EPF
Rozpoczynasz przygodę z elektronicznym papierosem i masz pytania? Tutaj właśnie możesz uzyskać na nie odpowiedź.
Regulamin forum: Przypominamy, że zgodnie z ustawą o ochronie zdrowia (...) zakazane jest publiczne zachęcanie do nabywania lub używania papierosów elektronicznych lub pojemników zapasowych. Jednakże nikt nie zabrania dzielenia się prywatnymi, subiektywnymi opiniami na temat produktów.
Awatar użytkownika
By czarekcw
Witam

Od kilku lat używam Kangertech GeniTank Mini + Vapros Spinner II (w zapasie jakaś bateria z Provog). Baterie już powoli przestają pełnić swoją funkcję więc zastanawiam się nad czymś nowym w okolicach 200zł.

Uprzedzam- nie potrzebuję mega opcji. Kupiłem SMOK Osub 80w i szybko odsprzedałem- nie potrafię tym się obsługiwać, dawał za mocnego kopa. Na dniach zobaczę u znajomego co to jest za wynalazek Volish Alpha ale chyba też mi nie podejdzie bo ma za duży ustnik.

Preferowany sposób palenia: najpierw usta, potem do płuc (wprost do płuc mnie dusi, nie dla mnie).

No i teraz w sumie nie wiem co wybrać:
- bateria musi być spora aby wytrzymała jeden dzień więc raczej Eleaf iJust S,
- atomizer: aby grzałki były na wyciągnięcie ręki (nielubiany ESW ale nic innego w moim mieście nie mam), widziałem że w necie chyba można jeszcze kupić Kangertech GeniTank (choć nie widzę nigdzie przycisku "Dodaj do koszyka" czy "Kup teraz" w różnych sklepach), co zamiast tego? Zależy mi również na smukłym ustniku a nie na "rynnie" rodem ze Smoka. Ma to po prostu normalnie być użytkowany sprzęt tak jak teraz to robię.
Awatar użytkownika
By Timi
Do Twoich potrzeb idealnie pasuje Istick Pico w kicie z Melo3, a do tego grzałki 1,8 oma od Tritona (nie mini).
Wszystko jest w edymie, a grzałki również w ESW.

edit:
Zapominałem dodać, że Pico jest banalnie łatwy w obsłudze. Szczególnie w trybie POWER. Dwa klawisze regulują moc góra - dół i to wszystko.
Na tej grzałce, do MTL, kilkanaście watów jest raczej optymalne. Z resztą sam sobie wyczujesz jaka moc Ci najbardziej odpowiada.
Awatar użytkownika
By DorotaM
Obejrzyj sobie Aerotank Mega ( grzałki te same co do GeniTanka) i jak go chcesz to daj mi znać. Do tego ścigaj iStick Pico + akumulator Samsung Q30 i... będzie Pan zadowolony. :wink:
Awatar użytkownika
By Timi
czarekcw pisze:Właśnie przed chwilą kilka razu użyłem Volisha Alpha bo znajomy wpadł-

Omijaj Volishe i inne rodem z ESW szerokim łukiem. To najczęściej przestarzały szajs wyceniony jakby był ze złota.

a za groma, też za mocny, drapie w gardle, chmura gorąca, ustnik jak rynna eh.

Między innymi dlatego doradzam Pico. Ustawiasz sobie, dajmy na to 20W i testujesz. Gorące, drapie, dusi... zmniejszasz na 15. Dalej źle - dajesz 12 i po sprawie. Dripy (ustniki) możesz sobie wybrać do woli, jakie tylko chcesz.
Awatar użytkownika
By czarekcw
To teraz pytanie ile Melo 3 potrafi zużyć liquidu? O Kangertecha nie pytam bo skoro taka sama grzałka to będzie porównywalnie z moim zabytkiem (11ml starcza na 2,5 dnia).

Rozumiem, że optymalnym zestawem będzie: dwa akumulatory i ładowarka. Ale jaką ładowarkę wybrać, która też będzie mogła być używana do akumulatorów AA? Raczej chyba na dwa miejsca do ładowania, no chyba że będzie mała różnica w cenie to ma 4 miejsca.
Awatar użytkownika
By STRUNA
czarekcw pisze:To teraz pytanie ile Melo 3 potrafi zużyć liquidu?

To zależy ile Ty potrafisz wywapować *CZAJNICZEK*
Grzałka 1,8 i moc myślę w okolicach 10 W to teoretycznie niskie zużycie.
Ja przy takich ustawieniach, lat kilka temu, zużywałem 2 ml. na dzień.
Awatar użytkownika
By bulit73
czarekcw pisze:Ale jaką ładowarkę wybrać, która też będzie mogła być używana do akumulatorów AA? Raczej chyba na dwa miejsca do ładowania, no chyba że będzie mała różnica w cenie to ma 4 miejsca.

search.php?keywords=%C5%82adowarka&terms=all&author=&sc=1&sf=titleonly&sr=posts&sk=t&sd=d&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

Jakiej byś nie zakupił, będzie ładować akumulatory AA.
Awatar użytkownika
By czarekcw
To tak wygląda mój koszyk, proszę o wypowiedź czy będzie ok:
- 75W Eleaf iStick Pico TC MOD FULL Kit 159 zł
- Grzałka Aspire Triton 1.8 oma x3 44,70 zł
- Akumulator Samsung INR18650-30Q 3000mAh x2 69,80zł

Dodatkowo aby mieć porównanie do Aerotank Mega:
- Grzałka KangerTech Dual Coil 1.8 oma x2 19,80zł

Wychodzi prawie 300zł ale trudno.

Co do ładowarki to sporo czytałem, analizowałem i chyba ten sprzęt będzie ok (można byłoby z Ali bądź GB brać ale chyba nie chce mi się czekać miesiąca, zobaczymy :) ).
http://allegro.pl/ladowarka-akumulatoro ... 60654.html
By dzidexx
ŁADOWARKA 2-KANAŁOWA NITECORE INTELLICHARGER I2
W E-Dym za 70.
Chodziło mi raczej o to, że 4 miejsc nie wykorzystasz jednocześnie.
/Chyba, że masz inny sprzęt na takie akumulatory/
Awatar użytkownika
By Donayo
Ładowarka na 4 jest przyszłościowa :D Niektórzy lubią mieć dużo modów, inni lq albo parowników, a ja lubię mieć dużo aku, bo nigdy nie wiadomo kiedy będą potrzebne.

Tapata z iP SE :)
Awatar użytkownika
By Donayo
Ja mam już bardzo długo Liitokala Li-500 i mogę polecić :)

Tapata z iP SE :)
Awatar użytkownika
By bulit73
@czarekcw ważne jest, żeby ładowarka miała mikroprocesor.
Awatar użytkownika
By macieq03
@czarekcw mówisz że Nitecore nie są zbyt trwałe - ja kupiłem swoją i4 2,5 roku temu, używaną, na bazarku. Działa cały czas.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 17 sty 2018, 15:01 przez macieq03, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Timi
@czarekcw
Bardzo fajnie to sobie ustawiłeś, a Lii-500 jest świetna i jak sam napisałeś przyszłościowa.
Ja mam Lii-500 i VC4 i czasem aku leżą w kolejce do ładowania ;-)
Pancerny Papieros poszukiwany

Cześć. Poszukuję e-papierosa, który będzie bardzo […]

Atomizer do Asmodus Minikin 155W BOOST

Witam, Chciałbym prosić o polecenie czegoś godneg[…]

jakie liquidy mają wasz ulubiony smak??? i jaka fi[…]

Dzień dobry, nazywam się Amadeusz i przychodzę do […]