EPF
http://vapelab.pl
Awatar użytkownika
By aniam69
#1868010
Nałóg Totalny pisze:
vapelab.pl pisze:Ok zatem dodaje sobie dalej do mojej excelowej listy :lol:
Co do Nutacco to chyba łatwiej będzie już cały kanister zamówić :twisted:

No i kanister Tea Lemon :D


I MINT!

(Litości, nie chcę już ściągać z Niemiec i Hiszpanii mojego ukochanego aromatu, więc prooooszę...)
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1868386
@aniam69 - oczywiście, że MINT :) myśmy już chyba rozmawiali na ten temat ale jeszcze w złych czasach :lol: Dopisuję zatem i go do listy.
Lemoniada to wiem na pewno, ichnia gama herbat to również wiem, ooo i RY4 od @HamsterJack - też dorzucę, choć osobiście mi nie smakował 8)
I tak na razie w punktacji prowadzi Nutacco czy się komuś podoba czy nie :wink:

Ech chwilę mnie tu nie było, ale nie wyrabiam z niczym, ale bez obaw, z większością z Was i tak jestem w kontakcie a jeśli potrzeba coś na szybko to zawsze odsyłam na mejla vapelab.pl@gmail.com lub pod nr tel 515 606 692, wtedy "wiem, że coś się dzieje" :twisted:
Awatar użytkownika
By Waldip
#1868457
vapelab.pl pisze:
...
Niestety jest tylko jedna rzecz która mnie dość mocno martwi, otóż taka:
Obrazek
Minimalna cena ustanowiona przez Atmos Laba jest na poziomie 6,20 Euro.
Nie wiem ile uda się ją zbić, mejl już poszedł. Z jednej strony można poszaleć z niższą ceną, choć może mieć to nieprzyjemne konsekwencje o czym bardzo łatwo można się przekonać :(

Mam wrażenie, że nikt do tej pory nie poruszył dość istotnej w tym przypadku kwestii - wydajności tych aromatów w stosunku do sugerowanej ceny.
Musimy wziąć pod uwagę, że zalecane stężenia aromatów AL mieszczą się w granicach od 0,5% (Fotia) do maksymalnie 7% (tylko RY69).
W zdecydowanej większości jest to 3,4 lub 5%... :) Jak łatwo policzyć, średnio z jednej 10 ml buteleczki aromatu można uzyskać 200 - 250 ml gotowego liquidu.
A teraz porównajmy ten wynik do może i tańszych aromatów innych firm, ale ze stężeniem sugerowanym w granicach od 10 - 20 %... :)
Wiadomo, że im taniej - tym dla nas lepiej.
Ale zawsze warto wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw.
By tubaakada
#1868562
Ja proponuje do listy dopisać Ouzo. Odwzorowuje smak 1:1. Pijam i wapuję. Na zachętę podaję przepis na Ouzito - greckie Mohito:

Atmos Ouzo 3%
FlavourArt Limonka destylowana 1%
FlavourArt Limonka wyciskana na zimno 0.2-0.5%
A-Sense Mięta 0.5%
Chłodzik WS-3 0.2%

Ouzo gra tu główne skrzypce anyżowym smyczkiem. Jak w każdym Mohito jest limonka i mięta. Przy czym u FA limonkę buduje się. Ja zbudowałem taką jak wyżej. Czasami sobie zmieniam nieco proporcje starając się nie przekroczyć - za bardzo - 1.5% limonki ogółem. Wersja destylowana imituje bardziej skórkę, jest "ostra" i nie zawiera cytrynowych nut. Bardzo dobrze chowa się w tle innych aromatów. Wyciskana na zimno odpowiada bardziej za sok z limonki, jest łagodniejsza, ale paradoksalnie bardziej zmienia smak z uwagi na nuty "cytrynowe". Nawet dodanie kapki wyciskanej do destylowanej wydobywa z ukrycia tę drugą.

Mięta od A-Sense jest raczej nie do zastąpienia. Nie jest to smak miętowy a mięta z krzaka, świeżo zerwana, pachnąca i smakująca krzakiem właśnie. Miętę warto dodać bezpośrednio przed użyciem, sporo rześkości ucieka z niej z czasem. Chłodzik symuluje - w drinku - lód.

Przy czym nie wolno z nim przesadzić. Rzecz w tym, że aromat Ouzo daje na wydechu uczucie alkoholowego ciepła w gardle. WS-3 natomiast likwiduje to uczucie. Eksperymentalnie dobrałem 0.2%. Czuć wtedy zarówno lód jak i alkohol. Jeżeli ktoś posiada WS-23, wtedy - wydaje się - można dodać znacznie więcej lodu.


:beer:
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1868572
@Waldip W kwestii cen zawsze staram się dać rozsądniejszą niż sugerują nam to na zachodzie, choć czasem wolę się nie spierać i to jest ten przykład :lol: Właściwie jest to chyba pierwsza sytuacja, gdyż zawsze kwestia polskiego rynku jest otwarta a nadal jesteśmy w kwestii zarobków w tyle niż reszta Europy. Na szczęście po rozmowach telefonicznych często da się po ludzku dogadać :D
@tubaakada Haha jak dobrze mieć zwolenników anyżówek wokół siebie. To jest często bardzo dziwna sprawa, że każdy mówi, iż są paskudne a jak już spróbują, to nagle 8 na 10 osób zmienia zdanie :wink: W kwestii A-sense to to mogę z czystym sumieniem polecić mango od nich, jest genialne oraz mają świetny słodzik, chyba najlepszy jaki do tej pory znalazłem (przebija sławetny "super sweet" od Capelli).
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1870665
Dzień dobry wieczór :)
Wróciłem i żyję! (tak naprawdę uciekłem w sobotę rano, bo nie widziałem sensu tam dłużej kisnąć i czekać do poniedziałku, to nie dla mnie jednak).
Cały czas napływają do mnie listy intencyjne, ja oczywiście listę cały czas sobie uzupełniam, właściwie wszystko praktycznie się powtarza :monkey:
Podsumowanie na chwilę obecną wygląda tak:
Nutacco (dużo, w każdej pojemności, najlepiej w beczce :) )
Tea Lemon (jak wyżej ale konewka wystarczy)
Tea Peach (@DorotaM no to teraz się nie dubluje! )
Mandarine (z ukłonem dla @Isia )
Mint (tak, tak @aniam69 , mam nadzieję, że skończy się problem z zamówieniami z za granicy)
Gina (@Fabian74 )
Lemonade (lato się skończyło, no ale cóż :D )
Fotia
Puro Cubano (@Waldip a ja nie lubię aromatów cygarowych z ciekawostek, ale nie dyskutujmy o gustach)
RY69
Lemon Grass (@Gabriel też pod tym się podpisuje rękami, nogami itd.)
Camila (wylał się Wam kiedyś ten aromat w torbie? Mi może w torbie nie, ale na spodnie a jako, że auto miałem w warsztacie to możecie sobie wyobrazić radość ludzi w tramwaju, ale faktycznie - jedna kropla na 100 ml wystarczy :lol: )
Toro Rojo (to spoza forumowej listy)
Ouzo (@tubaakada a miej to swoje Uzo 8) )
Bebecca - w jakiejkolwiek formie jak się uda, ale to raczej w ramach cudu, nie chcę gwarantować ale postaram się :wink:
Tropical - to moja propozycja i musi zostać :twisted:
Tak mniej więcej kształtuje się podsumowanie, może mało wyszukane, ale widać, że tak właściwie od lat nic się nie zmieniło jeśli chodzi o ulubione aromaty od AL.
Ja jeszcze poczekam trochę, do końca listopada, bardzo wczesnego grudnia no i ... zamawiamy! (tak, żeby w okolicach Mikołaja przyleciało)
Tak więc jeśli ktoś by coś poszukiwał, miał na coś ochotę to ma jeszcze góra 2 tygodnie :D
Z uszanowaniem!
Piotr
Awatar użytkownika
By Waldip
#1870725
vapelab.pl pisze:Puro Cubano (@Waldip a ja nie lubię aromatów cygarowych z ciekawostek, ale nie dyskutujmy o gustach)

I słusznie... :lol:
Ja akurat lubię zawsze mieć pod ręką kilka diametralnie odmiennych smaków - najbardziej boję się smakowej nudy...
A przy okazji - dziękuję za uwzględnienie moich postulatów. :)
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1870792
No to najważniejsze, że każdy będzie zadowolony :)
Ja tak się zastanawiam, bo ogólnie przyjmowaliśmy założenie, że hiszpańskie Atmosy wypadają najlepiej (bo najłatwiej było je tam dorwać).
Może różnica tutaj polega na tym, że nasze krajowe były zamawiane na litry i rozlewane u nas a tamte są w oryginalnych opakowaniach, rozlane z pierwszego źródła, jakkolwiek idiotycznie to nie brzmi? :shock: Sam jestem ciekaw, bo w sumie nie myślałem o tym w tej kategorii :idea:
By Risto
#1871138
Chyba ktoś zapomniał o Tiramisu i Barbara. *TAK*
Popieram zapotrzebowanie na Mandarine; Nutacco ; Nocciola; Apache; RY69; Mint. *SUPER*
A może warto też pomyśleć o fanach Vanilla i Caramel ........... oraz o WHISKEY 18 YEARS OLD, do której można dodać toffi lub karmelu :?:
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1871140
@Risto Widzę, że lista się zaczyna mocno rozrastać :) Postaram się również uwzględnić. Jeśli coś by się nie pojawiło to ze spokojem. Pierwsze zamówienie zbiorowe zawsze jest okraszone błędami i mierzeniem faktycznego zapotrzebowania, tak samo jak było to w przypadku Hellasów :D Ale dopisuję do listy, postaram się wydolić kolejne postulaty :)
By tubaakada
#1871300
Dzięki za Ouzo (!). Idę zatem radośnie rozrobić (niemałe) jego zapasy…

Tak podpowiem, że spróbuj może wziąć część smaków - te mniej pewne ze względu na realne zapotrzebowanie - na próbki tylko oraz na stronie z próbką zamieść prośbę o przesłanie krótkiej informacji (lub krótką ankietę typu online) o tym czy smak pasuje, czy zamówiłby ktoś buteleczkę lub jak często… Wydaje się, że popyt na aromaty warunkuje podaż pozostałych składowych mieszanek. Jest to zupełnie różna sytuacja od tej spotykanej przy koncentratach. Może warto otworzyć i moderować wątek o przepisach z aromatów, które będziesz miał w ofercie.

Ciekawym - niewymienionym tu nigdzie - smakiem AL jest ananas. Jest to wersja ananasa typu „z puszki”, świetnie łączy się z lemoniadą w gęstych (70VG) mieszankach, jako baza pod inny - zależny od dnia lub pory dnia - owoc.

:beer:
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1871475
Też jest to rozsądne rozwiązanie :) Ogólnie fajnie byłoby wymęczyć ogólnie od Atmosa jakieś testowe, gdyż wtedy bym porozlewał i dorzucał do zamówień, może by się coś nowego znalazło, co każdy omijał? Napiszę do nich przy okazji zamówienia, bo u nich obowiązują "minimale" więc nie można sobie frywolnie brać po 2 sztuki każdego i do widzenia :lol:

PS. J-Well się do mnie odezwał, kiedyś dawno temu już z nimi gadałem (uff ale to jeszcze w czasach przed vapelabem). Możliwe, że co podeślą to jak najbardziej porozlewam na rozdawnictwo, tylko oby nie było to tylko ich rzucanie słów na wiatr :twisted:
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1871616
@Peter72 Postaram się tym rzutem i Turkisha wziąć, ale już powoli nie obiecuję... Ale ze spokojem! Myślę, że to nie będzie pierwsza i ostatnia tura Atmosów tak więc ręka na pulsie :)
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1872110
Powoli zaczyna mnie przerażać lista :) Postaram się ją wypełnić jak prawdziwy stachanowiec na 120%, ale może być i tak, że drugim rzutem dojdą.
PS. Ktoś potrzebuje mój nadzór nad bankiem? Oferta lepsza bo tylko za 20 mln 8) Starczy na wszystko przynajmniej :lol:
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1872111
Może skup się na pierwszy rzut nad najbardziej wyczekiwanymi smakami, na eksperymenty przyjdzie czas później, na spokojnie. Pewnie fundusze nie są nieograniczone i lepiej najpierw wziąć pewniaki (za to w większej ilości) niż "zmóżdżać się nad pojedyńczymi smakami. W E-dymie było bardzo wyraźnie widać co pierwsze zniknęło z oferty. No chyba, że masz kasy jak lodu :wink:
Proszę nie odbieraj mojego postu jako pouczanie, czy coś w tym stylu, po prostu głos w dyskusji.
To ja podpowiem, bo może nie śledziłeś oferty E-dymu - pierwszy zniknął Tea Lemon :lol: Zaraz potem bodajże Camila.
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1872497
@oleszczakmarcinBubu - tak się domyślałem :) postaram się sciągnąć tym rzutem, jak nie tym to następnym, więc bez obaw. Ogólnie w przyszłym tygodniu zamawiam i ostateczną listę podeślę tutaj, mam nadzieję, że uda się wszystko zdobyć :)

@Nałóg Totalny - raczej nie kibicowałem, co pierwsze zejdzie :) kiedyś myślałem, że ta oferta nigdy się nie skończy, ale widać, że jednak nie ma rzeczy nieskończonych... ale właśnie na tej zasadzie postaram się skombinować całość. Jeszcze tylko nerkę na olx wystawię i można zamawiać :lol:
By portator
#1872508
Witam. Z uwagą przeczytałem całą dyskusję i wychodzi na to, że tylko ja jestem miłośnikiem aromatu HABANA. Używam go od kilku lat i jestem bardzo zainteresowany, dlatego proszę mieć ten aromat na uwadze. Pozdrawiam
Moje namiary:
530687688
aw-1952Qhotmail.com
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1872813
@portator Zapiszę sobie ale proszę brać pod uwagę, że może być dopiero na drugi rzut :) Ale nie na zasadzie, że drugi rzut będzie na wiosnę, ale po prostu jak będzie spora potrzeba to jeszcze na grudzień a jak będzie w miarę spokojnie to na styczeń :)
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1872856
@Dzwonu O wróciłeś z frontu walki o aromaty na rzepaku :) Apacz jest, tylko dopisany został poniżej listy z poprzedniej strony 8)

@portator Ok, w razie czego gdyby nie wyszło to styczeń!


PS. Chyba czas zamknąć listę, jutro lub środa zamawiam :)
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1875359
aniam69 pisze:Właśnie dostałam powiadomienie, że Atmos-ki są już dostępne.
Dziękuję ślicznie :-)

To ja ci dziękuję ślicznie kolego za powiadomienie :beer: :beer: :beer:
Wziąłem ostatnie 6 Tea Lemonów :evil: A miało być tak pięknie. Mówiłem, brać beczkę :lol: a reszta smaków tyle o ile. Przepraszam za troszkę sarkastyczny ton.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1875363
aniam69 pisze:Zaznacz sobie w sklepie powiadomienie o dostępności i będzie git :wink:

Znam taką opcję oczywiście, ale rzadko korzystam. Dlaczego? Zaznaczałem milion razy na FT i kilkunastokrotnie na 3FV i co ? Nigdy nie dostałem z FT, a tylko 2 razy z 3FV. Ale skoro tu działa, to będę stosował, dzięki za radę. Mało brakło a przeszedł by mi mój ulubiony Tea Lemon koło nosa. Ale bym klął :mrgreen:
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1875429
No cóż, sam się zdziwiłem, że dzisiaj nagle się pojawił Atmos, bo wg trackingu miał być na środę... No cóż :) W tym roku już nie, ale postaram się tak pokombinować, żeby na początku stycznia było :D
Z tego co wiem, mam dodać arbuz i cynamon, o którym zapomniałem poprzednio i mi się pomylił z camelem przy zamówienu :lol:
Ktoś? Coś? :)
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1876917
@Niuniek5 Ech niestety zamówienie na Nowy Rok jest już zaklepane u Atmos Laba, niestety nie da się już nic zmienić (mają system, który po jednokrotnym zatwierdzeniu całkowicie blokuje opcję domawiania i nawet przez mejla nic nie zdziałam, gdybym chciał coś dodać), ale bez obaw, 3 tura na pewno go nam przyniesie :)
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.