EPF
Co z czym i jak mieszać.
By AndrzejQ
#1813228
Witam Panowie i Panie :mrgreen:
Mam 600 ml wyżej wymienonej bazy chciałbym to zmieszać w proporciach 1:1 i o mocy 5mg.ml
Mam glikol oraz glicerynę pod dostatkiem *BOR*
Oczywiście szukałem jak to wymieszać ale jakoś nie za bardzo do końca wiem :cry:
pomożecie :?:
By AndrzejQ
#1813236
ok trochę zamieszałem chciałbym to zmieszać tak żeby wyszło 50PG/50VG :)
70PG/30VG jest za gęste jak dla mnie :zakrecony
Jeszcze raz dziękuje :drinkb
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1813238
Do bazy (600 ml) dolej 300 ml glikolu i 540 ml gliceryny. Otrzymasz 1,44 l bazy 50/50 o mocy 5 mg/ml.
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1813242
Trzeba kolegę zapytać, czy chce się nauczyć to liczyć. Jeżeli chce, pomożemy!

@e_sat

A co w tym dziwnego?
By Krasnal45
#1813243
@McGrinn
Ja nie mam pretensji do Ciebie, ale kolega dostał na tacy i nawet gotowca nie potrafi wykorzystać? Dramat...
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1813244
@Krasnal45

Wiem, dramat, dlatego mnie ciekawi, czy kolega chce cokolwiek z tego zrozumieć :wink: .
Awatar użytkownika
By Isia
#1813245
Ja tu czegoś nie rozumiem :shock: ,kolega ma 70PG/30VG i pisze że mu za gęste,a chce 50PG/50VG i to będzie miało odpowiednią gęstość :?: :?: :?: .
Niech to mi ktoś wytłumaczy :zakrecony
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1813246
Isia pisze:Ja tu czegoś nie rozumiem :shock: ,kolega ma 70PG/30VG i pisze że mu za gęste,a chce 50PG/50VG i to będzie miało odpowiednią gęstość :?: :?: :?: .
Niech to mi ktoś wytłumaczy :zakrecony


Gratuluję trzeźwości umysłu. Tobie również @e_sat. Pomimo tego, że liczyłem dobrze, w myślach miałem ciągle 70/30 VG/PG :lol: .
By AndrzejQ
#1813247
McGrinn pisze:Do bazy (600 ml) dolej 300 ml glikolu i 540 ml gliceryny. Otrzymasz 1,44 l bazy 50/50 o mocy 5 mg/ml.

Dziękuje bardzo *TANIEC* tak , chcę się nauczyć :)
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1813248
AndrzejQ pisze:
McGrinn pisze:Do bazy (600 ml) dolej 300 ml glikolu i 540 ml gliceryny. Otrzymasz 1,44 l bazy 50/50 o mocy 5 mg/ml.

Dziękuje bardzo *TANIEC* tak , chcę się nauczyć :)


A rozumiesz to, że baza, którą zrobisz, będzie gęściejsza od tej, którą posiadasz aktualnie?
Awatar użytkownika
By e_sat
#1813250
By McGrinn chyba z zawodu jesteś pedagogiem :wink: , jesteś bardzo cierpliwym nauczycielem
By AndrzejQ
#1813253
McGrinn pisze:
AndrzejQ pisze:
McGrinn pisze:Do bazy (600 ml) dolej 300 ml glikolu i 540 ml gliceryny. Otrzymasz 1,44 l bazy 50/50 o mocy 5 mg/ml.

Dziękuje bardzo *TANIEC* tak , chcę się nauczyć :)


A rozumiesz to, że baza, którą zrobisz, będzie gęściejsza od tej, którą posiadasz aktualnie?

Ups....to tak nie chce:( Aktualnie mam 30PG/70VG która rozrabiałem bo była poprostu za gęsta( łapałem co chwile bobra) co przy 30-40ml liquid wypalonego dziennie jest drażniące , zawsze musiałem pół na pół i było ok teraz dostałem 2 litry glikolu i dwa litery gliceryny plus tej nieszczęsnej bazy 70PG/30VG 12 mg/ml jakoś chce to zmieszać , więc prosze o pomoc:)
By AndrzejQ
#1813256
Krasnal45 pisze:Coś Ty chłopie zaczynasz plątać...

Co masz na myśli ? Mam dwa litry gliceryny i dwa litry glikolu plus 600 ml bazy , wiem...nie zużyje całego glikolu ani gliceryny
By AndrzejQ
#1813260
pawel_aa pisze:Ostatni raz robiłem za.kelnera.
Zwalniam się!

Przepraszam , to ja namieszałem :/ 70PG/30VG jest rzadszy od 30PG/70VG
Zawsze miałem zmieszane pół na pół (przynajmniej tak dostawałem) teraz próbuje pierwszy raz to zmieszać "samodzielnie" a co nie którzy psy wieszają ...:)
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1813262
AndrzejQ pisze:Aktualnie mam 30PG/70VG która rozrabiałem bo była poprostu za gęsta( łapałem co chwile bobra)


LQ 30 PG/70 VG jest dość rzadkim płynem, właściwie znajduje się na granicy rozsądnych proporcji mieszanki glikolu i gliceryny.

Nie pomyliłeś proporcji? Może chodzi Tobie o 70 VG/30 PG?

@e_sat

Absolutnie nie, właściwie jestem bardzo niecierpliwy :wink: .
By AndrzejQ
#1813264
McGrinn pisze:
AndrzejQ pisze:Aktualnie mam 30PG/70VG która rozrabiałem bo była poprostu za gęsta( łapałem co chwile bobra)


LQ 30 PG/70 VG jest dość rzadkim płynem, właściwie znajduje się na granicy rozsądnych proporcji mieszanki glikolu i gliceryny.

Nie pomyliłeś proporcji? Może chodzi Tobie o 70 VG/30 PG?

@e_sat

Absolutnie nie, właściwie jestem bardzo niecierpliwy :wink: .

No właśnie nie , rozrabiałem go bo był za gesty. Czyli reasumując 70PG/30VG jest gęstszy :(
Awatar użytkownika
By e_sat
#1813267
matatiti powinien zakończyć tę rozmowę, jeśli można to nazwać rozmową
Ostatnio zmieniony 22 paź 2017, 17:49 przez e_sat, łącznie zmieniany 1 raz.
By Krasnal45
#1813268
AndrzejQ pisze: Czyli reasumując 70PG/30VG jest gęstszy

Od czego jest gęstszy???
PG to glikol
VG to gliceryna
Ta mieszanina jest rzadka
Ja wysiadam....
By AndrzejQ
#1813271
Krasnal45 pisze:
AndrzejQ pisze: Czyli reasumując 70PG/30VG jest gęstszy

Od czego jest gęstszy???
PG to glikol
VG to gliceryna
Ta mieszanina jest rzadka
Ja wysiadam....

Dobra ja też , jak już pisałem nigdy nie miałem odczynienia z mieszaniem liquidu , zawsze dostawałem gotowce temat kompletnie mi nie znany !!
Awatar użytkownika
By matatiti
#1813273
Krasnal45 pisze:Od czego jest gęstszy???
PG to glikol
VG to gliceryna
Ta mieszanina jest rzadka
Ja wysiadam....


Wysiadam i ja, bo chyba nic więcej odkrywczego nie da się tu napisać, aby przekonać wątkotwórcę, że gliceryna VG jest gęstsza od glikolu PG.
Zamykam.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.