EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By ziooloo
#1805952
Mam problem z nowym parownikiem. Czy w tym sprzęcie otwory na lq które są w podstawie powinny się pokrywać z otworami w tym elemencie który nakrywa podstawę czyli czy wszystkie elementy parownika maja być dokrecone, czy lekkie poluzowanie (odkrecenie) zbiornika od podstawy i wysrodkowanie otworów jest taka regulacja przepływu lq? Bo jeśli tak to jakoś dziwnie jest to rozwiązane i to chyba nie dla mnie parownik.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Bazalt
#1806084
tak, jeżeli masz wszystko dokręcone na maksa to przepływ płynu masz zamknięty, jeśli lekko odkręcisz (chyba ok 1/4 obrotu) otwierasz maksymalnie przepływ. Inne rozwiązanie jest np. w Realod rta, tam po prostu nie masz regulacji.
W czym ta regulacja w kylinie przeszkadza ?
Awatar użytkownika
By sikor370
#1806086
Nie rozumiem pytania, chociaż czytałem 3 razy ale powiem tak: w moim Kylinie ta regulacja przepływu lq działa najlepiej ze wszystkich moich parowników. Jak już bazę dokrece to zaczyna się kręcić ta regulacja. Bardzo płynnie i bez żadnych oporów, kręci się w kółko w jedną bądź w drugą stronę... jednym słowem pięknie.

Ps. Jak coś jest nie tak to może masz coś zwalone tak jak ja w Govadzie rta...
By ziooloo
#1806207
sikor370 pisze:Nie rozumiem pytania, chociaż czytałem 3 razy ale powiem tak: w moim Kylinie ta regulacja przepływu lq działa najlepiej ze wszystkich moich parowników. Jak już bazę dokrece to zaczyna się kręcić ta regulacja. Bardzo płynnie i bez żadnych oporów, kręci się w kółko w jedną bądź w drugą stronę... jednym słowem pięknie.

Ps. Jak coś jest nie tak to może masz coś zwalone tak jak ja w Govadzie rta...
Czyli kręci Ci się ten pierścień nad tym do regulacji przepływu powietrza? Bo u mnie jest on nieruchomy i muszę odkręcić lekko ten metalowy element ze szkiełkiem żeby otworzyć przepływ lq


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By sikor370
#1806213
Jak złapie za np baniak/szkiełko to mogę obracać cała górą czyli wszystko się kręci co jest nad tym pierścieniem do regulacji powietrza..

Ps. Nie wiem czy dobrze rozumiem ale ja mam chyba tak zjepanego tego Govada
By ziooloo
#1806228
sikor370 pisze:Jak złapie za np baniak/szkiełko to mogę obracać cała górą czyli wszystko się kręci co jest nad tym pierścieniem do regulacji powietrza..

Ps. Nie wiem czy dobrze rozumiem ale ja mam chyba tak zjepanego tego Govada
To tak jak w moim kylinie, jakoś mi to nie pasuje takie poluzowanie zbiornika jako regulacja trochę mi nie leży ten czajniczek dam mu jeszcze kilka dni szansy może mnie przekona jak nie to leci na bazarek

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Bazalt
#1806305
Obrazek


Kręci się to co zaznaczone na czerwono ;) ten "chropowaty" pierścień poniżej zostaje nieruchomy
także, rzeczywiście niby luzujesz troszkę sam zbiornik, jednak moim zdaniem sprawuje się to wyśmienicie :)
Awatar użytkownika
By sikor370
#1806318
Ten chropowaty też się kręci... tak jest u mnie :)

Najlepiej kręcić w prawo bo w lewo odkręca się parownik od boxa o ile nie jest na siłę dokręcony

Ten mój Kylin to jest wersja z TopFilling Ringiem..

Edit:
https://megawrzuta.pl/download/f6850e03 ... f6c67.html
Awatar użytkownika
By sikor370
#1806335
U mnie piszę:
VV170326
003231
Awatar użytkownika
By sikor370
#1806337
Bazalt pisze:Wow to albo coś u mnie też jest pokopane albo mamy jakieś inne wersje, też posiadam top filling ring od spodu atomizera można jeszcze wyczytać, że to wersja 1.1

https://megawrzuta.pl/download/d8ce2b782ca27a13bdac529663cce7db.html


No to ja mam tak w Govadzie i to jest zwalone... Tym takim otwieraniem przepływu tak się baza potrafi dokrecic, że jej później odkręcić nie idzie :)
Awatar użytkownika
By Bazalt
#1806360
rzeczywiście, pooglądałem kilka filmików i w atomizerach z tymi cyferkami, które podałeś pierścień chropowaty się kręci... u mnie też są te cyferki + napis V1.1 i zastanawiam się czy ta wersja przypadkiem nie jest pozbawiona możliwości kręcenia pierścieniem chropowatym ;P

warto próbować go odkręcić przy użyciu jakiś narzędzi ?( może jest jakoś fabrycznie "zapieczony")
Awatar użytkownika
By sikor370
#1806380
Jak mnie Govad wk.... to go potraktowałem kombinerkami i imadłem... został mu trwały uszczerbek na zdrowiu :)
By ziooloo
#1806413
Czyli są jakieś dwie wersje , też myślałem o jakimś siłowym rozwiązaniu ale odpuszczę przyzwyczaiłem się do niecieknacego parownika (obs engine) i teraz jakoś nie mogę tego zaakceptować

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
By ziooloo
#1807301
Dziś użyłem trochę siły i okazało się że pierścień nad regulacja dopływu powietrza też się obraca trzeba go było rozruszać teraz chodzi z wyraźnym oporem ale regulacja dopływu lq działa jak należy


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Bazalt
#1807457
ziooloo pisze:Dziś użyłem trochę siły i okazało się że pierścień nad regulacja dopływu powietrza też się obraca trzeba go było rozruszać teraz chodzi z wyraźnym oporem ale regulacja dopływu lq działa jak należy



u mnie też podobnie się stało wczoraj, zamontowałem po raz pierwszy komin i większy pyrex, i po kilku "dolewkach" zaczął się kręcić dolny ring :) także wszystko jest w porządku.
Jedyny mankament jaki zauważyłem przy odkęcaniu top capa, odkręca mi się top filling ring w efekcie poluźnia się szkiełko i czasami poleje się liquid.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.