EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By E-Styx
#1890946
bercik1965 pisze:Podałem jaki drut użyłem do grzałki może nie wszystko ale się nie znam.

Podałeś tylko rodzaj splotu i matriał z jakiego jest wykonany. Tak jakbyś zapytał: "mam białego mercedesa, dlaczego kiepsko jeździ". Nie podałeś grubości drutów, parametrów grzałek (średnica, ilość nawojów). Rdzenie w popularnych fused claptonach zaczynają się od 24 GA, a kończą na 30 GA. Owijki podobnie, a ja z wróżbiarstwa miałem mierną ocenę.
W zamian i tak dostałeś najbardziej treściwą odpowiedź jaką można było udzielić - łącznie z rodzajem i grubością drutów. Konkretny clapton, konkretny drut pojedynczy. Ukręć z jednego z nich identyczne grzałki w porównaniu do tych, jakie masz (ilość zwojów i średnica). Jeśli będzie mało satysfakcjonująco - trzeba kombinować dalej z tymi parametrami.
By Krasnal45
#1890947
bercik1965 pisze:Problemem jest to że chciałem singla a dostałem udała i nie ma raczej możliwości żeby go wymienić

A w czym jest problem? Do Zeusa Dual RTA można założyć zarówno dwie grzałki jak i jedną.
bercik1965 pisze:Podałem jaki drut użyłem do grzałki może nie wszystko ale się nie znam

Chodzi o grubość drutów w rdzeniu i grubość owijki.
Jeżeli nie ogarniesz podstawowych pojęć, to będziemy tak sobie gaworzyć jak ślepy z głuchym.
Awatar użytkownika
By bercik1965
#1890990
dziękuję za cierpliwość i chyba zrozumiałem czego nie napisałem więc tak wracając do drutu 28ga x2 +30ga 10ft, a skręciłem na 7 zwojów średnicy 3mm i tym razem na jedną grzałkę. watę osadziłem dość ciasno i po dzisiejszych próbach wydawało się że jest OK ale nie do końca bo jak za dużo razy pociągnę to czuję bobra po chwili odpoczynku jest ok. Proszę o wyrozumiałość gdyż nazewnictwa nie ogarniam i mam z nim problem
By Maskota
#1890991
Za dużo waty i transportu nie ma

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By E-Styx
#1891001
bercik1965 pisze:wracając do drutu 28ga x2 +30ga 10ft, a skręciłem na 7 zwojów średnicy 3mm i tym razem na jedną grzałkę. watę osadziłem dość ciasno i po dzisiejszych próbach wydawało się że jest OK ale nie do końca bo jak za dużo razy pociągnę to czuję bobra po chwili odpoczynku jest ok

Druty, które podałem wcześniej (clapton i pojedynczy) stosuję przy dualu. Przy pojedynczej grzałce ten, który masz jest całkiem dobry, choć ja u siebie wolę używać 28 x 2 + 36 lub nawet 30 x 2 + 36. Na takich grzałkach 25 W jest czasem nawet za dużo i raczej ciężko na nich "zbobrzyć".

@Maskota ma rację. Zmniejsz ilość waty, aby miała jedynie niewielki opór w grzałce i rozczesz końcówki wkładane w kanały. Ja bym jeszcze spróbował zmniejszyć ilość zwojów. W swoich grzałkach robię maksymalnie 6 (częściej 5) i tyle zazwyczaj spełnia moje oczekiwania. Ale każdy ma je inne odnośnie mocy, wielkości chmury i smaku. Spróbować mozesz.
Awatar użytkownika
By bercik1965
#1891006
dziękuję. zmniejszę ilość zwojów o jeden czyli do 6 dam trochę mniej waty i dam znać. a gdyby tak dać grzałkę nie na 3mm tylko na 2,5. Końcówki rozczesałem na tyle ile wydawało mi że dobrze. Z tym, że dla jednych jest dobrze dla innych za mało. Rany jakie to skomplikowane. Ale jestem wdzięczny, że ktoś się odezwał i podpowiada, jestem wdzięczny. Liczyłem że w sklepie wiedzą co i jak, widać się myliłem. Dzisiaj już nie mam czasu żeby się zająć nową watą ale jeszcze jedno pytanie radzicie zmienić na inny drut
By Maskota
#1891009
Drut możesz zostawić, ujmij tylko troche waty. Jeśli utrafisz z jej ilością to nie będziesz się musiał nawet przykładać do jej czesania a transport będzie ok.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By E-Styx
#1891211
bercik1965 pisze:a gdyby tak dać grzałkę nie na 3mm tylko na 2,5

W tym kierunku bym nie szedł w parowniku dostosowanym zarówno do 2, jak i do 1 grzałki. Na razie nie masz wprawy, a pewnie trzeba będzie popracować nad ułożeniem nośnika, bo kanał na liquid jest tam dosyć potężny. No i może to imo wpłynąć na osłabienie smaku - przynajmniej tak wynika z moich eksperymentów.
Awatar użytkownika
By blucas
#1891239
Panowie... kupiłem sobie BMW z silnikiem 5l. Co zrobić żeby palił 3l /100km?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
By Maskota
#1891241
Jeżdzij na holu z odpalonym silnikiem

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By bercik1965
#1891295
nie zmniejszyłem grzałki i została na 7 zwojach ale zmniejszyłem ilość waty i czuć poprawę, choć że tak powiem bardziej siorbie wydając właśnie taki dźwięk. Smak spoko nie czuć bobra a to już plus. Wiem muszę się dużo jeszcze nauczyć, ale uczymy się całe życie i wyciągamy wnioski oby dobre. Dziękuję za rady i poświęcony czas :D :D :D
By Maskota
#1891298
Popracuj jeszcze nieco nad ułożeniem waty. Jeśli dałeś jej tyle że jest na pograniczu nadtransport/lanie to będzie siorbać.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By bercik1965
#1891381
KRASNAL45. Fakt jest faktem jestem dziadkiem ale Ty jesteś starszy :) :) :) Może masz większą wiedzę, ale nie stawia cię to nad innymi. Rady żadnej nie udzieliłeś ale chciałeś zaistnieć, brawo Ty. :D :D :D
Dziękuję tym, którzy przyczynili się do tego, że coś pojąłem.
By Krasnal45
#1891391
@bercik1965
Gdybym nie był od Ciebie starszy, to nie odważyłbym się Ci tego napisać, co nie zmienia faktu, że nie było w tym cienia złośliwości. Wręcz przeciwnie.
Powiadasz, że się stawiam nad innymi i zaistnieć chciałem? Cóż, masz prawo do takiej opinii. Wygrałeś, jesteś wielki a ja z TWOJEGO wątku już znikam. Brawo Ty :wink: :mrgreen:
Awatar użytkownika
By bercik1965
#1891975
Krasnal45 przepraszam ale uważałem to za złośliwość i nie miałem złych intencji tylko ostatnio mam kiepskie dni
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.