EPF
http://maiart.pl/
Awatar użytkownika
By Timi
#1835741
W mojej ocenie Tabakiera nie jest wcale jakimś rekordzistą w brudzeniu grzałek. Są aromaty robiące to znacznie "wydajniej".

Cyfry trzy po tygodniu przegryzania już się chyba ustabilizowały. Smak likieru wiśniowego zniknął. Pozostała mieszanka półsłodkich, lekko podwędzanych owoców z tytoniem. Aromat starego M z Bigkartomizerów nadal jest dominujący. Rodzaj owoców jest trudny do określenia. Równie dobrze może to być śliwka, czereśnia, figi lub coś zbliżonego. W tle pojawiła się lekka goryczka. Jakby gorzka czekolada/kakao, a może gorzka nuta żurawiny.
W sumie jest bardzo dobrze i myślę, że już niewiele się zmieni w czasie leżakowania.
By MaiArt
#1835842
Dziękuję za rewelacyjny opis transformacji aromatu w funkcji czasu ;) Mam nadzieję, iż nasi pozostali testerzy również pozytywnie odbiorą efekty naszej pracy, a my zabieramy się za kolejne tytoniowki... DB już trafił do pierwszych testerów

Edit
Wg opinii większości osób testujących "Cyfry trzy" stabilizacja smaku i aromatu następuje już po 4-6 dniach od wymieszania *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By przemekgda86
#1836198
Mam i ja *SMOKEKING* Aromacik cyfry trzy w towarzystwie machorki szczęśliwie wygrałem podczas konkursu na FB *CZAJNICZEK*
Cóż, zupełnie nie tego się spodziewałem, nie znaczy to jednak że jestem zawiedziony, wręcz przeciwnie, cyferki to jakiś kosmos :zakrecony Każdy buch ujawnia jakieś nowe nuty smakowe, na tę chwilę wyłapałem z głównych nut:
-Zdecydowanie wisienka- nie pestka wiśni, a cała wiśnia.
- Miód, podobny do aromatu TPA, ale bez zapachu bąka na wydechu :lol:
-Kakao, to prawdziwe gorzkie kakao przełamane słodyczą pozostałych zamieszanych smaków *BOR*
- Nuta ciasteczkowa, herbatniki?
- mocno w tle wyczuwalne nuty korzenne, ale trzeba naprawdę mocno wytężyć kubki smakowe :D
- bardzo, ale to bardzo słabo wyczuwalne nuty orzechowe, ciężko mi określić cóż to za orzech *SMOKEKING* ni to laskowy, ni to ziemny, przyjemny, ale za słaby..
- no i wreszcie główna dominująca nad resztą nuta- tytoń, specyficzny tytoń, kiedyś coś podobnego występowało w liquidach Kinga, taki hmm pralinkowy tytoń.

Trochę brakuje mi tu orzeszków, ale możliwe że jeszcze wypełzną z otchłani tej mieszanki, aromaty dostałem wczoraj, więc to nie przegryziona świeżynka, cholera- zapach z butelek był tak kuszący że nie mogłem się powstrzymać :lol:

Reasumując, czy poleciłbym ten aromat? Zdecydowanie tak, każdy znajdzie w nim coś dla siebie, począwszy od smaków deserowych, na lekko wytrawnym tytoniu kończąc, z każdym buszkiem liquid zaskakuje innym smakiem.
W mojej ocenie daję 8,5 na 10 ( ze względu na mało nut orzechowych, aczkolwiek nie wykluczam że się to zmieni z czasem, wówczas daję dyszkę)
Aromat bardzo wydajny, sugerowane stężenie to 3%, ja dałem 3,5, smak jest intensywny- w moim odczuciu w sam raz.
Kolor uzyskanego liquidu-bardzo delikatnie słomkowy, jest duża szansa że nie będzie syfił grzałek.
Wapczone na tfv4 i merlin mini (oba parowniki świetnie i porównywalnie oddawały smak, jednak na jednym i na drugim w przypadku tego aromatu smaki były z grubsza odmienne :zakrecony )

Cała kompozycja słodka, ale nie za bardzo, nie przepadam za słodkimi liquidami, jednak w tym przypadku został jeszcze zapas do granicy akceptowalności, nie jest mdlący, zdecydowanie nie nudzi (chociaż ciężko wyrokować po tak krótkim czasie- jednak myślę że się to nie zmieni)...
Jest jeden, ale za to przeogromny minus :shock: :? :oops: Normalnie schodzi mi w okolicach 5-6ml LQ dziennie, od wczoraj (start około 19) zeszło mi już prawie 20, mam straszne problemy z odessaniem się od parownika :roll:

Niebawem ciąg dalszy jak cyferki trochę się ułożą + pokombinowanie z acetyl pyraziną dla dodania trochę ziemistego akcentu który myślę będzie idealnym dodatkiem w tej mieszance *SMOKEKING*
Dziękuję MaiArt za możliwość spróbowania tego cuda, nie wiem kto tam u was odpowiedzialny jest za komponowanie smaków, ale przyznać trzeba że ma gość fantazję :beer: :beer: :beer:

EDIT: Dzień 2
Mieszanka powoli się układa, smak robi się stonowany, równoważą się wszystkie nuty zlewając w jedną jeszcze bardziej przyjemną całość :zakrecony Delikatnie chowa się pralinkowość tytoniu, jest coraz lepiej! :shock: *SMOKEKING* *CZAJNICZEK*
Ostatnio zmieniony 14 lut 2018, 09:17 przez przemekgda86, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1836399
Po takich opisach, trzeba się będzie skusić na kolejną tytoniówkę.
A jak z zapachem odczuwalnym przez osoby trzecie, przyjemny czy raczej nie?
By MaiArt
#1836401
Niestety... Zarówno "Cyfry trzy" jak i "Devil's breath" pachną bardzo przyjemnie i nie trzeba się ustawiać po zawietrznej względem osób w naszym towarzystwie :D

"Devil's breath" (tematycznie zbliżony do znanej i lubianej "Tabakiery") jest jednak zdecydowanie bardziej złożony i potrafi nieźle zaskoczyć :twisted:
Awatar użytkownika
By Timi
#1836436
przemekgda86 pisze:Jest jeden, ale za to przeogromny minus :shock: :? :oops: Normalnie schodzi mi w okolicach 5-6ml LQ dziennie, od wczoraj (start około 19) zeszło mi już prawie 20, mam straszne problemy z odessaniem się od parownika :roll:

Fakt. Ciężko się od niego oderwać. W 10 dni zeszło mi 100 ml. :shock:
:mrgreen: *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By przemekgda86
#1836457
Timi pisze:
przemekgda86 pisze:Jest jeden, ale za to przeogromny minus :shock: :? :oops: Normalnie schodzi mi w okolicach 5-6ml LQ dziennie, od wczoraj (start około 19) zeszło mi już prawie 20, mam straszne problemy z odessaniem się od parownika :roll:

Fakt. Ciężko się od niego oderwać. W 10 dni zeszło mi 100 ml. :shock:
:mrgreen: *SMOKEKING*


To i tak dobrze Ci idzie :mrgreen: Mi od poniedziałku pękła już prawie flaszka 50ml, jestem blisko granicy zatrucia nikotynowego :lol: :lol: :lol: LQ tak dobry, że wręcz niebezpieczny *BOJE SIE* :lol:
Awatar użytkownika
By e_sat
#1836468
Timi pisze:
przemekgda86 pisze:Jest jeden, ale za to przeogromny minus :shock: :? :oops: Normalnie schodzi mi w okolicach 5-6ml LQ dziennie, od wczoraj (start około 19) zeszło mi już prawie 20, mam straszne problemy z odessaniem się od parownika :roll:

Fakt. Ciężko się od niego oderwać. W 10 dni zeszło mi 100 ml. :shock:
:mrgreen: *SMOKEKING*


Potwierdzam, mnie też znika jak kamfora :lol:
W sobotę muszę uskutecznić kolejne rozlewanie, kolejnej setki, znak że smaczy niesamowicie ;)
Awatar użytkownika
By Timi
#1836473
przemekgda86 pisze:To i tak dobrze Ci idzie :mrgreen:

Tylko, że ja wapuję na 4-5 zestawach równocześnie. Ot tak, żeby życie miało rożne smaczki :lol:
Cyfry trzy to absolutny rekordzista. Pobił nawet Bazukę z HiLiQ :D

P.S.
@MaiArt
Czy i kiedy następna obiegówka z "diabełkiem"?
Jakby co, to jestem pierwszy :D
By MaiArt
#1836506
Timi pisze:@MaiArt
Czy i kiedy następna obiegówka z "diabełkiem"?
Jakby co, to jestem pierwszy :D

Myślę, że kolejna obiegówka może się pojawić po zakończeniu pierwszej ;)
Awatar użytkownika
By Pesio
#1836516
Przesyłka u mnie, zapach mocno obiecujący, podejrzewam że nie zdąży dojrzeć, ale muszę coś zostawić, chyba że zamówie.
Jutro leci do krislsa.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
By MaiArt
#1836521
Pesio pisze:Jutro leci do krislsa.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

A krisIs nie miał przypadkiem dostać próbki od Master_PiTa?
Awatar użytkownika
By e_sat
#1836523
Ta obiegówka, to chyba nie jest dobry pomysł...To tylko może działać na szkodę MaiArt. Może trzeba pozostać przy sprzedaży za 0zł i koszcie wysyłki 1,5 ml, czyli od 4 - 5...7 zł za wysyłkę, za które zapłaci odbiorca....?
Awatar użytkownika
By Pesio
#1836529
gemino pisze:1) Timi
2) Master_PiT
3) Pesio
4) krisls
5) gemino

Wysłane z fona

Idzie według listy.

Myślę e_sat żeby MaiArt jeszcze dodatkowo liczył kaucje za butelkę jakby ktoś nie odesłał.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Pesio
#1836558
Master_PiT mnie o adres prosił, pozatym w przesyłce były trzy prezenty, których mało brakło bym się nie dopatrzył
Także raczej idzie zgodnie z listą.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

To chyba jest małe zamieszanie, to wygląda tak jakby Master_PiT przekazał osobiście krislsowi.
Czyli ja powinienem wysłać teraz do gemino?
By MaiArt
#1836574
Jedyną osobą, która może tutaj udzielić odpowiedzi jest @Master_PiT :roll:
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1836592
Ojoj jakie zamieszanie.
Już na PW odpisałem, że dla Krisisa mam porcję.
Teraz @Pesio powinien wysłać do @gemino
By MaiArt
#1836615
No to wszystko się wyjaśniło i przesyłka powinna dotrzeć do ostatniej osoby z listy ;)
Awatar użytkownika
By Pesio
#1836621
Krasnal45 pisze:0) PucH2 - Jak coś zostanie to potrakuje to miętą więc traktować ten wpis jako ostatni w łańcuchu smakowym. Miętolubnym podam dalej.
1) Timi
2) Master_PiT
3) Pesio
4) krisls
5) gemino
6) krzychu44k

Z kolei według tej listy wychodzi na to że są jeszcze dwie osoby?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
By MaiArt
#1836626
Pesio pisze:Z kolei według tej listy wychodzi na to że są jeszcze dwie osoby?

Opsss... Przepraszam... Tak to jest jak się pisze odpowiedź o 4 nad ranem :oops:
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1836685
Pesio pisze:
Krasnal45 pisze:0) PucH2 - Jak coś zostanie to potrakuje to miętą więc traktować ten wpis jako ostatni w łańcuchu smakowym. Miętolubnym podam dalej.
1) Timi
2) Master_PiT
3) Pesio
4) krisls
5) gemino
6) krzychu44k

Z kolei według tej listy wychodzi na to że są jeszcze dwie osoby?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


Czekam na 3p jako ostatni.. :lol: *CZAJNICZEK*
By Krasnal45
#1836743
Miałem coś napisać *BLUSH* Hmm...... Tylko żeby nie było. Zalany JMG na świeżo ukręconym meshu.
Czarna, gorzka herbata, wytrawna śliwka na razowym chlebie. Zero orzechów, czyli dokładnie nie to na co czekałem :mrgreen: Nie jest to złe, ale kompletnie coś innego niż mój wzornik. Szukam jeszcze czegoś innego w tym smaku, ale kiepski ze mnie tester. Spróbuje do tego dodać nieco orzecha arachidowego, zobaczymy, co sie z tego jeszcze wykluje, ale przez tę wyraźnie wyczuwalna śliwkę ciemno to widzę.
By Krasnal45
#1836755
Nie mam. A poza tym, sa tu takie właśnie nuty herbaciano-chlebowe tylko brakuje mi tych orzechów. Spróbuję z tym arachidowym.
Zdaję sobie oczywiście sprawę z tego, że na wacie może to zupełnie inaczej smaczyć. Niektóre nuty mogą się schować, inne wysunąć do przodu.
By Krasnal45
#1836957
Ale to zupełnie inny kameleon :wink: Przed chwilą odpaliłem Tytoń Mocny i............ to jest to :mrgreen: Nawet w tej formie w jakiej jest (ot, taka surówka) mnie zadowala. A to jest świetny materiał pod mieszanie. Zobaczymy jeszcze na dniach tę machorke która mi dojrzewa :mrgreen:
By skaecik
#1836960
Czytam ten wątek od jakiegoś czasu... I zamówiłem w środę premixy Cyfry Trzy i Machorkę. Może we wtorek dojdą, a już się nie mogę doczekać ich spróbować...
By MaiArt
#1836965
Krasnal45 pisze:Ale to zupełnie inny kameleon :wink: Przed chwilą odpaliłem Tytoń Mocny i............ to jest to :mrgreen: Nawet w tej formie w jakiej jest (ot, taka surówka) mnie zadowala. A to jest świetny materiał pod mieszanie. Zobaczymy jeszcze na dniach tę machorke która mi dojrzewa :mrgreen:

Machorka jest "zwytrawnioną" wersją tytoniu mocnego, więc może to będzie bliższe Twoim potrzebom :roll:

Ciekawe czy pozostałe osoby testujące nowy smak również wyczuły śliwkę na razowym chlebie :D
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1837146
no to wypada coś napisać.

cyfry trzy
mieszane 15.02
dawkowanie 4%

testowane na:
hussar rda 1.0
fused clapton 3x30ga+38g, 5zwojów, 28W


Czytając recenzje, mocno zdziwiła mnie opinia @Krasnal45 , który rozpoznał tu chleb razowy.

1szy buch słodkawo-wytrawna śliwka z ziemistym tytoniem i coś w tle, a na wydechu jeszcze więcej śliwki
2gi szybki buch... o cholera.... Krasnal miał rację. wyraźnie czuć chleb razowy :mrgreen: ale taki bardziej jako wypieczony tost.
3ci buch, smakuje jak drugi.
chwila przerwy i znów czuć mocno śliwkę, a z kolejnymi uwydatnia się tost :mrgreen:

żona oceniła to jako śliwka z tytoniem i świeżymi dobrze wypieczonymi bułeczkami z naszej lokalnej piekarni :mrgreen:


Ogólnie liquid jest bardzo smaczny, nie wiem czy męczący, bo to tylko kilkanaście buchów na test, ale ma potencjał. Niedługo kolejny test i sprawdzimy czy coś się zmieniło.


Eksperymentalnie dodałem odrobiny do dojrzałego już liquidu "kawa" i muszę przyznać, że to istna petarda. Całość jest już mniej słodka, bardziej wytrawna, nie czuć śliwki. Powstał coś ala "polski poranny starter pack", czyli mocna czarna kawa z papierosem na przemian.
Awatar użytkownika
By przemekgda86
#1837271
Cyferki przegryzły się już w 100%, smak jest zrównoważony i przestał się już zmieniać.... Niestety moje kubki smakowe już się do niego przyzwyczaiły i nie wyłapuję już tak poszczególnych nut jak na początku, czas więc na tydzień przerwy i na tapetę przez ten czas wrzucam machorkę *SMOKEKING*.
I jeszcze mały teścik:
Do niewielkiej porcji cyferek w stężeniu aromatu 3,5% dodałem mniej więcej 1% acetyl pyraziny ( 2 krople na każde 5ml) - i to był strzał w dziesiątkę :zakrecony AP trochę symuluje orzeszkowy smak, plus dość mocno wpłynął na dolne nuty smakowe ( te bardziej wytrawne), następną próbkę zrobię w mniejszym stężeniu AP (myślę że 0,7% będzie idealnebo teraz AP trochę zdominował resztę) - aromat sam w sobie jest genialny, ale można go podrasować pod własne predyspozycje :zakrecony *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By Pesio
#1837278
Czyli rozumiem że tym razem planujesz dać jedną kropelke AP na 5ml, pytam bo szkoda byłoby spaprać.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1837282
Piesio.
Najlepiej zrobić małe probki (np 10ml) i eksperymentować z różnymi mixami,by dowiedzieć się co najbardziej nam pasuje.
Awatar użytkownika
By Pesio
#1837284
Tak chyba zrobię, z różnych miksów mam potem 30 różnych próbek, ale 0,7% nie wiem czy w ogóle będzie wyczuwalne.
Poza tym AP najlepiej próbować po miesiącu, ale żeś przemekgda86 temat zaszczepił.
Nie spróbuje, się nie dowiem.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1837286
Driperkiem można zrobić małą degustację i sam ocenisz czy miesiąc jest wymagany ;)
By MaiArt
#1837292
Myślę, że AP pozwoli osiągnąć pożądany efekt, lecz my w naszych produktach nie stosujemy jednak tego dodatku (powołując się na klauzulę sumienia) i każdy będzie musiał dodać go indywidualnie :cygaro:
Awatar użytkownika
By przemekgda86
#1837297
Pesio pisze:Tak chyba zrobię, z różnych miksów mam potem 30 różnych próbek, ale 0,7% nie wiem czy w ogóle będzie wyczuwalne.
Poza tym AP najlepiej próbować po miesiącu, ale żeś przemekgda86 temat zaszczepił.
Nie spróbuje, się nie dowiem.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


AP to jeden z mocniejszych dodatków z jakimi miałem do czynienia, już niewielkie jego stężenia są wyraźnie wyczuwalne, przynajmniej w moim przypadku. Każdy jednak inaczej odbiera smak, i to co dla jednej osoby będzie optymalne pod kątem intensywności smaku, dla drugiej może być niemalże niewyczuwalne :?
Proponuję zrobić jak już wcześniej wspomniano kilka próbek- np po 5ml każda, i do każdej dodać inne wartości AP (1gtt/2gtt/3gtt).
Co do miesięcznego przegryzania AP, tu się nie wypowiem, z reguły robię LQ na bieżąco i daję max tygodniowy czas dojrzewania, po czym zaczynam wapczyć, żadna z moich mieszanek nie wytrzymała miesiąca, :zakrecony No ale z ciekawości zrobię jeszcze jedną partię próbek, schowam gdzieś w czeluściach szuflady, i postaram się o nich zapomnieć na miesiąc :lol:
Ostatnio zmieniony 19 lut 2018, 10:07 przez przemekgda86, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Pesio
#1837298
Myślę że AP będzie zbędne, ale jedną próbę małą zrobię.

Tymczasem test po 1,5 doby:
Baza 50/50, 7%
Aromamizer plus, fused 2*0,5/01 kanthal a1

Za wcześnie żeby dać jednoznaczną ocene, ale już wiem że kolejna próba będzie na bazie 60/40 VG/PG.

Jest łagodny, dla mnie duży plus, wyczuwam czereśnie, bardziej pestke, ale, tego jeszcze tu nikt nie znalazł, ja czuje na w pół dojrzałego banana, pierwsze skojarzenie z Banana Biscuit.
Ale za tydzień pewnie wszystko się zmieni

Pierwsza ocena 8,5/10.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Nie wiem czy to ma być tytoń fajkowy, bo się na tyle nie znam, ale to jest najlepszy tytoń który mi przypomina tytoń z wrzośca.

Smak banana wyparował wraz z poprzednim liquidem.
By MaiArt
#1837411
Każdy inaczej. Codziennie inaczej. Prawdziwy kameleon :D

Najważniejsze jednak, iż pomimo (lub może właśnie dzięki) różnorodności w odbiorze produkt przypadł Państwu do gustu i liczymy na to, iż zagości w Państwa parownikach na stałe :D

EDIT
A w kolejce do Waszej oceny czekają kolejne kompozycje... Myślę, iż jako pierwszy puścimy w obieg "Angel's touch" *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By przemekgda86
#1837455
Tym Angel's touch narobiliście mi mega smaka samym opisem na FB :p Jako że już kończą mi się cyferki ( o zgrozo....) pędzę robić zamówienie i przy okazji szarpnę się na dotyk anioła :p
By MaiArt
#1837463
Tylko proszę nie przesadzać ze stężeniem ;) Anioł to istny diabeł i max 2,5 - 3% ;)
Awatar użytkownika
By gemino
#1837477
Cyfry 3 i Machorka dotarły. Jutro będę mieszał
@MaiArt Wielkie dzięki za promocję *CZAJNICZEK*
By skaecik
#1837486
czy ktoś oprócz mnie czuje w Cyfrach Trzech jakby... maggi?
Dla mnie Machorka lepsza, ale będę musiał inne tytonie z Twojej stajni spróbować panie Arturze ;)

P.S. Opinia na podstawie dwóch zakropleń Cyfer i Machorki z premixu
By MaiArt
#1837490
skaecik pisze:(...)Dla mnie Machorka lepsza, ale będę musiał inne tytonie z Twojej stajni spróbować panie Arturze ;)

Machorka jest kompozycją mniej złożoną i jest dedykowana waperom szukającym produktów jak najbardziej zbliżonych do zwyczajnego tytoniu w wersji (pół)wytrawnej. Pozostałe mieszanki są zdecydowanie bardziej rozbudowane i poza nutami tytoniowymi (podstawowe lub aromatyzowane mieszanki fajkowe) zawierają nuty owocowe i/lub deserowe. Dominujący jest jednak aromat tytoniowy, a pozostałe składniki stanowią jedynie otulinę głównych nut aromatycznych *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By Pesio
#1837501
Jak do cyfer się na razie nie przekonałem na 100%, tak machorka mnie zwaliła z nóg, chyba strzał w dziesiątkę, wyczuwam jakby delikatne kakao z mocno dojrzałą gruszką. I oczywiście ciężki tytoń, taki lubię.
Ale boję się że mieszając od podstaw, może już taka dobra nie wyjść.
I jak na 4% mocno wyczuwalny aromat.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
By MaiArt
#1837517
Proszę się nie obawiać, gdyż gwarantujemy pełną odtwarzalność naszych produktów :D
By skaecik
#1837519
MaiArt pisze:
skaecik pisze:(...)Dla mnie Machorka lepsza, ale będę musiał inne tytonie z Twojej stajni spróbować panie Arturze ;)

Machorka jest kompozycją mniej złożoną i jest dedykowana waperom szukającym produktów jak najbardziej zbliżonych do zwyczajnego tytoniu w wersji (pół)wytrawnej. Pozostałe mieszanki są zdecydowanie bardziej rozbudowane i poza nutami tytoniowymi (podstawowe lub aromatyzowane mieszanki fajkowe) zawierają nuty owocowe i/lub deserowe. Dominujący jest jednak aromat tytoniowy, a pozostałe składniki stanowią jedynie otulinę głównych nut aromatycznych *SMOKEKING*


i właśnie... Mam spaczone kubki smakowe. Czuję w Cyfrach tytoń, maggi, i coś. W machorce ostry, szorstki tytoń, taki uderzający. W Cyfrach... magę, kurcze magę. I to na głównym planie, tytoń potem. To mnie dziwi. To premiks, zmieszany dzisiaj, obadamy jutro.

Jakby co, to sprawdzane na trollv2 rda, 11 zwojów 26GANi80x32GA KA1
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.