EPF
W TV, prasie, internecie o elektronicznych papierosach.
Awatar użytkownika
By matatiti
#1840821
Ja to tu tylko zostawię, gdyby komuś nadal wydawało się, że jakoś to będzie i przyszło do głowy ryzykować. Niby niewinna przesyłka ze słodyczami, ale strach pomysleć czym może zakończyć się taka kontrola w przypadku przesyłki z przedmiotem ustawowo zabronionym w handlu transgranicznym. Na ile to fake, na ile prawda, to faktem jest, że takie kontrole wedle naszego prawa mogą funkcjonować.
https://wiadomosci.wp.pl/babcia-wyslala-wnuczce-paczke-ze-slodyczami-na-poczcie-dobrali-sie-do-niej-inspektorzy-podatkowi-6228679582463617a?src01=6a4c8&src02=facebook_wp
By berto
#1840828
Artykuł mocno naciągany. Poza tym jakoś nie słychać za często o takich kontrolach. To chyba aż drugi znany przypadek w tym roku. Jeden z nich jest tu co chwilę przytaczany na trawniku. :roll:
Awatar użytkownika
By e-Jacek
#1840843
matatiti pisze:Ja to tu tylko zostawię, gdyby komuś nadal wydawało się, że jakoś to będzie i przyszło do głowy ryzykować. Niby niewinna przesyłka ze słodyczami, ale strach pomysleć czym może zakończyć się taka kontrola w przypadku przesyłki z przedmiotem ustawowo zabronionym w handlu transgranicznym. Na ile to fake, na ile prawda, to faktem jest, że takie kontrole wedle naszego prawa mogą funkcjonować.
https://wiadomosci.wp.pl/babcia-wyslala-wnuczce-paczke-ze-slodyczami-na-poczcie-dobrali-sie-do-niej-inspektorzy-podatkowi-6228679582463617a?src01=6a4c8&src02=facebook_wp
Jeśli kupię atomizer od znajomego to wysyłka pocztą odpada?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Killarun
#1841000
Rozwijając artykuł, który przytoczył @matatiti , a który okazuje się niestety prawdą:

Art. 70 pkt 2 ustawy o KAS (pozycja 1947 w Dzienniku Ustaw) mówi, że przeszukanie paczki krajowej musi odbyć się przy udziale pracownika placówki pocztowej. Przy czynnościach mogą być również zgłaszający, nadawca lub odbiorca. Teraz jest otwarta kwestia co oznacza sformułowanie "mogą być" - uważam, że jeśli zawczasu urząd nie poinformuje o chęci przeprowadzenia takiej rewizji, to odbiorca lub nadawca NIE MOGĄ być, bo po prostu nie mają o takim zamiarze pojęcia. Ta wiedza może się przydać w kontekście potencjalnych skarg, gdyby ktoś, kto rewizję przeżył chciałby taką skargę złożyć.

Dodatkowo temat reguluje Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 23 lutego 2017 r. w sprawie sposobu wykonywania kontroli przesyłek pocztowych (pozycja 400 w Dzienniku Ustaw).

§ 3. pokazuje, że to rozporządzenie wycelowane zostało przede wszystkim w obrót wyrobami akcyzowymi - czyli między innymi w nas. Dodatkowo dookreśla procedurę opisaną w art. 70 ustawy o KAS.

Nie wiem jak to się stało, że to rozporządzenie przeszło jakoś bez echa, w każdym razie od marca 2017 mamy możliwość (prawie) bezkarnej rewizji dowolnej paczki. Witamy w Polsce ;)
By tomasz_p13
#1841618
trochę w temacie przytoczę przykład: jak wiemy na etykietach nadawczych należy wpisać "zawartość", miałem dwie sytuacje w dwóch różnych placówkach pocztowych w których babki po zobaczeniu "elektronika" poprosiły mnie o szczegółowy opis zawartości. Tłumaczyły to faktem, że w przypadku ubezpieczenia które jest bezpłatne do kwoty 100 zł (jeśli się mylę poprawcie mnie) ma być z nazwy podane co to jest... ciekawe co w sytuacji kiedy opis nie zgadzałby się z zawartością .... a wysyłając paczkę zagraniczną mamy kilka linijek miejsca na opisanie co i w jakiej ilości pakuje. Ostatnia paczka z kilkunastoma płytami CD do UK została przeryta, zapewne szukali jakiś nielegalnych softów czy innych wałków, a były same org. klasyki hiphopu

podsumowując w temacie, tak, będą nam ryli w paczkach bo mogą :?
By ajqju
#1842732
Niestety to prawda, przeszukują paczki. Najbardziej w Zabrzu jeśli się nie mylę. przy pierwszej kontroli jeśli nie jesteś w ewidencji mogą dać wybór czy wolisz utylizację czy zwrot do nadawcy. Utylizacja przewyższa koszt towaru ( w moim przypadku dwa atomizery i zasilanie).
Awatar użytkownika
By e-Jacek
#1842742
ajqju pisze:Niestety to prawda, przeszukują paczki. Najbardziej w Zabrzu jeśli się nie mylę. przy pierwszej kontroli jeśli nie jesteś w ewidencji mogą dać wybór czy wolisz utylizację czy zwrot do nadawcy. Utylizacja przewyższa koszt towaru ( w moim przypadku dwa atomizery i zasilanie).
Przeszukiwali, przeszukują, będą przeszukiwać bo takie mają prawo lecz zawsze ktoś będzie ryzykować i zamawiać

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By pHarel2403
#1842804
Jaki jest koszt utylizacji a odesłania do nadawcy?
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.