EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By Plażo_Proszę
#1850218
Witam!
Prawdopodobnie jest to zły dział dla tego tematu, powinien on trafić do "szybkie pytanie", ale niestety z jakiegoś powodu nie mogę tam nic napisać, więc proszę o wyrozumiałość ;).
Mam szybkie pytanie: chciałbym kupić z Chin (AliExpress) zestaw do mojej kolekcji. Zastanawiam się jednak, co się stanie jeśli zatrzymają paczkę w urzędzie celnym. Nie zamawiam baterii, moda czy atomizera. W paczce będą 3 szpulki drutu, 6 drucianych czyścików do grzałek, 20 listków waty, śrubokręt, zestaw do coilingu (coilmaker, pęseta, śrubokręt, śrubki, nożyczki), pęseta ceramiczna oraz (tu mam pewne obawy) zestaw 48 gotowych grzałek. Czy z czegoś zrezygnować, bo nielegalne, czy też kupować bez obaw bo nie przyczepią się? Czy mogą np. kazać zniszczyć/odesłać całą przesyłkę bo na jednym pudełku jest napisane, że to akcesorium do EP, czy też dzieje się tak jedynie w przypadku zakupu moda/atomizera?
Temat pewnie był już poruszany, ale uwierzcie mi, nie byłem w stanie znaleźć na to odpowiedzi w żadnym miejscu.
Z góry dzięki za odpowiedź!
Awatar użytkownika
By e-Jacek
#1850225
Plażo_Proszę pisze:Witam!
Prawdopodobnie jest to zły dział dla tego tematu, powinien on trafić do "szybkie pytanie", ale niestety z jakiegoś powodu nie mogę tam nic napisać, więc proszę o wyrozumiałość ;).
Mam szybkie pytanie: chciałbym kupić z Chin (AliExpress) zestaw do mojej kolekcji. Zastanawiam się jednak, co się stanie jeśli zatrzymają paczkę w urzędzie celnym. Nie zamawiam baterii, moda czy atomizera. W paczce będą 3 szpulki drutu, 6 drucianych czyścików do grzałek, 20 listków waty, śrubokręt, zestaw do coilingu (coilmaker, pęseta, śrubokręt, śrubki, nożyczki), pęseta ceramiczna oraz (tu mam pewne obawy) zestaw 48 gotowych grzałek. Czy z czegoś zrezygnować, bo nielegalne, czy też kupować bez obaw bo nie przyczepią się? Czy mogą np. kazać zniszczyć/odesłać całą przesyłkę bo na jednym pudełku jest napisane, że to akcesorium do EP, czy też dzieje się tak jedynie w przypadku zakupu moda/atomizera?
Temat pewnie był już poruszany, ale uwierzcie mi, nie byłem w stanie znaleźć na to odpowiedzi w żadnym miejscu.
Z góry dzięki za odpowiedź!
Na Allegro będzie szybciej i nie będziesz siedział

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
By Plażo_Proszę
#1850226
e-Jacek pisze:
Plażo_Proszę pisze:Witam!
Prawdopodobnie jest to zły dział dla tego tematu, powinien on trafić do "szybkie pytanie", ale niestety z jakiegoś powodu nie mogę tam nic napisać, więc proszę o wyrozumiałość ;).
Mam szybkie pytanie: chciałbym kupić z Chin (AliExpress) zestaw do mojej kolekcji. Zastanawiam się jednak, co się stanie jeśli zatrzymają paczkę w urzędzie celnym. Nie zamawiam baterii, moda czy atomizera. W paczce będą 3 szpulki drutu, 6 drucianych czyścików do grzałek, 20 listków waty, śrubokręt, zestaw do coilingu (coilmaker, pęseta, śrubokręt, śrubki, nożyczki), pęseta ceramiczna oraz (tu mam pewne obawy) zestaw 48 gotowych grzałek. Czy z czegoś zrezygnować, bo nielegalne, czy też kupować bez obaw bo nie przyczepią się? Czy mogą np. kazać zniszczyć/odesłać całą przesyłkę bo na jednym pudełku jest napisane, że to akcesorium do EP, czy też dzieje się tak jedynie w przypadku zakupu moda/atomizera?
Temat pewnie był już poruszany, ale uwierzcie mi, nie byłem w stanie znaleźć na to odpowiedzi w żadnym miejscu.
Z góry dzięki za odpowiedź!
Na Allegro będzie szybciej i nie będziesz siedział

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Z allegro już chyba wycofali tego typu cuda. Zresztą, jest sporo drożej. Gdyby na Ali nie było taniej, nie kwapiłbym się do niego ;).

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
By Plażo_Proszę
#1850255
berto pisze:Skoro wysyłka za friko to podziel na kilka paczek.
Tylko jest problem: przydałby się tracking przesyłki, a nie wszystkie opcje to oferują. Choć mógłbym w sumie spróbować rozdzielić te bardziej "kontrowersyjne" produkty - grzałki w jednej, coil tool w drugiej, a reszta w trzeciej paczce. Zobaczę co sprzedawca oferuje.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1850258
A Panowie czasami for nie pomylili?
Na tym przestrzegamy prawa i nie namawiamy ani nie podpuszczamy innych do jego łamania. :idea:
Wątek zamykam.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.