EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By ludik
#1841763
Witam. Od pewnego czasu jestem posiadaczem Zeusa RTA. I mam z nim mega problem próbowałem już różnych grzałek i z milion razy układałem watę. Mam drut Kanthal D 0.4 i 0.3. próbowałem Micro i innych wynalazków. Nie wiem od czego to zależy ale lq jest OK bo na Big Baby jest ok. Chumrze na małych mocach. Aktualnie grzałka z 0.3 3 mm 1.8 ohma. No o strasznie skwierczy czasami poleci kometa a dym po dwóch buchach gryzie.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Pesio
#1841765
Nie wiem jaka to mała moc, ale na grzałce 1,8oma, to chyba max 15W.
Miałem go kupić, bo mega smak i wyjątkowo duża chmura, na czym mi nie zależy, ale wydał się mega prosty w obsłudze. Proponuje Ci założyć grzałke poniżej 1om, bo z tego co piszesz to bóbr za bobrem.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
By ludik
#1841804
boqu86 pisze:Zeus to parownik pod cięższe setupy. Z tego co masz zrobiłbym skrętkę 2x0,4mm i nawinął 7 wojów na 3mm średnicy. Umiesz skrętki robić?
Hmmm. Gdzieś czytałem że jest kompletnie na odwrót i najbardziej wymyślne co tam można włożyć to Clapton. No ale wracając. Skrętki nie potrafię. No jestem na początku drogi. Ale wracając i bardziej z czystej ciekawości to co polecacie na niskie moce. Mówię to o przedziale do maksymalnie od 15 do 30-40. W

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By soniqs
#1841814
ZEUS jest przereklamowany. Trzeba się sporo napracować, żeby uzyskać jakikolwiek smak. Na reckach na YT wszyscy zachwalają, a tak nie jest. Zrobiłem chyba z 300 setupów i jedyny który jako tako smaczył to grzałka na 3,5-4 mm a nośnik przycięty na równo z "pólką", może ciut niżej. Nie tak jak na YT wszelkiej maści zachwalacze robią, że puszczają nośnik na maxa w dół.

Poszukaj na reddit postów o smaku na Zeusie, masz tam kilka dyskusji. Bogiem smaku to on nie jest.
Mimo że parownik na serio nie cieknie, to płaski smak sprawił, że poszedł do ludzi.
By berto
#1841823
Przecież Zeus to jest parownik typowo dopłucny na duże grzałki Φ3.5~4mm i duże moce a nie małe grzałeczki z cieniutkiego druciku. 15W! na zeusie? Serio? *SHOCK* Pomyliłeś kolego atomizery, dla ciebie to Kajtek będzie odpowiedni.
Awatar użytkownika
By blucas
#1841824
@soniqs, potwierdzam. Smak płaski, parownik raczej do zabawy w bardziej rozbudowane setupy i chmury niż pod smak. No ale czego się dziwić przy tak dużej komorze.
Zawsze będę obstawał przy tym że parownik pod smak musi mieć bardzo ciasną komorę (piguła smaku), a powietrze musi w 99% wpadać na grzałkę. W zeusie mamy sporo powietrza które zupełnie omija grzałkę.
Awatar użytkownika
By boqu86
#1841856
No więc skrętkę bez wkrętarki robiłem w ten sposób: https://youtu.be/ivR5k70i2NI
Turlaj długopis po udzie, będzie szybciej Możesz też wpakować dwa druty/pętlę we wkrętarkę i skręcać lekko rozciągając aż pękną z jednej strony, chociaż ja wolę nieco luźniejszy splot.

Tak jak koledzy napisali, Zeus to parownik dopłucny i taki też jest setup który wyżej proponowałem. Jako prosty smakowiec z możliwością wapowania dopaszczowego i jednocześnie dopłucnego - po wykręceniu ogranicznika, ostatnio przypadł mi do gustu Merlin RTA. Można wyrwać go za śmieszne, w porównaniu do tego co oferuje pieniądze.

Tapataj
Awatar użytkownika
By bulit73
#1841858
Gabriel pisze:Żaden RTA nie cieknie, pod warunkiem że jest dobry setup w nim zrobiony.

*GOOD*

Poczytaj o Skyline.
By ulthart
#1841862
berto pisze:Przecież Zeus to jest parownik typowo dopłucny na duże grzałki Φ3.5~4mm i duże moce a nie małe grzałeczki z cieniutkiego druciku. 15W! na zeusie? Serio? *SHOCK* Pomyliłeś kolego atomizery, dla ciebie to Kajtek będzie odpowiedni.


post1835359.html#p1835359

Grzałkę ktorą zrobil toocruel jest typowym splotem na max 35 W . Duże moce i ogromne grzałki wypalą izolator .


P.S

taki temat już był grza-ka-do-zeusa-rta-t125561.html
Awatar użytkownika
By Julia
#1841883
Wybierz drut 0.4.
Grzałka ma mieć średnicę 0.3.
Normalna z odstępami. Powinno wyjść tak 1ohm. Waty mniej niż do wszystkich innych podobnych konstrukcji i dość krótko przycięta.
Przy takim układzie wapuje na 28-30w.

Jeszcze lepszy drut 0.45 albo delikatna skrętka.
Chmura ogromna ale smak do dupy. Oczywiście jak się ma do czego porównać.
Ja go lubię za szczelność, singla i wygląd. wszystko
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1841885
Julia pisze:Wybierz drut 0.4.
Grzałka ma mieć średnicę 0.3.
Normalna z odstępami. Powinno wyjść tak 1ohm. Waty mniej niż do wszystkich innych podobnych konstrukcji i dość krótko przycięta.
Przy takim układzie wapuje na 28-30w.

Jeszcze lepszy drut 0.45 albo delikatna skrętka.
Chmura ogromna ale smak do dupy. Oczywiście jak się ma do czego porównać.
Ja go lubię za szczelność, singla i wygląd. wszystko

Średnica grzałki raczej 3 mm niż 0,3
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.