EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Bartolomeo
#1863470
Dzisiaj w pewnym momencie vapowania, zaczęła mi wyskakiwać tylko wersja mojego softu. Nie mam jak go włączyć, jest ktoś kto powiedziałby co mam zrobić żeby zaczął przynajmniej w jakiś sposób funkcjonowac? Próbowałem go podsuszyć bo widziałem że dostało się do niego trochę liquidu (to było po tym błędzie)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By mister67
#1863563
Ewidentnie masz zwarcie (cały czas włączony) przyciska fire, liquid skleił membranę w mikrowłączniku. Miałem IPV D4 i z tego co pamiętam przy wyjętym akumulatorze po wciśnięciu i trzymaniu fire jak wkładałem akumulator do boxa pojawiała się właśnie wersja softu. Rozebrać, izopropanol + pędzelek, dokładnie umyć (przepłukać) przycisk, jeszcze dokładniej wysuszyć i używać dalej :)
By Bartolomeo
#1863565
Mam ten izopropanol dać do przycisku?
mister67 pisze:Ewidentnie masz zwarcie (cały czas włączony) przyciska fire, liquid skleił membranę w mikrowłączniku. Miałem IPV D4 i z tego co pamiętam przy wyjętym akumulatorze po wciśnięciu i trzymaniu fire jak wkładałem akumulator do boxa pojawiała się właśnie wersja softu. Rozebrać, izopropanol + pędzelek, dokładnie umyć (przepłukać) przycisk, jeszcze dokładniej wysuszyć i używać dalej :)


Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By mister67
#1863567
Przycisk masz na wierzchu, pod nim jest mikrowłącznik. Boxa musisz rozłożyć, poszukać na wysokości przycisku fire na płytce mikrowłącznik, będzie wyglądał jak któryś z tych https://www.google.com/search?q=mikrow% ... 12&bih=581. Izopropanol albo czysty spirytus, dokładnie myjesz a nawet wpuszczasz do środka aby rozpuścić liqud, mikrowłącznik musi wyraźnie klikać (słychać i czuć pod palcem). Korzystając z okazji możesz podobnie zrobić z pozostałymi, też mógł się tam dostać liquid. Robisz to dokładnie i bez pośpiechu, porządnie suszysz, suszarka użyta rozważnie na pewno nie zaszkodzi. Jak wszystkie mikrowłączniki będą poprawnie "klikać" składasz do kupy i gotowe.
By Bartolomeo
#1863582
Ostatnie pytanie, czym to mogę wpuścić ?
mister67 pisze:Przycisk masz na wierzchu, pod nim jest mikrowłącznik. Boxa musisz rozłożyć, poszukać na wysokości przycisku fire na płytce mikrowłącznik, będzie wyglądał jak któryś z tych https://www.google.com/search?q=mikrow% ... 12&bih=581. Izopropanol albo czysty spirytus, dokładnie myjesz a nawet wpuszczasz do środka aby rozpuścić liqud, mikrowłącznik musi wyraźnie klikać (słychać i czuć pod palcem). Korzystając z okazji możesz podobnie zrobić z pozostałymi, też mógł się tam dostać liquid. Robisz to dokładnie i bez pośpiechu, porządnie suszysz, suszarka użyta rozważnie na pewno nie zaszkodzi. Jak wszystkie mikrowłączniki będą poprawnie "klikać" składasz do kupy i gotowe.


Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
By Bartolomeo
#1863583
Bartolomeo pisze:Ostatnie pytanie, czym to mogę wpuścić ?
mister67 pisze:Przycisk masz na wierzchu, pod nim jest mikrowłącznik. Boxa musisz rozłożyć, poszukać na wysokości przycisku fire na płytce mikrowłącznik, będzie wyglądał jak któryś z tych https://www.google.com/search?q=mikrow% ... 12&bih=581. Izopropanol albo czysty spirytus, dokładnie myjesz a nawet wpuszczasz do środka aby rozpuścić liqud, mikrowłącznik musi wyraźnie klikać (słychać i czuć pod palcem). Korzystając z okazji możesz podobnie zrobić z pozostałymi, też mógł się tam dostać liquid. Robisz to dokładnie i bez pośpiechu, porządnie suszysz, suszarka użyta rozważnie na pewno nie zaszkodzi. Jak wszystkie mikrowłączniki będą poprawnie "klikać" składasz do kupy i gotowe.


Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Wpuścić tzn do środka przycisku?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
By Krasnal45
#1863584
Strzykawką do przycisku, a całą płytkę wypędzelkować. Nie żałuj tego izopropanolu, nic sie nie stanie. Uważaj tylko na wyświetlacz żeby go nie zalać.

P.S. Po jaką cholerę za każdym razem wstawiasz cytaty?
By Bartolomeo
#1863673
Sorki nowy na forum jestem :/
Próbowałem tym alkoholem co tam pisaliście i nic z tego nie wyszlo

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By bulit73
#1863676
Bartolomeo pisze:Próbowałem tym alkoholem co tam pisaliście i nic z tego nie wyszlo

Wychodzi na to, że microswitch do wymiany.
By Bartolomeo
#1863699
Albo spytam inaczej bo może coś źle robię, jak się mam dostać do microswitcha?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
By Krasnal45
#1863703
To ja też inaczej zapytam. Zastosowałeś się do tej rady?
mister67 pisze:Przycisk masz na wierzchu, pod nim jest mikrowłącznik. Boxa musisz rozłożyć, poszukać na wysokości przycisku fire na płytce mikrowłącznik, będzie wyglądał jak któryś z tych https://www.google.com/search?q=mikrow% ... 12&bih=581
By Bartolomeo
#1863704
Jestem przy tym momencie wyczyściłem to i nie wiem czy mam się dostać jeszcze głębiej. Jak tak to jak?Obrazek

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
By Krasnal45
#1863706
Obrazek
Zaznaczony element przelej spirytusem pod ciśnieniem strzykawką z igłą. Wysusz i sprawdź działanie. Jeżeli nie pomoże, trzeba go wymienić.
By Bartolomeo
#1863717
Niestety nic nie pomogło daje to do kolegi elektronika żeby wymienił przycisk


Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.