EPF
Nie wiesz jaki model e-papierosa wybrać, który atomizer będzie pasował do danego zasilania? Zapytaj.
Regulamin forum: Przypominamy, że zgodnie z ustawą o ochronie zdrowia (...) zakazane jest publiczne zachęcanie do nabywania lub używania papierosów elektronicznych lub pojemników zapasowych. Jednakże nikt nie zabrania dzielenia się prywatnymi, subiektywnymi opiniami na temat produktów.
By Mizeria
Witam. Jako że jestem nowa i w potrzebie a jeśli taki temat istnieje proszę o wybaczenie.
Po 17 latach palenia w tym 10-ciu po półtora paczki dziennie ( z przerwą w czasie ciąży ), złym samopoczuciu i ogólnym smrodzie kończę z tym. Jestem zdesperowana ze względu na przeprowadzkę do kawalerki z 3 letnim dzieckiem bez możliwości wyjścia na balkon, siebie truć mogę dziecka nie mam zamiaru. Nie zajarałam analoga od 2 tygodni, jadę na zwykłym Vilt Kit, liquidy 12 mg schodzi mi 2 ml dziennie, myślalam że będzie gorzej znaczy więcej. Nie mam nic do tego e-fajka naprawdę dobrałam sobie olejki i jest ok. I tak sobie pomyślałam że jeśli wytrzymałam te 2 tygodnie to może nie ze względu na brak możliwości kopcenia analoga w domu, po prostu rzucę to cholerstwo i przejdę totalnie na E. I tu jest niedosyt z tym co teraz za te marne grosze mam. Chciałabym coś do 200zł, coś prostego typu wlewasz i palisz. Mam na oku kilka "całkiem" fajnych opcji ale czytając to wszystko nie wiem czy nadaje się do palenia " dopaszczowego", od razu zaznaczam że nie mam zamiaru inhalować się inaczej. Podam od góry do dołu na czym najbardziej a na czym najmniej mi zależy:
- IJUST3 Starter Kit
- IJUST Nexgen
-IJUST S
- SMOK VAPE PEN PLUS
Proszę o poradę bo ja całkiem zielona " blondynka " czy któryś z nich będzie się nadawał.
Awatar użytkownika
By Krasnal45
Żaden z nich.
Istick Pico + Melo III z grzałkami 1.5oma. To na początek.
Nie używaj żadnych olejków ani soczków. To są liquidy, ewentualnie płyny.
Nie pal, bo tam się nic nie pali. Chmurz/wapuj.
Czytaj forum.
Awatar użytkownika
By bulit73
Krasnal45 pisze:Istick Pico + Melo III z grzałkami 1.5oma. To na początek.

Pasują również grzałki 1,8oma od Tritona.
By Mizeria
Krasnal45 pisze:Żaden z nich.
Istick Pico + Melo III z grzałkami 1.5oma. To na początek.
Nie używaj żadnych olejków ani soczków. To są liquidy, ewentualnie płyny.
Nie pal, bo tam się nic nie pali. Chmurz/wapuj.
Czytaj forum.

Dziękuję za szybką odpowiedz, zapiszę co polecasz i sprawdzę. Aczkolwiek jako stary wyjadacz nie na miejscu jest takie wymądrzanie się, to nie więzienie w którym się grypsuje. Znam słowa płyny, liquidy, wapowanie czy chmurzenie. Nie jestem zainteresowana póki co "slangiem" a czymś co zadowoli moją duszę i ciało co by nie sięgnąć po śmierdziele. Nie pamięta wół jak cielęciem był. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By PucH2
Z liścia mu, za wymądrzanie się. Niech sam pali te olejki dziad leśny jeden.
By Mizeria
PucH2 pisze:Z liścia mu, za wymądrzanie się. Niech sam pali te olejki dziad leśny jeden.

Gdyby siedział w tym momencie przy mnie... kto wie.
Pierwszy raz od 17 lat chcę rzucić substancje smoliste, nikotynę póki co muszę walić, I tak chodzę po ścianach. W ciąży całe szczęście nie mogłam stać nawet obok osoby palącej, moje dziecko wiedziało co złe. Ogólnie rzucenie analogów.... zle się to wszystko na mnie odbija, mój organizm strasznie na to wszystko reaguje: Boli mnie głowa, kaszel mokry mam aż do końca Rosji a ona się nie kończy, syfy wyskakują mi w miejscach o których nawet bym nie pomyślała, bezsenność, o sraczce nie wspomnę, a to tylko dwa tygodnie.
Wali mnie gadanie czy się pali, wapuje, ciumka czy nawet smoczy.
Szkoda moich opcji z IJUST-em, szkoda też SMOK-a. Widzę że to tylko chmurząca zabawka, nie coś co może być zabawką dla uzależnionych palaczy. Prosto w płuco to się daję zielsko, może o to chodzi w tej zabawie.
Widzę te wszystkie gimbazy pod moim blokiem z chmurami do nieba, a gęby im się cieszą jak mi gdy dostałam 20 lat temu pegasusa.
Teraz to już nawet trzeba mieć slang jak się elektrykę trzyma w paszczy.
Zosatnę przy moim Vilt-cie i moich liquidach. W boga nie wierzę więc niech się dzieje Vilta wola.

Era Istrefi - Bonbon
Awatar użytkownika
By Krasnal45
Cóż, jesteśmy tu od tego, przynajmniej niektórzy z nas, żeby pomagać takim jak Ty, ale widać, że odstawienie analogów faktycznie nieźle Ci zamieszało. Do tego stopnia, że sama sobie nie chcesz pomóc. Wolna więc droga i powodzenia....

P.S. Slangiem, do tego gimbazjalnym, są właśnie zwroty których Ty używasz, a których Ci "starzy wyjadacze", jak ich nazywasz, w większości tu nie tolerują...
By BarBastek
Mizeria pisze:
PucH2 pisze:Z liścia mu, za wymądrzanie się. Niech sam pali te olejki dziad leśny jeden.

Pierwszy raz od 17 lat chcę rzucić substancje smoliste, nikotynę póki co muszę walić, I tak chodzę po ścianach. W ciąży całe szczęście nie mogłam stać nawet obok osoby palącej, moje dziecko wiedziało co złe. Ogólnie rzucenie analogów.... zle się to wszystko na mnie odbija, mój organizm strasznie na to wszystko reaguje: Boli mnie głowa, kaszel mokry mam aż do końca Rosji a ona się nie kończy, syfy wyskakują mi w miejscach o których nawet bym nie pomyślała, bezsenność, o sraczce nie wspomnę, a to tylko dwa tygodnie.
Szkoda moich opcji z IJUST-em, szkoda też SMOK-a. Widzę że to tylko chmurząca zabawka, nie coś co może być zabawką dla uzależnionych palaczy. Prosto w płuco to się daję zielsko, może o to chodzi w tej zabawie.
Widzę te wszystkie gimbazy pod moim blokiem z chmurami do nieba, a gęby im się cieszą jak mi gdy dostałam 20 lat temu pegasusa.
Zosatnę przy moim Vilt-cie i moich liquidach. W boga nie wierzę więc niech się dzieje Vilta wola.

Era Istrefi - Bonbon
Są powody, dla których staramy się pilnować nazewnictwa. Między innymi jest tworzenie historii przez powtarzanie błędnych nazw. Nie palimy tylko wapujemy, żeby podkreślić różnicę, że nie zaliczamy się do śmierdzieli i skończyliśmy z tym nałogiem. Kilka osób będzie powtarzać że pali e-papierosa, potem ktoś "medialny" podchwyci temat, zacznie się debata czy może w EIN nie są palone narkotyki, oleje eteryczne i inne marihuany. Poza tym jest to błąd, bo tam się nic nie spala :-)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By hilton1
Mizeria pisze:

Era Istrefi - Bonbon

Jeśli to ma być rurka , to pomyśl o Smok stick Prince.
By Vera
Mogę ci odpowiedzieć jako też w zasadzie nowicjuszka, choć pierwsze próby rzucenia z EIN zaczęły się osiem lat temu.Ostatecznie rzuciłam palenie po 20 latach ze zwykłym penem Innokin Endura T20, całkowicie bezproblemowy, wyłącznie dopaszczowy, mimo małej mocy daje świetny kop w gardło jak zwykły papieros.
Wady (jak dla kogo): w grę wchodzą tylko rzadkie liquidy, najlepiej o proporcjach 30/70 (gliceryna/glikol), dość słabo oddaje smak liquidu, ale mnie to nie przeszkadza (mentol czuć wystarczająco). Trzeba długo się zaciągać, z 5-6 sek., żeby był efekt. Bateria 1500 mAh (ładuję codziennie).
Zalety: komfortowy, cichutki, nic nie bulgocze, nie skwierczy, nie strzela jak choćby w ego aio, nic nie przecieka, grzałki jeszcze nie wymieniałam (ponad dwa miesiące ostrego wapowania). Świetnie zastępuje papierosa.
Wapuję 6 mg, ok. 4,5 ml dziennie, przy 12 mg kop w gardło będzie większy, ale za to trzeba wapować mniej, wydaje mi się, że ta pierwsza opcja (słabszy liquid, częstsze pufanie) na początek może być lepsza.
Nie miałam żadnych efektów ubocznych po odstawieniu fajek, z wyjątkiem bezsenności (nikotyna z EIN bardzo pobudza), ale powoli sobie z tym radzę.
Pewnie kiedyś będę chciała obniżyć moc liquidu, wtedy rozejrzę się za polecanym tu pico, ale na razie znalazłam EIN niemal idealny. (dopóki się nie zepsuje :)
Z proponowanymi przez Ciebie e-papierosami nie miałam do czynienia, ale czytałam, że bywają dość awaryjne.
Awatar użytkownika
By Timi
Mizeria pisze: (...)nikotynę póki co muszę walić, I tak chodzę po ścianach. (...) Wali mnie gadanie czy się pali, wapuje, ciumka czy nawet smoczy.

Masz jakiś problem z bezokolicznikiem słowa walenie? :oops:
Z takim podejściem, słownictwem i postawą kariery na tym forum raczej nie zrobisz. Jednak żyjemy w wolnym kraju i próbuj. Może ktoś się załapie na "odmianę czasowników".

:lol:
By michupo
Ja tylko tak nawiasem, żeby nie przeszkadzać w dyskusji o waleniu i odmianie czasowników.

Nexgen to dość fajny sprzęt w niskiej cenie - na grzałkach 1,5 Ohm myślę, że podoła wymaganiom.
By Mizeria
Nie chcę mi się cytować.
Nie jestem taką złą kobietą, złe i nie wiedzące kobiety czego chcą zobaczycie za kilka lat, gimbazialne, bezstresowe i komputerowe wychowanie wyjdzie, cieszcie się starymi rocznikami ;)
Jeśli ktoś ma problem ze słowem " walić" to jest dopiero problem.
Moja postawa? Hmmm, może nie przemyślana aczkolwiek kierowana pierwszym wpisem pod moim tematem. Krukiem nie jestem krakać nie będę. Żądanie slangu od człowieka który styka się pierwszy raz z czymś nowym jest nie na miejscu.
Dziękuję za wszystkie wartościowe odpowiedzi, Dla Very podwójnie.
Awatar użytkownika
By Kanapix
Ale my tu właśnie piętnujemy slang, a chcemy poprawne nazewnictwo. To "olejki, góry i doły" itp. są slangiem, którego staramy się tutaj unikać. Nikt na Ciebie nie naskoczył, Krasnal Ci zwrócił uwagę, grzecznie, to się oburzyłaś i strzeliłaś focha, więc się nie dziw, że odzew był taki, jaki był.
Awatar użytkownika
By Dziki@
co by nie mówić o przydatności tego forum, to bywa że jest/bywa zbyt restrykcyjne w sferze nazewnictwa właśnie.
przynajmniej mnie się tak wydaje czasem, że są momenty w których można odpuścić, a nie "egzekwować" rygorystycznie, bo jak nie to baty. :D
ps. w kwestii następnej generacji kobiałek, koleżanka ma niestety rację.
czeka nas wysyp żywych karynek, towarzyszek sebixów.
ja przyszłości w tym młodym narybku nie widzę.
no, to tyle w temacie e-papierosów. :P

PEACE!
Awatar użytkownika
By Timi
Mizeria pisze:Nie jestem taką złą kobietą, złe i nie wiedzące kobiety czego chcą zobaczycie za kilka lat, gimbazialne, bezstresowe i komputerowe wychowanie wyjdzie, cieszcie się starymi rocznikami ;)

Tylko, że to może być problem moich wnuków. A już na pewno nie tego forum.

Moja postawa? Hmmm, może nie przemyślana aczkolwiek kierowana pierwszym wpisem pod moim tematem. Krukiem nie jestem krakać nie będę. Żądanie slangu od człowieka który styka się pierwszy raz z czymś nowym jest nie na miejscu.

A to jest Twój problem, bo w stylu "git" człowieka uznałaś poprawną nomenklaturę za slang i odwrotnie.

Jednak i tak jestem pod wrażeniem, że na szczęście zrezygnowałaś z różnych form "walenia".
Tylko czy długo wytrwasz w tym celibacie?
:mrgreen:
Problem z Samsung 25R

Jako że specem nie jestem, to domysły iż to proble[…]

Atomizer RBA do Istick Pico

Cześć. Ostatnio kupiłem Isticka Pico i rozglądam s[…]

Dla odreagowania od trawnika bawimy się w typowani[…]

SMOK AL85

Witam. Sprawa jest taka, że Mod nie włącza się, […]