EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By Kessanda
#1837034
Obrazek
Witam wczoraj kupilem sobie 3 ustniki..
Na zdjeciu jak widac metalowe, smukle.
Problem polega na tym ze z kazdym po 3-4 buchach wydobywa sie liquid i cieknie.
Zmiana liquidu na gestszy nie rozwiazalo problemu.
Czy juz jestem skazany na picie?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Timi
#1837037
Ustnik, jego kształt i inne cechy nie mają żadnego wpływu ma tą przypadłość. Problem zawsze leży w setupie/grzałce.
Awatar użytkownika
By Kessanda
#1837038
Ale. Testowalem na 2 papierosach.. I na dwoch grzalka jest wadliwa? Niemozliwe..
Awatar użytkownika
By Timi
#1837040
Na zdjęciu widzę chyba driper. W takim przypadku liczy się jedynie ilość wlanego LQ w stosunku do "pojemności" watek.
Może Tobie po prostu strzela LQ?
Awatar użytkownika
By Kessanda
#1837042
Nic nie strzela, tak, zle to nazwalem chodzi mi o driper. Sprawa wyglada nastepujaco. Robie 3-4 buchy, i jakby kropelka liquidu sie wydostaje na zewnatrz, nie strzela, jedynie cieknie po sciance i ja musze to niestety wypijac. Dlatego szukam sposobu zeby lq nie wydostawal sie na zewnatrz. Prosze o ratunek.. Mam 3 ustniki, w kazdym to samo. Powiem taka ciekawostke. Posiadam rowniez ustnik dosyc szeroki, taki owalny.. I w nim nic nie cieknie. A tu, na zlosc w tych wezzszych leciutko cieknie. Prosze o pomoc
Awatar użytkownika
By erbis
#1837043
Timi pisze:Ustnik, jego kształt i inne cechy nie mają żadnego wpływu ma tą przypadłość.

Ależ oczywiście, że mają wpływ - zwłaszcza średnica wewnętrzna.
Zresztą Kessanda sam zauważył tą prawidłowość i jednocześnie rozwiązanie problemu:
Kessanda pisze:Posiadam rowniez ustnik dosyc szeroki, taki owalny.. I w nim nic nie cieknie.
Awatar użytkownika
By Kessanda
#1837044
Obrazek

Tutaj widac ta kropelke po 4 buchach.
Eh
. Czyli usntiki do wyrzucenia? :(
Awatar użytkownika
By blucas
#1837046
Moim zdaniem w grę wchodzą dwa czynniki. Średnica wewnętrzna oraz materiał (i jego grubość). Na zimnym metalowym dripku skrapla się para, a przez małą średnicę wszystko to co się w nim znajduje zostaje automatycznie zassane do ust.
Osobiście preferuję dripy ze zróżnicowaną średnicą wewnętrzną ( węższy początek i szerszy przy wylocie)
Awatar użytkownika
By Kessanda
#1837047
No to po co produkuja takie waskie ustniki.. Eh, bez sensu. Szkoda tylko 45 zl
By Krasnal45
#1837048
Przede wszystkim, to nie liquid a skropliny, a będą się tworzyć właśnie z dwóch powodów. Na dripperze zapewne "dajesz czadu" a raz, że masz wąski przelot, dwa, że to metal, więc siłą rzeczy aerozol będzie się w tych warunkach w tym wąskim, metalowym przelocie skraplał.

edit: @blucas szybszy :mrgreen:
By Krasnal45
#1837049
Kessanda pisze:No to po co produkuja takie waskie ustniki.. Eh, bez sensu. Szkoda tylko 45 zl

Do innych, "spokojnych" czajników, a nie do dripperów...
Awatar użytkownika
By blucas
#1837051
Krasnal45 pisze:
Kessanda pisze:No to po co produkuja takie waskie ustniki.. Eh, bez sensu. Szkoda tylko 45 zl

Do innych, "spokojnych" czajników, a nie do dripperów...

Dokładnie
Podciśnienie (opór) ma się tworzyć na parowniku a nie na samym dripie. Inaczej będą zasysane skropliny.

Ten drip nadaje się ale do parowników MTL
Awatar użytkownika
By Kessanda
#1837053
Uwazacie, ze parownik ijust S oraz joytech cuboid mini to szalenstwo? Tylko na takich wapuje.
Sluchajcie.. Moze sposob zaciagania ma na to tez wplyw? Co myslicie? BLUCAS, Krasnal?
By Krasnal45
#1837054
Kessanda pisze: Moze sposob zaciagania ma na to tez wplyw?

W niewielkim stopniu. Kluczowa sprawa to metal który szybko pochłania ciepło i tworzą sie skropliny. Fizyki nie da sie oszukać.
Awatar użytkownika
By blucas
#1837055
szaleństwo to to nie jest... ale i tak Drip jest źle dobrany.
Jeśli chcesz przetestować poprawność to skręć przepływ powietrza na minimum na parowniku i sytuacja powinna się delikatnie poprawić.
Awatar użytkownika
By Timi
#1837056
Trzeba było od razu napisać, że chmura Ci się skrapla. Zjawiska kondensacji - skraplania chyba nie trzeba tłumaczyć.
Jednak napisałeś, że "CIEKNIE / LEJE". Tu będę się upierał, że rodzaj ustnika nie ma żadnego przełożenia.
Awatar użytkownika
By Kessanda
#1837057
Wapuje na 40-50W, czyli tak w normalnym przedziale mocy. Oczekiwalem jedynie po prostu, po zakupie, normalnego ustnika.. Heh, moja niewiedza wyszla na jaw. No coz, czlowiek popelnia bledy, rzecz naturalna.
Awatar użytkownika
By blucas
#1837059
@Krasnal45 Każdy ma swoje normy zależne od parownika i materiału z jakiego jest grzałka (dual ss304 0,3mm = 35-45W). :P :beer:
Awatar użytkownika
By PucH2
#1837061
Fascynujący temat. Preferuje takie grubości chińskiego wuja. Jak system emerytalny padnie to umiejętność przydatna. Czym lepszą polerkę ma wewnętrzny otwór tym mniej skropliny w usta. Materiały takie jak derlin czy teflon też podobne właściwości mają, że skroplina nie przylega. Poza tym kupowałeś dripki wzrokiem nie właściwościami, a o te się nikt nie pyta. Nawet tu jak przeszukasz forum to niewiele znajdziesz, ludki se radzą tak lub inaczej ale radzą se. Gdyby ci ciekło z góry to co innego. Zaraz by odsiecz i pomoc nadeszła. :lol:
Awatar użytkownika
By Kessanda
#1837067
I niestety, z parownikiem plastikowym tez sie tak dzieje.. Czyli za bardzo nie poratujecie panowie?
Awatar użytkownika
By Timi
#1837073
Kessanda pisze:Czyli za bardzo nie poratujecie panowie?

Może choć troszkę się uda :mrgreen:
Wrzuć w Googla "drip tip radiator".
Awatar użytkownika
By blucas
#1837075
Wypróbuj prosty patent. Przed zaciągnięciem na wciśniętym fire pierw dmuchnij w drip i dopiero wciągaj. Skropliny pójdą do parownika. Minus jest taki że mogą się pojawić na AH.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X 4/64 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By dexx33
#1837088
Nie wiem dlaczego nikt jeszcze nie poradził koledze zaprzyjaźnić się z chusteczkami higienicznymi :shock:
Nie ma wapowania bez skroplin...
Polecam, działa.
Awatar użytkownika
By blucas
#1837089
Może temu że to oczywista oczywistość.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X 4/64 przy użyciu Tapatalka
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.