EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Niewiad00my
#1832613
Witam ostatnio nabyłem rdta boxa używanego. Wszystko działało do momentu kiedy wlałem liquid do zbiornika, przekręciłem airflowy i schowałem do plecaka. Otrzywiście trochę wyciekło więc go wytarłem i zabezpieczyłem papierem gdyż nie miałem nic innego pod ręką. Gdy chciałem go uruchomić brak reakcji. Naładowałem akusy i nic. Rozebrałem go i wyczyściłem ostrożnie. Wziąłem najpierw spirytus salicylowy a później czystą wódkę i przejechałem po płycie a następnie osuszyłem. Dalej nic się nie działo więc wziąłem suszarkę gdyż myślałem że może coś jeszcze jest mokre ale dalej nic. Włożyłem inne akusy i brak reakcji. Próbowałem oprogramowanie wgrać ale go nie wykrywa, tylko przez chwile jest odgłos podłączenia i za chwilę odłączenia.Świecą się słabo jakieś diody tylko. Sorki że musicie to czytać ale chciałem opisać wszystko dokładnie. Nie wiem co mam dalej zrobić. Może dać na grzejnik do osuszenia? Proszę o pomoc.
By Lamborghini16
#1832943
Hehe żona notorycznie uczyła pływać telefony.
Po kilku a nawet kilkunastu lekcjach pływaniu doszedłem do wprawy z reanimacja telefonu. Złota zasada po zalaniu odrazu wyciągaj baterie inaczej może powstać zwarcie i spalisz elektronikę czyli R.I.P.
Nie wiem jak zachowuje się liquid po wysuszeniu ale z woda jest tak, ze po wyschnięciu zostawia osad (kamień minerały i inne świństwa) wiec jeśli najpierw umyłeś płytkę spirytem a potem suszyłes istnieje szansa ,ze gdzies na ścieżce została taka plamka. Po osuszeniu wytrzyj jeszcze raz płytkę. Jeśli wcześniej nie zostało nic spalone powinno śmigać. Osobiście w domu mam maszynę do osuszania powietrza , po nurkowaniu przyklejam skubanca do maszyny na 30min i tak naprawdę nic więcej nie muszę robić wszystko działa jak ta lala.
By Niewiad00my
#1833012
Rozbierałem wielokrotnie żeby zobaczyć czy się coś uszkodziło lecz nic nie widać. Poszperałem trochę po internecie i okazało się że to są wadliwe sprzęty. Ekran pada tak po prostu sam z siebie i trzeba zlutować na płycie( nie wiem jak to się nazywa) i wtedy pokazuje się obraz.Zrobiłem tak lecz w moim wypadku to czasami się pokazuje czasami nie. Dostaje laga albo piszę że Ohms too low(przedtem na tych grzałkach chodziło).Pewnie się coś uszkodziło. Tylko ja się na tym nie znam i potrzebuje kogoś kto ogarnia temat.
By Niewiad00my
#1833737
Jest może ktoś kto się na tym zna żeby mógł spojrzeć na niego? I ew czy ktoś nie ma elektroniki od niego na sell?

Wysłane z mojego HUAWEI LUA-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By PucH2
#1833749
Gdyby zalana liquidem elektronika padała to już od dawna nie miałbym żadnego sprzętu. Problemem jest woda w kupnych płynach.
By Niewiad00my
#1833750
PucH2 pisze:Gdyby zalana liquidem elektronika padała to już od dawna nie miałbym żadnego sprzętu. Problemem jest woda w kupnych płynach.
Tylko w nim jest tak że się włącza chwile pokażę się na chwilę piknie coś i zgasa i koniec

Wysłane z mojego HUAWEI LUA-L21 przy użyciu Tapatalka
By Krasnal45
#1833751
Elektronice zafunduj kąpiel w izopropanolu. Tylko bez wyświetlacza. Nie wiem czy jeszcze pomoże, ale spróbować warto.
By Niewiad00my
#1833752
Krasnal45 pisze:Elektronice zafunduj kąpiel w izopropanolu. Tylko bez wyświetlacza. Nie wiem czy jeszcze pomoże, ale spróbować warto.
Tylko jak bez wyświetlacza? Nie mam sprzetu żeby go wylutować. Chyba zeby zasłonić albo okryć czymś.

Wysłane z mojego HUAWEI LUA-L21 przy użyciu Tapatalka
By Niewiad00my
#1833754
Dobra spróbuję. Da się ten środek kupić w aptece albo w jakimś normalnym sklepie czy musi być jakiś specjalny sklep z tym?

Wysłane z mojego HUAWEI LUA-L21 przy użyciu Tapatalka
By Niewiad00my
#1833755
Dobra spróbuję. Da się ten środek kupić w aptece albo w jakimś normalnym sklepie czy musi być jakiś specjalny sklep z tym?

Wysłane z mojego HUAWEI LUA-L21 przy użyciu Tapatalka
By WrrCry
#1881074
I co ogarnąłeś to jakoś? Mi się stało to samo tylko że z innym box'em... :'C
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.