EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1841872
To właśnie jest Clapton tylko pod nazwą Fused Clapton z racji tego że ma więcej niż 1 rdzeń. Spróbuj.
Awatar użytkownika
By Pesio
#1841882
Serectiv pisze:Co myślicie właśnie o tym N80 Fused Clapton 28GA*3 + 40GA 0,4Ohm śr 0,3 mm 6 wrapów w dualu.. ? Może smaczyć lepiej niż clapton i dawać wiekszego kopa ?

Jak dla mnie fused to być może nawet i 30% więcej smaku niż na zwykłym claptonie.
Z kopem raczej nic drut nie ma wspólnego, bardziej proporcje vg/pg, albo zawartość mg, chyba że o innym kopie rozmawiamy.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
By Serectiv
#1842049
Pesio pisze:
Serectiv pisze:Co myślicie właśnie o tym N80 Fused Clapton 28GA*3 + 40GA 0,4Ohm śr 0,3 mm 6 wrapów w dualu.. ? Może smaczyć lepiej niż clapton i dawać wiekszego kopa ?

Jak dla mnie fused to być może nawet i 30% więcej smaku niż na zwykłym claptonie.
Z kopem raczej nic drut nie ma wspólnego, bardziej proporcje vg/pg, albo zawartość mg, chyba że o innym kopie rozmawiamy.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


W sensie z tym kopem chodzi, bo palę Claptony 24GA + 30GA (0.29Ohm w dualu) na 68-70W gdzie pewnie powinno sie palić gdzieś na 40-50W, ale dopiero na 70 czuje ten smaczek, i czy te właśnie fused claptony poprostu będą potrzebować dużej mocy...
Awatar użytkownika
By Pesio
#1842051
W zależności jakie je zrobisz, możesz zrobić 2*0,2 i owinąć 0,1.
Używałem kiedyś prawie takich samych i z ciekawości zrobiłem 2*0,5 i owinąłem 0,13, ale dałem o jeden zwój mniej. Suma sumarum powieszchnia grzewcza się zwiększyła o ok 20% i moc też musiałem zwiększyć, ale też może to być związane z tym że zmniejszyłem zaw. nik.
Ja zwykle wapcze na 65W i też mi na takiej mocy najlepiej smakuje.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
By Serectiv
#1842063
Pesio pisze:W zależności jakie je zrobisz, możesz zrobić 2*0,2 i owinąć 0,1.
Używałem kiedyś prawie takich samych i z ciekawości zrobiłem 2*0,5 i owinąłem 0,13, ale dałem o jeden zwój mniej. Suma sumarum powieszchnia grzewcza się zwiększyła o ok 20% i moc też musiałem zwiększyć, ale też może to być związane z tym że zmniejszyłem zaw. nik.
Ja zwykle wapcze na 65W i też mi na takiej mocy najlepiej smakuje.


Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


No rozumiem :)))
By pietrek86
#1842074
Ja najlepszy smak osiągam na skretce khantal 2x0.28 x 6 zwoi i 12 wat
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1842076
pietrek86 pisze:Ja najlepszy smak osiągam na skretce khantal 2x0.28 x 6 zwoi i 12 wat

Ale czy ten setup sprawdzi się w parowniku Blitzen RTA ? Bo do tego parownika kolega poszukuje setupu pod smak.
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1842157
Gabriel pisze:@STRUNA źle mnie zrozumiałeś. Chodzi mi o to żebyś napisał swoje typy drutów na grzałkę. Ja nie wychwalam że mój typ jest najlepszy, tylko taki jest według mnie dobry. Napisanie tylko że Clapton nie jest najlepszy, pewnie nic nie dało pomocnego koledze który założył temat. Napisz co Ty lubisz i po sprawie a nie filozofujesz. Czym więcej przykładów będzie, tym kolega będzie miał w czym wybierać i na pewno znajdzie coś dla siebie.
Kolega @Riccardo nie zgodził się z moim wyborem ale za to podał przykład drutu, który według niego jest dobry. I właśnie o to chodzi w dyskusji aby podać przykład ( czego Ty kolego @STRUNA nie uczyniłeś . ) Lubisz Harleye to napisz że Harley, a nie że ma przetestować wszystkie inne motocykle ( chyba teraz mnie zrozumiałeś ).

To raczej Ty mnie nie rozumiesz.
Napiszę tak :
W zależności na co mam chęć, jaki parownik, używam różnych grzałek.
Nieraz Claptona z Kanthala, nieraz z Ni80. Nieraz używam zwykłeś grzałki, a nieraz robię sobie skrętkę. Bywa, że używam mesha jako grzałki.
Więc dalej twierdzę, że trzeba sobie samemu wybrać, ja lubię kilka , więc jednego nie polecę.
Dlaczego mam się ograniczać do jednego rodzaju, jeśli jest tyle możliwości.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.