EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By spokexd
#1823637
Witam. Ponieważ nie znalazłam za dużo informacji chciałabym spytać kogoś kto ma większe doświadczenie w temacie e papierosów. Kupiłam dzisiaj e papierosa Volish Gold Volimizer V4 I mam z nim problem. W sklepie sprzedawca zalał go arbuzowym liquidem Liqueen ,odczekałam ok 20 min i załapałam pierwszego bucha. Później zaczęły się problemy- poczułam olejek w gardle, podczas zaciągania się słychać strzelanie, a przyłożona do ustnika warstwa chusteczki podczas zaciągania robi się tłusta. W razie czego mam zapasową grzałkę ale nie chciałbym jej od razu wymieniać (z tego co udało mi się wychwycić z opinii spalają się dość często). Czy da się jakoś temu zaradzić? A może jest to jakaś usterka? Zgłosić to sprzedawcy czy błąd jest po mojej stronie? Chyba że to strzelanie jest normalne....
Kupiłam go bo chce rzucić papierosy (palę około paczki dziennie) ale przy takich akcjach chyba nie da rady...
Od razu dodam że nie rozumiem "fachowego" języka i proszę się nie śmiać ;-)
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1823642
spokexd pisze: Kupiłam dzisiaj e papierosa Volish Gold Volimizer V4 I mam z nim problem.


Witam. Kupiłaś sprzęt g. warty. Ciężko próbować rozwiązać problem, skoro sam sprzęt jest kiepski. W dodatku nikt tu tego nie używa. Zwróć to sprzedawcy jako towar niezgodny z opisem, o ile jeszcze możesz, w co wątpię. Ogólnie pieniądze wyrzucone w błoto, pewnie też nie małe.
By spokexd
#1823699
McGreen domyślam się że nie jest to sprzęt z najwyższej półki. Chodzi mi tylko o to żeby odzwyczaić się od zwykłych fajek. Przejdę się jeszcze do sprzedawcy i powiem co się dzieję ale może to ja coś robię źle... Z tego co udało mi się wychwycić Liquid jest dobrej jakości więc to na pewno nie to...
Awatar użytkownika
By Timi
#1823702
Wysepki i stoiska eSW handlują kosmicznie drogim i często przestarzałym szajsem. Nie kupisz u nich niczego dobrego, a jeśli się nawet uda, to przepłacisz 2, a nawet 3 razy. Dlatego zakupy robi się gdzie indziej, a w ostateczności szuka się w Googlach e-dyma. Volischa zwróć jako wadliwy i nie daj się przekonać, że jesteś wielbłądem.
Na początek wybrałbym Eleaf Pico w kicie z Melo3 lub Pico 25 plus jakiś parownik. Do tego 2 akumulatorki, zapasowe grzałki, liquidy, a jak zostanie pieniążków, to ładowarkę do akumulatorów. Listę sklepów stacjonarnych masz na stronie e-dyma. Ekspedienci w nich pracujący najczęściej wiedzą czym handlują, potrafią doradzić i zaprezentować towar. Jeśli nie masz sklepu w zasięgu, to zawsze możesz do nich zadzwonić. Doradzą, pomogą itd.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1823703
@Timi Z tym e-dymem to też byłbym ostrożny jeśli chodzi o obsługę. To już nie ten sam sklep co był kiedyś. Powyrastały ich sklepy jak grzyby po deszczu i chyba do ich obsługi, wzięli ludzi z łapanki. We Wrocławiu zwolnili najbardziej kompetentnego sprzedawcę ( mówię tu o koledze Noman1 ) który należał do tych starych, mądrych i potrafiących pomóc w wyborze EIN sprzedawców, a zostawili... no cóż, szkoda słów. Więc jak dla mnie ESW czy teraz E-dym, to jedno dziadostwo.
By spokexd
#1823707
Timi dzięki za radę ale nie dam rady dać tyle za e -papierosa :-/ Potrzebuje czegoś co po prostu nie będzie strzelać. Spróbuje jutro podejść do sklepu i zobaczę co mi powie sprzedawca. Był tam jeszcze Volish z większą baterią i trochę innym wyglądem "zbiorniczek" na Liquid w środku ale nie wiem czy to nie to samo tylko w innym opakowaniu.
Kurczę no nie jestem jakimś tępakiem który nie umie s ie zaciągnąć (robię to na różne sposoby) a to dziadostwo i tak strzela i słychać jak smarzy olejek. Dodatkowo wnętrze ustnika robi się mokre od olejku - to raczej nie jest normalne no chyba że s ie myle
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1823715
@spokexd
Aleś Ty uparta, my swoje a Ty swoje... :wink:

spokexd pisze:to dziadostwo i tak strzela i słychać jak smarzy olejek.


Strzelanie może być oznaką wody w liquidzie, albo kiepsko zrobionej grzałki. Samo lekkie syczenie czy skwierczenie jest normalną pracą grzałki.

spokexd pisze:Dodatkowo wnętrze ustnika robi się mokre od olejku - to raczej nie jest normalne no chyba że s ie myle


Mokre wnętrze ustnika jest normalne, natomiast niedopuszczalne jest picie liquidu.

Ciężko stwierdzić na odległość czy objawy, które opisujesz, mieszczą się w normie. Wiedząc, że chodzi o Volish, można założyć, że sprzęt rzeczywiście kiepsko się spisuje.

Ile dałaś za to cacko?
Awatar użytkownika
By Timi
#1823720
spokexd pisze:Timi dzięki za radę ale nie dam rady dać tyle za e -papierosa :-/

Nie żartuj proszę. Pico w kicie z Melo u e-d... kosztuje 169zł. Pico solo 90 zł, podobnie Pico 25.
Czyli za kwotę, którą miesięcznie wydajesz na analogi masz kilka zestawów.
Ostatnio zmieniony 11 gru 2017, 13:51 przez Timi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By hilton1
#1823721
Nie wiem jak zbudowana jest ta grzałka , ale w niektórych grzałkach są otworki przez które grzałka zasysa liquid, widać w nich watę ( nośnik liquidu) czasem jest jej zamało i to powoduje przenikanie liquidu do ust. Jeśli w twojej grzałce widać te otwory, moźesz tam wepchnąć odrobinę waty, np. z płatka kosmetycznego, lub z patyczków do czyszczenia uszu, ale nie za dużo bo możesz poczuć smak spalenizny.Powinno to pomóc na strzelanie i picie liquidu.
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1823723
@hilton1

O ile Twoja porada może być trafna i pomocna, to jak dla mnie takie praktyki to grzebanie w gó... :wink:
Awatar użytkownika
By hilton1
#1823726
@McGrinn Powiem Ci tak, czasem odnoszę wrażenie , że starzy userzy traktują to forum jak prywatny folwark i są ludźmi nadzianymi kasą i stać ich na wszystko ,a nie rozumieją ludzi , których budżet jest skromniejszy i uważają się za geniuszy którzy wszystko wiedzą i nigdy nie popełniają błędów. Spotkałem się już nieraz z opinią , ludzi którzy zaczynają swoją przygodę z ep. aby na to forum nie wchodzić , bo zaraz przez starych userów są wykpiwani i ośmieszani.Np. zacytuję Ciebie : " grzebanie w gównie " . Przez takie zachowanie ludzie wolą czerpać wiedzę , o ep. pod czepakiem od domorosłych wynalazców , co często kończy się tragicznie, niż korzystać z forum. Zamiast pomóc i propagować ep. wśród ludzi , którzy nie mogą zerwać z nałogiem , niektórzy robią odwrotną robotę, zniechęcają do ep. Człowiek prosi , o pomoc ,a tu co ? mnóstwo postów i żadnych konkretów. To tak jakby , komuś zespół się samochód , a mechanik z niego kpi i odpowiada: pocoś Pan kupił takiego grata , kup Pan inny samochód.
Awatar użytkownika
By Timi
#1823732
@hilton1
Masz nieco racji, ale.... :wink:
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1823734
hilton1 pisze:Powiem Ci tak, czasem odnoszę wrażenie , że starzy userzy traktują to forum jak prywatny folwark


Oczywiście, że tak, to jest normalna sprawa na forum dyskusyjnym. Aktywni użytkownicy, zarówno starzy jak i nowi, to trzon tego forum. Bez nich ono pada, a zdecydowana większość nowych to kilkupostowcy. Inna sprawa, że nowy przy odrobinie chęci, uzyska odpowiedzi na wszystkie pytania.

hilton1 pisze:stać ich na wszystko ,a nie rozumieją ludzi , których budżet jest skromniejszy


A jakie znaczenie ma budżet? Cena sprzętu jest jaka jest i tego nie można przeskoczyć. Tak jak swoją cenę ma samochód, lodówka czy chleb - płacisz albo nie masz. Druga sprawa, na forum polecane są zazwyczaj budżetowe rozwiązania. Nie spotkałem się z tym, żeby ktoś początkującemu polecał drogie e-fajki. Trzecia sprawa, Twoje zdanie nie jest adekwatne do treści tematu, gdzie mówimy o Volishu - marce, która sprzedaje sprzęt kiepski a drogi.

hilton1 pisze:Spotkałem się już nieraz z opinią , ludzi którzy zaczynają swoją przygodę z ep. aby na to forum nie wchodzić , bo zaraz przez starych userów są wykpiwani i ośmieszani.


Podaj przykłady. Prawie zawsze to dotyczy gości, którzy nie raczyli przeczytać choćby jednego tematu na forum, za to mają wymagania. Albo dzieci, które nie potrafią sklecić jednego zdania i nawet nie próbują maskować swojego wieku. Poza tym, forum to nie jest poradnia, więc ewentualna chęć pomocy zależy od innych użytkowników.

hilton1 pisze:Człowiek prosi , o pomoc ,a tu co ? mnóstwo postów i żadnych konkretów.


Chociażby w tym temacie koleżanka dostała konkrety, moim zdaniem.

hilton1 pisze:Np. zacytuję Ciebie : " grzebanie w gównie "


Dosadnie, ale prawdziwie. Po to się kupuje fabryczne grzałki, by bezproblemowo i wygodnie chmurzyć, nie po to by się denerwować i poprawiać fabrykę. Próbuję nakierować osobę na właściwy tor, jakoś muszę to przekazać?
Ostatnio zmieniony 11 gru 2017, 14:53 przez McGrinn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1823735
@hilton1 , nikt tu absolutnie nie kpi z biedy, tylko z głupoty. Rozmawiamy o gównianym sprzęcie kosztującym tyle samo, co sprzęt tutaj polecany. Jeśli ktoś zadał sobie tyle trudu, żeby zajrzeć tutaj PRZED zakupem, to jest wielce prawdopodobne, że jednak kupił dobrze. Gdy natomiast ktoś omamiony kolorowym kioskiem wypłakuje się PÓŹNIEJ tutaj z powodu g**nianego działania g**nianego sprzętu, to... *BICZ*
By spokexd
#1823833
@Timi To nie wiem co mi wyskoczyło po wpisaniu w Google ale na pewno cena była wyższa ;-)
Podobną cenę zapłaciłam za Volisha. Wiem mogłam trochę więcej pogrzebać ale nie rozumiem jeszcze "waszego" i te wszystkie pojęcia są mi na tyle obce że tak na prawdę nie wiem co do czego.... ;-) Na razie mam nadzieję że uda mi się odzwyczaić od standardowego papierosa a później ewentualnie będę zmieniać. Powalczyłam z nim trochę, zmieniłam Liquid, wyczysciłam na tyle na ile umiałam i jest lepiej. Przynajmniej nie czuje olejku na języku
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.