EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Poszukiwacz
#1874124
Witam.
Od dłuższego czasu mam problem z drapaniem premixów, po dolaniu bazy nikotynowej. Chodzi o to, że gdy jeszcze można było kupić liquidy w większych pojemnościach i od razu np. o mocy 3mg - to nigdy nie zauważyłem tego efektu. Ale odkąd dodaje się niktotyny do premixów - bardzo często spotykam się z efektem przeszkadzającego mi drapania w gardle. Zaznaczę, że od wielu lat wapowałem 3mg nikotyny w liquidach, a teraz nawet próbowałem zmniejszyć moc - by sprawdzić czy efekt nadal występuje. Niestety tak. Długo używałem bazy Art Vap, o której słyszałem - że generalnie jest drapiąca. Próbowałem więc kilku innych firm shotów nikotynowych - jednak czasem jest lepiej, a czasem drapie mocno. Nie lubię drapania, ale też nie chcę wapować zerówek. Dlatego może ktoś orientuje się jakiej firmy shoty nikotynowe mają "łagodniejszy" smak nikotyny - czyli ta sama moc, ale bez przeszkadzającego efektu drapania? Proszę o jakieś porady, bo żaden liquid od dawna nie smakuje mi tak dobrze - jak kiedyś...
Pozdrawiam ;)
By Baryua
#1874130
Próbowałeś zrobić trochę zerówki i sprawdzić czy drapie? Możliwe, że to wina premixu.
Ja osobiście nie uznaję premixów, ale do samogonów używam bazy optymalnej z edyma (18mg rozrobione na 6mg) i nigdy nie miałem z nią problemów. Generalnie sole nikotynowe są dużo łagodniejsze, ale delikatnie zmieniają smak liquidu, no i nie wiem jak z dostępnością u nas w kraju.
By Poszukiwacz
#1874143
Baryua pisze:Próbowałeś zrobić trochę zerówki i sprawdzić czy drapie? Możliwe, że to wina premixu.
Ja osobiście nie uznaję premixów, ale do samogonów używam bazy optymalnej z edyma (18mg rozrobione na 6mg) i nigdy nie miałem z nią problemów. Generalnie sole nikotynowe są dużo łagodniejsze, ale delikatnie zmieniają smak liquidu, no i nie wiem jak z dostępnością u nas w kraju.

Właśnie jeśli chodzi o premixy, to próbowałem wielu rozmaitych firm, nawet takie jak Kilo czy Dinner Lady. Niestety efekt drapania był... Ale coś w tym jest co mówisz, bo samogony które robiłem, były znacznie mniej drapiące, a niektóre nawet w ogóle z tą samą mocą.
Bazy z Edymu? Słyszałem o nich właśnie takie opinie, że są delikatne. Ale czy są jeszcze jakieś firmy, które mają delikatne bazy nikotynowe?
Awatar użytkownika
By bulit73
#1874144
Samogony w jakich proporcjach PG/VG robiłeś? Większość premixów ma 30PG/70VG. Może nie w bazie jest przyczyna.
By Poszukiwacz
#1874145
bulit73 pisze:Samogony w jakich proporcjach PG/VG robiłeś? Większość premixów ma 30PG/70VG. Może nie w bazie jest przyczyna.

W takim samych, jak większość teraz dostępnych premixów - 30PG/70VG.
Właśnie podejrzewam że to jednak wina tych baz nikotynowych... A Wy jakich używacie? Drapią Was?
Awatar użytkownika
By bulit73
#1874146
Poszukiwacz pisze:A Wy jakich używacie? Drapią Was?

Ja jadę z zapasów sprzed ustawy. Na chwilę obecną niedostępne na rynku, brak jakiegokolwiek drapania a robię 50/50.
By Baryua
#1874155
Poszukiwacz pisze:samogony które robiłem, były znacznie mniej drapiące, a niektóre nawet w ogóle z tą samą mocą.

Poszukiwacz pisze:W takim samych, jak większość teraz dostępnych premixów - 30PG/70VG.

Z tego co widzę to jednak raczej wina premixów. Może za szybko ich używasz po dodaniu bazy. Często w premixach stosuje się określenie shake & vape - może w niektórych jest to prawdą, ale wg mnie to musi się jakiś czas dogryźć ze sobą na 100%. A co do bazy to miałem jeszcze okazję używać bazy HiLIQ i była jeszcze mniej odczuwalna od edymowej, jednakże aby móc się nią cieszyć potrzeba trochę zachodu od strony wschodu.
By Poszukiwacz
#1874158
Bazy z E-dymu jeszcze nie próbowałem. Jakościowo one są dobre? Niedawno kupiłem bazę nikotynową od Vaper i dodałem do jednego premixu. Efekt był taki, że drapania naprawdę nie było.
Awatar użytkownika
By zuczek
#1874162
Przed wejściem ustawy używałem liquidów uznanej, polskiej firmy. Na krótko przed wejściem przepisów w życie kupiłem duży zapas tychże liquidów. Ta partia była w całości drapiąca i smakowo gorsza, niezależnie od rodzaju / smaku. Podejrzewam, że producent na ostatnią chwilę robił na max, z tego co było dostępne ... To dowód na to, że składowe mają znaczenie.

Teraz robię liquidy we własnym zakresie. Nie mam żadnych problemów z użyciem bazy VPG. Power Smoke Baza - 18 mg/ml firmy Inawera. Liquidy robię na 6mg, 50/50 Gliceryna - Glikol, z użyciem aromatów MaiArt oraz dosłownie kilku z Inawery (te z Inawery robią jako przyprawy: mięta z eukaliptusem, korzenie egzotyczne, anyż, goździk). Stężenie aromatów nie przekracza 7% w najmocniejszych, większość mieszanek mieści się w 5%.

W tej konfiguracji nie mam żądnych problemów typu drapanie, nadmierna suchość itp ...

Kupiłem i używałem również bazy American Neutral Base 50mg. Nie będę pisał o wrażeniach bo w innym temacie dziś, na forum wyszły w sprawie pewne fakty rzucające cień na ten produkt.

Mam nadzieję, że pozbędziesz się problemu, coś wybierzesz i stworzysz fajnego :-)

13.12.2018 koryguję, termin ważności bazy jest wpisany drobnymi literkami w sporym module tekstu. Wrażenia z użytkowania bazy: wszystko w porządku.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 13 gru 2018, 12:12 przez zuczek, łącznie zmieniany 1 raz.
By Maskota
#1874170
O jakim cieniu piszesz? Według Twojego posta w tamtym temacie jedyne co masz do zarzucenia tej bazie to brak terminu ważności na butelce..

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
By adamoex
#1874171
Spróbuj baz Skull-a. Jedyne, które mnie nie drapią. Ponieważ miałem dokładnie ten sam problem i jak na razie jest ok.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
By Poszukiwacz
#1874173
adamoex pisze:Spróbuj baz Skull-a. Jedyne, które mnie nie drapią. Ponieważ miałem dokładnie ten sam problem i jak na razie jest ok.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

O, Skull? Słyszałem i nie próbowałem. Na pewno spróbuję, skoro tak mówisz. Tylko jak z dostępnością w sklepach?..
By Maskota
#1874175
A np. mi bazy Skull, wprowadzają w liquidy właśnie lekki drapiący posmak. Mowie o bazie 70/30 VG/PG. Na bazach inawery czy Fake tego nie miałem

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
By adamoex
#1874179
Hmmm to ciekawe ale też w sumie prawda jest jedna każdemu odpowiada inna i trzeba poprostu próbować. Ja dodaję ją do premixów jak i do samogonów i jest spoko. A samogony też robię na bazach 70/30 Skull-a i jestem zadowolony. A dostępność jest ok w 2 na 3 zawsze trafię ;).

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
By Maskota
#1874180
Nie mówie że mi nie pasuje. Jest powiedzmy znośna, jednak widze różnice między nią a innymi. Na 50/50 też to mam bo zazwyczaj takie liquidh robie. Na skullu 50/50 ten posmak jest mniejszy niz na 70/30

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
By Poszukiwacz
#1874182
Daliście mi do myślenia teraz... Postanowiłem, że po prostu kupię bazy nikotynowe: Skulla, Edymu, Vaper'a, Fake'a i Inawery - kupię kilka dokładnie tych samych premixów i dodam każdą z tych baz, a następnie zmieniając watę po każdym liquidzie na tym samym parowniku i grzałce - przetestuję która baza najmniej mnie drapie :)
Awatar użytkownika
By gregg
#1874184
Jaką moc premixu robisz?
Dobrze wyliczasz moc? Nie masz tam przypadkiem więcej nikotyny niż uważasz, że masz?

Zrób własny liquid w dwóch wersjach:
1) baza 0mg gotowa bądź glikol + gliceryna
2) baza 0mg gotowa bądź glikol + gliceryna i odpowiednia ilość bazy nikotynowej (Twojej obecnej)
i do tego aromat lub kilka wg uznania.
Próbuj i obserwuj czy drapie, co drapie.

Miałem coś w deseń drapania z bazą nikotynową. Nie było to drapanie będące przy dużej zawartości nikotyny, tylko takie... hmmm mniej przyjemne :? Znalazłem kiedyś w szafce taką 12mg zawieruszoną i zapomnianą. Zapach był ok tylko kolor ściemniał. Dobre 1,5 roku po terminie była. W lodówce nie stała. A że 'żywności' nie marnować się staram to postanowiłem ją jeszcze sprawdzić. Poszła do zamrażarki, następnie dostała kapkę spirytusu. Rozrobiłem próbkę na 2,5mg. Nie dało się używać. Na bieżąco dotkliwie nie drapało, ale kilka minut po serii 15-20 zaciągnięć miałem zgagę, że niech go łuj.
By adamoex
#1874187
W sumie najlepsze wyjście z sytuacji i daj znać wynik testów bo jestem ciekaw. :)

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
By Poszukiwacz
#1875227
Mam wyniki mojego subiektywnego testu!
Spróbowałem baz nikotynowych trzech firm: Just Fake, E-Dym i Skull. Każde próbowałem o tej samej mocy, w proporcjach VG/PG 50/50, bez żadnych aromatów i na tym samym parowniku z tą samą grzałką. Najlepiej w teście wypadły bazy z E-Dymu i z Just Fake'a. W sumie jak dla mnie obydwie takie same. Najgorzej moim zdaniem wypadła wbrew moim oczekiwaniom baza Skull'a. Nie tyle że była jakoś znacznie mocniej drapiąca, ale miała znacznie większego odczuwalnego "kopa" i przede wszystkim jakiś dziwny, delikatny posmak plastiku...
Ostatecznie chyba zdecyduję się używać Fake'ów i E-Dymu, choć mam delikatne odczucie że baza z E-Dymu jest minimalnie bardziej neutralna od Fake'a.
Co Wy o tym sądzicie?
Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
By IDeeJay91
#1876175
Dzięki za przeprowadzone badania. Mam podobny problem, tylko u mnie on znika po dłuższej chwili wapowania. Najgorzej jest z rana gdy chcę pochmurzyć to wyrywa ze skarpetek nawet na 15w i czuje się jakbym wapował liquid z pieprzem, a już po kilkunastu chmurach zaczyna robić się normalny i można chmurzyć spokojnie na 40w. Próbowałem na 3 różnych premixach i 2 różnych shotach, efekt był ten sam. Spróbuje zamówić z edymu ale to już po następnej wypłacie bo w tym miesiącu wydałem już dużo za dużo na chmurzenie ale najważniejsze że analogi rzuciłem
Awatar użytkownika
By gregg
#1876185
@IDeeJay91 z tym porannym"zatykaniem" to wg mnie zupełnie normalne.
Ja używam na przemian 2,2mg i 0mg. 2,2 jest dla mnie optymalne. Delikatnie drapie w gardło, tak jak chcę i lubię. 0 tankuję wtedy, gdy mam nadmiar czasu i wolne ręce... i właśnie z rana. Bo zaraz po przebudzeniu, na czczo, przed kawusią, te optymalne 2,2mg zawsze mnie zatka, jest za mocne.
Awatar użytkownika
By IDeeJay91
#1876288
Myślałem że tylko ja mam taki problem z rana. Na 0 mg nie dam rady, dopiero 3 tydzień bez analogów a paliłem 15 lat. Spróbuję zrobić sobie np 1 mg na rano a 3 mg na resztę dnia, dzięki za podpowiedź
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.