EPF
Dyskusje o poszczególnych modelach atomizerów, aktualności i nowości.
By luksand
#1872505
Witam serdecznie. Dojechał wczoraj do mnie ammit 25 single coil. Zauważyłem że mechanizm zajmujący się odkrywaniem dziurek na liquid chodzi jakoś lekko, stawia bardzo mały opór. Czy można to jakoś dokrecic lub wyregulowac ? Nic nie cieknie, smak oddaje nawet trochę lepiej niż ammit rta mtl. Oczywiście " przeciągi " są większe na ammicie 25 ale można go skręcić że palenie usta płuca nie ma większego problemu. Takiego komfortu jak mtl nie zapewni, ale daje radę. Tam kontrola przepływu powietrza jest znakomita. Na pewno wrócę do ammita mtl, może Ares, lub siren V2. Ale na razie chciałbym "wyregulować" dopływ liquidu. Może tak ma być nie wiem.
Dziękuję pozdrawiam.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By jackas50
#1872506
Do jakiego parownika porównujesz "lekkość" zamykania dopływu liquidu? Faktycznie np. w porównaniu z TGT3 działa leciutko,ale prawidłowo...w kieszeni Ci się nie zamknie,bądź nie otworzy.
Awatar użytkownika
By jackas50
#1872510
Może się jeszcze wypowie jakiś użytkownik Ammita single.Ja ogólnie na ten parownik i jego wykonanie złego słowa nie powiem,gwinty chodzą pięknie,wszystko bardzo dobrze spasowane,regulacja powietrza działa z sympatycznym kliknięciem,mocowanie grzałki też bezproblemowe,możesz z powodzeniem wsadzić fi 3,5mm tyle jest miejsca.
By luksand
#1872511
Moim zdaniem ogólnie parownik oddaje lepiej smak niż ammit rta mtl. Wykonanie pierwsza klasa. Grzałki robię tak 0.6 do 0.9 i ustawiam mały przelot powietrza. W porównaniu do ammita mtl to ta sama klasa. Ja polecam

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
Mam go dopiero od wczoraj więc jeszcze trochę na dłuższe oceny

Może ta śrubka jest winna?Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 gru 2018, 09:00 przez luksand, łącznie zmieniany 1 raz.
By BezimiennyII
#1872512
Mój kolega używa Ammita 25 i w jego egzemplarzu regulacja działa bardzo lekko. Z tym że nie dokręca on na chama zbiornika do bazy. Nic mu przy tym nie cieknie.
Ja natomiast używam Pharoha RTA i Mini. W nich regulacja chodzi z wyczuwalnym oporem, szczególnie w Mini. Ale ja mam w zwyczaju skręcanie parownika dosyć mocno :mrgreen:
By cibarius
#1872519
Potwierdzam. U mnie też chodzi bardzo lekko. Parę razy zdarzyło mi się złapać "bobra", bo zamknęło dopływ liquidu. Mam porównanie do Ammita dual, gdzie chodzi to z oporem, który uniemożliwia przypadkowe zamknięcie dopływu.
By luksand
#1872521
Czy jakieś pomysły na zniwelowanie tego problemu. Czy poprostu musi tak być. Ciekawe że w niektórych egzemplarzach chodzi z oporem.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
A tak na marginesie, otworzyć na cala szerokość w trakcie wapowania, nie będzie ciekło?

Tak zdjęcie jest z wersji dual więc w single nie ma miejsca. Mój błąd
Awatar użytkownika
By jackas50
#1872531
luksand pisze:A tak na marginesie, otworzyć na cala szerokość w trakcie wapowania, nie będzie ciekło?

Używam płynów 50/50 i LC mam otwarte na maxa i nic nie cieknie,nie wiem jak to się sprawdza na rzadszych liquidach.Zamykam tylko przy dolewaniu.
Awatar użytkownika
By Piottrr
#1872580
często między obracające się elementy dostaje się odrobinke waty która wystawała i została ścięta otworami w trakcie zakręcania raz tyle mi się wkreciło że musiałem użyć klucza celem odkręcenia. dodatkowo odrobina liquidu na gwinty
Awatar użytkownika
By jackas50
#1872581
My piszemy o tym,że za lekko się obraca,a nie za ciężko co by wystąpiło jeśli wata na gwint się dostanie. :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Piottrr
#1872583
a no to dorzuciłem swoje 3 grosze po nieprzeczytaniu.. sory
Awatar użytkownika
By jackas50
#1872586
...Dlaczego "sorry",może kolega,któremu przeszkadza zbyt lekkie zamykanie LC podchwyci ten myk i wkręci kawałek watki na gwint,bądź poczeka aż samo się nawinie.
Awatar użytkownika
By Piottrr
#1872589
nie chodziło mi o gwint a o przestrzeń między ściankami ( ścianka gdzie sa otwory do liquidu a ścianka która się kręci w trakcie przymykania)
Awatar użytkownika
By jackas50
#1872593
Teraz ja się przejęzyczyłem,w moich Merlinach to częsta przypadłość,ale ona nie powoduje cięższego obracania,a przysłania otwór LC.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.