę ukręcę z biżuterii, to mi 0.6-0.8 łoma wychodzi :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1905740
tak ostatnio trochę porównuję Dvarw i Kfl 2019 i jak na razie wychodzi mi na to że kultura pracy większa po stronie tego drugiego, cichutki, bez bulgotania, skwierczenia, gładziutko itp; na Dvarw trochę głośniej, być może przez większy AH albo kwestia jeszcze dopracowania seta.
By BarBastek
#1905745
Nikotynos pisze:tak ostatnio trochę porównuję Dvarw i Kfl 2019 i jak na razie wychodzi mi na to że kultura pracy większa po stronie tego drugiego, cichutki, bez bulgotania, skwierczenia, gładziutko itp; na Dvarw trochę głośniej, być może przez większy AH albo kwestia jeszcze dopracowania seta.
A jak smakowo, jest spora różnica między jednym, a drugim wg Ciebie?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1905749
BarBastek pisze:A jak smakowo, jest spora różnica między jednym, a drugim wg Ciebie?


Za krótko testuję żeby się wypowiadać w tej kwestii; kombinacji i zmiennych wpływających na smak danego atomizera jest zbyt wiele :-); na chwile obecną niewielka różnica, ale z lekką przewagą na korzyść Kf przy tym samym secie; w Dvarw zrobisz inny setup, ustawisz inny przeciąg itp i może się okazać że lepiej smaczy.
Awatar użytkownika
By AmnuM
#1905769
w Przeciągu 2 tygodni dotrze do mnie nowy Kajtek, a z Dvarw'a korzystałem przez prawie rok i wiem o nim praktycznie wszystko. Za jakiś czas zdam relację... ;)
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.