EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Voltair
#1867369
Witam,

Jako iż jestem tutaj nowym użytkownikiem, chciałbym wszystkich powitać i mam nadzieję, że temat umieściłem w odpowiednim dziale.

Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Joyetech eVic PRIMO 2.0 KIT TPD wraz z atomkiem Aries ProCore. Po dosyć intensywnym użytkowaniu, stwierdziłem że potrzebuję jednak czegoś nowego. W ubiegłym tygodniu zamówiłem atomizer Griffin 25 PLUS od GeekVape. Spodobał mi się, mimo iż krąży wiele opinii i problemów o wylewającym się LQ - postanowiłem że jakoś się z tym uporam.
Nie ukrywam, że jest to mój pierwszy atomizer RTA (i w ogóle na własne grzałki) - no co tu dużo mówić, jestem laikiem w tym aspekcie. Będę pewnie szkalowany, że mogłem kupić coś innego, ale proszę o wyrozumiałość :D

Dziś przyszła paczka wraz z dodatkami, które zamówiłem, a mianowicie: Wata Native Wicks Cotton PLATINIUM BLEND , GeekVape Clapton SS316 Tape Wire (26GA + 30GA) oraz kilka narzędzi.
Rozważnie zabrałem się do pracy, posiłkując się poradnikami i wskazówkami z internetu.
Uprzedzając pytania - ukręciłem setup z dwóch grzałek na średnicy 3mm, 6 zwojów, wszystko przepaliłem kilkukrotnie, wyrównałem, ściskałem pęsetą, grzałki równomiernie się nagrzewały oraz wychładzały. Coile zostały umieszczone równo, nie stykały się z obudową decka, generalnie tak jak powinno być. Wata została umieszczona według poradników, ledwo wchodząca w rowki - żeby nie zalewało, która również została przepalona po nasączeniu. Skręciłem griffina, nalałem LQ do połowy i odczekałem kilka minut "w razie wu".
Przyszedł czas wapowania. Grzałka na poziomie 0,28ohm przy TC SS316 210°C oraz 35W. Gdy zaciągnąłem się, poczułem ohydny, lekko metaliczny smak - coś jak połączenie "zgnitego liquidu" oraz spalonej grzałki. Przebolałem pół zbiorniczka z nadzieją, że smak się "przegryzie", ale stwierdziłem że może zrobiłem coś źle i ukręciłem kolejne dwa coile. Tym razem o średnicy 2,5mm - wszystko inne bez zmian oraz ta sama procedura, z tym że poświęciłem na to godzinę czasu :D . Setup złożyłem - 0,24ohm, ustawienia bez zmian. Skręciłem atomizer, wszystko zalałem i smak znów nie dobry, lecz o 75% mniej drażniący. Aromat LQ czuć słabo, chmurka jest zimna, ale z lekką nutą przepalonego metalu.

Co robię źle, że smak jest tak metaliczny? Czy dobrałem zły drut?
Proszę o nie zabijanie :lol:

Pozdrawiam
Voltair

//EDIT: Dodaję zdjęcie, które zrobiłem przed skręceniem atomizera. Niestety ze złej perspektywy, ale jedyne jakie posiadam na tą chwilę, a nie chcę znów rozbierać atomka :D
Obrazek
Awatar użytkownika
By lukiboss2
#1867370
Może za dużo waty pchasz i transport nie wyrabia? Może drut jest "brudny"? Dla testu możesz wziąć papier nasączony alkoholem i przejechać po kawałku tego druciwa, jak papier czysty to ok, jak brudny to nie ok.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1867381
Z tego co napisałeś, wapowałeś w trybie TC. Spróbuj na tym setupie, powapować w trybie Power, czyli na samych watach.
Awatar użytkownika
By Timi
#1867391
@Voltair
Objawy, które podałeś zawsze wskazują na zbyt słaby transport LQ w stosunku do mocy/temperatury ustawionej.
Popraw waty. Najprawdopodobniej masz ich za dużo. Osobiście lubię nadtransport, czyli o krok od lania.
By Voltair
#1867408
Kurczę, jeszcze dużo nauki przede mną :)
Poprawiłem watę tak jak pisaliście, ale nie sądziłem że trzeba dać jej aż tak mało. Leży praktycznie bez żadnego oporu w grzałce i minimalnie wchodzi w ring/wanienkę (nie wiem jak to nazwać :D). Teraz jest całkiem smacznie. Lekko poci się przy dolnym AH, ale myślę że to kwestia ułożenia, także będę jeszcze próbował. Tymczasem dziękuję wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam
Voltair
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.