EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By emix
#1807322
Cześć , od 3 tygodnie jestem w posiadaniu pierwszego e-papierosa, a dokładnie joytecha ego aio. Dwie grzałki załączone w zestawie wytrzymały mi w sumie o 8 dni, zakupiłem jako 3 grzałke 0,6 ohm ale ona również wytrzymała zaledwie 4 dni. Chciałbym się dowiedziec jaki jest +- koszt kręcenia własnej grzałki do tego e-papierosa oraz na jaki okres może wytrzymać taka grzałka ?
z góry dzięki za informacje
pozdro
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1807324
Drut kosztuje grosze a grzałka jaką z niego zrobisz może wytrzymać bardzo długo. Ja w swoim parowniku mam grzałkę już 5 miesiąc. Co jakiś czas tylko ją przepalam z nagaru ( lub jak kto woli wygrzewam ) i tylko świeżą watę wkładam. Więc koszty co do kupnych grzałek są nieporównywalne. *SMOKEKING*
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2017, 22:30 przez Gabriel, łącznie zmieniany 1 raz.
By Krasnal45
#1807325
Koszt grzałki to 7.50-9.0zł.
To nie jest sprzęt do kręcenia własnych grzałek, a jeżeli fabryczna wytrzymuje 4 dni, to wina leży zazwyczaj po stronie użyszkodnika.
Awatar użytkownika
By dexx33
#1807337
Krasnal45 pisze:Koszt grzałki to 7.50-9.0zł.
To nie jest sprzęt do kręcenia własnych grzałek, a jeżeli fabryczna wytrzymuje 4 dni, to wina leży zazwyczaj po stronie użyszkodnika.

Dokładnie tak, grzałka 0,6 Ohm do eGoAio prawidłowo używana wytrzymuje ok.2 tygodni.
By emix
#1807339
Co masz na myśli prawidłowe używanie ? Zakraplałem przed pierwszym użyciem, odczekałem 15 minut. Nie zaciągam się jakoś specjalnie długo ani mocno, raczej wydaje mi się że robię to prawidłowo a grzałka po 3 -4 dniach oddaje smak spalenizny i gorąca. A co myślicie o zakupie bazy RBA do tego modelu ? miał ktoś z nią styczność ??
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1807378
Krasnal45 pisze:Koszt grzałki to 7.50-9.0zł.
To nie jest sprzęt do kręcenia własnych grzałek


tłumacz się z tych słów :P ja czekam na dwa ep ale Pro C i ciekaw jestem uzasadnienia tego co nabazgrałeś
By Krasnal45
#1807386
Z czego mam się tłumaczyć? Z tego, że nie będę się pier...lił z regeneracją grzałki za 7.50 co dwa tygodnie? :mrgreen:
Ostatnio bawiłem się sie z Vivkami i Protankami :mrgreen: . Jak ktoś chce przeklinać, proszę bardzo, pod własne grzałki są nieco inne sprzęty :wink:
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1807389
W kilku tematach ludziska marudzą na jakość tych grzałek,właściwie tendencja jest tu na forum taka że wszystkie grzałki sklepowe są beee.Dlatego ja jednak pokuszę się o skręcenie własnej i sprawdzenie czy komfort wapowania się poprawi czy nie.
Awatar użytkownika
By dexx33
#1807416
@emix
Zwróć uwagę na transport liquid'u, jeśli z otworów grzałki nie wydobywają się pęcherzyki powietrza to poluzuj i zakręć ponownie górę, powinno pomóc.
Lub pogmeraj np.igłą w otworach transportowych liquid'u grzałki.
Było to już dziesiątki razy poruszane na forum.
By emix
#1807467
dexx33 pisze:@emix
Zwróć uwagę na transport liquid'u, jeśli z otworów grzałki nie wydobywają się pęcherzyki powietrza to poluzuj i zakręć ponownie górę, powinno pomóc.
Lub pogmeraj np.igłą w otworach transportowych liquid'u grzałki.
Było to już dziesiątki razy poruszane na forum.

Dzięki za pomoc, wypróbuje
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Kormiro
#1807615
wertjacek pisze:
Krasnal45 pisze:Koszt grzałki to 7.50-9.0zł.
To nie jest sprzęt do kręcenia własnych grzałek


tłumacz się z tych słów ja czekam na dwa ep ale Pro C i ciekaw jestem uzasadnienia tego co nabazgrałeś
Spróbuję objaśnić to w miarę przystępnie...
Atomizery z fabrycznymi grzałkami produkowane są po to, żeby użytkownik kupował fabryczne grzałki. Ma się nie zastanawiać, tylko używać. Duży odsetek tego typu atomizerów posiada pewne "mankamenty użytkowe", dlatego powstała cała rodzina atomizerów RBA, oferujących użytkownikowi wymagającemu/doświadczonemu/świadomemu więcej, taniej i przyjemniej.
By emix
#1807641
Kormiro pisze:
wertjacek pisze:
Krasnal45 pisze:Koszt grzałki to 7.50-9.0zł.
To nie jest sprzęt do kręcenia własnych grzałek


tłumacz się z tych słów ja czekam na dwa ep ale Pro C i ciekaw jestem uzasadnienia tego co nabazgrałeś
Spróbuję objaśnić to w miarę przystępnie...
Atomizery z fabrycznymi grzałkami produkowane są po to, żeby użytkownik kupował fabryczne grzałki. Ma się nie zastanawiać, tylko używać. Duży odsetek tego typu atomizerów posiada pewne "mankamenty użytkowe", dlatego powstała cała rodzina atomizerów RBA, oferujących użytkownikowi wymagającemu/doświadczonemu/świadomemu więcej, taniej i przyjemniej.

Mógłbyś zarzucić jakąś bazą RBA do moje joytecha ego aio, która będzie pasowała na 100 % ponieważ dzisiaj zwątpiłem dzwoniąc do sklepu z ep w moim mieście miły Pan poinformował mnie ,że do ego aio nie ma i nie było nigdy żadnej pasującej bazy RBA ponieważ ten model posiada zbiornik na liquid 2 ml i nigdzie nie znajdę takiej bazy pasującej :shock:
By emix
#1807646
Krasnal45 pisze:Miły pan minął sie z powołaniem, a Ty masz bana na googla?
https://www.google.pl/search?q=ego+aio+baza+rba&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=fs&gws_rd=cr&dcr=0&ei=V6XGWdSlO42Q6QSH_prQAw

Wybacz ale nie wiem czy przeczytałeś mój post w którym napisałem ,że "zwątpiłem" więc wolałem się zapytać kogoś doświadczonego na tym forum
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.