EPF
Shake and Vape - płyny do zmieszania z bazą nikotynową lub bez nikotyny.
Awatar użytkownika
By Pesio
#1836356
Jak nie wiesz czy dobrze liczysz, to się nie zastanawiaj, tylko zainstaluj na fona apke vape tool i ona wszystko za Ciebie policzy.


Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By erbis
#1836361
Pesio pisze:...się nie zastanawiaj, tylko zainstaluj na fona apke vape tool i ona wszystko za Ciebie policzy.

Gorzej będzie jak prądu zabraknie.
Mnie ostatnio wyśmiali na jednej z grup, kiedy napisałem, że taka aplikacja nazywa się "tabliczka mnożenia". :mrgreen:
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1836366
Publicznie może i wyśmiali, ale ile roboty miały przeglądarki podczas równoczesnego jej wyszukiwania. :lol: :lol: :lol:
By Serectiv
#1836390
A jakbym zrobił proporcje 2x6mg i 2x0mg bazy optymalnej to jaka moc wyjdzie
Awatar użytkownika
By Pesio
#1836391
erbis pisze:
Pesio pisze:...się nie zastanawiaj, tylko zainstaluj na fona apke vape tool i ona wszystko za Ciebie policzy.

Gorzej będzie jak prądu zabraknie.
Mnie ostatnio wyśmiali na jednej z grup, kiedy napisałem, że taka aplikacja nazywa się "tabliczka mnożenia". :mrgreen:

Jak pomagam synowi zrobić zadanie z matmy, to mam wrażenie że tabliczka mnożenia powinna być przeniesiona do działu archeologia.
Ja już byłem wychowany w czasach kalkulatorów kwarcowych i zegarków z melodyjkami.
Ale, jak byłem mały, często jeździłem z rodzicami na Ukrainę i w sklepach z zabawkami widziałem jeszcze jak panie śmigały na drewnianych liczydłach.
To była sztuka.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Kanapix
#1836407
Mi się wydawało zawsze, że moje pokolenie to już jest ułomne bo technologia...
Ale to co się teraz dzieje to szok i przerażenie :D Liczydło jak liczydło, ale ciekawy jestem jaki ułamek dzisiejszej młodzieży chociaż raz widziało w życiu suwak logarytmiczny... Nie wspominam nawet o jego obsłudze... *POMOCY*
By Serectiv
#1836454
Kupiłem teraz SOUR RASPBERRY i dolałem bazy optymalnej 30 ml (6,6,0) i zobaczymy co z tego wyjdzie.
By lelek
#1836562
Dzisiaj mi przyszły 3 smaki, dolałem na razie po 20ml i zobaczymy co dalej. Ten grejfrut był dosyć mętny w porównaniu do innych, które były klarowne. Miał ktoś podobnie? A i jeszcze jedno pytanko: dolałem 20ml bazy optymalnej 60/40, ale kupiłem tylko 6 sztuk, moge ew. dolać innej bazy (w sensie z innej firmy) też 60/40 albo 70/30?
Awatar użytkownika
By bulit73
#1836564
lelek pisze:A i jeszcze jedno pytanko: dolałem 20ml bazy optymalnej 60/40, ale kupiłem tylko 6 sztuk, moge ew. dolać innej bazy (w sensie z innej firmy) też 60/40 albo 70/30?


Możesz *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By pHarel2403
#1836634
Serectiv pisze:Kupiłem teraz SOUR RASPBERRY i dolałem bazy optymalnej 30 ml (6,6,0) i zobaczymy co z tego wyjdzie.



Czekam na opinię.
By lelek
#1836653
U mnie ten grejfrut leży od wczoraj i dalej jakiś taki bardziej mętny jest od innych smaków, jest się czym przejmować, czy to po prostu aromat grejfrutów tak działa? Nie wiem bo od tygodnia vapuje, olejki miałem kupne to zdarzały się "kolorowe" ale nie mętne...
By Serectiv
#1836671
Spokojnie, mój tez leży juz z 3-4 dni i nadal jest taki mętny. Myśle że to normalne
By Serectiv
#1836672
pHarel2403 pisze:
Serectiv pisze:Kupiłem teraz SOUR RASPBERRY i dolałem bazy optymalnej 30 ml (6,6,0) i zobaczymy co z tego wyjdzie.



Czekam na opinię.


Mineła już doba i jak narazie jest dobrze, nie kopie w gardło aż tak jak w tamtym grejfrucie co chyba mi nie wyszedł, a co do smaku to jest lekko wyszuwalna poziomka z maliną ale wiadomo jeszcze się nie przegryzł. Vapauje się przyjemnie :) :cygaro:
By lelek
#1836702
Wlasnie zalałem sobie tym grejfrutem, wlałem do niego 20ml bazy i jest naprawdę dobry, czuć grejfrut, lekko kwaskowaty. Jak ktoś lubi takie cytrusy to polecam, jeszcze potem też wypróbuję tą poziomkę z maliną.
Awatar użytkownika
By pHarel2403
#1836720
U mnie było zero maliny, tylko sama kwaśna poziomka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By kabacina
#1836807
pHarel2403 pisze:U mnie było zero maliny, tylko sama kwaśna poziomka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U mnie podobnie. Nic słodkiego, tylko taki dziwny smak, raczej właśnie kwaśny. Taki sobie ten aromat (w przeciwieństwie do Apple Pie... ;))

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
By ajqju
#1836837
U mnie było tak samo, zero smaku maliny. Po zmianie grzałki na braid (gotowe) z N80 smak znacząco się poprawił a do tej pory nie odczuwałem raczej różnicy przy zmianie grzałek.
By Wossnerr
#1836859
Witam

Kupiłem Virtus Premix Strawberry Shake, Virtus Premix Cranberry Yoghurt, Virtus Premix Surprise. Mam takie pytanie ile bazy nalać bo czytałem że 20-30ml a wy ile nalewaliście?
By dawido77
#1836860
Wossnerr pisze:Witam

Kupiłem Virtus Premix Strawberry Shake, Virtus Premix Cranberry Yoghurt, Virtus Premix Surprise. Mam takie pytanie ile bazy nalać bo czytałem że 20-30ml a wy ile nalewaliście?
20ml 18mg i masz moc 3mg, mnie to trochę drapie w gardło więc dolewam dodatków 20ml czystej bazy i jest fajnie :) yoghurt tak rozrabialem i jest fajny delikatny . Jak lubisz bardzo intensywne płyny to lepiej dodać tylko 20ml

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Pesio
#1837532
Apple pie mi nawet b. podszedł, także kupiłem raz kolejny, dolałem 30ml i 2ml RY4, bo tak lubię, bez tego nie dam rady, czyli łącznie dolałem 32ml i jest dalej mega skoncentrowany.
Z kolei Toffe cookie, badziew straszny, musiałem dolać 4ml innych aromatów, bo do d..y nie podobne.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
By Kaczucha
#1839130
Witam, zamówiłem premixa virtus apple pie z edymu i jest to moj pierwszy premix bo zawsze leciałem na samogonach. Na edymie jest napisane ze trzeba dodac 40 ml bazy i chcialbym sie zapytać czy moze to być zwykla baza tzn glikol gliceryna i nikotyna czy jakas inna? Wiem ze glupie pytanie ale prosze o odpowiedź. Premix jest 70/30 VG PG i drugie pytanie jak gęstej bazy uzyc żeby zostało te 70/30. I, czy można tego premixa kopcic bez dolewania bazy?
Awatar użytkownika
By blucas
#1839131
Coś słabo z obliczeniami jak na osobę która sama coś mieszała.
To co wlejesz to twój wybór. Może być shot lub zrobiona baza z glikolu, gliceryny i bazy nikotynoej.
Bazę dodajesz tak aby wyszła zadana ilość i moc.
Skoro masz premix 70/30 i chcesz utrzymać ten stan to chyba oczywistym jest że dodatek też musi być 70/30.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X 4/64 przy użyciu Tapatalka
By Kaczucha
#1839132
W sensie ja samogony kupowałem od kumpli, jakos nie mialem głowy do mieszania tego :D a co do palenia tego bez wymieszania, da rade?
Awatar użytkownika
By blucas
#1839133
Nie miałem tych premixów. Ale raczej będzie za dużo aromatu. Ile mg nikotyny ma być w gotowym liquidzie?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X 4/64 przy użyciu Tapatalka
By BarBastek
#1839134
Kwestia gustu. Ja wolę dolać 20ml bazy, bo 40ml dla mnie za dużo i nie czuje niektórych smaków... dolewaj z umiarem i wyczuj jak Ci najlepiej smaczy

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By e_sat
#1839139
blucas pisze:Nie miałem tych premixów. Ale raczej będzie za dużo aromatu. Ile mg nikotyny ma być w gotowym liquidzie?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X 4/64 przy użyciu Tapatalka



Raczej nikotyna nie ma z tym nic wspólnego, przecież może być zero. Najważniejsze jest to co wychwyciłeś, że będzie za dużo aromatu. Szukam na e-dymie takiego premix`u i znaleźć nie mogę, pewno autor tego posta coś pokręcił...tylko co?

Jedyny premiks, który znalazłem to Virtus Premix Apple Pie 80ml
Smak świeżo wypiekanego kruchego ciasta z pieczonymi jabłkami.

I tutaj mamy opis:
0mg/ml dodaj 40 ml bazy bez nikotyny,
1mg/ml dodaj 40 ml bazy o zawartości nikotyny 3mg/ml,
2mg/ml dodaj 40 ml bazy o zawartości nikotyny 6mg/ml,
4mg/ml dodaj 40 ml bazy o zawartości nikotyny 12mg/ml,
6mg/ml dodaj 40 ml bazy o zawartości nikotyny 18mg/ml.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2018, 20:28 przez e_sat, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Killarun
#1839145
Kaczucha pisze:Witam, zamówiłem premixa virtus apple pie z edymu i jest to moj pierwszy premix bo zawsze leciałem na samogonach. Na edymie jest napisane ze trzeba dodac 40 ml bazy i chcialbym sie zapytać czy moze to być zwykla baza tzn glikol gliceryna i nikotyna czy jakas inna? Wiem ze glupie pytanie ale prosze o odpowiedź. Premix jest 70/30 VG PG i drugie pytanie jak gęstej bazy uzyc żeby zostało te 70/30. I, czy można tego premixa kopcic bez dolewania bazy?

Mam wrażenie, że jesteś nowy, więc postaram się to wziąć pod uwagę.

Gęstość bazy to właśnie stosunek gliceryny do glikolu (i czasem wody). Czyli premix ma 70% gliceryny, która jest gęstsza i 30% glikolu. Jeśli koniecznie chcesz utrzymać stosunek 70/30 to musisz poszukać bazy z nikotyną (sprzedawanej tylko w opakowaniach 10ml) z tymże stosunkiem. Nie szukałem dokładnie, ale jedną z takich jest VPG Premium. Pamiętaj, że trzeba liczyć proporcje - jeśli do 80ml premixu beznikotynowego dodasz 40ml bazy nikotynowej o mocy 18mg, to całość będzie miała moc 6mg/ml (rachunek 18/3). Jeśli czegoś nie rozumiesz, to zapytaj ;)

PS Jeśli do 80ml bazy 70VG/30PG dodasz 40ml bazy 50/50 to proporcje mocno się nie zmienią - będą oscylować w granicach ok. 65/35.
Awatar użytkownika
By blucas
#1839148
e_sat pisze:

Raczej nikotyna nie ma z tym nic wspólnego, przecież może być zero


Pytałem bo chciałem podać gotowe rozwiązanie

Wysłane z mojego Redmi Note 4X 4/64 przy użyciu Tapatalka
By Kaczucha
#1839166
Znaczy na epapierosach i kręceniu grzalek znam sie w miare dobrze ale jak to się mowi w chemika sie nie bawiłem jeszcze nigdy poza kilkoma nieudanymi próbami zrobienia samogonu chyba z 2 lata temu XD Ale dzieki za info, co do wyliczenia mocy to raczej niezbyt trudne i kazdy kto skończył gimnazjum powinien umieć to policzyć. Dzięki chlopaki za pomoc i zycze milej nocy :)
By lelek
#1839246
Siemanko, mam problem z virtus camel flower, po czasie zrobil sie lekko czerwony/rozowy i praktycznie nie czuc smaku. Mial ktos podobnie? Czym to moze byc spowodowane?
Awatar użytkownika
By Julek Seba
#1839254
Wzięłam Surprise czyli guma balonowa, dolałam 40 ml, smak mało wyrazisty ale dla mnie jest idealnie. Zero problemów przy mieszaniu, miesza się praktycznie po kilku wstrząśnieciach, ja wstrząsnęłam praktycznie ze dwa razy dość porządnie w ciągu ok 20-30 min :D mogę z czystym sumieniem polecić :D
Co do problemów z otwieraniem, które gdzieś się wcześniej przewijały ja na luzie otworzyłam używając pilniczka a następnie już lekko i łatwo szło zębami :D

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By matatiti
#1839941
Ciekawa sprawa z tymi premixami. Tanie to jak barszcz, pojemność po zszotowaniu 120ml, a na dodatek niektórzy je nawet zachwalają. Nie byłbym sobą, gdybym nie sprawdził osobiście co tu jest grane.

Obrazek

Podszedłem do testów z pewnym dystansem i przekonaniem, że to nie ma prawa smakować. Po dość sprawnym usunięciu wieczek z dziubkiem, wypełniłem butelki po brzegi gliceryną oraz niewielką ilością nikotyny o wysokim stężeniu, po czym całość powędrowała na całodobowe leżakowanie w ciepełku. Do testów posłużył mi Hussar RDTA i tak po kolei od początku:

Caramel Cookie - karmelowy cukierek i delikatne ciasteczko. Dość smaczne, pomimo wyczuwalnego posmaku aromatów spożywczych. Daję okejkę, bo zapowiada się ciekawie.
Apple Pie - niby szarlotka, ale jak dla mnie lekka porażka. Dominuje tu cynamon i to w takiej lekko pikantnej formie, że spycha jabłko na dalsze, ledwo wyczuwalne tło. Dla mnie niewapowalne, ale z pewnością ma grono swoich sympatyków.
Raspberry Yoghurt - malinowy jogurt. Całkiem sympatyczny smak, choć mógłby być odrobinę mniej słodki. Na szczęście ta słodycz nie stoi na przeszkodzie przy dłuższym wapowaniu i mogę tu rownież przyznać okejkę.
Sour Raspberry - soczek poziomkowy. Przypomina mi smaki z dzieciństwa. Pewniak w serii Virtus, który warto spróbować. Nie jest to jakiś wybitny majstersztyk, ale nie zapominajmy, że mówimy o produkcie, którego cena nie wróży rewelacyjnej jakości.
Surprise - ponoć jakaś guma balonowa. Dla mnie zupełnie bez wyrazu i charakteru. Smakuje nijak, więc ciężko mi tu cokolwiek dobrego o tym smaku napisać. Taki ulepek, niczym zlewki nieudanych domowych produkcji.
Happy Day - truskawki z biszkoptem. Mdła, mulista i bez wyrazu mieszanka. Subiektywnym okiem patrząc, to chyba najsłabsza pozycja wsród tych premiksów.
Camel Flowers - smak opuncji figowej i cytrusów. Coś dla fanów egzotycznych owocówek. Ja chyba jednak się do nich nie zaliczam. Smak dość ciekawy, przypominający kartonikowe soki z hortexu, ale mnie osobiście nie porwał.
Toffee Cookie - kremowe toffee z biszkoptem. Pewniak i okejka. Bardzo ciekawe połączenie i smak, który zagości na dłużej wsród moich codziennych ulubieńców. Wybaczam mu jego momentami wyczuwalną ciężkość oraz posmak znany z tanich aromatów spożywczych, bo jest to skomponowane z głową, ciekawie i z pomysłem.
Grapefruit Breeze - mieszanka grejfrutów. Nie cierpię grejfrutów, zwłaszcza w liquidach, ale w tym wypadku poległem na dobre. Bardzo miła niespodzianka, której zaletą jest brak posmaku goryczki i odpowiednia ilość słodzika. Premix od którego ciężko jest mi się oderwać. Nie męczy, wciąga po uszy, pomimo że jak już wspominałem, nie należę do fanów owocówek.

Podsumowując, tanio nie zawsze musi oznaczać słabizny i myślę, że każdy wsród Virtusów znajdzie coś dobrego dla siebie. Jedyne do czego mógłbym się tu przyczepić, to wyczuwalna charakterystyczna nuta tanich aromatów spożywczych, ale to chyba nieuniknione w przypadku tak niskiej ceny. Ogromną zaletą tych premixów jest brak właściwości szybko zasyfiających grzałki i długie utrzymywanie się setupu w czystości. Butelki dość wygodne w użyciu i dziubek z odpowiedniej grubości otworem. Generalnie w tym przedziale cenowym, produkt jak najbardziej na plus.
Awatar użytkownika
By Pesio
#1839949
Hah, najśmieszniejsze jest to że mi właśnie Apple Pie najbardziej podeszło, wziąłem raz kolejny, tylko przesadziłem tym razem z RY4, 2 % chyba trochę za dużo, ale w pierwszej wersji b. fajnie się skomponowało, a cynamonu w ogóle nie czuje, co np w bobasie dla porównania cynamon dominuje.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By matatiti
#1839954
Widzisz Pesio, to tylko potwierdza starą teorię, że co gęba, to inny smak. Ten Apple Pie bardzo smakuje również mojemu koledze z pracy, a ja natomiast nie czuję nic innego jak Cinnamon Spice od TPA.
By czaja135
#1839955
Ilu ludzi - tyle opinii :lol: Właśnie wapuję "Surprise" czyli gumę balonową - dolałem 20 ml 15 mg co w sumie dało 3 mg, poczekałem ze 2 godzinki i zalałem. Mi smak odpowiada :) Inny smak gumy którą znam chociażby z TPA ale mówię - podpasował mi (chociaż chyba doleję jeszcze 10 ml bazy :roll: )
Mam też umieszane Cranberry Yogurt i Strawberry Shake ale to spróbuję dopiero jutro i dam znać jak smakuje ale zapach fajnie zapowiada :D
By Annabeth
#1840009
Cześć!
Właśnie doszła mi paczka z premixami :)
Za 80ml dałam 14.90zł czyli cena naprawdę świetna, mam świadomość, że to cena promocyjna i z czasem zdrożeje.
Z tych podstawowych zakupiłam
-Suprise
Zapach z butelki po zmieszaniu z bazą dość słaby, zmieszał się ładnie aczkolwiek jak dla mnie nie pachnie gumą balonową. Na ten moment leżakuje.
-Sour Raspberry
Zapach powalający, mocno owocowy, czuć głównie poziomke, zle zabezpieczony w transporcie, ulało się dość sporo. Leżakuje.
Z Hipzzów wzięłam
-freeze aloe wild strawberry lemon
Spróbowałam, opinię wystawie na oddzielnym wątku hipzzów.
- girl honey melon
Opinia na innym wątku. :)
By czaja135
#1840074
Dziś zalałem baniaka najpierw "Strawberry Shake" a potem "Cranberry Yogurt".
Jak dla mnie zajebioza :D Wbiły się oba idealnie w moje kubki smakowe. Już po zapachu przed wiedziałem, że dobrze będzie i też tak jest *CZAJNICZEK* Oba umieszane z 20 ml 15 mg co w sumie dało 3mg końcowe i oba przeleżały 24h. Od siebie mogę polecić :-P
By tomasz_p13
#1840925
spoko, że zaczęli je sprzedawać też w buteleczkach 30ml, mniejsze ryzyko wywalenia do kosza :)
Awatar użytkownika
By Pesio
#1840937
Zmienili również te duże buteleczki, czasem się z nich leje.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Kanapix
#1842607
Dobry.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1842615
ReprezentantGimnazjum pisze:Camel flowers, ktoś się wypowie?

Kanapix pisze:Dobry.

ReprezentantGimnazjum pisze:@Kanapix Liczyłem na trochę bardziej rozwiniętą wypowiedź, ale dzięki xD


Camel flowers jest dobrym premixem. Wystarczy :wink:
Awatar użytkownika
By Julek Seba
#1842622
bulit73 pisze:
ReprezentantGimnazjum pisze:Camel flowers, ktoś się wypowie?

Kanapix pisze:Dobry.

ReprezentantGimnazjum pisze:@Kanapix Liczyłem na trochę bardziej rozwiniętą wypowiedź, ale dzięki xD


Camel flowers jest dobrym premixem. Wystarczy :wink:
Uwielbiam to forum XD

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Pesio
#1842648
W sumie Strawbery Shake też całkiem przyzwoite.
Ale chyba coś pokombinowali, bo jest coś drażniąco gryzącego od tej pierwszej serii, która na początku się pojawiła.
Do Apple Pie dolałem w sumie 34ml, czyli tyle samo co do tej pierwszej, a ten pierwszy był elegancko gładki w smaku, drugi i Strawbery Shake też gryzie po gardle.


Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Setup ten sam.
By Kurtz1992
#1842699
Mam od 2 tygodni w posiadaniu Cranberry Yoghurt, umieszany z 40ml bazy na 3mg/ml. W smaku jak dla mnie... dziwny... nie jest zły, ale jakiś super też nie. Stosunek cena/jakość/ilość całkiem ok. Ja już raczej nie kupię, ale to dlatego że nie mój klimat smakowy.
By jaro19591
#1842847
Czy ktoś może polecić jakiś owocowy premix Virtus, dostępny obecnie w E-dymie, w celu spróbowania? Od lat wapuję tylko swoje mieszanki, a chciałbym spróbować tego wynalazku.
Awatar użytkownika
By pHarel2403
#1842854
Virtus nie na nic ciekawego, ale ten jest bardzo dobry, Hipzz Orginal Fruit Shot 20ml Połączenie smaku arbuza z maliną, cukierkami pomarańczowymi i borówką.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.