EPF
Co z czym i jak mieszać.
By Rafik55555
#1819769
Cześć wam
Ze względu na rosnące ceny mam zamiar przerzucić się na własną produkcje liquidu ale nie chce popełnić jakiegoś głupiego błędu dlatego wolę zapytać się ekspertów ;)

Informacje:
Chcę uzyskać liquid o mocy 3-4mg/ml i wykorzystać do tego bazę inawera 18mg VPG 50/50

oczywiście rozcieńczyć ją glikolem i gliceryną w tym samym ustawieniu 50/50

Do tego użyć następującego aromatu:

-inawera-menthol

Lub

-yummy-classic-ice-candy

To czego bym chciał się dowiedzieć to mniej więcej jakie ilości aromatu na 50ml polecacie oraz jak to może się palić w IJUST S. Do tej pory używałem olejku gotowego firmy BM o smaku Fresh mint PG ~64% VG ~20% smak~16%

Byłem tu.
M.
By MaFiozO
#1819774
Co do aromatu to 10 ml starcza na 100ml bazy czyli na 50 ml wystarczy 5 ml aromatu polecam ci nalać do 50 ml bazy 6 ml aromatu -Lepszy smak wyrazisty ale to już wedle uznania, a jeśli chodzi o palenie w ijust to jeśli Liquid jest gęsty to tylko na 0,18!!!! Dlaczego? najwieksze otwory na liquid a jeśli np 50/50 to 0,5 albo 0,3 będzie spoczko
By Krasnal45
#1819776
Przede wszystkim skasuj te linki. Nie wolno tego robić na trawniku.
Palić Ci się to w tym ajdżaście nie będzie. Co najwyżej parować, A aromatu dodaj tyle, ile jest sugerowane przez producenta.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1819802
Rafik55555 pisze:Do tego użyć następującego aromatu:

-inawera-menthol


Maksymalne stężenie to 3%. Jak dla Ciebie daj 2,5% i wapuj a nie pal :wink:
By Zura
#1820228
Najlepiej to kup bazę która ma odrazu 3mg/ml i daj około 8-10%ml aromatu na 10ml olejku. Czyli dajesz np. 1ml aromatu i 9ml bazy. Polecam bazę optimum w której masz 1ml odlany i wlewasz odrazu aromat. Baza ta kosztuje około 3zł za tubke. A żeby uzyskać 3-4mg/ml z bazy 18mg/ml musisz dać z 5 razy więcej bazy z 0mg/ml czyli np 8ml bazy 18 i 38ml bazy 0 i 4ml aromatu. Jak chcesz bardziej wyrazisty smak to możesz dać więcej aromatu.
By KaruzeLek
#1821259
Z aromatami miętowymi sugerowałbym samemu dodawać powoli i sprawdzac jak smak, bo czasem wlewając pół aromatu mocnej mięty do 100ml bazy, można sobie po zaciągnieciu płuca na lewą strone wywrócić :)

Ogólnie aromaty miętowe są bardzo wydajne bo niewiele go potrzeba żeby wyszedł dobry liquid.
By MarcinKowal
#1823378
Witam,

Dopiero co planuję kupić swojego pierwszego e-papierosa, ale dostałem już zestaw do stworzenia swojego liquidu. Jako, że jestem jeszcze laikiem, możecie mi pomóc - w jakich proporcjach mam zmieszać bazy i aromat, widoczne na grafice?

PS. Wybaczcie za amatorkę, dopiero się wszystkiego uczę :)

Z góry dziękuję za pomoc!

Obrazek
Awatar użytkownika
By bulit73
#1823387
Zależy ile liquidu chcesz rozrobić. Możesz te wszystkie bazy 10ml zlać razem i dodać aromat.
5-7% aro ma być do ilości bazy, którą użyjesz.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.