EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By kamilrys
#1870111
Witam.
Jak długo męczył Was kaszel po przerzuceniu się z analogów na e-p? Ja nie palę 12 dzień a kaszel nadal mnie męczy. Jakie są Wasze doświadczenia?
By BezimiennyII
#1870113
Pamiętam, że tak około tygodnia. Zwróć uwagę na aromaty w liquidzie. Mnie męczy kaszel po kaktusie.
Awatar użytkownika
By roll_nick
#1870114
Mnie sensu stricte nie "męczył", miałem delikatny odruch, ale tylko przy paleniu hybrydowym (jednocześnie z analogami). Po odstawieniu śmierdzieli odruch całkowicie ustąpił. Użytkowane wtedy atomizery to Merlin RTA i Aromamizer v1, moc liquidu to bodaj 6mg. Może tu szukaj przyczyny, jaki sprzęt, jaki liquid (moc/proporcje/kupny/własny) ? Spróbuj też czystą bazę, bez aromatów. Notabene zawsze mam taką w zapasie, miła odskocznia od smaków wszelakich.
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1870115
Mnie kaszel trzymał około 4 dni, ale być może dlatego, że startowałem z 18mg/ml. Później miałem "epizod kaszlowy" po kilku miesiącach wapowania 24mg/ml.
Myślę, że przy niższym stężeniu nikosi byłoby to raczej całkowicie bezbolesne.
Nie składałem tego na karb liquidu samego w sobie, bo jakieś 4 lata w użyciu była wyłącznie mięta jednego producenta (z różną zawartością nikotyny) :D
By Krasnal45
#1870116
W początkowym okresie wapowania, do przyzwyczajenia, glikol bardzo wysusza gardło i oskrzela, stąd kaszel. Pij dużo płynów.
By bartek1989
#1870120
Kaszel może być też spowodowany tym ze jest jesień, i masz lekko przeziębione gardło takie przeziębienie jest wcale nie odczuwalne, miałem tak 3 tygodnie temu i czasami po wypuszczeniu dymu brał mnie kaszel mały.
Awatar użytkownika
By kamilrys
#1870143
Dzięki za porady. Zwrócę uwagę na liquidy, na zawartość nikotyny. Dopiero się uczę wapowania. *THX*
Awatar użytkownika
By E-Styx
#1870145
Jeszcze może być kwestia metody wapowania. Niektórzy analogowcy mają podobno problem z kaszlem gdy zaopatrzyli się w sprzęt DTL. "Podobno", bo ja miałem akurat odwrotnie. Analogi szły u mnie jako DTL, a przy rzucaniu w początkowym etapie miałem do dyspozycji Nautiliusa oraz problem z nauczeniem się innej metody zaciągania.
Awatar użytkownika
By kamilrys
#1870148
Wapuję metodą DTL, nie miałem z tym problemu. I spróbuję pić więcej płynów.
Awatar użytkownika
By Dementor
#1874977
Przesiadłem się dwa miesiące temu z analogów. Kaszel męczył mnie przez pierwszy miesiąc. Używałem spray do gardła GardVit, bo tak jak wspomniał Krasnal45 strasznie wysuszało mi podniebienie. Dużo piłem, ale kaszel minął i w moim przypadku głownie jak zmieniłem liquidy 12 na premixy 3-6. Nie wiem czy znaczenie miała moc czy skład, w każdym razie na mój oranizm to podziałało i teraz jest ok.
Awatar użytkownika
By Piottrr
#1874980
kaszel podobno tez pojawia się po odstawieniu analogow. cos tam zaczyna się czyścić i tak to sie objawia
Awatar użytkownika
By Dementor
#1874983
Piottrr pisze:kaszel podobno tez pojawia się po odstawieniu analogow. cos tam zaczyna się czyścić i tak to sie objawia


Coś w tym jest. Chociaż nie jestem lekarzem, ale największą różnice ( pozytywną ) odczułem w górnych drogach oddechowych i jak co raz lepiej się mimo kaszlu czułem. Teraz mam wrażenie, że moja pojemność płuc zwiększyła się dwu krotnie :)
Awatar użytkownika
By bulit73
#1875054
Syntrav pisze:U mnie to minąłe po jakiś dwóch tygodniach, trzeba być twardych.

No to twardzielu, uzupełnij jeszcze swój profil :wink:
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.