EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By szmidt.piotr
#1859484
Dzien dobry wszystkim forumowiczom. Czytam formu od jakiegos czasu, ale nie maialem okazji specjalnie zabrac glosu do tej pory, wiec teraz chcialbym oficjalnie sie przywita :)

Od praiwe 16 lat pale papierosy - zwane przez wiekszosc z was analogami. Oczywiscie z przerwami - dluzszymi, lub krótszymi. Glownie ze wzgledu na stres, prace, ale tez dla przyjemnosci... kawa + fajek z rana - i od razu dzien byl lepszy. Moj organizm domaga sie nikotyny, wiec tutaj nie bede nawet udawal ze nalogu nie ma. Przez ostatnie kilka lat palilem ok. paczki dziennie. Czesto z nudow niestety. Ostatnio ilosc spalanych analogow wzrosla ponad paczke i do glowy przyszlo mi przerzucenie sie na epapierosa. Wiedza zerowa, ale popytalem znajomego, ktory pali.

Kilka lat temu maialem juz mala stycznac z e papierosami - mysle ze moglo to byc 6-7 lat temu - ale byl to krotki i malo owocny okres, gdy takie rzeczy kupowalo sie za duze pieniadze i w niskiej jakosci, a satysfackji bylo niewiele (porównując do tego co mamy dzisiaj).

Stalo sie. Pierwsza rzecza w asirtymencie stal sie prosty zestaw Smok Priv V8. Nie wiedzialem czy mi vapowanie podpasuje wiec nie chcialem brnqc w super koszta, z drugiej strony nie chcialem tez kupowac gowna zeby sie nie zrazic na samym poczatku.

Bummm!!! Od kupna (3 tygodnie temu) nie wzialem do ust ani jednego papierosa! Zadziwiajace bylo to ze po kilku dniach zaczal wracac mi wech. Miejmy nadzieje ze przyjdzie pora i na smak :)

Po 2 tygodniach wymienilem grzalke na nowa, dostarczona w zestawie. To byl moment intensywnej doktoryzacji w temacie. Przekrojowo - od sprzetu, przez liquidy, bazy, etc. Czytalem ogladalem - chlonolem wiedze.

W pewnym momencie stwierdzilem ze skoro „hobby” ma odciagnac mnie od palenia to niech troche bardziej zaangazuje mnie to. Zwlaszcza jesli zlaozymy ze nie mam dwóch lewych rak i nie lubie bez sensu wydawac pieniedzy jesli cos koge zrobic sam.

Ten smok troche sie znudzil i wlurzala koniecznosc ladowania go w ciagu dnia. Postanowilem wiec zakupic moda. Wybor padl lokalnie (jestem troche w goracej wodzie kompany ;)) wiec na wysepkowym stoisku wydarlem od sprzedawcy OBS Bat Mod’a. Po kilku dniach zakupilem nowy atomizer Ammit Dual i zestaw Claptonow od VV.

W miedzy czasie zaczalem sie interesowac mieszaniem - bardziej ze wzgledu na koszty i fun z testowania niz z powodu cen (choc te niskie tez nie sa).

Po przejsciu z analoga pale liquidy o mocy 6mg/ml w ilosci okolo 6-8 ml/dzien. Z tego co mi sie wydaje po rozmowah ze znajomymi ktorzy wapuja, to calkiem niezly efekt spadku nikotyny. Zakupilem wiec baze 50/50 18mg/ml z A-Sense za 87zl/1000ml do tego gliceyne i glikol oraz kilka ich aromatow.


Pierwsze efekty mieszania zaczynam wlasnie probowac. Tutaj moja z natury nieposkromiona niecierpliwosc niestety musiala zostac ujarzmiona bo sam na wlasnej skorze odczowam efekty „starzenia” sie liquidu i zbawienny wplyw na jego smak. Wiem tez juz ktore smaki mi odpowiadaja bardziej ktore mniej.

Od wczoraj stalem sie rowniez posiadaczem RDA Druga, ktora wbrew przypuszczeniom bardzo sobie chwale. Przesiadajac sie na to RDA bardziej liczylem na wycianiecie wiekszej ilosci smaku niz chmurke, chociaz i ta nie zawiodla o dziwo.

Mysle ze przyszlosciowo forum nadal bedzie sluzyc mi jako kopalnia wiedzy. Stad licze tez na przychylnosc starszych kolegow i ich doswiadczenie.

Korzystajac z okazji chcialem zapytac o kulka drobnych kwestii:

- jak moc (W) ma wplyw na temperature. Czy max temp dla materialu jest stala, a moc tylko wplywa na szybkosc osiagania tej temperatury? Jak to wplywa na smak. Mam w swoim modzie tryb TC ale nie mam chwilowo materiału na grzałki odpowiedniego.

Z doswiadczen zauwazylem ze moge wapowac zarowno przy 35W (dual, clapton 0,4 Ohm), jak o na 70W. Przy mniejszej mocy musze podgrzewac wczesniej zeby to mialo rece i nogi, przy wiekszej biore krotkie „buszki” i tez jest ok. Jaki jest polecany system, jak do tego tematu podjesc.


- Czy baza 70PG / 30VG jest dobra do smaku.

Używam kalkulatora ze steam engine do mieszania (wagowo). Czasem drapie, ale jeszcze nie wiem czy to kwestia konkretnego koncentratu, jego stezenia czy wlasnie podstawy bazy. Zrobilem eksperymentalnie baze 65/35 PG/VG bo boje sie za duzej gestosci przy 50/50 - ammit dual z wata od kendo sobie nie radzi z tym.

Jakies wskazowki ogolne, mile widziane.

Poniżej mój setup dla Druga RDA z krecona po raz pierwszy przez siebie grzałka (fused Clapton)
ObrazekObrazek





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Vause
#1859500
Tak, baza z 70% zawartością PG ma duży wpływ na smak, ponieważ aromaty zawierają zazwyczaj tylko jego w składzie, a nie glicerynę. Od dawien dawna nie jest tajemnicą to, że im więcej glikolu w składzie, tym smak liquidu jest lepszy. Gliceryna odpowiedzialna jest za chmurę, ale spłaszcza smak.
Przy dual coilu potrzebujesz więcej mocy, żeby tyle drutu się rozgrzało. Osobiście przy setupach dual preferuję szybkie rozgrzanie, bo jest to wygodniejsze.
Jeśli posiadasz Ammita, to koniecznie wypróbuj setup single coil bez używania zaślepki, nie pożałujesz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By BezimiennyII
#1859509
Vause pisze:Tak, baza z 70% zawartością PG ma duży wpływ na smak, ponieważ aromaty zawierają zazwyczaj tylko jego w składzie, a nie glicerynę. Od dawien dawna nie jest tajemnicą to, że im więcej glikolu w składzie, tym smak liquidu jest lepszy. Gliceryna odpowiedzialna jest za chmurę, ale spłaszcza smak.


To jest subiektywna opinia. Ja osobiście preferuję przewagę gliceryny, według mnie wyciąga smak mięt/mentholi a w owocówkach dodaje takiego cukierkowego smaku.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1859539
szmidt.piotr pisze:Jakies wskazowki ogolne, mile widziane.

Pierwsza i zasadnicza. Kupując na wyspach, przeważnie dość mocno przepłacasz za sprzęt. Poza tym właścicielem ESW, jest Britisch Tabacco :evil: To im możemy podziękować za Ustawę a co za tym idzie, za wszystkie ograniczenia, które teraz mamy

szmidt.piotr pisze:Używam kalkulatora ze steam engine do mieszania (wagowo).

Jest tam też kalkulator do grzałek. Bez problemu dobierzesz odpowiednią moc do danej grzałki. Zwróć uwagę na parametr "Heat flux". Dobrze jest gdy jego wartość nie przekracza 200.
Awatar użytkownika
By szmidt.piotr
#1859558
bulit73 pisze:Jest tam też kalkulator do grzałek. Bez problemu dobierzesz odpowiednią moc do danej grzałki. Zwróć uwagę na parametr "Heat flux". Dobrze jest gdy jego wartość nie przekracza 200.


Tak widzialem, ale jeszcze w tej materii bladze po omacku. Dzieki za rade i przysiade do tego tematu mocniej w takim razie :)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By bulit73
#1859562
szmidt.piotr pisze:Tak widzialem, ale jeszcze w tej materii bladze po omacku. Dzieki za rade i przysiade do tego tematu mocniej w takim razie :)

Ty wypełniasz tylko jedna część. Tą po lewej stronie. W ramce po prawej stronie, dostajesz gotowe informacje.
Pod ramką, ustawiając "Heat flux", otrzymasz moc, którą należy ustawić na zasilaniu. Podczas wapowania możesz ją trochę skorygować, w jedną lub w drugą stronę.

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.