EPF
Dyskusje o poszczególnych modelach atomizerów, aktualności i nowości.
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1855163
Cześć,
Z obiegu wypadłem koło 2014 (jeśli chodzi o rozeznanie w sprzęcie) i później oglądałem tylko to, co sklepy stacjonarne mają na stanie.
W 2018 nie umiem się trochę odnaleźć, więc proszę o pomoc.
Na półce leży Cubis (nie mam zastrzeżeń, ale obecnie jest w opłakanym stanie), na boxie jest Nautilus 2 (parzy paszczę, pojemność zbiornika to porażka, podobnie jak tankowanie, minęły 4 dni i mam go dość).
Do rzeczy:
Preferuję coś pojemniejszego (optymalnie 3,5ml, poniżej 3 raczej nie rozważam).
Względnie tanie grzałki (do ok. 12 zł), oraz możliwość dostania gotowych.
Relatywnie chłodna chmura.

Wapuję mniej-więcej od 6 lat, ale dalej boję się kręcić grzałek, nawet nie wiem jak to wygląda od zaplecza, ale może dam się przekonać.
Nie proponujcie, ale wyłóżcie mi jak krowie na rowie: co, jak i dlaczego.

Proszę i pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
By dynamoix
#1855164
Z gotowymi grzałkami to chyba pozostaje Ci nautilus 2 . Może jednak skusisz się na robienie grzałek ? Najzwyklejsze ok 1 Ohm z odstępami z drutu 0.4 to 2 minuty roboty a smak super :) Jest tyle świetnych parowników MTL obecnie .
Awatar użytkownika
By bulit73
#1855166
Cinmar pisze:Wapuję mniej-więcej od 6 lat, ale dalej boję się kręcić grzałek, nawet nie wiem jak to wygląda od zaplecza, ale może dam się przekonać.
Nie proponujcie, ale wyłóżcie mi jak krowie na rowie: co, jak i dlaczego.


Przeczytaj ten temat i sam zdecyduj: topic96392.html :wink:
Na gotowe grzałki nie masz za dużego wyboru, natomiast na własne jest z czego.
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1855172
dynamoix pisze:Z gotowymi grzałkami to chyba pozostaje Ci nautilus 2 . Może jednak skusisz się na robienie grzałek ? Najzwyklejsze ok 1 Ohm z odstępami z drutu 0.4 to 2 minuty roboty a smak super :) Jest tyle świetnych parowników MTL obecnie .

Jeśli Nautilus 2 jest jedną z niewielu opcji, to temat niestety nie podlega dalszej dyskusji. :D

bulit73 pisze:Przeczytaj ten temat i sam zdecyduj: topic96392.html :wink:
Na gotowe grzałki nie masz za dużego wyboru, natomiast na własne jest z czego.

Przeczytałem, nie trzeba mnie długo przekonywać :D
Teraz została kwestia wyboru parownika (zasilaniem póki co jest Vaptio Wall Crawler 80W).


Z którymi modelami warto się zapoznać? Jeśli trzeba, to ściągnę, aczkolwiek lepiej zawsze kupić lokalnie/zamówić w kraju.
Naturalnie chętnie zobaczę cenę poniżej miliona cebulionów :lol:
Awatar użytkownika
By bulit73
#1855174
Cinmar pisze:Z którymi modelami warto się zapoznać?

Poczytaj o KayfunV5, Skyline rta, Hussar, Merlin rta.
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1855177
Hussar odpada, wizualnie mi nie odpowiada. Póki co: Kayfun>Merlin>Skyline
Dużo się zmieniło odkąd ostatni raz robiłem poważne zakupy, więc mam kolejne pytanie: tylko z AliEx?
Awatar użytkownika
By dynamoix
#1855180
Kayfun 5 to słaby MTL , hussar bez adaptera tak samo . Z prawdziwych MTL cieszących się duża popularnością Siren 2 , Berserker , Kayfun Prime , Hastur ,
Awatar użytkownika
By bulit73
#1855193
Cinmar pisze:Dla odmiany wrócę do tematu :D

Czym różni się RDA od RTA?


Tu znajdziesz odpowiedź: page/leksykon
By Tutejszy
#1855194
Z prawdziwych MTL świetny jest też Doggystyle MTL. Doskonały smak i wcale nie cieknie. Jeden z najlepszych parowników MTL jakie znam a znam prawie wszystkie.
Awatar użytkownika
By e-Jacek
#1855220
Tutejszy pisze:Z prawdziwych MTL świetny jest też Doggystyle MTL. Doskonały smak i wcale nie cieknie. Jeden z najlepszych parowników MTL jakie znam a znam prawie wszystkie.

"Pies" to parownik przy swojej prostocie i cenie(10$) wprost doskonały w połączeniu z pico idealny na wyjścia,mało "pije" liquidu i zajefajnie oddaje smak .Długo używałem K4 ale Doggy oddawaniem smaku, prostą konstrukcją,bezproblemową wygrywa w cuglach .Na ECF jest wątek do poczytania *CZAJNICZEK*
Obrazek
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1855239
Pico w sumie też gdzieś mam, chwalę sobie :D
Mam już całkiem niezłą listę ciekawych modeli, więc dziękuję wszystkim za wskazówki.
Myślę, że można zamknąć.
Awatar użytkownika
By pHarel2403
#1856289
dynamoix pisze:Kayfun 5 to słaby MTL... Z prawdziwych MTL cieszących się duża popularnością .. Kayfun Prime ...


Przecież to prawie te same parowniki, ale żeby aż taka różnica była?
Awatar użytkownika
By nester
#1856313
prawie takie same to one są tylko z wyglądu zewnętrznego. Baza jest wielkości bazy kayfuna v3 mini. Prime to typowy MTL
Awatar użytkownika
By pHarel2403
#1856351
Z bazą masz rację, jest mniejsza niż w k5. W takim razie do kolekcji zawita kolejny kayfun :)
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.